فرودگاه پاکیونگ هند و زیبایی هیمالیایی‌اش

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که هنگام فرود هواپیما به جای تماشای رنگ‌های مرده و خاکستری باندها، تکه‌ای از بهشت روبرویتان ببینید و حیرت‌آورترین منظره‌ها را زیرپایتان حس کنید؟ چنین فرودگاهی همین سال گذشته بر روی دامنه هیمالیا در هند افتتاح شد و در همان روزهای آغازین بر سر زبان‌ها افتاد و برچسب یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان را مزین نام خود کرد. بعد از 9 سال، اولین فرودگاه ایالت هیمالیایی “Sikkim” با نام فرودگاه “Pakyong” در سال 2018 درهای خود را به روی میزبان‌های خود گشود تا مهندسی خیره‌کننده‌اش را به رخ تمام دنیا بکشد.

0
14
خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند
فرودگاه پاکیونگ هند و زیبایی هیمالیایی‌اشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 25Rating: 4.0فرودگاه پاکیونگ هند و زیبایی هیمالیایی‌اش - خرید بلیط هواپیما هند از سفرستانتا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که هنگام فرود هواپیما به جای تماشای رنگ‌های مرده و خاکستری باندها، تکه‌ای از بهشت روبرویتان ببینید و حیرت‌آورترین منظره‌ها را زیرپایتان حس کنید؟ چنین فرودگاهی همین سال گذشته بر روی دامنه هیمالیا در هند افتتاح شد فرودگاه پاکیونگ هند

فرودگاه پاکیونگ هند

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که هنگام فرود هواپیما به جای تماشای رنگ‌های مرده و خاکستری باندها، تکه‌ای از بهشت روبرویتان ببینید و حیرت‌آورترین منظره‌ها را زیرپایتان حس کنید؟ چنین فرودگاهی همین سال گذشته بر روی دامنه هیمالیا در هند افتتاح شد و در همان روزهای آغازین بر سر زبان‌ها افتاد و برچسب یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان را مزین نام خود کرد. بعد از 9 سال، اولین فرودگاه ایالت هیمالیایی “Sikkim” با نام فرودگاه “Pakyong” در سال 2018 درهای خود را به روی میزبان‌های خود گشود تا مهندسی خیره‌کننده‌اش را به رخ تمام دنیا بکشد. شاید در یکی از سفرهای خود به هند و خرید بلیط هواپیما از این کشور تجربه حضور در چنین جایی را هم داشته باشید پس با ما همراه باشید تا پاکیونگ هند را بشناسید.

درباره فرودگاه

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

نخست وزیر هند کسی بود که صدمین فرودگاه هند را در ارتفاع 1371 متریِ سطح دریا و بر روی‌ پرتگاه سرسبزی از ایالت هیمالیایی افتتاح کرد. این فرودگاه با مساحت 400 هکتاری‌اش حدود 2 کیلومتر از روستای پاکیونگ فاصله دارد. جالب است بدانید که فرودگاه پاکیونگ با پهنای 1.75 کیلومتری باندش تنها میزبان هواپیما‌های کوچک ATR 72 خواهد بود و گفته می‌شود در هر نوبت فقط ظرفیت 100 مسافر و خریدار بلیط هواپیما را خواهد داشت. اگر ترس چندانی از ارتفاع ندارید این منظره اعجاب‌آور می‌تواند یکی از به‌یادماندنی‌تر خاطره بلیط هواپیما هند برای شما باشد. البته ظرفیت محدود فرودگاه نشان می‌دهد که در طول روز باید انتظار فقط چند پرواز را داشته باشید.

چرا پاکیونگ

بازدید از فرودگاه پاکیونگ هند
فرودگاه پاکیونگ هند

سابق بر این، کسانی که برای بازدید از شهر سی‌کیم بلیط هواپیما هند می‌خریدند مجبور بودند از فرودگاه شهر “Bagdogra” در غرب بنگال استفاده کنند که 124 کیلومتر از این شهر فاصله داشت. همین موضوع گردشگران بسیاری را از سفر به این منطقه منصرف می‌کرد چون همان‌طور که می‌دانید برای گردشگران، زمان یکی از فاکتورهای مهم سفر به شمار می‌رود ولی وجود فرودگاه و امکان خرید بلیط هواپیما، راحتی سفر را دوچندان کرد و گردشگران راحت‌طلب را به آرزوی خود ‌رساند. از طرفی این فرودگاه به مرز هند و چین نزدیک است و تنها 60 کیلومتر با مرز فاصله دارد، برای همین امکان فرود هواپیمای نیرو ارتش هند هم در این فرودگاه فراهم شده و کار آن‌ها را راحت‌تر ساخته است.

برجستگی‌های فرودگاه

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

این فرودگاه تحت انحصار AAI، سازمان هواپیمایی هند به عنوان پنجمین فرودگاه داخلی شناخته شد که در ارتفاعات بالا ساخته شده‌اند. چقدر زیباست که بدون کوچک‌ترین آسیبی به محیط زیست چنین مکانی طراحی و ساخته شود و در عین حال خود را با عناصر طبیعت پیوند بزند. فرودگاه پاکیونگ یا فرودگاه سبز از آن دسته تاسیساتی می‌باشد که اهمیت جنبه‌های محیط زیستی را بازتاب می‌کند و هنگام ساختش از زمین‌های بلااستفاده وخالی بهره‌برداری شده است. برآورد هزینه ساخت پاکیونگ از شروع پروژه در سال 2009 تا افتتاح آن، حدود 605 کرور تخمین زده شده بود که این مبلغ کار آن‌ها را تحت عنوان مهندسی اعجازآور به همگان معرفی کرد تا قند در دل عاشقان سفر و طبیعت آب کرده و آن‌ها را مشتاق خرید بلیط هواپیما هند کند.

ساختار فرودگاه

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

برای آشنایی بیش‌تر با فرودگاه نگاه گذرایی به امکانات و ساختار کلی آن بیاندازیم، بنیان یک‌پارچه فرودگاه از قسمت‌های مختلفی مثل برج مراقبتی ATC ، ساختمان ترمینال، نورپردازی ماهرانه باند فرودگاه، CFD های پیشرفته و پارکینگی با ظرفیت بیش از 50 وسیله نقلیه تشکیل شده است. ساختمان ترمینال نسبتا ساختار بزرگی دارد و در مساحت 3 هزار مترمربع از تپه و در چشم‌انداز‌های افسون‌گری از هیمالیا ساخته شده که گیرایی آن از روی همین عکس‌ها هم قابل رویت است. کل مجموعه و طبیعت زیبای اطرافش به هنگام فرود هواپیما دیده می‌شود و صحنه‌ای اعجاب‌آور از دستکاری بشر در طبیعت را تقدیم خریداران بلیط هواپیما می‌کند.

گردشگری در آن‌جا

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

علاوه بر ضرورت وجود فرودگاه در شهرها، عاملی که در زیباسازی فرودگاه‌ها نقش اساسی ایفا می‌کند، جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری آن منطقه است. با ساخت و افتتاح فرودگاه پاکیونگ هند نیز امید مسئولان برای ارتقای هر چه بیش‌تر صنعت گردشگری و فروش بیش‌تر بلیط هواپیما هند بود که به نظر می‌رسد هر کسی با دیدن همین عکس‌ها مشتاق حضور در چنین فرودگاهی باشد و انتظارات مسئولان برآورده شود. علاوه بر این هم‌مرزیِ ایالت شمال شرقی با نپال و بوتان، مناظر خارق‌العاده هیمالیا، 28 قله برای صعود، 21 یخ‌رود و بیش از 200 دریاچه زمینه را برای مورد پسند قرار گرفتن این منطقه فراهم می‌کند، پس بهتر است ایالت هیمالیایی هندوستان را در هنگام خرید بلیط هواپیما هند فراموش نکنید.

برای خرید بلیط هواپیما هند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید