اگر مسافر حین پرواز فوت کند چه می‌شود؟

هرکسی که با خرید بلیط هواپیما سفر می‌کند امیدوار است تا با برخی از افراد همسفر نباشد. مانند والدینی با نوزاد گریان، افراد پرحرف و مسافرینی که بار اول پروازشان است.

0
59
اتفاقات بعد از فوت مسافر در پرواز
فوت مسافر در پرواز
اگر مسافر حین پرواز فوت کند چه می‌شود؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 10Rating: 4.5فوت مسافر در پرواز هواپیما اگر مسافر حین پرواز فوت کند چه می‌شود.فوت مسافر در پرواز یعنی درصد فوت کردن مسافر در پروازها بین چندین میلیون نفر بسیار پایین است اما رویدادی است که ممکن است رخ دهد.

فوت مسافر در پرواز

هرکسی که با خرید بلیط هواپیما سفر می‌کند امیدوار است تا با برخی از افراد همسفر نباشد. مانند والدینی با نوزاد گریان، افراد پرحرف و مسافرینی که بار اول پروازشان است. اما در کنار این افراد دسته دیگری از مسافران هستند که شاید همسفر بودن با آن‌ها به آسانی همسفر بودن با نوزادی گریان و مسافری پرحرف نباشد. این دسته از مسافران افرادی هستند که حین پرواز فوت کرده‌اند. سالانه چندین میلیون نفر با خرید بلیط هواپیما به سفر می‌روند و درصد فوت کردن مسافر در پروازها بین چندین میلیون نفر بسیار پایین است اما رویدادی است که ممکن است رخ دهد. حال اگر مسافری حین پرواز فوت کند چه می‌شود؟

نوع مرگ و قوانین ایرلاین‌ها

اتفاقات بعد از فوت مسافر در پرواز
فوت مسافر در پرواز

نوع مرگ متفاوت و دلایل منجر به مرگ در مواجه با آن تاثیر گذار است. البته هر ایرلاینی که کمک‌های اولیه داشته و آموزش‌های اولیه احیا را به مهمانداران خود می‌دهد با این حال هر از گاهی حوادث ناگوار رخ می‌دهند. به عنوان مثال اگر فردی علایم بیماری از خود نشان دهد و خدمه پرواز احتمال نجات مسافر را داشته باشند، کاپیتان پرواز بدون شک گزینه فرود اضطراری در نزدیک‌ترین فرودگاه را انتخاب خواهد کرد تا مسافر بیمار کمک‌ها و خدمات پزشکی مورد نیازش را دریافت کند. اما اگر مرگ مسافر آنقدر ناگهانی بوده که کاری از دست خدمه پرواز برنیاید، در این صورت پرواز بی وقفه به سمت مقصد ادامه خواهد داشت. در برخی از ایرلاین‌ها نیز مهمانداران امکان صحبت تلفنی مستقیم با پزشک روی زمین را دارند که در این صورت شانس نجات مسافر نیز وجود دارد. اما این امکان تنها در برخی از ایرلاین‌ها وجود دارد و در سایر ایرلاین‌ها کاپیتان و یا کمک خلبان باید با پزشک صحبت کرده و صحبت‌های پزشک را به مهماندار منتقل کنند که این کار باعث تاخیر در کمک رسانی می‌شود.

✅ بازدید از مقاله چطور با استرس پرواز کنار بیاییم؟
✅ بازدید از مقاله چگونه می‌توان یک پرواز طولانی را تحمل کرد؟
✅ بازدید از مقاله کدام داروها در پروازهای خارجی ممنوع هستند؟

مرگ حین پرواز

ایرلاین‌ها قوانین نسبتا متفاوتی با یکدیگر دارند اما همه آن‌ها با فوت مسافر رفتاری بر اساس قانون دارند. مهمانداران در مواقع اضطراری معمولا از مسافران سوال می‌کنند تا اگر کسی پزشک، پرستار و یا فردی با مهارت‌های پزشکی در پرواز بود، به آن‌ها کمک کند. اگر تلاش‌های مهمانداران و پزشکان بی نتیجه بود، قدم بعدی جابه جایی جسم مسافر به محلی بدون مانع است تا نه مانع عبور و مرور شود و نه به سایر مسافران اضطراب وارد شود. در برخی از ایرلاین‌ها جسم مسافر در صندلی خود باقی مانده و مهمانداران رویش را می‌پوشانند که این امر به دلیل استرسی که به مسافران پرواز وارد می‌کند در بسیاری از پروازها صورت انجام نمی‌شود. شاید فکر کنید سرویس بهداشتی هواپیما بهترین گزینه برای انتقال جسد است. بسیاری نیز همین فکر را می‌کنند اما این کار نیز به دلیل احترام به مسافر فوت شده انجام نمی‌شود. در هر صورت ایرلاین‌ها معمولا در این زمینه از یک سری قوانین پیروی می‌کنند. اگر پرواز پر نبود، بدن مسافر فوت شده در ردیفی رو به پشت هواپیما قرار داده شده و با ملافه و یا هرچیزی که در دسترس باشد پوشانده می‌شود. فرقی ندارد این جای خالی کجا است حتی اگر در فرست کلاس نیز جای خالی وجود داشته باشد، بدن مسافر را به آن‌جا منتقل خواهند کرد. اما اگر پرواز پر بود، ایرلاین معمولا کیسه‌ای به این منظور دارد و مهمانداران بعد از اینکه جسد را در کیسه گذاشتند، آن را به آشپزخانه عقب هواپیما منتقل می‌کنند.

نحوه برخورد با مسافر فوت شده بعد از پرواز

بعد از اینکه هواپیما به زمین نشست، مسافران از هواپیما پیاده می‌شوند. پس از اینکه هواپیما از مسافران خالی شد، پرسنل پزشکی حرفه‌ای وارد هواپیما شده و جسد را منتقل می‌کنند. اگر مسافر فوت شده بدون همراه و تنها بود، ایرلاین با خانواده وی تماس گرفته و آن‌ها را از اتفاق پیش افتاده آگاه می‌کند.

اگر نگران این هستید که در پرواز بعدی‌تان با مسافری فوت شده همراه باشید، باید بگوییم احتمالا تا به حال با یک چنین موردی مسافرت کرده‌اید! گذشته از پروازهای خارج کشور، پروازهای داخلی نیز هر از گاهی برنامه انتقال اجساد را نیز دارند که چون این انتقال در کابین هواپیما اتفاق نمی‌افتد شما از آن بی اطلاعید. پس از ترس همراه شدن با مسافر فوت شده بلیط هواپیما‌تان را کنسل نکنید. هرچند که همراه شدن با مسافر فوت شده به ندرت اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید