قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص ممکن است تفاوت های ناچیزی با یکدیگر داشته باشند، اما همگی براساس ابعاد و وزن بار شما وضع می گردند. در این مطلب به برخی از رایج ترین قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص اشاره خواهد شد.

0
22
معرفی قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص
قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص
قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاصReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 24Rating: 4.0قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاصقوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص حمل این وسایل گاهی ممکن است جریمه بار و حتی ممنوعیت هایی را برای شما در پی داشته باشد. اما این وسایل کدامند

آشنایی با قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص ممکن است تفاوت های ناچیزی با یکدیگر داشته باشند، اما همگی براساس ابعاد و وزن بار شما وضع می گردند. در این مطلب به برخی از رایج ترین قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص اشاره خواهد شد. برخی سبک بال و صرفا با یک کیف دستی کوچک به سفر می روند، و برخی دیگر چمدانی مملو از تجهیزاتی مختلف را با خود حمل می کنند؛ برای دسته اول، سفر و خرید بلیط هواپیما از همان ابتدای کار نیز تجربه است بسیار لذت بخش، اما برای دسته دوم، سفر گاهی آن روی ناخوشایند خود را نشان می دهد و کابوس تلخ پرداخت هزینه اضافه بار را به واقعیت تبدیل می کند. در حقیقت همیشه بار و بنه سفر ما در کیف دستی ما جا نمی شود و گاهی ممکن است به ناچار مجبور گردیم که وسایل شکستنی و بدباری از قبیل تجهیزات موسیقی و لوازم ورزشی را با خود حمل کنیم. بسته به شرکت هواپیمایی که با آن قرار است سفر کنید، حمل این وسایل گاهی ممکن است جریمه بار و حتی ممنوعیت هایی را برای شما در پی داشته باشد. اما این وسایل کدامند و چه قوانینی برای حمل آن ها وضع گردیده است؟ در ادامه به این پرسش پاسخ داده خواهد شد. همراه ما باشید.

بارهای خاص کدامند؟

چمدان شما ممکن است بار خاص محسوب شوند اگر:

  • شکل و اندازه غیرعادی داشته باشد.
  • وسیله ای داشته باشد که برای حمل آن به دقت و احتیاط بیشتری نیاز باشد.
  • وزن آن از ۲۳ کیلوگرم بیشتر بوده و ابعاد آن از ۱۵۷ سانتی متر تجاوز کند.
  • اگر وسایلی از قبیل تجهیزات پزشکی، وسایل کودک و نوزاد، ابزارهای ورزشی و آلات موسیقی را در آن حمل کنید.

قوانین حمل آلات موسیقی

معرفی قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص
قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

حمل برخی آلات موسیقی کوچکی نظیر سازهای زهی و بادی که فضای اندکی را اشغال می کنند، به داخل کابین هواپیما بلامانع است، اما به شرطی که بدون کارتن و بسته بندی حمل گردد. اما تجهیزاتی که فضای وسیعی را اشغال می کنند، جزء بارهای خاص تلقی می گردند و مشمول قوانینی هستند که توسط شرکت های هواپیمایی برای حمل آن ها در نظر گرفته شده است. برخی شرکت های هواپیمایی اجازه می دهند که تجهیزاتی نظیر گیتار و ویولن سل به کابین هواپیما منتقل گردد و در زیر صندلی یا محفظه فوقانی صندلی مسافر قرار دهد. برخی دیگر نیز جواز ورود این نوع اقلام به کابین هواپیما را صرفا در صورتی که مسافر بلیط هواپیما اضافی را خریداری کند و آلات موسیقی خود را روی صندلی کنار خود قرار دهد، صادر می کنند. اما تعدادی از ایرلاین ها، بارهایی از این قبیل را غیرمجاز تلقی کرده و مسافر را متحمل پرداخت اضافه بار خواهند کرد.

قوانین حمل لوازم ورزشی

معرفی قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص
قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص

بسته به اینکه شما کدام شرکت هواپیمایی را برای سفر خود برگزیدید، قوانین حمل لوازم ورزشی ممکن است متفاوت باشد. بسیاری از ایرلاین ها برخی از تجهیزات ورزشی نظیر دوچرخه، گلف و تخته اسکی را به عنوان بار مجاز و بدون دریافت هزینه اضافه بار (اگر در اندازه استاندارد بسته بندی شده باشد و وزن بسیار زیادی نداشته باشد) از مسافر می پذیرند، اما برخی دیگر ممکن است مبلغی اضافه را بابت حمل چنین وسایلی از شما طلب کنند. حقیقت این است که در اکثر مواقع وسایل ورزشی مذکور معمولا فضای زیادی را اشغال می کنند و بسته بندی آن ها به شکلی که مطابق استانداردهای شرکت های هواپیمایی باشد، ممکن نیست. از این رو، شرکت های هواپیمایی ممکن است اضافه باری به میزان ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار بابت هر کدام از این وسایل از شما دریافت کنند. چنانچه قصد دارید با شرکت هواپیمایی قطر ایرویز سفر کنید، خوب است بدانید که این شرکت همواره گران ترین هزینه اضافه بار را برای حمل تجهیزات ورزشی از مسافران خود طلب می کند. هزینه خدمات اضافه بار تجهیزات ورزشی این شرکت از ۳۵۰ دلار شروع می شود و گاهی از ۵۰۰ دلار نیز عبور خواهد کرد. در مورد حمل دوچرخه باید گفت که این تجهیزات باید به شکلی اصولی بسته بندی شوند: پدال های دوچرخه باید در صورت امکان باز و یا حداقل تا شده و فرمان نیز به شکلی موازی با بدنه دوچرخه قرار داده شود. گفتنی است که قوانین خطوط هوایی برای حمل دوچرخه نیز از ایرلاینی به ایرلاینی دیگر متفاوت است و برخی ایرلاین ها در زمانی که رویداد ورزشی خاصی برگزار می شود، بدون دریافت هیچ هزینه ای، دوچرخه شما را بسته بندی کرده و تا مقصد مورد نظر شما حمل می کنند.

در آخر باز هم باید به این نکته اشاره کرد که قوانین خطوط هوایی برای بارهای خاص برای هر شرکت هواپیمایی ممکن است متفاوت باشد و موارد ذکر شده فوق صرفا قوانین متداولی است که توسط اکثر ایرلاین های مشهور برای حمل بار در نظر گرفته می شود. بنابراین بهتر است پیش از رزرو آنلاین بلیط هواپیما و سفر با بارهای خاص، به سایت شرکت هواپیمایی که بلیط خود را از آن خریداری کردید، مراجعه کنید تا از قوانین وضع شده برای حمل بارهای خاص آن آگاهی یابید.

در ادامه می توانید با مشکل اضافه بار در سفرهای هوایی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید