بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم شگفت‌انگیز آواتار

0
381
خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم شگفت‌انگیز آواتارReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 22Rating: 4.5بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم شگفت‌انگیز آواتار - از پر فروش‌ترین فیام‌های تاریخ سینماخرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار. فیلم آواتار جیمز کامرون. لوکیشن فیلم. بلیط هواپیما به ولینگتون. بلیط هواپیما به لس آنجلس. قیمت بلیط هواپیما

بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم شگفت‌انگیز آواتار

همه‌چیز درباره فیلم آواتار

فیلم “آواتار” به کارگردانی جیمز کامرون (James Cameron)، در سال 2009 پرفروش‌ترین فیلم سال بود. این فیلم علمی تخیلی حماسه‌ای بود که در سال 1999 بعد از “تایتانیک” منتشر شد ولی در آن زمان فنّاوری کامل و پیشرفته برای تولید چنین فیلمی در دسترس نبود.

“آواتار” بزرگ‌ترین اثری بود که فروش رسانه‌های خانگی به اوج رسید و از “تایتانیک” که اثر خود جیمز کامرون بود، فراتر رفت. کامرون نوع جدید از فیلم را تولید کرد که در آن فنّاوری نوآورانه و باورنکردنی به کار گرفته‌شده بود.

لوکیشن فیلم ایندیانا جونز

لوکیشن سریال شهرزاد

خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار

هنگامی‌که این فیلم در سال 2009 منتشر شد، به طرز شگفت‌آوری مورد استقبال قرار گرفت. ازنظر منتقدان، ویژگی‌های جدید استفاده‌شده در فیلم به‌ویژه فنّاوری جدید 3 بعدی، بسیار جذاب و فریبنده بودند ولی هزینه میلیون‌ها دلار برای تولید چنین اثر عظیم نیز موردبحث قرار گرفت. به نقل از مقاله‌ای درباره ویژگی‌هایی که کامرون برای جذب مخاطب از آن‌ها استفاده کرده است، می‌گوید: ” کامرون با استفاده از فنّاوری سه‌بُعدی، تجربه سینمایی با چشم‌انداز محرک و غوطه‌ور برای بیننده فراهم می‌سازد و با ترفندهایی معمول مناظر را جادویی و اعمال را بزرگ‌تر جلوه می‌نماید و با استفاده از سه‌بُعدی فضای بین مخاطب و صفحه‌نمایش را می‌بندد. این‌گونه به‌جای آوردن مخاطب به‌پای فیلم، فیلم را به‌پای مخاطب می‌کشاند.

فیلم‌برداری فیلم آواتار کجا صورت گرفت؟

خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
فیلم‌برداری فیلم آواتار کجا صورت گرفت؟

نگاه دقیق‌تری به محل فیلم‌برداری فیلم “آواتار” می‌اندازیم که چگونه از صحنه‌های واقعی و سکانس‌های کامپیوتری تصویربرداری شده است.

مناظر زیبا و اثرات بسیار جذاب فیلم آواتار به‌راحتی عقل از هوشتان می‌برد. آیا کسی وجود دارد که دوست نداشته باشد از این مکان‌های زیبا و نفس‌گیر بازدید کند و محلی که بازیگران موردعلاقه‌شان آنجا فیلم‌برداری کرده‌اند را ببیند؟ چگونه می‌توان فهمید موقعیت‌های مکانی در آواتار کامپیوتری هستند یا واقعی که شما بتوانید از آنها بازدید کنید؟ پاسخ به این سؤال شاید کمی سخت باشد، به‌خصوص ازآنجایی‌که صحنه‌های فیلم از ترکیب مکان‌های واقعی و کامپیوتری تشکیل‌شده است. به گفته جیمز کامرون، تنها 40 درصد از اجزا و موقعیت‌های مکانی فیلم آواتار واقعی می‌باشند، بقیه کامپیوتری هستند؛ یعنی توسط کامپیوتر طراحی‌شده‌اند و واقعی نیستند. طرفداران پروپاقرص آواتار اگر دوست دارند از لوکیشن واقعی این فیلم بازدید کنند، بلیط هواپیما به ولینگتون در کشور نیوزلند تهیه کنند؛ زیرا که لوکیشن واقعی آواتار همین‌جا است. ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند است که جنوبی‌ترین پایتخت دنیا است؛ زیرا در جنوب غرب جزیره شمالی و در بین رشته‌کوه‌های ریموتاکا و تنگه کوک قرار دارد.

در لس آنجلس چه خبر بود؟

خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
در لس آنجلس چه خبر بود؟

قسمت‌های باقی‌مانده فیلم از انیمیشن و تصاویر متحرک گرفته‌شده توسط دوربین هواپیمای هیوز (Hughes)، در لس‌آنجلس کالیفرنیا تشکیل‌شده است. در فیلم‌برداری کلی آواتار 31 روز صرف فیلم‌برداری متحرک شد و 31 روز دیگر برای فیلم‌برداری از صحنه‌های طبیعی سپری شد. فکر نکنید فیلم به این بزرگی با اقدامات کوچکی تشکیل یافته است، بلکه در پشت‌صحنه این فیلم بیش از یک‌هزار نفر برای تولید فیلم تلاش می‌کردند و به ایجاد صحنه‌های زیبا و مکان‌های چشمگیر در آواتار کمک می‌کردند که همه ما عاشق این مکان‌ها شده‌ایم.

البته، سیستم فیلم‌برداری مجازی که جیمز کامرون برای تولید صحنه‌های منحصربه‌فرد آواتار استفاده کرده است، به ایجاد واقعیت‌های جدید و فوق‌العاده افزوده است. این فنّاوری جدید اجازه می‌دهد بازیگران مجازی در فیلم‌برداری زمان واقعی حضورداشته باشند. همچنین جیمز کامرون با استفاده از این فنّاوری توانست صحنه‌های مجازی متفاوت را طوری تنظیم کند که انگار از صحنه و مکان‌های واقعی در زمان واقعی تصویربرداری می‌کند؛ بنابراین، با استفاده از این روش منحصربه‌فرد فیلم‌برداری در آواتار، کارگردان قادر بود از هردو مکان واقعی و مجازی که توسط کامپیوتر طراحی‌شده بودند، به‌طور هم‌زمان فیلم‌برداری کند و تصویر زیبا و هیجان‌انگیز آواتار را بسازد.

نظر جیمز کامرون راجع به این فیلم

خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
نظر جیمز کامرون راجع به این فیلم

کامرون می‌گوید: ” استفاده از این تکنیک برای فیلم‌برداری و ویرایش مثل بازی کردن بود. یکی از بهترین قابلیت‌ها در استفاده از این روش جدید فیلم‌برداری این است که می‌توان همه‌چیز را هم‌زمان مشاهده کرد. در سیستم‌های قدیمی کامپیوتری کارگردان تا تکمیل شدن فیلم، نمی‌توانست صحنه‌ای از آن را به‌طور کامل ببیند ولی با این روش جدید می‌تواند صحنه‌های حقیقی و مجازی را هم‌زمان مشاهده کند.

خرید بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار
بلیط هواپیما برای دیدن لوکیشن فیلم آواتار

بنابراین، اگر دوست دارید از مکان‌های حیرت‌انگیز فیلم آواتار بازدید کنید، از سفرستان بلیط هواپیما به ولینگتون را خریداری کنید و سفری بی‌نظیر را تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
popularmechanics.com
avatarblog.typepad.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید