محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا

هر یک از افرادی که در جامعه زندگی می کنند از انجام فعالیت های خاصی در اوقات بیکاری خود لذت می برند. برخی افراد به نشستن در منزل و مطالعه علاقه دارند برخی به بازدید از اماکن تاریخی، برخی خرید کردن از مراکز خرید را در اولویت فعالیت های تفریحی خود قرار می دهند.

0
42
معرفی محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا
محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا
محبوب ترین مقاصد سافاری دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 23Rating: 4.0محبوب ترین مقاصد سافاری دنیامحبوب ترین مقاصد سافاری دنیا اگر شما هم به انجام تفریحات هیجان انگیز علاقه دارید با ما همراه باشید تا برخی از این مقاصد زیبا را با هم بشناسیم.

آشنایی با محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا

هر یک از افرادی که در جامعه زندگی می کنند از انجام فعالیت های خاصی در اوقات بیکاری خود لذت می برند. برخی افراد به نشستن در منزل و مطالعه علاقه دارند برخی به بازدید از اماکن تاریخی، برخی خرید کردن از مراکز خرید را در اولویت فعالیت های تفریحی خود قرار می دهند. اما بیشتر افراد خرید بلیط هواپیما و سفر کردن را برای گذراندن اوقات بیکاری و استراحت خود انتخاب می کنند. هنگام سفر کردن علاوه بر اینکه با یک شهر و منطقه خاصی آشنا می شویم، امکانات و تفریحات بسیار زیادی هم برای لذت بیشتر برای توریست ها و گردشگران فراهم است. یکی از جذاب ترین فعالیت هایی که در سفر می توان تجربه کرد؛ سافاری است. سافاری مخصوص کسانی است که هیجان علاقه مند هستند. اگر شما هم به انجام تفریحات هیجان انگیز علاقه دارید با ما همراه باشید تا برخی از محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا را با هم بشناسیم.

سافاری به چه معنا است؟

معرفی محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا
محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا

قبل از اینکه محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا را به شما معرفی نماییم؛ بهتر است با معنا و مفهوم سافاری بیشتر آشنا شویم. سافاری در واقع یک کلمه عربی است که از سواحیلی ریشه می گیرد و به معنای ماجراجویی می باشد. سافاری در حقیقت به تورهایی گفته می شود که با هدف بازدید از حیوانات بزرگ و عظیم الجثه که بصورت گله ای زندگی می کنند. در تور های سافاری گذشته، انسان ها این حیوانات از جمله: فیل، شیر و چلنگ را شکار می کردند. ولی در قرن 21 شکار حیوانات کاملا ممنوع شد.

پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی

معرفی محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا
محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا

اولین و محبوب ترین مقاصد سافاری در دنیا، پارک ملی کروگر آفریقا با وسعتی بیش از 12 هزار هکتار را می توان نام برد. سالانه بیش از 1 میلیون نفر گردشگر از پارک کروگر، که 9 دروازه وردی دارد و از کوچکترین شهر جهان یعنی واتیکان بزرگتر است، بازدید می نمایند. پارک ملی کروگر در سال 1927 به عنوان بزرگترین اندوخته زیست‌ محیطی قاره آفریقا افتتاح شد.

جالب است بدانید که 5 تا از بزرگترین جانوران جهان؛ شیر ها، پلنگ ‌ها، کرگدن‌ ها، بوفالو ها و فیل‌ ها پارک کروگر را به عنوان قلمرو خود انتخاب کرده اند. همچنین بیش از 500 گونه پرنده، 120 گونه خزنده و 80 گونه پستاندار هم در پارک ملی کروگر زندگی می‌کنند. پارک کروگر یکی از مقاصد فوق العاده برای سافاری محسوب می شود.

پارک ملی چوبه، بوتسوانا

اگر دوست دارید در سافاری خود گله فیل ها را از نزدیک ببینید، پارک ملی چوبه با 50 هزار زنجیر فیل یکی از محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا برای شما محسوب می شود. پارک ملی چوبه، با مساحتی حدود 11700 کیلومتر مربع در سال 1967 افتتاح گردیده است. و جزو سومین پارک های بزرگ بوتسوانا می باشد. شایان ذکر است که بجر فیل ها گورخر، بوفالو، اسب آبی، شیر، زرافه و کفتار نیز از حیوانات پرجمعیت در این پارک ملی هستند. بهترین زمان سفر به پارک ملی چوبه، ماه های آکوست تا اکتبر است. رود چوبه هم که در شمال این پارک قرار گرفته است واقعا منظره ای خارق العاده از طبیعت وحشی را به بازدید کنندگان خود هدیه می دهد.

✅ بازدید از مقاله بهترین سافاری‌های آفریقا

منطقه حفاظت شده سابی سندز

یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا که با 650 کیلومتر مربع مساحت؛ 45 گونه ماهی، 500 گونه پرنده، 145 گونه پستاندار، 110 گونه خزنده را در خود جای داده است، منطقه حفاظت شده سابی سندز در آفریقای جنوبی می باشد. منطقه حفاظت شده سابی سندز که در سال 1948 افتتاح شده است، صحنه ‌هایی فراتر از زندگی روزمره حیوانات برای شرکت کنندگان در سافاری را خلق می کند.

نام منطقه حفاظت شده سابی، از رود های سابی و سند که در نزدیکی این منطقه جریان دارند؛ گرفته شده است. تعامل زندگی حیواناتی همچون: شیر، فیل، کرگدن، کفتار و زرافه کنار یکدیگر واقعا جذاب و هیجان انگیز است.

منطقه محافظت شده انگورون گورو

یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد سافاری در دنیا، منطقه حفاظت شده انگورون گورو در تانزانیا است. منطقه حفاظت شده انگورون کورو در سال 1959 با 50 گونه پستاندار و 200 گونه پرنده در زمینی با مساحت حدود 8292 کیلومتر مربع ساخته شده است. این منطقه حفاظت شده از جمله محل های سافاری استثنایی بشمار می رود. لازم به ذکر است که انگورون گورو بعنوان میراث جهانی تانزانیا در یونسکو ثبت شده است.

یکی از دلایل خاص و منحصر بفرد بودن این سافاری گودال آتشفشانی است که 5/2 میلیون سال قبل به دلیل فوران آتشفشان بوجود آمد و این گودال 20 کیلومتری که بزرگترین گودال جهان است را بوجود آورد. همچنین متنوع ترین حیات وحش در این منطقه حفاظت شده برای شرکت کنندگان تور سافاری در دسترس است. شما می توانید از تماشای شکار شدن یک گورخر توسط یوز پلنگ از نزدیک و بشکل کاملا طبیعی لذت و هیجان را با هم تجربه نمایید.

پارک ملی آمبوسلی

پارک آمبوسلی کنیا یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد سافاری در دنیا است. پارک ملی آمبوسلی در سال 1974 در زمینی به مساحت 392 متر مربع افتتاح شد. در اوایل افتتاح پارک ملی آمبوسلی محل زندگی بیش از 50 گونه پستاندار، 400 گونه پرنده و 47 گونه حیوان شکارچی بود. بر خلاف تصوری که تورهای سافاری در صحراهای گرم و خشک را دارید، پارک ملی آمبوسلی محلی خوش منظره در نزدیکی کوه کلیمانجارو، بزرگ‌ ترین کوه آفریقای جنوبی است. بهترین زمان بازدید از پارک ملی ماه های ژوئن تا اکتبر می باشد. در این ماه ها از تماشای طبیعت بکر و گونه های جانوری که در کنار کوه های کلیمانجارو زندگی می کنند، سیر نخواهید شد.

منطقه حفاظت شده ماسایی مارا، کنیا

ماسایی مارا یکی از مهمترین و محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا و کل قاره آفریقا محسوب می شود. منطقه حفاظت شده ماسایی مارا در زمینی با مساحت، 1510 کیلومتر در سال 1961 افتتاح شده است. امکانات و تجهیزات بروز بسیار زیادی در این منطقه حفاظت شده وجود دارند که از میان آنها به بالن های رنگارنگ و ماشین های فور این فور می توان اشاره کرد. همچنین ماسه های این منطقه چشم اندازی غیر قابل وصف را خلق کرده اند. تماشای گله حیواناتی چون بوفالو، گورخر و گوزن یالدار از جمله برخی فعالیت های جذابی است که می توانید در منطقه حفاظت شده ماسایی مارا از انجام آنها لذت ببرید.

جالب است بدانید که تورهای سافاری، فعالیت یا سفری متفاوت ‌با سایر جاذبه های گردشگری است. در سافاری انسان فرصت آشنایی هر چه بیشتر با حیات وحش و طبیعت را بدست می آورد. در مطالب بالا سعی کردیم تا برخی از محبوب ترین مقاصد سافاری دنیا را به شما معرفی نماییم. امید داریم مفید واقع گردد.

در ادامه می توانید با وسایل مورد نیاز سافاری آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید