ماه مصنوعی چین شاهکار بی نظیر و شگفت انگیز چشم بادامی ها

0
52
ماه مصنوعی چین
ماه مصنوعی
ماه مصنوعی چین شاهکار بی نظیر و شگفت انگیز چشم بادامی هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 29Rating: 3.0ماه مصنوعی چین شاهکار بی نظیر و شگفت انگیز چشم بادامی ها در شهر شنگدو.ماه مصنوعی چین ماهی که قرار است هم جاذبه گردشگری برای مسافران چین باشد و هم با نور خود خیابان‌های این کشور را روشن کند و موجب صرفه جویی شود.

ماه مصنوعی در آسمان چین

ماه مصنوعی چین ؛ حتما خوب می‌دانید که کپی‌کاری چینی‌ها شهره عالم و آدم است. بعید به نظر می‌رسد که یک جنس خوب از برندی معتبر در جهان باشد و چینی‌ها نخواهند و نتوانند نمونه کپی‌شده آن را بسازند. الان هم حکایت همان حکایت همیشگی است. اما این بار کمی متفاوت‌تر. کمی باورنکردنی‌تر و کمی شگفت‌انگیزتر. البته این تفاوت و شگفتی آنقدر زیاد است که شاید حتی خرید بلیط هواپیما چین و دیدن آنچه که چشم‌بادامی‌ها انجام داده‌اند هم نتواند ما را به باور برساند. چراکه آنها در جدیدترین اقدام خود می‌خواهند این بار از دست کهکشان راه شیری کپی کنند و ماه مصنوعی بسازند. بله درست شنیده‌اید. ماه مصنوعی در چین. ماهی که قرار است هم جاذبه گردشگری برای مسافران چین باشد و هم با نور خود خیابان‌های این کشور را روشن کند.

 قضیه ماه مصنوعی چین چیست؟

ماه مصنوعی چین
ماه مصنوعی

طبق آنچه که مقامات محلی در شهر شنگدو اعلام کرده‌اند، آنها در نظر دارند که تا سال 2020 میلادی ماهواره‌ای روشنایی‌بخش شبیه به ماه را به فضا بفرستند تا این شهر در شب‌ها از نور آن استفاده کند. این شهر که در جنوب غربی کشور چین واقع شده است، با استفاده از ماه مصنوعی خود می‌خواهد تعداد گردشگرانش را هم افزایش دهد. جالب است بدانید که عملکرد این ماه شبیه ماه اصلی بوده و مثل آن، نور خورشید را به زمین انعکاس خواهد داد. اما نکته جالب‌تر این است که شفافیت آن 8 برابر ماه اصلی خواهد بود.

هنوز اطلاعات دقیق‌تری از اندازه و ابعاد این ماه و همچنین هزینه ساخت آن ارائه نشده است. اما گفته می‌شود که ماه مصنوعی در 500 کیلومتری سطح زمین قرار خواهد گرفت. آنچه که مسلم به نظر می‌رسد این است که ساخت و نصب این ماه در فضا، علاوه بر افزایش تعداد گردشگران در چین بر اکوسیستم منطقه هم تاثیر گذاشته و با روشن‌تر شدن شب‌های شهر شنگدو احتمالا حیوانات جدیدی به این شهر مهاجرت کنند.

کاهش هزینه‌ها با ماه مصنوعی

همانطور که گفتیم هدف اصلی این پروژه روشن‌تر کردن شب در شهر شنگدو است. پروژه‌ای که اتفاقا برآوردهای فعلی آن بسیار مثبت بوده و انتظار می‌رود که سالانه باعث کاهش هزینه 174 میلیون دلاری در استفاده از الکتریسیته در این شهر شود. بسته به زاویه خورشید، انتظار می‌رود که این ماه بتواند 2 تا 4 هزار متر مربع از شهر شنگدو را با نور خود روشن کند. طبیعی است که با چنین صرفه‌‌جویی عظیمی در هزینه‌ها، کشور چین می‌تواند برنامه‌های دیگری هم برای جذب گردشگر راه‌اندازی کند و سفر به چین روز‌به‌روز محبوب‌تر شود.

ایده اولیه ساخت ماه مصنوعی

ماه مصنوعی چین
ماه مصنوعی

نکته‌ای که دانستن آن حائز اهمیت به نظر می‌رسد این است که ایده ساخت ماه مصنوعی اولین بار در سال 1920 توسط یک فیزیک‌دان آلمانی مطرح شده بود. ایده‌ای که البته هیچگاه عملی نشد. هفت دهه بعد، یعنی در سال 1993 نیز روس‌ها آینه کوچکی به فضا فرستادند تا نور خورشید را به زمین بازتاب کند اما مدتی بعد خود آینه سوخت. حال به نظر می‌رسد که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، اکنون چینی‌ها به شکل بهتری این کار را انجام دهند تا در نهایت با موفقیت ماه مصنوعی بسازند و گردشگران هم از دیدن این ماه لذت ببرند.

✅ بازدید از مقالهبلیط هواپیما چین
✅ بازدید از مقاله هزینه سفر چین
✅ بازدید از مقاله اروپای مصنوعی در دل چین

نگرانی در مورد الگوی خواب

ماه مصنوعی چین
ماه مصنوعی

یکی از نگرانی‌هایی که در مورد ماه مصنوعی مطرح می‌شود، بر هم خوردن الگوی خواب مردم پس از نصب آن است که البته مسئول پروژه این نگرانی را بی‌جهت دانسته و معتقد است که با نصب ماه مصنوعی، مردم صرفا یک ستاره بزرگ را بالای سر خود خواهند دید. به گفته این مسئول، قرار است نسخه آزمایشی این ماه ابتدا در مکانی خالی از سکنه نصب شود تا اگر مشکل خاصی به وجود نیامد، در نسخه نهایی، ماه مصنوعی مهمان آسمان شهر شنگدو گردد.

تاثیر ماه مصنوعی بر زندگی حیوانات و طبیعت

روشن شدن بیش از حد شب‌ها در شهر شنگدو نگرانی‌ها در مورد حفظ سلامت طبیعت و حیوانات را هم افزایش داده است. عده‌ای بر این باورند که چنین روندی، تاثیر منفی بر روی اکوسیستم شهر خواهد گذاشت. با این وجود، پژوهشگران این پروژه معتقدند که این کار هیچ تاثیری بر اکوسیستم نداشته و باعث مختل شدن آن نمی‌شود. البته در حال حاضر هم عده‌ای از آلودگی نوری در چین رنج می‌برند. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که برنامه پژوهشگران پروژه برای مقابله با این نوع آلودگی چه خواهد بود.

ایده‌‌ای که چینی‌ها در نظر دارند چنان بزرگ است که در تصورات هم جا نمی‌گیرد. به همین دلیل است که فعلا باید منتظر بمانیم تا وقتی پروژه با موفقیت به اتمام رسید، با سفری به این سرزمین دوست‌داشتنی، این بار دیگر نه به تماشای معابد، دیوار چین یا سایر نقاط بلکه به بازدید ماه مصنوعی و شگفت‌انگیز چشم‌بادامی‌ها برویم. پس فعلا مجبوریم با خیال دیدن همزمان دو ماه در آسمان، روزهای خود را سپری کنیم تا ببینیم چینی‌ها چه شاهکاری می‌آفرینند.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید