فستیوال های معروف ترکیه مقصد محبوب ایرانی ها

ترکیه برای آن دسته افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، چیزی فراتر از یک فرهنگ بی‌نظیر و مناظر خیره‌کننده را ارائه می‌دهد. این کشور اساساً خانه‌ای برای برگزاری جشن‌ها و فستیوال های متعدد است که تعداد کثیری از آن‌ها نقش بسزایی در جذب گردشگران دارند.

0
28
معرفی فستیوال های معروف ترکیه
فستیوال های معروف ترکیه
فستیوال های معروف ترکیه مقصد محبوب ایرانی هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 4.0فستیوال های معروف ترکیه مقصد محبوب ایرانی ها و گردشگران سراسر دنیا.فستیوال های معروف ترکیه شامل انواع فستیوال‌ها از قبیل فستیوال موسیقی ورزشی فرهنگی فستیوال های مذهبی و رویدادهای سبک زندگی می‌شود.

فستیوال های معروف ترکیه

ترکیه برای آن دسته افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، چیزی فراتر از یک فرهنگ بی‌نظیر و مناظر خیره‌کننده را ارائه می‌دهد. این کشور اساساً خانه‌ای برای برگزاری جشن‌ها و فستیوال های متعدد است که تعداد کثیری از آن‌ها نقش بسزایی در جذب گردشگران دارند. فستیوال های ترکیه شامل انواع فستیوال‌ها از قبیل فستیوال موسیقی، ورزشی، رویدادهای خارج از خانه، رویدادهای شبانه‌، فستیوال های فرهنگی، فستیوال های مذهبی و رویدادهای سبک زندگی، می‌شود. علاوه بر فستیوال های محلی که تقریباً در هر شهر کشور ترکیه جشن گرفته می‌شوند، فستیوال های مهم دیگری نیز وجود دارند که به‌صورت بین‌المللی محبوب بوده و در شهرهای بزرگی همچون آنکارا، استانبول، آنتالیا و ازمیر برگزار می‌شوند. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا برخی از فستیوال های معروف ترکیه را معرفی کنیم.

نمایشگاه جهانی ازمیر (Izmir World Fair)

معرفی فستیوال های معروف
فستیوال های معروف ترکیه

شهر ازمیر به خاطر میزبانی قدیمی‌ترین فعالیت فستیوالی در کشور ترکیه شناخته شده است، در طول نمایشگاه جهانی چند تمه ازمیر که در اوایل سپتامبر برگزار می‌شود، این شهر شهرتی را برای خود دست‌وپا کرده است. این نمایشگاه توسط IZFAS اداره و تنظیم شده که شرکتی وابسته به شهرداری کلان‌شهر ازمیر می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله بهترین فستیوال های خارجی تابستان
✅ بازدید از مقاله بیست فستیوال برتر موسیقی جهان

رویدادهای اجتماعی و موسیقی به‌محض شروع این نمایشگاه تبلیغاتی باهدف جذب بهره محبوب برای نمایشگاه، برگزار می‌شوند؛ اما بااین‌حال، باگذشت زمان، خود فستیوال به یک مدرسه و مهدی برای آموزش تبدیل شد.

رمضان

معرفی فستیوال های معروف
فستیوال های معروف ترکیه

مهم‌ترین و اساسی‌ترین فستیوال مذهبی در ترکیه، ماه مهمانی خدا یا همان رمضان است که در این ماه مسلمانان با گرفتن روزه به خدای خویش نزدیک‌تر می‌شوند. برخی رستوران‌ها در این ماه قبل از افطار بسته بوده و برخی دیگر منوی خود را کاهش داده و یا پنجره خود را با پوششی می‌پوشانند؛ بااین‌حال بیشتر رستوران‌ها پذیرای مهمانان غیرمسلمان بوده و با آغوش باز از آن‌ها پذیرایی می‌کنند. هر چه باشد، رمضان ماه مهمانی خداست.

شب قدر

معرفی فستیوال های معروف
فستیوال های معروف ترکیه

شب قدر که در این شب نورانی، حضرت محمد (ص) قرآن را از فرشته وحی جبرئیل فرا گرفت، در بین شب‌های بیست و هفتم و بیست و هشتم ماه رمضان در ترکیه برگزار می‌شود. مسجدها به‌صورت شگفت‌انگیزی به مدت یک ماه کامل در رمضان نورانی شده و در طول شب قدر در این مساجد جایی برای سوزن انداختن نیز وجود نخواهد داشت، زیرا عبادت در این شب ارزش خاصی دارد. در روز آخر رمضان یا همان عرفه، مردم به قبرستان رفته و از آرامگاه‌های افرادی که دوستشان داشتند، دیدار به عمل می‌آورند.

فستیوال های شکر و قربان

معرفی فستیوال های معروف
فستیوال های معروف ترکیه

عید شکر سه‌روزه، درست پس از ماه رمضان می‌باشد که با دیدوبازدید خانوادگی، فراهم کردن شیرینی و آب‌نبات برای کودکان، پرهیز کردن از رفتن به رستوران جشن گرفته می‌شود. در پایان عرفه، یعنی شب بعدی شب قدر، شما مجبور خواهید بود که در رستوران‌های خوب ترکیه از قبل میز خود را رزرو کنید.

عید چهارروزه قربان با قربانی کردن گوسفندان و بزهای بی‌شماری جشن گرفته می‌شود که این قربانی‌ها نشان‌دهنده اطمینان خالص حضرت ابراهیم به خدا و حاضر شدن برای قربانی کردن پسر خود اسماعیل بود. در طول عیدهای شکر و قربان مسافرت کردن دشوار شده، بنابراین پیشنهاد می‌شود برای مسافرت‌های طولانی با هواپیما یا قطار، از قبل بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید. چیز دیگری که باید به خاطر داشت این است که در طول این تعطیلات مغازه‌های متعدد، بانک‌ها، موزه‌ها و دفاتر دولتی بسته خواهند بود.

فستیوال رقص محلی

فستیوال رقص محلی ترکیه
فستیوال رقص محلی

فستیوال های فرهنگی، شگفت‌انگیزترین فستیوال‌ها در شهرهایی می‌باشد که دارای منابع کافی برای جذب نمایش‌های شناخته شده بین‌المللی را دارند. تقریباً هر شهر و روستایی دارای یک فستیوال سالانه می‌باشد که بسیاری از آن‌ها برای افراد خارجی مهم نمی‌باشند. فستیوال های رقص محلی بهترین فرصت را برای تماشای بهترین گروه‌های رقص ترکیه ایجاد می‌کند که در طول این فستیوال های رقاص‌های ماهر در لباس محلی خود به رقص می‌پردازند.

فستیوال کشتی شترها

فستیوال کشتی شترها ترکیه
فستیوال کشتی شترها

کشتی شترها همانند قدیم در سرتاسر ترکیه برگزار نشده و امروزه تنها در ناحیه Aegean این کشور، به همراه غرب و ساحل غربی آن برگزار می‌شود. ژانویه هر سال در نزدیکی افسوس (Ephesus) که یکی از سایت‌های باستان‌شناسی مشهور و شناخته شده ترکیه می‌باشد، رویداد کشتی شترها برگزار می‌شود. در طول این فستیوال دو شتر نر برای به دست آوردن یک شتر ماده با همدیگر نبرد می‌کنند.

فستیوال های موسیقی

فستیوال های موسیقی ترکیه
فستیوال های موسیقی

یکی از فستیوال های معروف ترکیه در ناحیه Gumusluk این کشور برگزار می‌شود. شروع فستیوال در 5 سپتامبر بوده اما برخی از رویدادهای کلاسیک در ماه‌های جولای، اوت و سپتامبر نیز برگزار می‌شود.

شرکت در یک ارکستر سمفونی ترکیه یک گزینه عالی برای گردشگران خواهد بود. یک رویداد مهم و پرفروش سالانه که نمایش‌ها و آهنگ‌ها و اجراهای جدیدی از ترکیه و سرتاسر جهان را شامل می‌شود. بهتر است از قبل برای رزرو بلیط این فستیوال اقدام کنید زیرا که بلیط‌های این فستیوال در مدت‌زمان اندکی به فروش می‌رسند. این فستیوال عموماً در داخل یا کناره جاده استقلال (Istiklal Caddesi) در اواسط مارس تا اواسط آوریل جشن گرفته می‌شود.

فستیوال Rock’n Coke

فستیوال Rock’n Coke ترکیه
فستیوال Rock’n Coke

فستیوال موسیقی راک ترکیه قطعاً یکی از فستیوال های معروف ترکیه به شمار می رود. این جشنواره از سال 2003 شروع به فعالیت کرده و اسپانسر آن کوکاکولا می‌باشد. در طول این جشنواره بزرگ هنرمندان و گروه‌های بزرگی از سرتاسر جهان همانند Linkin Park، Muse و Limp Bizkit شرکت می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید