فستیوال تومارولند، رنگین کمان موسیقی دنیا

به محض اینکه با فستیوال تومارولند آشنا شوید، رویای حضور در آن رهایتان نمی‌کند. به طبع وقتی از زمین و آسمان رنگ و گل ببارد و موسیقی چاشنی لحظه‌های دورهمی‌تان شود نه تنها وسوسه این سفر از فکرتان بیرون نمی‌رود بلکه با تجربه چنین لذتی حاضر به ترک آن‌جا نخواهید شد.

1
119
فستیوال تومارولند بلژیک
فستیوال تومارولند
فستیوال تومارولند، رنگین کمان موسیقی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 4Rating: 4.0فستیوال تومارولند رنگین کمان موسیقی دنیا در کشور زیبا و دیدنی بلژیک.فستیوال تومارولند فستیوال موسیقی بزرگ و مشهوری که با سابقه بیش از یک دهه سالانه هزاران گردشگر را به کشورهای مختلف از جمله بلژیک می‌کشاند.

فستیوال تومارولند

به محض اینکه با فستیوال تومارولند آشنا شوید، رویای حضور در آن رهایتان نمی‌کند. به طبع وقتی از زمین و آسمان رنگ و گل ببارد و موسیقی چاشنی لحظه‌های دورهمی‌تان شود نه تنها وسوسه این سفر از فکرتان بیرون نمی‌رود بلکه با تجربه چنین لذتی حاضر به ترک آن‌جا نخواهید شد. تومارولند مناسبِ علاقه‌مندان به موزیک الکترونیک است، فستیوال موسیقی بزرگ و مشهوری که با سابقه بیش از یک دهه، سالانه هزاران گردشگر را به کشورهای مختلف می‌کشاند. بلژیک خانه این جشنواره است ولی امروزه 7 کشور دیگر هم به این لیست اضافه شده تا فرصت‌های حضور در آن کسی را نگران نکند. خود را مقابل سن‌های شگفت‌انگیز و دکوراسیون‌های معرکه‌شان تصور کنید، در حالی که نت‌های موسیقی‌های تکنو تا مینیمال گوشتان را نوازش می‌کند و صدای هیجان و جیغ حاضران دیوانه‌وار به دورتان می‌چرخد. تومارولند یک اتفاق بی‌نظیر در زندگی هر گردشگری خواهد بود.

تاریخچه فستیوال

فستیوال تومارولند بلژیک
فستیوال تومارولند

در سال 2005 برای اولین بار این فستیوال در شهر بوم بلژیک و با حضور بیش از صد هزار نفر از سراسر دنیا برگزار شد و از آن به بعد سالانه به تعداد کشورهایی که بلژیک را در این فستیوال همراهی می‌کنند، اضافه شد. بار اول علاقه‌مندان تنها یک روز و آن ‌هم بدون امکانات کمپینگ در محل حاضر شدند و چادرهای خود را اطراف استیج‌ها برپا کردند. دی جی‌های معروفی مثل مارتین گاریکس، آرمین ون بورن، ساشا و دیوید گتا اولین فستیوال تومارولند را برگزار کردند و بعد از آن دیوید گتا جزو دی جی‌های ثابت این جشنواره شد. در سال 2012 این فستیوال عنوان بهترین فستیوال موسیقی را از آن خود کرد.

✅ بازدید از مقاله فستیوال های معروف ترکیه مقصد محبوب ایرانی ها
✅ بازدید از مقاله بهترین فستیوال های خارجی تابستان
✅ بازدید از مقاله بهترین فستیوال های بهاری در دنیا

روزهای جشن

فستیوال تومارولند بلژیک
فستیوال تومارولند

شاید مدت زمان برگزاری فستیوال تومارولند نکته جالبی باشد که از آن بی‌خبر باشید، باید بگوییم که در سال‌های آغازین بلیط شرکت در فستیوال تنها برای یک روز بود ولی از سال 2007 تا 2010 علاقه‌مندان یک روز بیش‌تر از موزیک‌های الکترونیک لذت بردند، استقبال از فستیوال تومارولند به قدری زیاد شد که از سال 2011 تا 2013 مدت برگزاری آن برای 3 روز در نظر گرفته شد و بالاخره به مناسبت دهمین سالگرد این ایونتِ پرطرفدار و در سال 2014 صدای تومارولندی‌ها به مدت 6 روز و دو روز آخر هفته به گوش جهانیان رسید. در سال 2017 هم به همین منوال 6 روز و دو روز آخر هفته را به علاقه‌مندان تومارولند اختصاص دادند.

شهرت جهانی فستیوال

شهرت فستیوال تومارولند دهان به دهان گشته و در فضای مجازی پخش شده و تا به حال هیچ تبلیغی از رادیو یا تلویزیون برای این رویداد پخش نشده است، اما فضای مجازی به اندازه‌ای طرفداران موزیک الکترونیک را درگیر این فستیوال کرده که در سال 2017 در یک ساعت اول همه بلیط‌های جشنواره فروخته شد و بیش از 400 هزار نفر در آن شرکت کردند. برگزارکنندگان این فستیوال می‌گویند: «ما می‌دانیم که بیش‌تر مردم تنها برای یک بار فرصت شرکت در این فستیوال را دارند، برای همین سعی می‌کنیم تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برایشان بسازیم».

تفریحی گران‌قیمت

فستیوال تومارولند بلژیک
فستیوال تومارولند

جای تعجبی ندارد که فستیوال تومارولند تا این اندازه برای طرفداران موزیک رویایی باشد، بلیط‌های گران و هزینه‌های زیادی که باید برای شرکت در این فستیوال بپردازید، فراتر از انتظارتان است. از طرفی برگزارکنندگان جشنواره هر سال یک قدم رو به جلو می‌گذارند و از غذا گرفته تا انتخاب دی جی‌ها و جزئیات استیج‌ها بهتر از سال قبل می‌شود. برای خرید بلیط‌های فستیوال تومارولند باید کلی پول و صبر داشته باشید، به اندازه‌ای که موفقیت در خرید بلیط مثل برنده شدن در یک لاتاری است و به شانس بستگی دارد. بلیط‌های تومارولند انواع مختلفی دارند و بسته به بودجه و برنامه‌تان می‌توانید بلیط یک روزه یا هفتگی را انتخاب کنید و یا برای بهره‌مندی از امکانات اقامتی و حمل‌ونقل بلیط پکیج‌های “Dreamville”، B2B و یا “Global Journey” را خریداری کنید. بلیط‌های فستیوال تومارولند در دو دسته معمولی و وی آی پی به صورت مچ‌بند‌های رنگارنگ عرضه می‌شوند.

استیج‌های خیره‌کننده

حدود 15 هزار نفر به مدت چندین هفته بدون وقفه درگیر آماده‌سازی سن‌های جشنواره می‌شوند، سن‌هایی که زیبایی آن‌ها هوش از سرتان می‌پراند و ده‌ها زمین کشاورزی برای برگزاری فستیوال اجاره و هر سال بر تعداد این زمین‌ها اضافه می‌شود. کل محوطه تومارولند چیزی شبیه لونا پارک است و تقریبا به دیزنی‌لند فستیوال‌ها تبدیل شده و جزئیات آن به گونه‌ای طراحی شده تا علاقه‌مندان خودشان را داخل داستان‌های تخیلی تصور کنند و تجربه اسرارآمیزی از این فستیوال داشته باشند. تومارولند حدودا روی 16 سن بسیار زیبا اجرا می‌شود که طراحی آن‌ها از آتشفشان‌های فعال و پروانه‌های انفجاری الهام گرفته شده است.

اقامت و خوراک

با اینکه شهر بوم بلژیک پر از هتل‌های متنوع و لوکس است ولی بهترین جا برای ماندن همان محوطه فستیوال و شهرک “Dreamville”است، جایی که مردمی از فرهنگ‌های مختلف دور هم جمع شده‌اند و با علاقه و سلیقه مشترکی به این محل آمده‌اند. در این شهرک از اتاق‌های لوکس تا کلبه‌های کوچک  برای رفاه شما آماده شده و اگر مایل باشید می‌توانید داخل محوطه کمپینگش چادرهای خود را برپا کنید. در مورد خورد و خوراک هم نگران نباشید، تومارولند کاملا ذائقه‌های مختلف را در نظر گرفته و طعم‌های دل‌پذیری از غذاهای گوناگون را به شما می‌چشاند.

دی جی‌های تومارولند

هنرمندان و دی جی‌های معروف زیادی در تومارولند به روی سن می‌روند که آوازه آن‌ها بدون شک به گوش همه طرفداران موزیک الکترونیک رسیده و خیلی‌ها با رویای دیدار از نزدیک، هر سال برنامه شرکت در فستیوال را می‌چینند و اگر شانس با آن‌ها یار باشد موفق به خرید بلیط می‌شوند. از بین هزار دی جی‌ای که در فستیوال تومارولند اجرا دارند می‌توان به نام‌های پرآوازه‌ای مثل آرمین ون برون، مارتین گریکس، دیوید گتا، دیمیتری وگاس اند لایک مایک، استیو آئوکی، آنجلو، اکسول، اینگروسو، هاردول ، وینی ویکی، لاست استوریز، الن واکر، سان هولو و اولیور هلدنز اشاره کرد. آویچی دی جی معروف سوئدی هم جزوی از همین تیم بود که سال گذشته جان خود را از دست داد.

کشورهایی به جز بلژیک

وقتی آوازه و محبوبیت تومارولند از مرزهای بلژیک فراتر رفت، برگزاری فستیوال تومارولند به حیطه بین‌المللی کشانده شد و از سال 2007 که هواداران کشورهایی مثل هلند، فرانسه، آلمان و انگلستان به این جشنواره آمدند، تقدیر تومارولند به نحوه دیگری رقم خورد. امروزه همزمان با شهر بوم بلژیک، شهر ابوظبی امارات، مکزیکو سیتی مکزیک، بیروت لبنان، مارسای مالت، بارسلونای اسپانیا و تایپه تایوان هم هواداران را در رسیدن به آرزویشان همراهی می‌کنند. بیش از هزاران دی جی، روی 16 استیج، بیش از 400 هزار نفر از 200 کشور مختلف دور هم جمع می‌شوند تا فستیوال تومارولند را به بهترین تجربه زندگیشان تبدیل کنند، شما هم یکی از آن‌ها باشید.

برای خرید بلیط هواپیما بلژیک و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید