فرودگاه های کاپادوکیا

همان‌طور که می‌دانید، کاپادوکیا اسم یک شهر نیست، کاپادوکیا یک ناحیه باستانی در آناتولیای مرکزی می‌باشد که استان‌ها و شهرهای آق‌سرای (Aksaray)، نِو شهر (Nevsehir)، نیغده (Nigde)، قیصریه (Kayseri) و قر شهر (Kirsehir) را در برگرفته و به هم متصل ساخته است.

0
275
معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 12Rating: 4.0فرودگاه های کاپادوکیا را بشناسید و با مشخصات و ویژگی های آنها آشنا شوید.فرودگاه های کاپادوکیا که یک ناحیه باستانی در آناتولیای مرکزی می‌باشد که استان‌ها و شهرهای زیادی را در برگرفته و آنها را به هم متصل کرده است.

فرودگاه های کاپادوکیا و مشخصات آن‌ها

کشور ترکیه یکی از مقاصد بسیار پر رفت و آمد در جهان به شمار می رود و شهرهای بسیار جذابی برای سفر دارد. این مقصد بی نظیر دیدنی هایی در خود دارد که دل هر گردشگری را با خود می برد. شهرهای زیادی در ترکیه وجود دارند که هر کدام به نوبه خود  برای سفر جذاب هستند. در ادامه می خواهیم در مورد کاپادوکیا صحبت کنیم. همان‌طور که می‌دانید، کاپادوکیا اسم یک شهر نیست، کاپادوکیا یک ناحیه باستانی در آناتولیای مرکزی می‌باشد که استان‌ها و شهرهای آق‌سرای (Aksaray)، نِو شهر (Nevsehir)، نیغده (Nigde)، قیصریه (Kayseri) و قر شهر (Kirsehir) را در برگرفته و به هم متصل ساخته است. اگر شما می‌خواهید به کاپودوکیا بیایید، می‌توانید از فرودگاه ارکیلت (Erkilet Airport) و یا فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا (Nevsehir Kapadoya Airport) استفاده کنید. فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا 25 کیلومتر و فرودگاه ارکیلت قیصریه 5 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارند. فرودگاه قیصریه 70 کیلومتر از گورمه (Goreme) و 60 کیلومتر از اورگوپ (Urgup) فاصله داشته و همچنین فاصله فرودگاه نِو شهر از گورمه 40 کیلومتر و فاصله این فرودگاه از اورگوپ 30 کیلومتر می‌باشد. شما می‌توانید، پس از خریداری بلیط هواپیما ترکیه از هر کدام از این فرودگاه‌ها که به مقصد موردنظر شما نزدیک‌تر بود، استفاده کنید. در همین راستا و در قالب این مطلب سفرستان safarestan تصمیم گرفتیم تا فرودگاه های کاپادوکیای ترکیه را بیشتر موردبررسی قرار دهیم و شما را با این فرودگاه‌ها بیشتر آشنا کنیم. اگر مایل به آشنایی با این فرودگاه‌ها و خریداری بلیط هواپیما ترکیه و سفر به کاپادوکیا هستید، پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

کدهای فرودگاه های کاپادوکیا

معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا

همان‌طور که می‌دانید هر فرودگاه بین‌المللی و حتی محلی هر کشوری، کد مخصوص خود را دارا می‌باشد که منحصر‌به‌فرد بوده و تنها مختص فرودگاه موردنظر می‌باشند. فرودگاه های کاپادوکیا نیز استثنا نبوده و کدهای این فرودگاه‌ها از قرار زیر می‌باشند.

ASR: فرودگاه بین‌المللی ارکیلت قیصریه (Erkilet International Airport)

NAV: فرودگاه بین‌المللی کاپادوکیا نِو شهر (Kapadokya International Airport)

وسایل نقلیه مخصوص فرودگاه های کاپادوکیا

معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا

پس از خریداری بلیط هواپیما ترکیه و رسیدن به هر یک از فرودگاه های کاپادوکیا، مشکل دیگری که باید بر آن فائق آیید، سفر از فرودگاه به هتل موردنظرتان است. باید بدانید که در هر دو این فرودگاه‌ها وسایل نقلیه مختلف و متعددی وجود دارد که می‌توانید پس از رسیدن به فرودگاه های کاپادوکیا، از آن‌ها استفاده کنید.

گزینه دیگر استفاده از شرکت‌هایی است که مسئولیت انتقال مسافر را به عهده گرفته‌اند. شما می‌توانید مستقیماً با این شرکت‌ها تماس گرفته و یا از طریق هتل محل اقامت خود، برنامه انتقال خود از فرودگاه به مقصد موردنظرتان را برنامه‌ریزی کنید. فقط از رزرو کردن وسیله نقلیه از قبل اطمینان حاصل کنید، زیرا پیدا کردن وسیله نقلیه معمول در فرودگاه قیصریه کمی مشکل می‌باشد.

همچنین بهتر است بدانید که وسیله نقلیه مخصوص ایرلاین ترکیه (Turkish Airline) در فرودگاه کاپودوکیای نِو شهر وجود دارد؛ اما این وسیله نقلیه تنها به مقاصد از پیش تعیین‌شده در شهرهای مختلف رفته و شما را به هتل محل اقامتتان نخواهد رساند. پس بهترین گزینه برای شما رزرو وسیله نقلیه توسط شرکت‌های متعددی که مسئولیت حمل‌ونقل را به عهده گرفته‌اند، می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه

گزینه‌های پروازی فرودگاه های کاپادوکیا

معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا

اگر قصد تهیه بلیط هواپیما ترکیه و سفر به کاپادوکیا را دارید، بهتر است بدانید که گزینه‌های پروازی بیشتری را در فرودگاه قیصریه خواهید یافت تا فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا. از جایی که فاصله‌ها نسبتاً نزدیک هستند، پیشنهاد می‌شود که زمان و قیمت پروازی را انتخاب کنید که راحتی بیشتری را برایتان فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که ایرلاین Turkish Airlines وعده غذایی سبکی را سرو کرده و دارای هزینه‌های اضافی نبوده و همچنین اجازه حمل کمی بار اضافی را برای مسافران می‌دهد.

اما ایرلاین‌های دیگر همانند ایرلاین Turkish Airline نبوده و برای هر چیز کوچکی هزینه اضافی را از مسافران دریافت می‌کنند؛ اما از جایی که پرواز به فرودگاه های کاپادوکیا معمولاً کمی بیشتر از یک ساعت زمان می‌برد، نداشتن و نخریدن وعده غذایی و نوشیدنی برای یک مسافر معمولی، مشکلی نخواهد بود.

پروازهای انجام‌شده از/به فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا

ایرلاین ترکیه (Turkish Airlines): 1 الی 3 پرواز به ازای هرروز (بستگی به روز موردنظر دارد)

ایرلاین پگاسوس (Pegasus Airlines): 3 الی 4 روز در هر هفته و تنها یک پرواز در این روزها و تنها از/به فرودگاه Sabiha Gokcen

پروازهای انجام‌شده از/به فرودگاه قیصریه

ایرلاین‌های Turkish Airlines و Anadolu Jet: 8 الی 11 پرواز به ازای هرروز

ایرلاین پگاسوس: 4 الی 6 پرواز به ازای هرروز تنها از/به فرودگاه Sabiha Gokcen

ایرلاین Onur Airlines: 1 پرواز به ازای هرروز تنها از/به فرودگاه آتاتورک

ایرلاین Atlas Global: 1 پرواز به ازای هرروز تنها از/به فرودگاه آتاتورک

گزینه‌های فرودگاه های استانبول

معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفت شود این موضوع است که استانبول نیز دارای دو فرودگاه مختلف بوده که فاصله آن‌ها از هم زیاد می‌باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از تهیه بلیط هواپیما استانبول، کاملاً دقت کنید که به مقصد کدام‌یک از فرودگاه های استانبول، بلیط هواپیمای خود را تهیه کرده‌اید.

 فرودگاه آتاتورک استانبول (Istanbul Ataturk) فرودگاه اصلی بوده که بیشتر مردم از آن برای انجام پروازهای بین‌المللی خود استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که بیشتر پروازهای ارزان‌قیمت و مقرون‌به‌صرفه در فرودگاه Sabiha Gokcen انجام می‌شود. فرودگاه آتاتورک در قسمت اروپایی استانبول قرار داشته درحالی‌که Sabiha Golcen در قسمت آسیایی این شهر واقع شده است.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، این فرودگاه‌ها فاصله زیادی با هم داشته و سفر از هر یک از این فرودگاه‌ها به دیگری حدود 2 ساعت به طول خواهد انجامید و این سفر با تاکسی بسیار پرهزینه بوده اگر بخواهید با اتوبوس یا وسایل نقلیه عمومی دیگر این سفر را انجام دهید، کمی کار دشواری را در پیش خواهید داشت و در طول راه باید چند بار اتوبوس را با قایق عوض کنید؛ پس پیشنهاد می‌شود اگر به دنبال یک سفر ماجراجویانه و کمی خسته‌کننده نیستید، فرودگاه های خود را در استانبول عوض نکنید.

معرفی فرودگاه های کاپادوکیا
فرودگاه های کاپادوکیا

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که پس از سفر به کاپادوکیا، شما دو گزینه در پیش رو خواهید داشت: فرودگاه قیصریه و فرودگاه نِو شهر کاپادوکیا. هر دو این فرودگاه‌ها حدود 30 الی 60 دقیقه از شهرهای مختلف کاپادوکیا فاصله دارند. تعداد پروازهای قیصریه 3 برابر فرودگاه دیگر است. هر دو این فرودگاه‌ها به‌راحتی در کاپادوکیا قابل‌دسترسی هستند. برای استفاده از وسایل نقلیه مخصوص این فرودگاه‌ها، باید از قبل با شرکت‌های هماهنگ‌کننده این وسایل نقلیه، ارتباط داشته و سفر خود از فرودگاه به هتل را برنامه‌ریزی کنید.

اگر پس از خریداری بلیط هواپیما ترکیه، سفر خود را از استانبول به کاپادوکیا و یا بالعکس انجام می‌دهید، از انتخاب فرودگاه صحیح در استانبول اطمینان حاصل کنید. با در نظر داشتن این نکته‌ها با خیال راحت خواهید توانست بلیط هواپیما ترکیه تهیه کرده و به کاپادوکیا سفر کنید؛ فقط از انتخاب صحیح فرودگاه در استانبول اطمینان حاصل کرده و سپس به هر کدام از فرودگاه های کاپادوکیا که خواستید سفر کنید. در ادامه می توانید با روش های تبدیل پول در ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید