با فرودگاه های دهلی آشنا شوید

شاید به نظر برسد شهر پرجعمیت و شلوغ دهلی در هر گوشه کنارش فرودگاهی داشته باشد اما این‌طور نیست و تعداد محدودی فرودگاه در پایتخت هندوستان می‌بینیم. با این حال، وسعت فرودگاه اصلی شهر آنقدر بزرگ است که پاسخ‌گوی نیاز اهالی دهلی باشد. در صورتی که گردشگران عزیز کشورمان تمایل دارند پرواز مستقیمی به دهلی داشته باشند باید از شرکت هواپیمایی ماهان بلیط هواپیما دهلی بخرند، در غیر این صورت پروازهای غیرمستقیم ایرلاین‌های دیگر با کمی اتلاف وقت شما را به مقصد محبوبشان می‌رساند.

0
12
خرید بلیط هواپیما دهلی
بلیط هواپیما دهلی
با فرودگاه های دهلی آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 23Rating: 3.5با فرودگاه های دهلی آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما دهلی از اپلیکیشن سفرستانفرودگاه های دهلی : شاید به نظر برسد شهر پرجعمیت و شلوغ دهلی در هر گوشه کنارش فرودگاهی داشته باشد اما این‌طور نیست و تعداد محدودی فرودگاه در پایتخت هندوستان می‌بینیم. با این حال، وسعت فرودگاه اصلی شهر آنقدر بزرگ است که پاسخ‌گوی نیاز اهالی دهلی باشد. بلیط هواپیما دهلی

فرودگاه های دهلی

شاید به نظر برسد شهر پرجعمیت و شلوغ دهلی در هر گوشه کنارش فرودگاهی داشته باشد اما این‌طور نیست و تعداد محدودی فرودگاه در پایتخت هندوستان می‌بینیم. با این حال، وسعت فرودگاه اصلی شهر آنقدر بزرگ است که پاسخ‌گوی نیاز اهالی دهلی باشد. در صورتی که گردشگران عزیز کشورمان تمایل دارند پرواز مستقیمی به دهلی داشته باشند باید از شرکت هواپیمایی ماهان بلیط هواپیما دهلی بخرند، در غیر این صورت پروازهای غیرمستقیم ایرلاین‌های دیگر با کمی اتلاف وقت شما را به مقصد محبوبشان می‌رساند. پس از سفری آسوده اولین مکانی که خوش‌آمدگوی ورود شما خواهد بود، فرودگاه بین‌المللی دهلی است ولی این فرودگاه تنها فرودگاه دهلی نبوده است و سابق بر این پروازهای داخلی دیگری در دو فرودگاه دیگر شهر انجام می‌گرفتند که بد نیست قبل از تهیه بلیط هواپیما دهلی آشنایی کوتاهی با آن‌ها داشته باشید.

فرودگاه بین‌المللی دهلی

بازدید از فرودگاه های دهلی
فرودگاه های دهلی

 در کل هندوستان فرودگاهی به عظمت فرودگاه بین‌امللی ایندیرا گاندی “Indira Gandhi” وجود ندارد. گرچه این فرودگاه با مساحت بیش از 5 هزار هکتار به عنوان شانزدهمین فرودگاه بزرگ دنیا شناخته شده اما به دلیل آمار بسیاری بالای تردد مسافران هنوز هم برنامه‌های زیادی برای گسترش وسعت آن وجود دارد. آمار جالبی در این باره هم وجود دارد، طبق گزارش‌های سال 2017 فرودگاه ایندیرا گاندی با تردد بیش از 63.5 میلیون مسافر در رده 21 شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان قرار گرفت. جالب است بدانید که خاص‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه هند در منطقه‌ای به نام پالام “Palam” واقع شده که 16 کیلومتر با  شهر دهلی نو فاصله دارد، خود هندی‌ها این فرودگاه را با نام پالام می‌شناسند.

ترمینال‌های فرودگاه ایندیرا گاندی

خرید بلیط هواپیما دهلی
بلیط هواپیما دهلی

گم شدن در ایندیرا گاندی برای خریداران بلیط هواپیما دهلی اتفاق پیش‌پا افتاده‌ای است چون به محض ورود به فرودگاه عظمت بی‌پایان آن را می‌بینید. البته این فرودگاه شامل 3 ترمینال بزرگ است که فقط ترمینال 3 مختص مسافران خارجی بوده و برای پروازهای بین‌المللی و برخی پروازهای داخلی استفاده می‌شود. پروازهای داخلی از طریق ترمینال‌های 1 و 2 صورت می‌گیرند که ترمینال 1 شامل دو ساختمان C و D می‌باشد، ساختمان C برای پروازهای ورودی و D برای پروازهای خروجی خدمات‌رسانی می‌کنند. در ماه‌های اخیر این ترمینال به منظور تعمیر و بازسازی بسته شده بود ولی بازگشایی مجدد آن بعد از این دوره حتمی است.

فرودگاه Safdardjung

بازدید از فرودگاه های دهلی
فرودگاه های دهلی

از سال 1929 تا سال 1969 پروازهای داخلی و خارجی پایتخت هند از طریق فرودگاه صفدر جونگ صورت می‌گرفت که در واقع اولین فرودگاه شهر دهلی و دومین فرودگاه کشور بود. این فرودگاه با نام “Willingdon” هم شناخته می‌شد که بعد از افتتاح فرودگاه بزرگ ایندیرا گاندی تنها برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار گرفت و در سال 2002 به طور رسمی بسته شد. البته این فرودگاه به اندازه ایندیرا گاندی بین هندی‌ها مشهور است ولی به علت محدودیت فرود هواپیما‌های بزرگ در باند‌های فرودگاه و نزدیکی به مرکز شهر و محل اقامت نخست وزیر و ایجاد صداهای اذیت‌کننده بسته شد و در حال حاضر پرواز هلی‌کوپترهای دولت‌مردان و مقامات کشور از طریق این فرودگاه انجام می‌شود. مسلما هیچ گردشگری با خرید بلیط هواپیما دهلی موفق به بازدید از این فرودگاه نمی‌شود ولی هدف ما توضیح مختصری درباره تمامی فرودگاه‌های شهر است.

فرودگاه Hindon

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

در کرانه شرقی رود جمنا یا یامونا و در نزدیکی قاضی‌آباد فرودگاهی به نام “Hindon” وجود دارد که در حال حاضر پروازهای فرودگاه به منظور اهداف نظامی و تحت انحصار نیروی هوایی هند صورت می‌پذیرد. اما در خبرهای سال گذشته شنیده شد که در اوایل سال 2019 این فرودگاه برای برداشتن باری از دوش فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی تعدادی از پروازهای داخلی را ترتیب خواهد داد. از قرار معلوم پروازهای جیسالمر “Jaisalmer”، گوراخ‌پور “Gorakhpur”، الله آباد و کانور “Kannur” از ترمینال تازه تاسیس نیروی هوایی انجام می‌گیرد تا بخشی از مشکل شلوغی و تردد بسیار زیاد مسافران در ترمینال بین‌المللی کمتر شود. خبر خوبی که در این باره پخش شده این است که این ترمینال با هدف ارائه پروازهای مقرون‌به‌صرفه‌تر این هزینه را برای قشر معمولی جامعه مناسب‌سازی می‌کنند. فرودگاه هیندون در فاصله 150 کیلومتری فرودگاه IGI یا همان فرودگاه بین‌المللی ایندیراگاندی واقع شده و طبق گزارشات نهایی این ترمینال تا اواسط فوریه به بهره‌برداری می‌رسد.

برای خرید بلیط هواپیما دهلی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید