لیستی از لوازم مورد نیاز سفر

چه برای اولین بخواهید بلیط هواپیما بخرید و به مسافرت بروید و چه یک مسافر حرفه‌ای و کارکشته باشید، همیشه داشتن لیستی از لوازم مورد نیاز سفر که بر اساس آن بتوان چمدان خود را بست، ضروری به نظر می‌رسد. هرچند که مسافرت‌ها با توجه به اهداف، زمان، شهر مقصد و چندین فاکتور دیگر متفاوت از یکدیگر بوده و در نتیجه به لوازم سفر مختلفی نیاز دارند، اما با کمی دقت می‌توان دریافت که برخی وسائل در همه مسافرت‌ها مشترکند. هدف از نگارش متن زیر هم ارائه چک‌لیستی از همین وسائل کلی می‌باشد.

0
47
خرید بلیط هواپیما و برداشتن لوازم ضروری سفر
لوازم ضروری سفر
لیستی از لوازم مورد نیاز سفرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 10Rating: 3.5چک‌لیستی از ملزومات مسافرت که باید حتما از آن اطلاع داشته باشید - خرید بلیط هواپیماچه برای اولین بخواهید بلیط هواپیما بخرید و به مسافرت بروید و چه یک مسافر حرفه‌ای و کارکشته باشید، همیشه داشتن لیستی از لوازم مورد نیاز سفر که بر اساس آن بتوان چمدان خود را بست، ضروری به نظر می‌رسد. هرچند که مسافرت‌ها با توجه به اهداف، زمان، شهر مقصد و چندین فاکتور دیگر متفاوت از یکدیگر بوده

چک‌لیستی از ملزومات مسافرت

چه برای اولین بخواهید بلیط هواپیما بخرید و به مسافرت بروید و چه یک مسافر حرفه‌ای و کارکشته باشید، همیشه داشتن لیستی از لوازم مورد نیاز سفر که بر اساس آن بتوان چمدان خود را بست، ضروری به نظر می‌رسد. هرچند که مسافرت‌ها با توجه به اهداف، زمان، شهر مقصد و چندین فاکتور دیگر متفاوت از یکدیگر بوده و در نتیجه به لوازم سفر مختلفی نیاز دارند، اما با کمی دقت می‌توان دریافت که برخی وسائل در همه مسافرت‌ها مشترکند. هدف از نگارش متن زیر هم ارائه چک‌لیستی از همین وسائل کلی می‌باشد. بنابراین بهتر است همزمان با جستجو و انتخاب بلیط هواپیما مناسب برای اوقات فراغت و مسافرت خودتان، مطلب زیر را بخوانید تا به‌خوبی از آنچه که برای گذراندن مسافرتی به‌یادماندنی لازم است آگاه باشید.

چمدان

1انتخاب چمدان مناسب

با توجه به هدف و نوع مسافرت‌تان شما باید مناسب‌ترین چمدان ممکن را انتخاب کنید. البته هنگام انتخاب چمدان یا کیف مسافرتی باید کاملا دقت کنید که جنس این وسیله به هیچ وجه شکننده و نامرغوب نباشد. چمدان‌های چرخ‌دار، کوله پشتی، کیف دستی، کیف‌های همراه و انواع دیگرِ چمدان‌ها وجود دارند که با توجه به میزان بار و همچنین اهداف مسافرت‌تان می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما تهیه و برای بستن بار سفر استفاده کنید.

لوازم ضروری سفر

2انواع لوازم اساسی سفر

برخی وسایل و لوازم هستند که ما در زندگی روزمره دائما از آنها استفاده می‌کنیم اما به وقت سفر هیچ توجهی به قرار دادن‌شان در داخل چمدان‌ها نداریم. از این جمله لوازم می‌توان به کفش راحتی، انواع شارژها، انواع عینک‌ها، هندزفری، هدست، کلاه و غیره اشاره کرد. پس حتما هنگام خرید بلیط هواپیما و بستن بار و بندیل برای سفر به شهری دیگر از برداشتن چنین لوازمی غافل نشوید.

لوازم بهداشتی

3کیت لوازم بهداشتی

یک آینه کوچک مسافرتی، حوله، مسواک، خمیر دندان، کرم پوست، ناخن‌گیر، لوازم اصلاح، شانه و سایر لوازم شخصی شما هر یک هنگام خرید بلیط هواپیما و ترتیب دادن مسافرت به شهرهای دیگر نقش موثری در راحتی‌تان ایفا خواهند کرد. فراموش نکنید که با توجه به تغییر آب و هوا و همنشینی با افرادی که احتمالا در طول سفر برایتان ناشناس باشند، احتمال دچار شدن به بیماری‌های مختلف بسیار بالا می‌رود، پس بهتر است برای رعایت بهداشت، حتما کیت لوازم بهداشتی خود را همراه داشته باشید.

لباس

4انتخاب لباس مناسب

برای بسیاری از کسانی که بلیط هواپیما می‌خرند و قصد سفر به شهر دیگری دارند، تنها معیار انتخاب لباس، آب و هوای آن شهر است. گرچه آب و هوا و اقلیم مقصد سفر شرط لازم برای انتخاب لباس است اما کافی نیست. برای مردم بسیاری از شهرها و کشورها، نوع لباس ارتباط مستقیمی با مسائل فرهنگی اجتماعی دارد. پس بنابراین در انتخاب لباسی که می‌خواهید به چمدان خود بگذارید باید نهایت دقت را داشته باشید.

اپلیکیشن

5اپلیکشن‌های مسافرتی

قرار نیست همه چیز را در چمدان بگذاریم. بلکه برای مسافرتی مناسب باید توجه ویژه‌ای هم به گوشی همراه خود داشته باشیم. احتمال دارد در جایی که به آن سفر می‌کنید، نتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. بنابراین بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما، انواع اپلیکیشن‌های مسافرتی آنلاین و آفلاین در مورد مقصد سفرتان را هم دانلود و روی گوشی‌تان نصب کنید تا در مواقع لازم آنها را مورد استفاده قرار دهید.

دارو

6لوازم دارویی و کمک درمانی

سعی کنید در چمدانی که می‌بندید جایی هم برای قرص سرماخوردگی، چسب زخم، داروهای ضد آلرژی، مولتی ویتامین‌ها، تب‌سنج، مسکن، داروهای شخصی، قرص‌های خواب‌آور، پمادهای ضد آفتاب و ضد خارش، اشک مصنوعی و غیره در نظر بگیرید. اگر جعبه کمک‌های اولیه‌ای هم داشتید که ابعادش کوچک بود، حتما با خود بردارید. نیازی به توضیح این نکته نیست که لوازم دارویی و کمک درمانی چقدر می‌توانند در موقع نیاز مفید واقع شوند.

راحتی

7لوازمی برای راحتی

داشتن استراحت و خواب کافی در سفر مستلزم برخورداری از لوازم راحتی مناسب است. پس حتما از برداشتن لوازمی همچون بالشت و پتوی مسافرتی، چشم‌بند، گوش‌گیر، کیسه خواب و دیگر وسایلی که می‌توانند شما را در داشتن خوابی کامل کمک کنند غافل نشوید. مطمئنا حتی اگر به بهترین و رویایی‌ترین شهرها و کشورهای جهان هم بلیط هواپیما بخرید تا خواب کافی نداشته باشید، مسافرت لذت‌بخشی نخواهید داشت.

امنیت

8لوازمی برای تأمین امنیت سفر

با توجه به اینکه شما به شهری بلیط هواپیما می‌خرید که آشنایی دقیق و درستی از میزان امنیت آن ندارید، بهتر است با همراه داشتن کارت‌های اعتباری، کیف پول کمری، شلوارهایی با جیب مخفی، قفل چمدان و سایر لوازم، کمی با احتیاط حرکت کنید. مسلما اگر سری به بازار بزنید و از فروشنده‌ها لباس‌هایی برای مخفی کردن پول بخواهید، آنها بهتر کمک‌تان خواهند کرد.

لوازم ضروری سفر

9سایر لوازم مسافرتی

چند نوع وسیله دیگر هم هستند که همراه داشتن هر یک از آنها می‌تواند بخشی از رفاه و راحتی سفر شما را تأمین کند. برای مثال می‌توان به دوربین عکاسی، کتاب‌ها و مجلات مختلف، بطری آب، نقشه، خودکار، کتاب‌های کمک‌زبانی و راهنمای سفر اشاره کرد. البته برخی لوازم دیگر هم هستند که شما بسته به سلیقه شخصی خودتان می‌توانید آنها را هنگام خرید بلیط هواپیما و مسافرت در داخل چمدان خود بگذارید.

خانه

10خانه را فراموش نکنید

اشتباه رایج بسیاری از مسافران هیجان‌زده هنگام خرید بلیط هواپیما و مسافرت این است که آن‌قدر سرگرم بستن چمدان می‌شوند که امنیت خانه خود را از یاد می‌برند. پس بهتر است قبل از خروج از منزل توجهی هم به امنیت و حفاظت آن داشته باشید. به‌طورکلی بهتر است لوازم برقی را از کار بیندازید، شیر گاز را ببندید، آب را قطع کنید، تلفن خود را به خط گوشی همراه یا خط تلفن یکی از بستگان انتقال دهید و کلید خانه را به فرد معتمدی بسپارید.

برای داشتن سفری راحت، به جای بستن چمدان سبک شما باید بار و بندیل سفر خود را هوشمندانه ببندید. این همان نکته طلاییست که بسیاری از گردشگران آن را فراموش می‌کنند و بنابراین حتی با وجود خرید بلیط هواپیما و سفر به دلخواه‌ترین مقصد ممکن، مسافرت جذابی پشت سر نمی گذارند. کافیست شما خود را کاملا در شرایط سفر فرض کنید تا برای هر سناریوئی که قرار است اتفاق بیفتد کاملا آماده و بدین‌ترتیب به یک مسافر کاملا حرفه‌ای تبدیل شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
eaglecreek.com
travelandleisure.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید