قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه

یکی از جاذبه‌های زیبای ترکیه که گردشگران زیادی را به سمت خود روانه می‌کند، قلعه پنبه‌ای به نام "پاموکاله" است. این قلعه استخرهایی گرم و مرطوب با حوضچه‌هایی از جنس سنگ سفید و براق تراورتن دارد. آب‌هایی که داخل این استخرها وجود دارند سرشار از مواد معدنی هستند و همچون آبشاری از بالای کوه به سمت پایین سرازیر می‌شوند.

0
130
قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس
قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 2Rating: 4.0قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه.قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه که نمای زیبای آن از روستای پاموکاله به طور کامل قابل مشاهده است و هر بیننده‌ای را مسحور خود خواهد کرد.

قلعه پنبه ای هیراپولیس

یکی از جاذبه‌های زیبای ترکیه که گردشگران زیادی را به سمت خود روانه می‌کند، قلعه پنبه‌ای به نام “پاموکاله” است. این قلعه استخرهایی گرم و مرطوب با حوضچه‌هایی از جنس سنگ سفید و براق تراورتن دارد. آب‌هایی که داخل این استخرها وجود دارند سرشار از مواد معدنی هستند و همچون آبشاری از بالای کوه به سمت پایین سرازیر می‌شوند. با این جریان میان راه حوضچه‌هایی شکل می‌گیرند که برای شنا کردن مناسب هستند. نمای زیبای این قلعه سفید رنگ از روستای پاموکاله به خوبی قابل مشاهده است و هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند. در ترکیه به این حوضچه‌های آبگرم پاموکاله، قلعه پنبه ای می‌گویند. ویرانه‌های هیراپولیس، شهر یونان- رومی نیز در کنار این قلعه پنبه‌ای واقع شده است. از آن جایی که هیراپولیس و چشمه‌های آبگرم پاموکاله در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند، هیچ جای تعجبی برای مشاهده چنین ترکیب زیبایی از طبیعت و بناهای انسان ساخت نمی‌ماند. جالب است که بدانید سالانه بیش از دو میلیون گردشگر برای بازدید از قلعه پنبه ای و هیراپولیس بلیط هواپیما ترکیه را خریداری می‌کنند.

استقبال گردشگران از قلعه پاموکاله

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

در سراسر جهان از ایالات متحده عربستان گرفته تا افغانستان، از چین گرفته تا کشور خودمان ایران، چشمه‌های آبگرم طبیعی و یا از جنس سنگ‌های تراورتنی فراوان وجود دارند. گردشگران و بازدیدکنندگان به دلیل طبیعی بودن این پدیده‌ها، از آن‌ها بازدید می‌کنند. نقطه متمایز قلعه پاموکاله با سایر چشمه‌های آبگرم موجود در جهان در این است که این قلعه بزرگ‌ترین چشمه‌های آهکی را در جهان دارد و مهم‌تر این که، در کنار شهر باستانی رومی واقع شده است. گردشگرانی که برای بازدید از قلعه پنبه‌ای و استفاده از خواص درمانی آن به ترکیه سفر می‌کنند، پس از شنا و آبتنی در استخرها و حوضچه‌های پاموکاله می‌توانند به بازدید از شهر باستانی هیراپولیس بروند. قدم زدن در خیابان‌های رومی، بازدید از حمام‌ها، بناهای مذهبی و آمفی تئاترها در شهر هیراپولیس حس فوق‌العاده‌ای دارد. در پایان، به استخری خواهید رسید که کف آن پر است از بقایای بناها و ستون‌های رومی و با دمای حدود 36 درجه که برای شنا کردن مناسب هستند. شنا کردن در میان ستون‌های غرق شده در استخر که از قرون وسطا به جا مانده‌اند و آب معدنی غنی تجربه بی‌نظیری خواهد بود. هرگز این تجربه را از دست ندهید.

✅ بازدید از مقاله قلعه سرخ‌فام آگرای هندوستان
✅ بازدید از مقاله قلعه وان

دسترسی به سایت طبیعی و باستانی قلعه پنبه‌ای

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

در 120 مایلی شرق بندر اژه در کوش آداسی ترکیه و در حاشیه غربی فلات وسیع آناتولی، قلعه پنبه‌ای پاموکاله و شهر باستانی و رومی هیراپولیس واقع شده است. این منطقه در نزدیکی شهر قدیمی افسوس (Ephesus) نیز قرار دارد و نتیجتا گردشگران در بازدید از قلعه پنبه‌ای می‌توانند گشت و گذاری هم در افسوس داشته باشند. معمولا بازدید کنندگانی که از ساحل دریای اژه و مدیترانه سفرهای روزانه انجام می‌دهند، قادر به بازدید از چشمه‌های پاموکاله هستند. پیشنهاد ما به گردشگرانی که قصد بازدید از قلعه پنبه ای پاماکوله دارند، این است که ماشین شخصی کرایه کرده و به سمت هیراپولیس حرکت کنند. مسافت قلعه پاموکاله تا کوش آداسی حدود سه ساعت، تا آنتالیا و مارماریس چهار ساعت و تا بودروم پنج ساعت می‌باشد.

در صورتی که بخواهید با اتوبوس به قلعه پنبه ای هیراپولیس بروید، باید ابتدا به شهر دنیزلی بروید، چرا که این شهر نزدیک‌ترین منطقه به مجموعه پاموکاله و هیراپولیس می‌باشد. در شهر دنیزلی اتوبوس‌هایی را خواهد دید که برای رفتن به سایت طبیعی و باستانی قلعه پنبه‌ای آماده هستند. مینی بوس‌ها و اتوبوس‌ها به طور مکرر از دنیزلی تا پاموکاله در حال طی کردن مسافت 40 دقیقه‌ای بوده و گردشگران را جابجا می‌کنند. پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (turkishairlines.com) و پگاسوس (flypgs.com) از استانبول به فرودگاه کارداک دنیزلی در حال انجام شدن هستند. خطوط ریلی ازمیر و دنیزلی نیز در طول روز در ساعات مختلف چهار بار رفت و برگشت دارند. هر روشی که برایتان آسان و مقور باشد، می‌توانید برای رفتن به قلعه پنبه‌ای انتخاب کنید.

دور بودن از ازدحام موجود در قلعه پنبه‌ای

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

پیشنهاد ما برای کسانی که می‌خواهند از ازدحام و شلوغی بیش از حد قلعه پنبه‌ای پاموک کاله به خصوص در فصل تعطیلات دور باشند، این است که شب را با اقامت در روستای پاموکاله سپری کنند و صبح زود در ساعات اولیه روز برای رفتن به قلعه پاموکاله آماده شوند. در ساعات اولیه روز شنا کردن در حوضچه‌های پاموکاله دلچسب‌تر است و از آن‌ جایی که هنوز گردشگران به این منطقه هجوم نیاورده‌اند، با خیال راحت می‌توانید آبتنی کنید.

شلوغ‌ترین زمان بازدید از قلعه پنبه‌ای زمانی است که اکثر گردشگران از طریق ساحل در هنگام بعداز ظهر وارد منطقه می‌شوند و چون مسافت طولانی را برای آمدن به پاموکاله طی کرده‌اند تا نزدیک‌های شب می‌مانند. به همین دلیل بعداز ظهرها و هنگام غروب که هوا گرگ و میش است، پرازدحام‌ترین زمان بازدید از قلعه پنبه‌ای می‌باشد.

خلوت‌ترین زمان بازدید از قلعه پنبه‌ای پاموکاله نیز، فصل زمستان است. در این فصل از آبان تا اسفند ماه و به خصوص روزهای آخر هفته، قلعه پاموکاله و سایت تاریخی هیراپولیس به دور از ازدحام جمعیت و شلوغی بوده و شما با خیال راحت می‌توانید به بازدید از منطقه مشغول باشید. البته، در این فصل شاهد سرما و گاه بارش برف در منطقه خواهید شد.

توصیه‌هایی برای بازدید از قلعه پنبه‌ای

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

 برای وارد شدن به سایت باستانی مجموعه، بهتر است دروازه جنوبی و میان مسیرهای تراورتن چشمه‌ها را انتخاب کنید. برای این که از این مسیر عبور کنید، بهتر است کفش و صندلی به پا نداشته باشید. زیرا که به دلیل جلوگیری از هرگونه تغییر رنگ و یا فرسایش در رسوبات کلسیت چشمه‌ها، این اجازه به شما داده نخواهد شد. از این رو یک کوله پشتی سبک همراه خود داشته باشید تا کفش‌ها و هر وسیله دیگری را داخل آن بگذارید. برای کسانی که می‌خواهند در چشمه‌ها شنا کنند، پیشنهاد  می‌کنیم از قبل لباس مناسب و شنا بر تن کنند و با خیال راحت و بدون ترس از خیس شدن در میان استخرهای آبگرم قدم بزنند. سعی کنید مدت زمان یک روز برای بازدید از این قلعه زیبا اختصاص دهید.

از آن جایی که در این منطقه آب آشامیدنی وجود ندارد، حتما یک یا دو بطری آب معدنی داخل کوله پشتی‌تان قرار دهید. همچنین، می‌توانید مقداری خوراکی و میوه نیز با خودتان به قلعه ببرید.

کرم ضد آفتاب را در هر صورت، مخصوصا در فصل گرم و تابستانی هرگز فراموش نکنید.

ساعات بازدید از قلعه پنبه‌ای

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

برای بازدید از سایت باستانی هیراپولیس و قلعه پنبه ای پاموکاله باید مبلغی حدود 25 لیر پرداخت کنید. ساعات بازدید از این مجموعه در طول سال و روزهای مختلف، متفاوت است. اگر اوایل آبان تا اوایل فروردین (ماه‌های نوامبر تا مارچ) به بازدید از قلعه پنبه‌ای و هیراپولیس بروید، سایت از ساعت 6 صبح تا 06:30 بعدازظهر در معرض بازدید عموم خواهد بود. از اواسط فروردین تا اوایل آبا (ماه‌های آپریل تا اکتبر) نیز، ساعات بازدید از قلعه وهیراپولیس از ساعت 6 صبح تا نیمه شب می‌باشد. هزینه استخر آنتیک موجود در مجموعه جداگانه بوده و 32 لیر است. ساعات استفاده از این استخر نیز از اوایل آبان تا اوایل فروردین 8 صبح تا 05:30 بعدازظهر و  از اواسط فروردین تا اوایل آبان 8 صبح تا 07:30 بعدازظهر می‌باشد.

اقامت در سایت باستانی هیراپولیس و قلعه پنبه‌ای

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

برای بازدید از این جاذبه‌های زیبا بایستی در محلی نزدیک به آن‌ها اقمت داشته باشید. کسانی که برای یک روز قصد بازدید و گردش از قلعه پنبه‌ای دارند، شاید نیازی به رزرو هتل نداشته باشند، اما با این حال ممکن است بخواهند ساعاتی را در رستوران هتل بنشینند و با دیگر گردشگران هم صحبت شده و قهوه‌ای بنوشند. برای این کار بایستی به داخل روستای پاموکاله مراجعه کنند. در روستای پاموکاله دو هتل با امکانات مطلوب وجود دارند که معرف حضورتان می‌کنیم.

هتل ملروس (Melrose Hotel)

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

فضای این هتل بسیار صمیمی و دوست داشتنی است و برای سرگرمی مهمانانش تورهای متعددی را برگزار می‌کند. تورهای بالن سواری بالای قلعه پنبه‌ای، پاراگلایدینگ و چتربازی از قبیل این تورها هستند. شما نیز می‌توانید شرکت در این تورها را از هتل درخواست کنید. هزینه این تورها در مجموع 80 یورو است و مدت زمان پرواز با پاراگلایدر 35 دقیقه است. هزینه تورهای فول آپشن چشمه‌های آبگرم پاموکاله نیز 20 یورو می‌باشد. اتاق‌های این هتل از شرایط و امکانات مطلوب برخوردار هستند.

آدرس: ترکیه، دنیزلی (Denizli)، والی وِفوکی ارتورک (Vali Vekfi Ertürk)، محله پاموک (Pamuk Mahallesi)، کد پستی 20280.

هتل دیرر هتل هال- تور (the Dearer Hotel Hal- tur)

قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه
قلعه پنبه ای هیراپولیس

این هتل چهار ستاره دارای اتاق‌های سینگل، دوبل ، تریپل و چهار نفره است و دارای مناظر رو به باغ می‌باشند. در کنار باغ و استخر هتل رستوران قرار دارد و نمای مقابلش کوه است. مهمانان غذاهای ترکی و نوشیدنی‌های خوشمزه را در این رستوران می‌توانند امتحان کنند. علاوه بر تور چشمه‌های آبگرم پاموکاله، تور بازدید از شهر باستانی هیراپولیس نیز در این هتل برگزار می‌گردد.

آدرس: ترکیه، دنیزلی (Denizli)، پاموکاله (Pamuk kale)، خیابان مهمت آکیف ارسوی (Mehmet Akif Ersoy)، پلاک 71، کد پستی 20280.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید