قطار تندروی پورتلند به ونکوور( اتصال آمریکا به کانادا)

نوآوری در حمل‌ونقل، سفر  کردن را بسیار آسان کرده است. یکی از این نوآوری‌ها و اختراعاتی که در راستای سفری آسان ایجاد شده، قطار است. شاید گزینه اول بسیاری از افراد برای سفر کردن، خرید بلیط هواپیما باشد؛ اما با قطارهای جدید و امکانات آن‌ها، مسافران بسیاری روی به استفاده و سفر با قطار آورده‌اند. قطارها در گذشته با حرکت و سر و صدای فراوانی همراه و مدت سفر نیز بسیار طولانی بوده، به همین دلیل هم مسافران ترجیح می‌دادند با خرید بلیط هواپیما سفر کنند. بعدها با بهره‌مندی از فناوری و تکنولوژی جدید، قطارهای سریع‌السیر پا به میدان نهادند

0
40
قطار تندروی پورتلند به ونکوور - جهانگردی
قطار تندروی پورتلند به ونکوور
قطار تندروی پورتلند به ونکوور( اتصال آمریکا به کانادا)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 27Rating: 4.0قطار تندروی پورتلند به ونکوور( اتصال آمریکا به کانادا) - خرید بلیط هواپیما و قطارنوآوری در حمل‌ونقل، سفر  کردن را بسیار آسان کرده است. یکی از این نوآوری‌ها و اختراعاتی که در راستای سفری آسان ایجاد شده، قطار است. شاید گزینه اول بسیاری از افراد برای سفر کردن، خرید بلیط هواپیما باشد؛ اما با قطارهای جدید و امکانات آن‌ها، مسافران بسیاری روی به استفاده و سفر با قطار آورده‌اند

قطار تندروی پورتلند به ونکوور

نوآوری در حمل‌ونقل، سفر  کردن را بسیار آسان کرده است. یکی از این نوآوری‌ها و اختراعاتی که در راستای سفری آسان ایجاد شده، قطار است. شاید گزینه اول بسیاری از افراد برای سفر کردن، خرید بلیط هواپیما باشد؛ اما با قطارهای جدید و امکانات آن‌ها، مسافران بسیاری روی به استفاده و سفر با قطار آورده‌اند. قطارها در گذشته با حرکت و سر و صدای فراوانی همراه و مدت سفر نیز بسیار طولانی بوده، به همین دلیل هم مسافران ترجیح می‌دادند با خرید بلیط هواپیما سفر کنند. بعدها با بهره‌مندی از فناوری و تکنولوژی جدید، قطارهای سریع‌السیر پا به میدان نهادند. امروزه نیز با استفاده از همین تکنولوژی‌ها و اندکی نوآوری، قطارهایی تندرو مانند قطار تندرو و فوق سریع پورتلند به ونکوور ایجاد شده است.

اتصال آمریکا به کانادا

قطار تندروی پورتلند به ونکوور - جهانگردی
قطار تندروی پورتلند به ونکوور

این قطار فوق سریع و تندرو، در واقع آمریکا را به کانادا متصل می‌کند. مسیر پورتلند به ونکوور، مسیری هفت ساعته می‌باشد که این مدت برای بسیاری از مسافران خسته کننده بوده و باعث شده تا خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی را به سفر با قطار ترجیح دهند. اما به لطف این قطار تندرو، این مسیر هفت ساعته در کمتر از دوساعت طی خواهد شد. به علت مدت‌زمان طولانی‌ای که باید در این مسیر سپری می‌شد، ادارات حمل‌ونقل در اورِگان، واشنگتن، و بریتیش کلمبیا، تصمیمی اتخاذ کردند تا در آن ظرفیت‌ها و توانایی‌های قطار فوق سریع را آزمایش کنند؛ تا از طریق و با استفاده از آن، مدت‌زمان این مسیر را تا یک سوم کاهش دهند. این نوآوری و ابتکار عمل، تلاشی برای کاهش ترافیک و ازدحام و جمعیت در سه شهر واقع در طول مسیر است. این قطار تندرو و فوق سریع با سرعت 250 مایل بر ساعت، 2 مسیر را طی خواهد کرد: پورتلند تا سیاتل، و از سیاتل تا ونکوور. هریک از این مسیرها در یک ساعت طی خواهد شد و در کل می‌توان گفت این قطار تندرو، مسیر پورتلند تا ونکوور را در دو ساعت خواهد پیمود.

کانادا و پورتلند

قطار تندروی پورتلند به ونکوور - جهانگردی
قطار تندروی پورتلند به ونکوور

گردشگران و مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما سفری به آمریکا یا کانادا دارند از زیبایی‌ها و طبیعت شگفت انگیز این دو کشور آگاه‌اند. اما مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما سفری به یکی از دو کشور داشته و می‌خواهند در مدت‌زمان کمی سفری به کشور دیگر داشته و از زیبایی‌ها و جاذبه‌های آن استفاده کنند، با این قطار تندرو به خواسته خود خواهند رسید. غربی‌ترین استان کانادا دارای کوه‌هایی سرفراز، جنگل‌هایی پردرخت و خط ساحلی بسیار زیبایی است که باید با استفاده از این قطار تندرو و یا با خرید بلیط هواپیما از آن‌ها دیدن کرد. در این سمت آمریکا، بزرگ‌ترین شهر اورِگان، مزایای فرهنگی و امکانات یک شهر بزرگ را دارد اما به جای شلوغی‌ها و هیاهوی شهرهای بزرگ، زیبایی‌های طبیعی را به گردشگران و مسافران خود هدیه می‌دهد. پارک‌های زیبا، درختان پر برگ، درختچه‌های باطراوت که در خیابان‌ها پراکنده‌اند، حال و هوای شهری کوچک را در شما ایجاد خواهد کرد. شاید به همین دلیل است که بسیاری با خرید بلیط هواپیما سفری به پورتلند دارند.

هزینه‌های ساخت

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در حال حاضر هیچ قطار فوق سریع و تندرویی در آمریکا فعالیت ندارد. سریع‌ترین قطار موجود، متعلق به شرکت Amtrak’s Acela Express است که با سرعتی بالغ بر 154 مایل بر ساعت به جابجایی مسافران می‌پردازد. این قطار از مدت‌ها قبل، پورتلند و ونکوور را به یکدیگر متصل می‌کرد اما فقط 4 دفعه در هر روز بین پورتلند و سیاتل فعالیت داشته و به ندرت سفری به کانادا نیز داشت. به همین دلیل بیشتر مسافران ترجیح می‌دادند با خرید بلیط هواپیما سفر خود را به کانادا آغاز کنند. 3 دولت مرتبط با این پروژه امیدوارند بتوانند با همکاری شرکت‌های خصوصی، زمینه مورد نیاز برای احداث این قطار فوق سریع را ایجاد کنند. با توجه به اداره حمل‌ونقل واشنگتن، هزینه ساخت این پروژه چیزی حدود 25 بیلیون دلار آمریکا( 22 بیلیون یورو) تا بیش از 40 بیلیون دلار آمریکا( 35 بیلیون یورو) تخمین زده شده است. اینکه چه کسی هزینه این پروژه عظیم را خواهد پرداخت مشخص نیست، اما می‌تواند بهانه خوبی برای همکاری بین شرکت‌های دولتی و خصوصی باشد. فرماندار کیت براون، این تلاش را اولین در نوع خود توصیف کرد و اظهار داشت: این پروژه، شرکت‌های دولتی و خصوصی همانند مایکروسافت را برای ساخت و تحقق این پروژه و هدف گرد هم می‌آورد. وی افزود این پروژه علاوه بر اینکه یک حمل‌ونقل بسیار مورد نیازی است، می‌تواند برای دولت اورگان درآمدزایی خوبی نیز به همراه داشته باشد. بر اساس تحلیل اقتصادی که به دستور مایکروسافت صورت گرفت و اوایل امسال منتشر شد، این پروژه می‌توان حدود 38000 ایجاد شغل را با درآمد سالیانه 29 بیلیون دلار، برای یک دهه به همراه داشته باشد. این تحلیل مشخص کرد که شبکه ریلی به 3000نیروی کار و کارمند نیاز دارد.

اگر می‌خواهید به سرعت سفری از پورتلند به کانادا داشته باشید یا فقط می‌خواهید زیبایی‌های منطقه بریتیش کلمبیای کانادا را ببینید، این قطار فوق سریع و تندرو سفر شما را سریع‌تر از قبل خواهد کرد. البته بریا استفاده از چنین قطارهایی باید بسیار صبور باشید. انتظار می‌رود این قطارهای تندرو و فوق سریع تا سال 2035 راه اندازی شده و مورد استفاده قرار گیرند. اما اگر علاقه‌مند به سفر با قطار نیستید باید بگوییم گرچه خرید بلیط هواپیما و سفر با هواپیما بسیار لذت‌بخش و آسان است، اما سفری زمینی به ویژه با قطارهایی چنین سریع، لذت خاص خود را دارد. با استفاده از چنین قطارهایی می‌توان از مسیرها و طول سفر در مدت‌زمان کمی لذت برد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

منابع:
matadornetwork.com
oregonlive.com
lonelyplanet.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید