قلعه بابک کلیبر

اگر هوس ایران‌گردی به سرتان زده و به دنبال سفری یکی دو روزه هستید، ولی در انتخاب مقصد تردید دارید، پیشنهاد جالبی برایتان داریم. سفر به شهرستان کلیبر و بازدید از قلعه بابک. گردشگری کانادایی در توصیف شهر کلیبر این‌گونه نوشته است: «شهری دور افتاده و خواب‌آلود در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که قله‌هایشان در زیر مه غلیظ از دید پنهان شده‌اند.

0
41
بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 22Rating: 4.0قلعه بابک کلیبر یادگار دوره اشکانیان و ساسانیان.قلعه بابک کلیبر قلعه بابک در بالای کوهی با ارتفاع 2600 متر قرار دارد و در دوران اشکانیان و ساسانیان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

بازدید از قلعه بابک کلیبر

اگر هوس ایران‌گردی به سرتان زده و به دنبال سفری یکی دو روزه هستید، ولی در انتخاب مقصد تردید دارید، پیشنهاد جالبی برایتان داریم. سفر به شهرستان کلیبر و بازدید از قلعه بابک. گردشگری کانادایی در توصیف شهر کلیبر این‌گونه نوشته است: «شهری دور افتاده و خواب‌آلود در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که قله‌هایشان در زیر مه غلیظ از دید پنهان شده‌اند. مکانی است عالی؛ به طراوت و سرسبزی انگلیس و ورای ذهنیت ما از طبیعت خشک و کویری ایران». قلعه بابک که با نام‌های قلعه جاویدان و قلمرو جمهوری هم شناخته می‌شود در 6 کیلومتری جنوب غربی شهر کلیبر قرار دارد. این قلعه که به عنوان نماد ملی ایرانیان شناخته شده است، در بالای کوهی در جنگل ارسباران قرار گرفته است. با سفر به شهر کلیبر در عین بازدید از قلعه بابک، رود ارس و جنگل ارسباران را که از زیباترین مناظر طبیعی ایران هستند، خواهید دید.

قلعه بابک یادگاری از دوران اشکانیان

قلعه بابک در بالای کوهی با ارتفاع 2600 متر قرار دارد و در دوران اشکانیان و ساسانیان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. نام این قلعه از بابک خرمدین رهبر مبارزان ایرانی که در مقابل تهاجم عرب‌ها شورش کرد، گرفته شده است. در حقیقت در این قلعه بود که بابک 22 ساله شجاعانه در مقابل تهاجم‌ها ایستادگی کرد. این قلعه که یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی و گردشگری ایران است، در سال 1345 تحت عنوان «آثار ملی ایران» به ثبت رسیده است.

ویژگی‌های قلعه بابک کلیبر

بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر

قلعه بابک 2 طبقه است که پس از عبور از سالنی حدود 200 متر به دروازه آن خواهید رسید، پس از دروازه، راهرویی دیگر با پله‌هایی نامنظم، شما را به سمت داخل قلعه هدایت خواهد کرد. یک تالار اصلی با 7 اتاق در اطراف آن، وجود دارد و تمامی اتاق‌ها به تالار میانی راه دارند. در سمت شرقی سالن، تأسیسات دیگری ازجمله اتاق‌ها و آب‌انبارها قرار دارند. در شمال غربی ساختمان راه‌پله‌ای به طبقه دوم قرار دارد که متاسفانه بخش عمده‌ای از آن از بین رفته است.

✅ بازدید از مقاله قلعه گردکوه یا دژ گنبدان دامغان
✅ بازدید از مقاله قلعه لیسار تالش
✅ بازدید از مقاله قلعه تاریخی دیشموک کهگیلویه و بویراحمد

پارک ملی ارسباران، تکه‌ای از بهشت

بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر

با سفر به شهر کلیبر، علاوه بر قلعه بابک، می‌توانید از پارک ملی ارسباران هم بازدید کرده و از دیدن طبیعت زیبای این منطقه شگفت‌زده شوید. گونه‌های کمیابی از پرندگان، پستانداران، خزندگان، دوزیستان و ماهی‌ها در این منطقه وجود دارند. ارسباران در سال 1350 به دلیل گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب و طبیعت بکر به یک منطقه حفاظت شده تبدیل شد و اخیرا هم به عنوان پارک ملی ثبت شده است. در این منطقه شکار ممنوع بوده و از پوشش‌های گیاهی محافظت می‌شود. از مهم‌ترین گونه‌های جانوری ارسباران می‌توان به مارال اشاره کرد.

دره میکندی، جنگلی در دل ارسباران

بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر

میکندی از روستاهای شهرستان کلیبر است که دارای منطقه جنگلی زیبایی است. در جنگل‌های میکندی درختان وحشی فندق وجود دارند که تا چند سال پیش منبع درآمدی برای روستاییان بوده‌اند. دره میکندی که در میان جنگل‌های سرسبز ارسباران قرار دارد به خاطر آب و هوای دلپذیر و چشمه‌های آب معدنی خود از مناطق گردشگری ویژه محسوب می‌شود. در کنار بازدید از قلعه بابک می‌توانید از این منطقه بکر دیدن کرده و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

اقامتگاه‌های قلعه بابک

بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر

پیدا کردن اقامتگاه مناسب از مهم‌ترین مواردی است که برای سفر در نظر گرفته می‌شود. چنانکه با تور به سفر می‌روید نگران نباشید، مطمئنا بهترین و مناسب‌ترین اقامتگاه‌ها برایتان در نظر گرفته خواهد شد؛ ولی اگر برای تور ثبت‌نام نکرده‌اید، باید بگویم که هتل‌های مناسب و باکیفیتی در نزدیکی قلعه بابک قرار دارند که خیالتان را از بابت اقامتگاه راحت خواهند کرد.

بازدید از قلعه بابک کلیبر
قلعه بابک کلیبر

قلعه بابک به خاطر اهمیت تاریخی‌ که دارد سالانه مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. با وجود آب و هوای خنک کلیبر و طبیعت زیبایش، سفر به این شهر می‌تواند یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های زندگی‌تان باشد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید