آشنایی با قوانین جزیره کیش

جزیره کیش، یکی از زیباترین جزایر جنوب کشور است که سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. کسانی که برای تفریح چند روزه بلیط هواپیما کیش خریداری می کنند، با بازدید از جزیره و لذت بردن از آب و هوای آن و البته امکانات متنوع موجود برای زندگی، هوس کوچ به جزیره را می کنند. زیرا که زندگی در کیش بسیار زیبا، مدرن، لوکس و پر از آرامش به نظر می آید.

0
41
معرفی قوانین جزیره کیش
قوانین جزیره کیش
آشنایی با قوانین جزیره کیشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 10Rating: 4.0قوانین جزیره کیش را بشناسید.قوانین جزیره کیش و مقررات خاصی که در این شهر برقرار است را باید هر ساکن و گردشگری این قوانین را محترم شمرده و از آن ها اطاعت نماید.

قوانین جزیره کیش

جزیره کیش، یکی از زیباترین جزایر جنوب کشور است که سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. کسانی که برای تفریح چند روزه بلیط هواپیما کیش خریداری می کنند، با بازدید از جزیره و لذت بردن از آب و هوای آن و البته امکانات متنوع موجود برای زندگی، هوس کوچ به جزیره را می کنند. زیرا که زندگی در کیش بسیار زیبا، مدرن، لوکس و پر از آرامش به نظر می آید. اگر به جزیره کیش سفر کرده باشید متوجه شده اید که کیشوندان جزیره کیش بسیار قانونمند هستند و به تمامی قوانین و مقررات جزیره احترام می گذارند. در این جزیره امنیت به قدری بالا است که همه گردشگران از دیدن این که مغازه دارها فقط با یک قفل ساده شبانه مغازه شان را ترک می کنند، بانک ها نیز تنها با یک قفل ساده بسته می شوند و رانندگان با خیال راحت ماشین هایشان را بدون این که قفل کنند، پیاده شده و به خرید می روند؛ بسیار متعجب می شوند. برقرای چنین امنیت بالا و قابل ستایش در سایه اطاعت اهالی جزیره از قوانین و مقررات جزیره است. در جزیره کیش همچون بسیاری از شهرها و کشورها قوانین و مقررات خاصی برقرار است که هر ساکن و گردشگری موظف است قوانین را محترم شمرده و از آن ها اطاعت نماید. در این مطلب قصد داریم برای افرادی که قصد رزرو بلیط هواپیما کیش و یا اقامت در آن را دارند، قوانین جزیره کیش را توضیح دهیم تا در جزیره هاج و واج و سرگردان نمانده و به مشکل برنخورند. زیرا کسانی که قوانین را زیر پا بگذارند، جریمه سختی در انتظارشان خواهد بود.

قوانین رانندگی در جزیره کیش

معرفی قوانین رانندگی در جزیره کیش
قوانین رانندگی در جزیره کیش

قوانین رانندگی در جزیره کیش، جزو مهم ترین و اصلی ترین قوانین است که شهروندان باید اطاعت کنند. معمولا گردشگران با دیدن ماشین های لوکس جزیره تصمیم به اجاره اتومبیل گرفته و دوست دارند که از رانندگی در جزیره لذت ببرند. اما باید بدانند زمانی این رانندگی برایشان لذت بخش خواهد بود که به قوانین رانندگی جزیره کیش احترام گذاشته و اجرا کنند. از جمله قوانین مربوط به رانندگی در جزیره کیش بدین شرح است:

بوق زدن در تمام نقاط جزیره بدون استثناء ممنوع

ایست کامل قبل از میدان ها و رعایت حق تقدم

رعایت حق تقدم در فرعی به اصلی توسط رانندگان

روشن کردن راهنما در میدان های کیش ( در غیر اینصورت جریمه خواهید شد)

در صورت عبور عابر پیاده از روی خط کشی، راننده موظف است ایست کامل کند.

دنده عقب رفتن در جزیره کیش ممنوع است و در صورت ثبت توسط دوربین یا پلیس راننده جریمه شده و یا ماشین توقیف می شود.

کسانی که ماشین کرایه می کنند، باید هنگام رانندگی دفترچه رنت (Rent) داخل ماشین باشد و اگر پلیس ایست بدهد، نشان داده شود.

انداختن آشغال و سیگار از ماشین به بیرون ممنوع است.

در تمامی خیابان های جزیره کیش دوربین کنترل سرعت وجود دارد و رانندگان باید طبق سرعت اعلان شده در تابلوها رانندگی کنند. حداکثر سرعت مجاز در داخل شهر معمولا 60 کیلومتر و در جاده های فرعی 80 کیلومتر است. مسافرانی که ماشین رنت می کنند، باید توجه داشته باشند هنگام رانندگی از سرعت مجاز نگذرند. زیرا در این صورت از مرکزی که ماشین کرایه کرده اند سریعا با راننده تماس گرفته خواهد شد.

آخرین قانون جالب و جذاب درباره رانندگی در جزیره کیش این است که اگر ظاهر ماشین کثیف باشد، راننده جریمه می شود.

✅ بازدید از مقاله هتل های نزدیک مراکز خرید کیش

جایگاه پمپ بنزین در جزیره کیش

جایگاه پمپ بنزین در جزیره کیش
جایگاه پمپ بنزین کیش

در جزیره کیش قیمت بنزین مانند دیگر شهرهای کشور است و جالب است بدانید که در جزیره کیش تنها دو جایگاه پمپ بنزین وجود دارد که هر کدام هم در دو سر جزیره قرار دارند. یکی از این جایگاه ها ازناوه زاده و دیگری گلدیس نام دارد. مابین این دو جایگاه یک پمپ گاز نیز وجود دارد. جایگاه پمپ بنزین گلدیس در بلوار ایران مقابل هتل گلدیس قرار داشته و جایگاه ازناوه زاده نرسیده به میدان فارور، بلوار میرمهنا، ابتدای درخت سبز واقع شده است.

قوانین گردشگری در جزیره کیش

معرفی قوانین گردشگری کیش
قوانین گردشگری کیش

این قسمت مخصوص مسافرانی است که قصد سفر به جزیره کیش دارند. بهتر است قبل از سفر به کیش با مقررات و قوانین گردشگری کیش آشنا شوید.

در هتل ها و اقامتگاه های جزیره کیش زمان تحویل اتاق ها ساعت 14 و زمان تخلیه اتاق ها ساعت 12 ظهر است.

در جزیره کیش تاکسی های سفید رنگ دربست هستند و نرخ و کرایه تاکسی ها ثابت و مشخص می باشد.

بازارها و مراکز خرید جزیره کیش از ساعت 10:00 الی 14:00 و از 17:00 تا 22:00 فعالیت می کنند و یکسره نیستند.

چادر زدن در سطح جزیره کیش ممنوع است و تنها در عید نوروز در مناطق مخصوص اجازه چادر زدن داده می شود.

آب جزیره کیش آشامیدنی نیست، دقت داشته باشید تا حتما آب معدنی بنوشید.

از شنا کردن در سواحل ممنوع بپرهیزید و به پلاژهای مخصوص آقایان و بانوان مراجعه کنید.

سفر به جزیره کیش بسیار خاطره انگیز و زیبا است و مشاهده شهری قانونمند و با امنیت واقعا لذت بخش است. اگر در تمامی شهرهای ایران مردم این چنین به قوانین و مقررات احترام بگذارند، زندگی مان زیبا و راحت تر خواهد شد. در ادامه می توانید با خانه معلم کیش آشنا شوید.

نظر شما درباره قوانین رایج در جزیره کیش چیست؟ کدام قانون برایتان جالب بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید