فستیوال فانوس های معلق دنیا

فستیوال های فانوس در سراسر جهان با روشن کردن چیزهای مختلف از شناورهای کاغذ برنجی گرفته تا شمع های روشن شده روی زمین، جشن گرفته می شوند و یک منظره جالب برای بازدید کنندگان ایجاد می کنند. در کنار زیبایی هر کدام از این فستیوال ها معنای خاصی را دارند و با هدف خاصی برگزار می شوند.

0
23
فستیوال فانوس های معلق دنیا
فستیوال فانوس های معلق
فستیوال فانوس های معلق دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 10Rating: 4.0فستیوال فانوس های معلق دنیا در کدام کشورها برگزار می شود.فستیوال فانوس های معلق دنیا در سراسر جهان با روشن کردن چیزهای مختلف از شناورهای کاغذ برنجی گرفته تا شمع های روشن شده روی زمین، جشن گرفته می شوند.

با بهترین فستیوال فانوس های معلق دنیا آشنا شوید.

فستیوال های فانوس در سراسر جهان با روشن کردن چیزهای مختلف از شناورهای کاغذ برنجی گرفته تا شمع های روشن شده روی زمین، جشن گرفته می شوند و یک منظره جالب برای بازدید کنندگان ایجاد می کنند. در کنار زیبایی هر کدام از این فستیوال ها معنای خاصی را دارند و با هدف خاصی برگزار می شوند. این اهداف می توانند مذهبی یا فرهنگی باشند یا هدف جوییدن روشنایی و صلح و امید روشن داشته باشند. در زمان برگزاری هر کدام از فستیوال فانوس های معلق دنیا آسمان به طرز زیبایی روشن می شود. در بعضی از این فستیوال ها روشن کردن فانوس ها برای ادای احترام به عزیزان درگذشته برگزار می شود. با فضای منحصر به فردی که این فستیوال ها ایجاد می کنند قرار گرفتن در فضای هر کدام از آن ها تجربه بسیار به یاد ماندنی را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند. اگر در مورد انتخاب مقصد سفر بعدی خود تصمیم نگرفته اید پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن این مطلب بلیط هواپیما خود را به یکی از این مقاصد تهیه کنید.

  1. دیوالی، هند

فستیوال فانوس های معلق دنیا
فستیوال فانوس های معلق

دیوالی یا دیپاوالی که به عنوان “فستیوال چراغها” نیز شناخته می شود، توسط هندیان در سراسر جهان جشن گرفته می شود. این فستیوال پنج روزه معمولاً در پانزدهمین روز از Kartik برگزار می شود، که مقدس ترین ماه در تقویم قمری هندو محسوب می شود (فستیوال معمولا در اواخر اکتبر تا اوایل نوامبر رخ می دهد ؛ تاریخ دقیق هر سال تغییر می کند). این فستیوال پاییزی به عنوان نماد پیروزی معنوی نور بر تاریکی یا خیر بر شر جشن گرفته می شود و نشانه بازگشت خدای راما و همسرش سیتا به پایتخت خود آیودیا، پس از شکست دادن دیو راوانا و تبعید آنها است. خانه ها، مغازه ها، دفاتر و معابد همه در این فستیوال به زیبایی با شمع و اشیا دیگر به شدت نورانی می شوند. در این فستیوال پنج روزه استفاده از ترقه معمول است و مردم نوعی غذای گوشت شیرین شده را با یکدیگر تقسیم می کنند.

  1. شب سنت جان، لهستان

فستیوال فانوس های معلق دنیا
فستیوال فانوس های معلق

شب سنت جان Kupala Night یا Noc Kupaly، یک فستیوال است که نوید آغاز تابستان در لهستان را می دهد. این فستیوال که در لهستان و جوامع لهستانی خارج از کشور جشن برگزار می شود ریشه در آیین های سنتی پاگان دارد که از عناصر آتش و آب تجلیل می شود. این فستیوال معمولاً در کوتاهترین شب سال ، در 21-22 یا 23-24 ژوئن برگزار می شود. این فستیوال بر باروری و آرزوهای خوب متمرکز است ، برنامه های این فستیوال شامل آزاد كردن فانوس به آسمان ، استحمام در فضای باز و ارسال تاج گل شناور با شمع بر روی رودخانه ها است. این فانوس های درخشان از نظر اندازه و رنگ متفاوت هستند و معمولا پیام هایی شخصی روی آن ها نوشته شده است.

✅ بازدید از مقاله بهترین جشنواره های پاییزی در آسیا

  1. فستیوال فانوس روز دریا ، توکیو

Marine Day یا Umi no hi ، به معنی “روز دریا” است و این فستیوال در روز دوشنبه سوم جولای برگزار می شود. این یک جشن ملی ژاپن است که مردم در این روز به اقیانوس ها ادای احترام می کنند. بیش از پنجاه هزار فانوس کاغذی در کنار ساحل پارک Front Beach Beach Odaiba  به صورت هنرمندانه ای چیده می شوند که بازدید کنندگان می توانند در میان آنها قدم بزنند و منظره ایجاد شده را پل رنگین کمان و توکیو را تحسین کنند. این فانوس ها به شکل گل و طرح های دیگر چیده می شوند و از دور قابل مشاهده هستند. نوازندگان و خوانندگان محلی در کافه کنار ساحل برنامه اجرا می کنند، که می توانید بنشینید و از مناظر لذت ببرید و از غذاهای دریایی خوشمزه سفارش دهید.

  1. لوی کراتونگ ، تایلند

فستیوال فانوس های معلق دنیا
فستیوال فانوس های معلق

این فستیوال سنتی سیامی در سراسر تایلند در شب 12 ماه قمری (معمولاً در ماه نوامبر) جشن گرفته می شود. با پایان یافتن فصل اصلی برداشت برنج ، این جشنواره زیبا با هدف قدردانی از الهه آب به دلیل فراوانی یک ساله خود و بخشش برگزار می شود. مردم محلی krathong خود را (سبدی كه به طور سنتی از ساقه موز ساخته می شود و با شمع و بخور پر می شود) به رودخانه ها و كانال های كوچك موسوم به klongs ارسال می كنند و که استعاره از فرستادن فانوس به آسمان است. همچنین امروزه این سبدها در یک برکه یا دریاچه رها می شوند، در حالی که در بسیاری از مکانها فعالیت های فرهنگی نیز از قبیل اجرای رقص رام وونگ، مسابقات ساخت کراتونگ و یک مسابقه زیبایی همزمان با رها کردن سبد چراغ ها برگزار می شود.

در ادامه می توانید با شادترین فستیوال های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید