خاطره‌سازی در محله های قدیم تهران

از دامنه‌های پر برف کوه البرز که پایین و پایین‌تر می‌رویم، به شهری می‌رسیم که فراتر از تاریخ است. شهری که قلب تپنده ایران مدرن بوده و به شکل حیرت‌انگیزی مهم و ارزشمند است. تهران. شهر هزار داستان. شهری که با وجود سوق به سمت مدرنیته، همچنان عصاره‌هایی از سنت، زمان قدیم و مکان‌های سال‌های دور خود را مزمزه می‌کند.

0
206
بازدید از محله های قدیمی تهران
محله های قدیمی تهران
خاطره‌سازی در محله های قدیم تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 27Rating: 3.5خاطره‌سازی در محله های قدیم تهران - خرید بلیط هواپیما تهران از اپلیکیشن سفرستاناز دامنه‌های پر برف کوه البرز که پایین و پایین‌تر می‌رویم، به شهری می‌رسیم که فراتر از تاریخ است. شهری که قلب تپنده ایران مدرن بوده و به شکل حیرت‌انگیزی مهم و ارزشمند است. تهران. شهر هزار داستان. خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید از محله های قدیم تهران

محله های قدیم تهران

از دامنه‌های پر برف کوه البرز که پایین و پایین‌تر می‌رویم، به شهری می‌رسیم که فراتر از تاریخ است. شهری که قلب تپنده ایران مدرن بوده و به شکل حیرت‌انگیزی مهم و ارزشمند است. تهران. شهر هزار داستان. شهری که با وجود سوق به سمت مدرنیته، همچنان عصاره‌هایی از سنت، زمان قدیم و مکان‌های سال‌های دور خود را مزمزه می‌کند. بیایید بلیط هواپیما تهران بخریم و در سفری به پایتخت کشور، محله‌های قدیم این شهر را از نزدیک ببینیم تا متوجه شویم که چرا می‌گویند، روح تهران در این محله‌ها نهفته است. مطلب زیر، مروری است بر نام و اطلاعات محله‌های قدیم تهران. این مطلب را با دقت بخوانید و سپس برنامه مفصلی برای خرید بلیط هواپیما تهران برای خود بچینید. فراموش نکنید که خرید بلیط هواپیما تهران و تماشای این محله‌ها، فقط گوشه‌ کوچکی از لذت سفر به پایتخت است.

سرسبز و زیبا مثل ده ونک

بازدید از محله های قدیمی تهران
محله های قدیمی تهران

قلب تپنده پایتخت بزرگ کشور، محله‌ای به آغوش کشیده که تهرانی‌ها آن را بیش از حد دوست دارند. نام این محله ده ونک است. محله‌ای سرسبز و تماشایی که اصالت قدیمی خود را با تمام وجود حفظ کرده و از آن، برای خودنمایی در مقابل چشم مهمانانش بهره می‌برد. کلیسای سنت میناس، زورخانه ونک و بوستان باغ ایرانی را می‌توان در زمره زیباترین و اصیل‌ترین نقاط ده ونک دانست. مطمئنا وقتی بلیط هواپیما تهران بخرید و به محله ده ونک بروید، تمام تصورات شما از پایتخت دودی کشور از بین رفته و شاهد گستره عظیمی از زیبایی‌ها خواهید بود.

خیابان تجریش و آثار باستانی حیرت‌انگیز

بازدید از محله های قدیمی تهران
محله های قدیمی تهران

تجریش یکی از جاهایی است که ندیدن آن هنگام خرید بلیط هواپیما تهران، سفر به پایتخت را پوچ و عبث می‌کند. این خیابان قدیمی و دوست‌داشتنی که میزبان چندین مرکز خرید بزرگ می‌باشد، همواره به امامزاده صالح و باغ سعدآباد خود افتخار کرده است. یکی دیگر از مشخصه‌های ممتاز خیابان تجریش، دسترسی آسان به آن است که باعث افزایش محبوبیتش بین همه گردشگران و همچنین اهالی شهر تهران می‌شود. در کل، ساعت‌ها می‌توان در تجریش بود و از تماشای آن لذت برد.

خیابان منیریه، اعیان‌نشین قاجاری

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

نامش از منیرالسلطنه، ساکن عمارت منیریه الهام گرفته شده است. منیریه را همه با ساختمان‌های مجلل و با شکوهش می‌شناسند. این ساختمان‌ها که اکثرا از دوران قاجار به یادگار مانده‌اند واقعا لوکس و زیبا هستند. دلیل وجود این ساختمان‌های شیک در منیریه هم، زندگی کردن خانواده‌های ثروتمند متعدد در این محله از تهران است. بنابراین اگر شما بلیط هواپیما تهران بخرید و به تماشای خیابان منیریه بروید، مطمئنا با شگفتی‌های بسیار زیادی رو به رو خواهید شد.

خیابان ناصرخسرو، قدیمی‌ترین خیابان تهران

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

منابع بسیار زیادی هستند که از خیابان ناصرخسرو به‌عنوان قدیمی‌ترین خیابان تهران یاد می‌کنند. دلایل ارائه‌شده برای این موضوع هم کاملا قانع‌کننده است. وجود چندین مکان تاریخی مهم از جمله میدان توپخانه، شمس‌العماره، بازار کوچه مروی، مرکز تجاری سرای روشن و مهم‌تر از همه، وجود مدرسه دارالفنون در این خیابان به خوبی گویای قدمت طولانی ناصرخسرو هست. خلاصه بگوییم. اگر می‌خواهید تهران قدیم را از نزدیک لمس کنید، هنگام خرید بلیط هواپیما تهران، قبل از هر جای دیگری به خیابان ناصرخسرو بروید.

خیابان سی تیر، مصداق بارز قدمت و اصالت

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

مگر می‌شود از محله‌های قدیمی تهران صحبت کرد و نام خیابان سی تیر را از قلم انداخت؟ خیابانی که در ابتدا با نام قوام‌السلطنه شناخته می‌شد اما با الهام‌گیری از قیام روز سی تیر 1331 شمسی، نام کنونی‌اش را به دست آورد. شاید اگر با خرید بلیط هواپیما تهران به سراغ خیابان سی تیر بروید، با هر قدمی که در این خیابان برمی‌دارید، بیش از هر چیز دیگری بوی خوش غذاهایی که در آن می‌پیچد هوش و حواس شما را برباید. پس بهتر است غذایی در غرفه‌های آن میل کنید و سپس به تماشای نقاط زیبای این خیابان بروید.

چهارراه استانبول، محله‌ای از جنس تاریخ

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

می گویند چهارراه استانبول میزبان بسیاری از اولین‌های تهران بوده است آن هم اولین‌های مردمی مثل اولین پیراشکی‌فروشی یا اولین ساندوچی. اما گذر تاریخ باعث شده که امروزه همان اولین‌ها تبدیل به مرکز فروش اجناس مختلفی همچون انواع گوشی‌های موبایل، لباس‌های شیک و مبلمان منزل شوند. چهارراه استانبول را می‌توان گذرگاه تاریخی تهران هم دانست. چراکه خیابان‌های اطراف آن همگی دارای مشخصه‌های تاریخی بسیار جذابی هستند.

دیگر محله‌های قدیمی تهران

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

خیابان‌های یوسف‌آباد، جمهوری، شمیران، شوش، مولوی، لاله‌زار و محله‌های گیشا، کن، لویزان، حصارک، فرحزاد، برلن در کنار مکان‌های دیگری همچون پارکینگ پروانه، آرامستان ظهیرالدوله، باغ نگارستان، داوودیه، جوادیه، فرمانیه، اقدسیه، قلهک و چندین و چند نقطه متنوع دیگری که در تهران هستند، همگی جزو محله‌های قدیم پایتخت کشور به حساب می‌آیند. پس خیلی راحت می‌توان این نتیجه را گرفت که هنگام خرید بلیط هواپیما تهران، به هر طرف که رو بگردانید، محله‌ای پر از خاطرات جذاب را خواهید یافت. ناگفته نماند که اسم خیلی از محله‌ها هم در این مطلب از قلم افتادند. چون تهران به آن بزرگی را نمی‌توان در یک مطلب جا داد.

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

تهران هر روز در حال تغییر و تحول است. به‌گونه‌ای که اگر شما امسال بلیط هواپیما تهران خریده و به این شهر سفر کنید، مطمئنا در سفر بعدی، خیلی از خیابان‌ها را نخواهید شناخت. اما نکته اینجاست که محله‌های قدیمی تهران، هر قدر هم که تحت تاثیر نوسازی‌های مدرن امروزی باشند، باز اصالت خود را حفظ کرده و زیبایی‌های چندین ساله خود را تقدیم مهمانان‌شان می‌کنند. حال به نظر می‌رسد که برای هر گردشگری خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه‌ای انجام پرواز داخلی به تهران و تماشای محله قدیمی پایتخت کشور، یک امر ضروری است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید