فرودگاه ونکوور کانادا

فرودگاه ونکوور فرودگاهی بین المللی در شهر ریچموند کانادا است که انجام پروازهای مرتبط با شهر ونکوور و مناطق اطراف آن را بر عهده گرفته است. فرودگاه ونکوور سالانه تعداد بسیار زیادی از مسافران را جا به جا می‌کند.

0
15
معرفی فرودگاه ونکوور کانادا
فرودگاه ونکوور کانادا
فرودگاه ونکوور کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 8Rating: 4.0فرودگاه ونکوور کانادا و آشنایی با تاریخچه و ویژگی های مختلف فرودگاه.فرودگاه ونکوور کانادا فرودگاهی بین المللی در شهر ریچموند کانادا است که انجام پروازهای مرتبط با شهر ونکوور و مناطق اطراف آن را بر عهده گرفته است.

فرودگاه ونکوور

فرودگاه ونکوور فرودگاهی بین المللی در شهر ریچموند کانادا است که انجام پروازهای مرتبط با شهر ونکوور و مناطق اطراف آن را بر عهده گرفته است. فرودگاه ونکوور سالانه تعداد بسیار زیادی از خریداران بلیط هواپیما را جا به جا می‌کند. این حجم از فعالیت در جا به جایی مسافر و انجام پروازهای مختلف، فرودگاه ونکوور کانادا را به دومین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد کانادا تبدیل کرده است( رتبه اول این لیست در اختیار فرودگاه پیرسون تورنتو است). فرودگاه ونکوور در طی سال های مختلف جوایز ویژه ای را دریافت کرده و توانسته برای 9 سال متوالی عنوان بهترین فرودگاه آمریکای شمالی را از اسکای تراکس Skytrax ( سایت ارزیابی و رتبه گذاری ایرلاین ها و فرودگاه ها) کسب کند. این فرودگاه روزانه پروازهای مستقیم و بدون توقفی را به نقاط مختلف جهان مانند اروپا، آسیا، اقیانوسیه، ایالات متحده، مکزیک و دیگر فرودگاه های داخل کانادا را انجام می دهد.

فرودگاه ونکوور کجاست

فرودگاه ونکوور در شهر ریچموند ایالت بریتیش کلمبیا با فاصله ای حدودا 12 کیلومتری( 7.5 مایل) از جنوب غرب ونکوور واقع شده است. جالب است بدانید فرودگاه ونکوور یکی از معدود فرودگاه هایی است که ترمینال مخصوص هواپیماهای آب نشین ( فقط هواپیماهایی که دارای برنامه پروازی باشند) دارد. در سال 2017 فرودگاه ونکوور حدود 24.166.122 میلیون مسافر را جا به جا کرد که این رقم در نوع خود رکورد جالب توجهی است.

✅ بازدید از مقاله فرودگاه بین المللی امام خمینی

تاریخچه فرودگاه ونکوور کانادا

معرفی فرودگاه ونکوور کانادا
فرودگاه ونکوور کانادا

داستان فرودگاه ونکوور از سال 1929 آغاز می  شود زمانی که شهر ونکوور قطعه زمینی را در جزیره سی(Sea) با اهداف حمل و نقل خریداری و آن را جایگزین باند چمنی فرودگاه در مینورو پارک جزیره لولو کرد. در طول جنگ جهانی دوم فرودگاه و ترمینال اصلی آن به اجاره دولت فدرال در آمد و وزارت حمل و نقل و وزارت دفاع ملی اداره فرودگاه را بر عهده گرفتند. از این فرودگاه در برنامه آموزشی هوایی کشورهای مشترک المنافع انگلیس استفاده شد. در طول این برنامه های آموزشی، کروی پروازی و خانواده هایشان در نزدیکی فرودگاه و در نقطه ای از جزیره ساکن شدند. ساخت ترمینال فعلی فرودگاه در سال 1968 به پایان رسید. در سال 2011 فرودگاه ونکوور طرحی را اعلام و تصویب کرد که هدف آن تشویق ایرلاین ها برای آغاز فعالیت در آن سوی آب ها و انجام پروازهایی بیشتر بین ونکوور و آسیا بود.

ترمینال فرودگاه ونکوور

معرفی فرودگاه ونکوور کانادا
فرودگاه ونکوور کانادا

فرودگاه ونکوور در کل دارای دو ترمینال است: ترمینال اصلی و ترمینال جنوبی. ساختمان ترمینال اصلی به دو بخش متفاوت ترمینال داخلی و ترمینال خارجی (بین المللی) تقسیم شده است به همین دلیل گاها فرودگاه ونکوور را سه ترمیناله می دانند. این دو ترمینال داخلی و خارجی(بین المللی) به یکدیگر متصل اند و در هر یک خدمات مختلفی ارائه می شود. در ترمینال خارجی پروازهای بین المللی صورت می گیرد و گیت های 48 تا 99 در این ترمینال قرار دارند. تمرکز ترمینال داخلی بیشتر بر پروازهای داخل کشور است و سه ورودی A، B و C  را در بر گرفته است. این ترمینال در سال 1968 احداث شد و اخیرا نیز تحت بازسازی و تعمیر بوده است. در ترمینال جنوبی نیز بیشتر پروازهای داخلی چارتری و هلیکوپترهایی صورت می گیرد که در منطقه بریتیش کلمبیا پرواز می کنند.

دسترسی به فرودگاه ونکوور کانادا

برای دسترسی به فرودگاه ونکوور گزینه های زیادی پیش رو است. از لیموزین گرفته تا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی. اولین گزینه ای که در فرودگاه به چشمتان خواهد خورد میزهای مخصوص کرایه ماشین است. بسیاری از شرکت های اجاره ماشین در فرودگاه ونکوور شعبه کوچکی دارند که این کار را برای مسافران بسیار آسان کرده است. گزینه دیگر تاکسی های ونکوور هستند. جالب است بدانید شرکت های تاکسیرانی ونکوور دوره های مختلف آموزشی را برای رانندگان خود برگزار می کند که طی آن جوایزی نیز به برترین ها اهدا می شود. اگر سفری لاکچری دارید بد نیست لیموزین های فرودگاه را برای رسیدن به شهر انتخاب کنید. اتوبوس ها نیز دیگر گزینه حمل و نقلی در ونکوور هستند که در صورت استفاده از آن حدود 26 دقیقه زمان بین فرودگاه تا شهر را سپری خواهید کرد.

فرودگاه ونکوور در یک نگاه

نام انگلیسی فرودگاه: Vancouver International Airport

کد یاتا: YVR

کد ایکائو: CYVR

نوع فرودگاه: عمومی

تعداد ترمینال: 2. یک ترمینال اصلی با دو بخش و یک ترمینال جنوبی

محل قرار گیری: کانادا، بریتیش کلمبیا، ریچموند

ارتفاع از سطح دریا: 4 متر

منطقه زمانی: UTC −08:00

سطح دسترسی به فرودگاه: آسان. از طریق تاکسی، مترو، اتوبوس و اتومبیل شخصی

وب سایت: www.yvr.ca

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید