قیمت بلیط هواپیما کاهش یافت

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد نرخ بلیط هواپیما داخلی با کاهش محسوسی مواجه شده و در بسیاری از مسیرها قیمت‌ها به کمتر از ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. به گزارش عصرایران به نقل از مهر، نرخ بلیط هواپیما داخلی کاهش یافته به طوری که نرخ برخی پروازها به زیر ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. برخی فروشندگان آژانس‌های مسافرتی، این کاهش نرخ را به کاهش چند روز اخیر نرخ ارز در بازار ازاد و کاهش حجم تقاضای سفر همزمان با شروع سال تحصیلی ربط می‌دهند.

0
121
کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما کاهش یافتReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Oct 5Rating: 3.5قیمت بلیط هواپیما کاهش یافت - خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی از سفرستانبررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت بلیط هواپیما داخلی با کاهش محسوسی مواجه شده و در بسیاری از مسیرها قیمت‌ها به کمتر از ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. به گزارش عصرایران به نقل از مهر، نرخ بلیط هواپیما داخلی کاهش یافته به طوری که نرخ برخی پروازها به زیر ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت بلیط هواپیما کاهش یافت

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد نرخ بلیط هواپیما داخلی با کاهش محسوسی مواجه شده و در بسیاری از مسیرها قیمت‌ها به کمتر از ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، نرخ بلیط هواپیما داخلی کاهش یافته به طوری که نرخ برخی پروازها به زیر ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. برخی فروشندگان آژانس‌های مسافرتی، این کاهش نرخ را به کاهش چند روز اخیر نرخ ارز در بازار ازاد و کاهش حجم تقاضای سفر همزمان با شروع سال تحصیلی ربط می‌دهند.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

البته کارشناسان صنعت هوانوردی معتقدند از آنجا که تنها بخش بسیار کوچکی از سفرهای خانوادگی در ایران به صورت هوایی است، پایان تعطیلات تابستانی و آغاز فصل مدارس تأثیری در تغییر قیمت بلیط هواپیما پروازها ندارد. بلکه با توجه به اینکه بیش از نیمی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی حتی برای پروازهای داخلی به صورت ارزی است که عمدتا شامل دستمزد کروی پروازی و تعمیر و نگهداری و خرید قطعات هواپیما می‌شود، سبب شده تا با بالا رفتن قیمت دلار در دو ماه گذشته، نرخ بلیط هواپیما نیز افزایش یابد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز در گفت وگویی که در ابتدای مهر ماه با خبرنگار مهر داشت، گفته بود: علی‌رغم اینکه معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داده تا شرکت‌های هواپیمایی مشمول دریافت ارز از سامانه نیما از طریق بانک‌های عامل شوند، اما عدم همکاری پتروشیمی‌ها برای واگذاری ارز حاصل از صادرات به ایرلاین‌ها سبب شده تا شرکت‌های هواپیمایی مجبور شوند ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند که این اقدام باعث افزایش هزینه این شرکت‌ها و نهایتا افزایش قیمت بلیط هواپیما شده است.

پیگیری ما برای گفتگو با دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در مورد اینکه آیا کاهش قیمت بلیط هواپیما ناشی از تخصیص ارز به ایرلاین‌ها در سامانه نیما است یا علت دیگری دارد، به نتیجه نرسید.

اکنون نرخ بلیط هواپیما پروازهای داخلی در برخی مسیرها به زیر ۲۰۰ هزار تومان و قیمت‌های قبل از گرانی بلیط هواپیما بازگشته است.

به عنوان نمونه پرواز داخلی تهران مشهد برای روز شنبه از سوی یکی از شرکت‌های هواپیمایی به صورت چارتری ۱۸۸ هزار تومان اعلام شده بود که در حال حاضر همه صندلی‌های این پرواز پُر شده است.

تهران مشهد؛ وجود پروازهای متعدد کمتر از ۲۵۰ هزار تومان

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

پرواز ۱۸۸ هزار تومانی تهران مشهد در تعدادی از روزهای دیگر مهر ماه هم برای فروش گذاشته شده که احتمالا به دلیل ارزان بودن آن به زودی همه صندلی‌های آن پرواز به فروش خواهد رسید.

همچنین پروازهای ۲۰۴ و ۲۰۹ هزار تومانی تهران مشهد برای روزهای پایانی هفته جاری و برخی روزهای هفته آتی به صورت سیستمی دیده می‌شود. ضمن اینکه پروازهای چارتری تهران ـ مشهد با قیمت‌های بالاتر به صورت ۲۱۴، ۲۱۸، ۲۲۵، ۲۵۵ و ۲۷۵ هزار تومانی هم برای عرضه به مشتریان یافت می‌شود.

تهران ـ کیش؛ همچنان گران قیمت

کاهش قیمت بلیط هواپیما
قیمت بلیط هواپیما

علی رغم کاهش نرخ بلیط هواپیما داخلی در مسیر تهران مشهد، اما همچنان بلیط هواپیما تهران کیش با ارقام بالا در حال عرضه است. به گونه­ای که برای روز پنج‌شنبه هفته جاری ۳۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما سیستمی تهران کیش محسوب شده و تا ۵۰۹ هزار تومان برای پروازهای چارتری در این مسیر دیده می‌شود. با این حال برخی بلیط هواپیما‌ تهران کیش برای روزهای یکشنبه و جمعه هفته آینده ۲۰۸ و ۲۰۹ هزار تومان به فروش می‌رسند.

تهران شیراز؛ نرخ‌های خانواده پسند

بلیط هواپیما تهران شیراز نیز با کاهش شدید قیمت‌ها مواجه شده به گونه‌ای که حتی برای سفرهای خانوادگی نیز مناسب خواهند بود. ارزان‌ترین بلیط هواپیما سیستمی این مسیر برای تاریخ پنج شنبه هفته جاری ۱۸۶ هزار و ۹۰۰ تومان و برای روز جمعه این هفته ۱۷۷ هزار تومان است. در روزهای آینده نیز نرخ‌های ۱۷۵، ۱۷۷، ۱۹۳، ۲۰۰ و ۲۰۹ هزار تومان هم برای خرید بلیط هواپیما تهران شیراز عرضه شده است.

خودتحریمی به بهانه تحریم

نکته عجیب ماجرا، قیمت‌های نجومی بلیط هواپیما برای روزهای ۱۲ ابان به بعد است که با ارقام نجومی در معرض فروش گذاشته است.

این افزایش عجیب قیمت برای بیشتر مسیرها در حدی است که بیم افت شدید مسافران هوایی در نیمه دوم آبان و آذر ماه جاری وجود دارد به گونه‌ای که در اکثر مسیرها ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما بالای ۳۵۰ هزار تومان بوده و در بعضی روزها نیز (ارزانترین بلیط هواپیما) بالای ۴۰۰ هزار تومان است.

به نظر می‌رسد دستگاه‌های متولی نظارت بر صنعت هوانوردی و خدمات فروش بلیط هواپیما‌ باید نظارت بیشتری بر روند فروش بلیط هواپیما داخلی در نیمه دوم آبان به بعد اعمال کنند.

پایان خبر

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: asriran.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید