فرود هواپیماهای جدید در فرودگاه سنندج

0
446
خرید بلیط هواپیما ارزان به سنندج
بلیط هواپیما ارزان به سنندج
فرود هواپیماهای جدید در فرودگاه سنندجReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 15Rating: 4.0فرود هواپیماهای جدید در فرودگاه سنندجفرود هواپیماهای جدید در فرودگاه سنندج فرودگاه سنندج 6 ماه پس از ورود نخستین هواپیمای خریداری شده ATR، روز دوشنبه (نهم مرداد) همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به کردستان شاهد فرود هواپیمای ATR بود.

فرود هواپیماهای جدید در فرودگاه سنندج

فرودگاه سنندج 6 ماه پس از ورود نخستین هواپیمای خریداری شده ATR، روز دوشنبه (نهم مرداد) همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به کردستان شاهد فرود هواپیمای ATR بود.

ناوگان هوایی ایران با میانگین عمر 24 ساله و 120 فروند هواپیمای زمینگیر از 292 هواپیمای موجود کشور، موجب تحمل هزینه های فراوانی برای کشور شده بوده که دولت جمهوری اسلامی از چند سال گذشته در صدد فایق آمدن بر این چالش بود.

به دنبال توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، تحریم‌های صنعت هوایی ایران بعد از نزدیک به 37 سال برداشته‌ شد تا باردیگر امکان خرید هواپیماهای نو به ‌صورت مستقیم از شرکت‌های بزرگ سازنده هواپیما در جهان برای ایران فراهم شود به طوری که چهار شرکت ایرانی خرید 315 فروند هواپیمای جدید از شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای تی آر را در دستور کار خود قرار دادند.

پس از اجرایی شدن توافق هسته ای تلاش های جدی دولت برای خرید هواپیماهای جدید رنگی تازه به خود گرفت و در دی ماه سال گذشته نخستین مورد از هواپیماهای خریداری شده جمهوری اسلامی پس از دوران تحریم در آسمان کشور به پرواز درآمد.

مردم مرزنشین کردستان مانند بسیاری از مناطق کشور به علت زمین گیر و فرسوده بودن ناوگان هوایی کشور رنج هایی را تاکنون متحمل شده اند اما هم اکنون 6 ماه پس از ورود نخستین ورود هواپیمای پسابرجامی به آسمان جمهوری اسلامی ایران، هواپیمای ATR تازه خریداری شده همزمان با سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به کردستان در فرودگاه سنندج به زمین می نشیند.

مدیر فرودگاه سنندج در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: فرود هواپیمای ATR در فرودگاه سنندج شروع خدمات مسافربری هوایی شرکت ایران ایر در کردستان بوده که مقرر شده این هواپیما در هر هفته چهار پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه داشته باشد.

محسن سیف زاده افزود: این روند تا برنامه زمستانی این شرکت ادامه خواهد داشت که پاپیگیری استاندار کردستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان موافقت اولیه انجام روزانه 2 پرواز در فرودگاه سنندج در برنامه پروازهای این شرکت از تهران به سنندج و بالعکس انجام بپذیرد.

به گفته وی، پرواز آزمایشی هواپیمای ATR در فرودگاه سنندج انجام پذیرفته و امکانات این فرودگاه امتیاز قابل قبولی را دریافت که با توجه به نتایج این آزمایش پروازهای دیگر این هواپیما در فرودگاه سنندج انجام می پذیرد.

مدیر فرودگاه سنندج با بیان اینکه هواپیمای ATR از هواپیماهای تازه خریداری شده از در دوران پس از اجرایی شدن توافق هسته ای است که در صورت تداوم این پروازها ؛مردم بدون شک نتایج این توافق را بیشتر از گذشته لمس خواهند کرد.

خرید بلیط هواپیما ارزان به سنندج
بلیط هواپیما ارزان به سنندج

سیف زاده ادامه داد: هم اکنون در این فرودگاه 10 پرواز (20 پرواز رفت و برگشت) از تهران-سنندج و بالعکس انجام می پذیرد که این تعداد توسط سه شرکت شامل پنج پرواز توسط شرکت قشم ایر، سه پرواز توسط آسمان ایر و 2 پرواز توسط کیش ایر انجام می شود که پروازهای شرکت ایران ایر چهارمین شرکتی است که پروازهای خود را در این فرودگاه انجام می دهد.

وی همچنین به توجه ویژه دولت یازدهم برای فرودگاه سنندج اشاره کرد و افزود: در چهارسال خدمات دولت یازدهم، امکانات قابل توجهی در این فرودگاه برای تهیه تجهیزات فرودگاهی هزینه شده است.

فرودگاه سنندج از فرودگاه های قدیمی ایران بوده که از سال 1338 پروازهای هواپیمایی ایران ایر در این فرودگاه برقرار شده است.

فرودگاه سقز دومین فرودگاه استان کردستان است که هم اکنون مراحل احداث خود را سپری می کند.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع خبر: تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید