قوانین جدید مهاجرت به کانادا

قانون های جدید مهاجرت به کانادا در سال 2020، شیوه و روند مهاجرت به این کشور را به میزان زیادی تغییر داده و ورود و خروج و اخذ ویزای اقامتی این کشور را برای مهاجرانی که قصد دارند با خرید بلیط هواپیما کانادا عازم این مکان گردند، دستخوش دگرگونی های بسیاری کرده است.

0
63
معرفی قوانین جدید مهاجرت به کانادا
قوانین جدید مهاجرت به کانادا
قوانین جدید مهاجرت به کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 16Rating: 4.0قوانین جدید مهاجرت به کانادا و شرایطی که با تغییر روبرو شده.قوانین جدید مهاجرت به کانادا ورود و خروج و اخذ ویزای اقامتی این کشور را برای مهاجران کانادا دستخوش دگرگونی های بسیاری شده است.

با شرایط و قوانین جدید مهاجرت به کانادا آشنا شوید.

قانون های جدید مهاجرت به کانادا در سال 2020، شیوه و روند مهاجرت به این کشور را به میزان زیادی تغییر داده و ورود و خروج و اخذ ویزای اقامتی این کشور را برای مهاجرانی که قصد دارند با خرید بلیط هواپیما کانادا عازم این مکان گردند، دستخوش دگرگونی های بسیاری کرده است. در این مطلب، برخی از قوانین جدید مهاجرت به کانادا برای شما بازگو خواهد شد.

هرگاه بحث مهاجرت به میان می آید، نام سرزمین بزرگ شمالی، کشور شگفت انگیز و رویایی کانادا بر زبان ها جاری می گردد. کانادا، کشوری که رتبه نخست را در فهرست امن ترین و مرفه ترین کشور جهان به خود اختصاص داده، همواره در طول دهه گذشته، در راس محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت دنیا برای هموطنان ما بوده است. اما حرکت سیل عظیم مهاجران در سال های اخیر به این کشور موجب شده که هر چندوقت یک بار قوانین و مقررات جدیدی برای مهاجرت به کانادا وضع گردد و قوانین پیشین نیز مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد. از آنجایی که رزرو آنلاین بلیط هواپیما و مهاجرت به کشور کانادا مستلزم آگاهی از آخرین قوانین وضع شده برای مهاجرت به این کشور جذاب است، در این مطلب برخی از تغییرات و قانون های جدید مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰ عنوان شده است.

طرح افزایش پذیرش مهاجر

معرفی قوانین جدید مهاجرت به کانادا
قوانین جدید مهاجرت به کانادا

خبر خوش برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، این است که این کشور در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ اعلام کرده که قرار است طرح پذیرش مهاجران را تا سال ۲۰۲۳ به میزان قابل توجهی افزایش دهد. طبق خبر منتشر شده در طرح سطوح مهاجرت سالانه به کانادا، قرار برآن شده که کشور کانادا تا انتهای سال ۲۰۲۳، ویزای اقامتی برای جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را صادر کند. خوب است بدانید که این کشور هر سال قصد دارد بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر را بپذیرد؛ رقمی که رکورد جدیدی در تاریخ کانادا برجای خواهد گذاشت. شاید ندانید اما بیشترین پذیرش مهاجر در کانادا به سال ۱۹۱۳، زمانی که کانادا درب های خود را برای جمعیتی حدود ۴۰۱ هزار نفر گشود، باز می گردد.

✅ بازدید از مقاله دلایل ریجکتی ویزای کانادا

چرا کانادا نرخ پذیرش مهاجران را برای سال های آتی افزایش داده است؟

حتما می دانید که کانادا به پیری جمعیت دچار شده است و چیزی حدود ۲۰ درصد از مردم آن به سن ۶۵ سالگی و حتی بالاتر رسیده اند. از این رو، برای جلوگیری از پدیدار شدن تاثیرات منفی پیری جمعیت و کاهش زاد و ولد مجبور است که با افزایش نرخ پذیرش مهاجران، کمبود نیروی جوانی برای کار و سازندگی را جبران و مشکل کاهش جمعیت را برطرف سازد.

کاهش حداقل امتیاز سیستم ورود سریع (اکسپرس اینتری)

بسیاری از افرادی که رویای خرید بلیط هواپیما و اقامت در کانادا را در سر دارند، با روش اکسپرس اینتری آشنا هستند. این روش مهاجرتی که مبتنی بر سیستم جمع آوری امتیاز است، افراد را براساس امتیازهای ثبت شده در مهارت ها و توانایی هایشان دسته بندی کرده و کسانی را که موفق به کسب حداقل امتیاز گردند، برای مهاجرت انتخاب می کند. حال خبر خوش برای متقاضیان اخذ ویزای اقامتی کانادا این است که حدانصاب امتیاز برای اکسپرس اینتری برای مهاجران از ۴۸۹ (در سال ۲۰۱۸) به ۴۴۲ کاهش یافته است. این امر موجب شده که افرادی که بنا به دلایلی چون نداشتن حداقل امتیاز لازم از شانس اندکی برای مهاجرت برخوردار بودند، امسال قادر باشند با اخذ دعوتنامه از طریق این برنامه مهاجرتی به این کشور مهاجرت کنند.

کاهش صدور جواز اقامتی

گرچه طرح افزایش پذیرش مهاجران به تازگی تصویب شده، اما کماکان میزان صدور جواز اقامتی در کانادا در سال ۲۰۲۰ رضایت بخش نیست. جالب است بدانید که این میزان نسبت به آگوست سال ۲۰۱۹ چیزی حدود ۵۶ درصد کاهش یافته و اضطراب و نارضایتی های فراوانی را بوجود آورده است. در حقیقت شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ایجاد شده موجب گردیده که هر ماه قانون های جدید مهاجرت به کانادا اعمال گردیده و افرادی که موفق به کسب اقامت دائمی کانادا گشته اند، بنا بدلایلی چون منقضی شدن و به تعویق افتادن روند مهاجرتشان، قادر نباشند در زمان تعیین شده وارد کشور کانادا شوند.

افزایش حمایت مردم کانادا از حضور مهاجران

همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، کهنسالی جمعیت و کاهش زاد و ولد در کانادا موجب گردیده که بسیاری از مردم کانادا درخواست کنند تا قوانینی برای سهولت مهاجرت به این کشور و اخذ جواز دائم به مهاجران وضع گردد. طبق مطالعاتی که توسط موسسه انویرونیکس در زمان همه گیری جهانی ویروس کرونا صورت گرفته، از هر ۶ نفر کانادایی، ۵ نفر معتقدند که مهاجرت قانونی مهاجران به کانادا موجب پیشرفت این کشور در زمینه های مختلف در طولانی مدت می شود. بسیاری از مردم کانادا اعتقاد دارند که حضور مهاجران از سایر کشورها موجب افزایش تنوع فرهنگی کانادا و در نتیجه تبدیل شدن این کشور به مکان بهتری خواهد شد.

در ادامه می توانید با روش های تحصیل در کانادا بدون مجوز تحصیلی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید