آژانس‌های ایرانی فاقد مجوز گردشگری ورزشی هستند

0
185
خرید بلیط هواپیما به جام جهانی روسیه
بلیط هواپیما به جام جهانی روسیه
آژانس‌های ایرانی فاقد مجوز گردشگری ورزشی هستندReviewed by پایگاه خبری بلیط هواپیما on Nov 16Rating: 4.5آژانس‌های ایرانی فاقد مجوز گردشگری ورزشی هستنددر فاصله چند ماه مانده به آغاز رقابت‌های جام جهانی فوتبال در روسیه، مسئول انجمن گردشگری ورزشی وزارت علوم به صحبت‌هایی در مورد اعطای مجوز بلیط هواپیما روسیه

آژانس‌های ایرانی فاقد مجوز گردشگری ورزشی هستند

در فاصله چند ماه مانده به آغاز بیست و یکمین دوره رقابت‌های جام جهانی فوتبال در روسیه، مسئول انجمن گردشگری ورزشی وزارت علوم به صحبت‌هایی در مورد اعطای مجوز گردشگری ورزشی به آژانس‌های ایرانی پرداخت.

انجمن گردشگری ورزشی وزارت علوم

دکتر داوود هومنیان، عضو هیئت علمی ‌دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” اظهار کرد: مهمترین موضوعی که مد نظر انجمن گردشگری ورزشی وزارت علوم قرار دارد بحث گردشگری ورزشی است. افرادی که قصد مسافرت و بازدید از رویدادها و همایش‌ها و نمایشگاه‌های ورزشی دارند را گردشگر ورزشی می‌‌نامند. در این راستا گردشگر ورزشی کسی است که سه، چهار ساعت از محل زندگی خود بدون اینکه قصد کاری داشته باشد خارج می‌شود. او صرفا به دنبال یک رویداد، همایش، امکان، نمایشگاه ورزشی و … می‌رود.

رشته و گرایشی به نام گردشگری ورزشی

وی با اشاره به ضعف در رشد گردشگری ورزشی و نبود ساز و کارهای لازم برای پیشرفت در این حوزه نیز اذعان کرد: در رابطه با توسعه و رشد گردشگری ورزشی در ایران، باید گفت تاکنون رشدی در این زمینه نداشته‌ایم. هر چیزی مستلزم این است که مکانیزم آن وجود داشته باشد؛ اما وقتی ما گردشگری ورزشی را تدریس نمی‌کنیم چطور انتظار رشد آن را داریم؟ یعنی دانشگاه‌ها هنوز رشته و گرایشی به نام گردشگری ورزشی ندارند و وقتی این اتفاق نمی‌افتد بنابراین خلاء آن در کشور وجود دارد. یکی از ضعف‌ها در این زمینه است که وقتی آموزشی در این زمینه انجام نمی‌شود مراکزی که در این رابطه فعالیت می‌کنند بسیار کم هستند.

موضوع گردشگری ورزشی و تشکیل انجمن

گردشگری ورزشی و خرید بلیط هواپیما به جام جهانی
گردشگری ورزشی و بلیط هواپیما به جام جهانی

دکتر هومنیان ضمن ابراز امیدواری برای انجام تغییرات جدید در صدور مجوز گردشگری ورزشی، از امضای تفاهم نامه‌ای بین وزارت ورزش و سازمان گردشگری برای فعال شدن موضوع گردشگری ورزشی و تشکیل انجمنی با این نام در وزارت ورزشی خبر داد. با این حال، به گفته وی بحث این انجمن ستادی و برنامه ریزی می‌باشد و تاکنون در قسمت اجرایی فعالیتی نداشته است.

عدم تخصص آژانس‌های ایرانی در گردشگری ورزشی

خرید بلیط هواپیما به جام جهانی روسیه
بلیط هواپیما به جام جهانی روسیه

در ادامه این گفتگو، ایشان صحبت‌هایی در رابطه با عدم تخصص آژانس‌های ایرانی در گردشگری ورزشی مطرح کرده و با اشاره به وجود خلأ در نحوه اعزام هواداران به مسابقات ورزشی اظهار داشتند: آژانس‌ها آمده‌اند و این خلاء را پر کرده‌اند و متاسفانه هر کسی مدعی است که در زمینه ورزشی تخصص دارد و به دنبال این است در این صحنه حضور داشته باشد. در نتیجه توقع دارد فدراسیون فوتبال در سال منتهی به جام جهانی بلیط هواپیما و پرواز خارجی مربوط به این مسابقات را در اختیار آنها قرار بدهد. در صورتی که هیچ آژانسی در ایران تخصص حوزه ورزشی ندارد و هیچ مجوزی از سوی سازمان اعطا نشده است و هر کسی که ادعا می‌کند در زمینه این گردشگری فعالیت می‌کند خلاف واقع است.

نبود علم گردشگری ورزشی در ایران

دکتر هومنیان دلیل اعطا نشدن مجوز به آژانس‌ها را نبود علم گردشگری ورزشی در ایران عنوان کرد و ضمن اشاره به عدم تدریس این رشته در دانشگاه‌های کشور، از لزوم برگزاری دوره‌های این گردشگری توسط سازمان میراث فرهنگی سخن گفت. به گفته وی، فیفا فروش بلیط هواپیما برای بازی‌ها و رزرم هتل‌ها را به آژانس‌ها واگذار کرده و این در حالی است که هیچ آژانسی در ایران نمی‌تواند ادعای برخورداری از تخصص گردشگری ورزشی را داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما به مسکو و سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به مسکو و سن پترزبورگ

ایشان در صحبت‌های خود، به بیان نکاتی در مورد فعالیت‌های ورزش‌های دانشگاهی در راستای اهداف فدراسیون ملی نیز پرداخته و ادامه داد: در راستای اهداف فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نیز می‌توانند به فعالیت بپردازند. البته برای اعزام نفرات به خارج از کشور و برگزاری تورهای ورزشی علاوه بر مجوزهایی که وزارت علوم داده است باید از مجوزهای سازمان گردشگری یعنی مجوزهای بند “ب” نیز استفاده کرد. انجمن اجازه دارد که در راستای اهداف، کارهای خود را به انجام برساند. اما وقتی نوبت به اعزام می‌رسد باید از یکی از آژانس‌هایی که مجوزهای بند “ب” را دارند استفاده کرد. البته در صورتی که مجوز گردشگری ورزشی موجودیت پیدا کند انجمن برای دریافت آن اقدام می‌کند تا خود بتواند تمام کارهای مربوط به این موضوع را به انجام برساند.

شاخص تصمیم گیری معرفی شدن آژانس‌های متخصص

جستجوی قیمت بلیط هواپیما تهران مسکو
قیمت بلیط هواپیما تهران مسکو

دکتر هومنیان با طرح سوالی در مورد شاخص تصمیم گیری در رابطه با بلیط هواپیما برای جام جهانی، به صحیت‌هایی هم در مورد تعامل فدراسیون فوتبال و سازمان میراث گردشگری برای کوتاه کردن دست سودجویان و لزوم معرفی شدن آژانس‌های متخصص از جانب فدراسیون فوتبال به سازمان میراث گردشگری پرداخت.

ایجاد گرایش ورزشی در کشور

مسئول انجمن گردشگری ورزشی وزارت علوم در پایان صحبت‌های خود از هدف گذاری برای فعالیت در محیط دانشگاه و ایجاد رشته تحصیلی گردشگری خبر داد. ایشان در این رابطه اظهار کردند: یکی از اهداف ما این است که فعالیت‌های ما در محیط دانشگاه برگزار شود. ما می‌خواهیم گرایش ورزشی را در کشور ایجاد کنیم که در این صورت بازار کار آن نیز به وجود می‌آید. می‌توان رشته دانشگاهی آن را راه انداخت و در آن صورت حداقل کاری که برای فارغ التحصیل این رشته می‌توان پیش بینی کرد تور لیدری گردشگری ورزشی است. اکنون شعار رئیس جمهور هم گردشگری است و ما هم فکر می‌کنیم با توجه به بسیاری از موارد می‌توانیم گردشگری ورزشی را به راحتی راه اندازی کنیم و در آن به فعالیت بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش بلیط هواپیما به روسیه و قیمت بلیط تهران مسکو و سن پترزبورگ با پشتیبانی آژانس هواپیمایی سفرستان در ارتباط باشید.
021-96621777

منبع:
varzesh3.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید