فیلبند مازندران ییلاق زیبایی بر فراز ابرها

روستای فیلبند ییلاق زیبایی است که در استان مازندران و بر فراز ابرها واقع شده است. منظره این روستا را ابرها تشکیل داده‌اند و چشم انداز فوق‌العاده زیبا و بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند. تماشای این منظره می‌تواند به عنوان دارو جهت آرامش روح و روان در نسخه پزشکی تجویز گردد. انرژی و نشاطی که از پس بازدید این روستا حاصل می‌گردد، غیرقابل وصف است.

0
506
روستای فیلبند مازندران
فیلبند مازندران
فیلبند مازندران ییلاق زیبایی بر فراز ابرهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 12Rating: 4.0فیلبند مازندران ییلاق زیبایی بر فراز ابرها با چشم اندازی فوق‌العاده زیبا.فیلبند مازندران یلاق زیبایی است که در استان مازندران و بر فراز ابرها واقع شده و چشم انداز فوق‌العاده زیبا و بی‌نظیری را به وجود آورده‌ است.

فیلبند مازندران

روستای فیلبند ییلاق زیبایی است که در استان مازندران و بر فراز ابرها واقع شده است. منظره این روستا را ابرها تشکیل داده‌اند و چشم انداز فوق‌العاده زیبا و بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند. تماشای این منظره می‌تواند به عنوان دارو جهت آرامش روح و روان در نسخه پزشکی تجویز گردد. انرژی و نشاطی که از پس بازدید این روستا حاصل می‌گردد، غیرقابل وصف است. تماشای طلوع و غروب آفتاب آن هم در چنین مکان جذابی، ازجمله شانس‌هایی است که نصیب هرکسی نمی‌شود.

مسیر دسترسی به فیلبند

روستای فیلبند مازندران
فیلبند مازندران

جاده هراز، اولین مقصد شما برای سفر به روستای فیلبند است. پس از حدود 140 کیلومتر رانندگی، مسیرتان را به سمت راه فرعی روستای فیلبند تغییر دهید و به طرف روستا حرکت کنید. این جاده فرعی با وجود این که کیفیت چندان مناسبی ندارد، بسیار کوتاه است. فاصله جاده هراز تا ییلاق فیلبند حدودا 30 کیلومتر است. در طول مسیر دسترسی به روستای فیلبند چشم اندازها و منظره‌های بسیار جذاب وجود دارند که وسوسه انگیز هستند و امکان ندارد مسافری که از این مسیر عبور می‌کند، شیفته و دلبسته آن‌ها نشود. اگر تمایل داشته باشید در طول مسیر می‌توانید توقف کرده و زیبایی طبیعت این منطقه را از نزدیک لمس کنید. سعی کنید برای جلوگیری از خطر گم شدن یا انحراف از مسیر اصلی، از افراد بومی منطقه راهنمایی بگیرید. چشمه‌های کوچک و بزرگ و درختان سرسبز از مناظر زیبایی هستند که در این مسیر مشاهده خواهید کرد. نام یکی از این چشمه‌های معروف “لار” است. روستای فیلبند را به دلیل ارتفاع 2300 متری‌اش که مرتفع‌ترین روستای بخش شرقی مازندران است، روستای “بام شرقی مازندران” نیز می‌نامند.

آشنایی با روستای فیلبند

روستای فیلبند مازندران
فیلبند مازندران

زیبایی طبیعت مازندران نیازی به تعریف و تمجید ندارد و کسانی که به شمال ایران سفر کرده‌اند، با این بهشت زمینی آشنا هستند. قطعا در استان مازندران جاذبه‌های متعدد و شگفت انگیز بی‌شماری وجود دارند که باید نام‌هایشان را لیست کنیم تا در سفر به شمال بازدید از آن‌ها را فراموش نکنیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید به مازندران سفر کنید، نام روستای فیلبند را در صدر لیستتان یادداشت کنید. روستای فیلبند از توابع دهستان خوشرود شهرستان بابل است. فیلبند در ماه‌های گرم سال آب و هوای خنک دارد و به همین سبب حتی مردم بومی در تابستان برای ییلاق به فیلبند می‌روند. اما در فصل زمستان فیلبند به دلیل بارش برف شدید بسیار سرد و یخبندان می‌شود و روستا خالی از سکنه می‌گردد. در زمستان ییلاقی‌های اندکی در روستا می‌مانند. در مازندران علاوه بر دریای آبی، دریای ابری نیز وجود دارد. در اکثر مواقع دریای ابری روستای فیلبند را در آغوش می‌گیرد و چشم انداز بی‌نظیری را به وجود می‌آورد. یکی از دلایلی که طبیعت گردان به این روستا سفر می‌کنند، تماشای این منظره زیبا و خارق‌العاده است.

✅ بازدید از مقاله دریاچه چورت مازندران
✅ بازدید از مقاله دهستان لفور گوشه‌ بهشتی در سوادکوه مازندران
✅ بازدید از مقاله جنت رودبار، بهشت مازندران

اقامت در روستای فیلبند

روستای فیلبند مازندران
فیلبند مازندران

تعداد گردشگران در روستای فیلبند در فصل‌های بهار و تابستان تا سه الی چهار برابر ظرفیتش افزایش می‌یابد و به همین دلیل در این دو فصل پیدا کردن اقامت‌گاه کار آسانی نیست. در روستای فیلبند هتل و یا مهمان‌خانه وجود ندارد و کسانی که قصد اقامت داشته باشند، در خانه‌ها یا ویلاهایی که اجاره داده می‌شوند، می‌مانند. هزینه کرایه خانه‌ها در این روستا به دلیل موقعیت خاصی که دارند، از ارزش واقعی‌شان تا حدودی بیشتر است. البته، در طول روز در اطراف روستا امکان کمپینگ وجود دارد، اما در هر فصل و هر شرایطی، شب‌های روستای فیلبند خیلی سرد است. در غرب فیلبند تکیه‌ای وجود دارد که گاهی گردشگران برای اجاره اتاق و یا استفاده از سرویس بهداشتی به آن مراجعه می‌کنند. خانه‌های این روستا از آب لوله کشی استفاده می‌کنند، اما در مواقعی همچون تابستان که تعداد گردشگر و مسافر زیاد است، فشار آب کم شده و بعضا قطع می‌شود.

وضعیت روستای فیلبند در فصل‌های مختلف

روستای فیلبند مازندران
فیلبند مازندران

آب و هوای خنک روستای فیلبند در روزهای گرم تابستانی بسیار دلچسب است. گذراندن حداقل یک روز در این روستا و لذت بردن از مناظر و آب و هوایش واقعا ارزش دارد. اگر قصد سفر به این روستا را دارید، بهار و تابستان بهترین زمان است، زیرا که در فصل‌های سرد بارندگی برف شدت دارد. در فصل بهار فیلبند انواع حالت‌های هواشناسی را تجربه می‌کند؛ بارش باران، تگرگ، برف، وزش باد، تابش آفتاب، رنگین کمان و … . در این فصل آب و هوای روستا بسیار دوست داشتنی است. فیلبند در تابستان آب و هوای خوشی دارد. گاهی هوا سرد هم می‌شود، اما با این حال منظره ابرها و خنکی هوا در فصل گرما خوشایند است. در فصل پاییز با سرد شدن هوا، کم کم روستا خالی از سکنه می‌شود. این سرما شاید برای مردم عادی و گردشگران قابل تحمل نباشد. در فصل زمستان نیز، هوا بسیار سرد و استخوان سوز است و کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که در زمستان به بازدید از روستای فیلبند برود. حتما در اولین فرصت پیش آمده به این ییلاق زیبا سفر کنید و از زیبایی‌هایش خاطره بسازید.

برای خرید بلیط هواپیما مازندران و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید