مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه

ترکیه یکی از مقصدهای مهم گردشگران است. علاوه بر این این کشور محل مناسبیبرای مهاجرت و سرمایه گذاری نیزشناخته شده است. باید بدانید که هنگام ثبت شرکت در ترکیه، یک حساب بانکی برای عملکرد صحیح و شروع به انجام معاملات ضروری است.

0
29
معرفی مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه
مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه
مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 23Rating: 4.0مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیهمراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه اید بدانید که هنگام ثبت شرکت در ترکیه، یک حساب بانکی برای عملکرد صحیح و شروع به انجام معاملات ضروری است.

با مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه بیشتر آشنا شوید.

ترکیه یکی از مقصدهای مهم گردشگران است. علاوه بر این این کشور محل مناسبیبرای مهاجرت و سرمایه گذاری نیزشناخته شده است. باید بدانید که هنگام ثبت شرکت در ترکیه، یک حساب بانکی برای عملکرد صحیح و شروع به انجام معاملات ضروری است. افراد همچنین می توانند حساب های بانکی خود را در ترکیه برای اهداف شخصی باز کنند در صورتی که شرایط موسسه مالی انتخاب شده را داشته باشند. قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما و رفتن به این کشور به قصد مهاجرت یا سرمایه گذاری این مطلب را تحت عنوان مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه مطالعه کنید.

یک حساب بانکی به عنوان یک شرکت خارجی یا ملی در ترکیه افتتاح کنید

یک شرکت خارجی یا ملی در ترکیه قبل از ثبت شرکت برای عملکرد مناسب در بازار، انجام معاملات پول و واریز سرمایه سهام نیاز به داشتن حساب بانکی دارد. اسناد کامل شرکت جدید در این کشور باید در اختیار بانک قرار گیرد، جایی که “شماره مالیات بالقوه” صادر شده توسط مقامات مالیاتی در ترکیه لازم است. نماینده شرکت می تواند مسئول افتتاح حساب بانکی باشد.

یک حساب بانکی به عنوان مهاجر در ترکیه باز کنید

هر شهروند خارج از کشور مستقر در ترکیه و دارای شماره هویت معتبر خارجی (YKN) در این کشور می تواند بدون محدودیت حساب بانکی را باز کند. هنگام افتتاح حساب بانکی، کپی گذرنامه، شماره مالیات ترکیه، فرم های بانکی و قبض ابزار ضروری خواهد بود. کل مراحل کار حدود یک ساعت یا کمتر طول می کشد و همچنین می توان از طریق وب سایت های رسمی بانک به صورت آنلاین انجام داد. بسیاری از بانک های مهم در ترکیه وجود دارد و افراد می توانند از بین موسسات ملی مانندIs Bankasi ،Akbank ،Garanti ، Yapikredi ،Denizbank یا از بانک های خارجی دارای شعبه در کشور مانند ING ، Citibank ، HSBC یا Eurobank Tekfen یکی را انتخاب کنند. همه اشخاص حقیقی در ترکیه و ساکنان خارجی که به طور قانونی در این کشور کار می کنند، می توانند به اندازه نیاز حساب بانکی خود را باز کنند. در مورد شرکتهای ترکیه، برای شروع فعالیتها و انجام انواع معاملات، حساب بانکی شرکتی ضروری است.

چرا افتتاح حساب بانکی شرکتی در ترکیه ضروری است؟

تصویر شماره 2

حساب بانکی یکی از اولین مراحل شروع کار در ترکیه است. بانک های این کشور امکان باز کردن چندین نوع حساب را دارند که بیشتر آنها به اشخاص حقیقی از جمله شهروندان خارجی با اجازه اقامت ترکیه اختصاص دارد. سهامداران خارجی در شرکت های ترکیه در این گروه قرار می گیرند. با این حال ، بیشتر بانک ها خدمات حساب بانکی شرکتی را نیز ارائه می دهند که از طریق آنها ممکن است شرکت ها فعالیت کنند.

شرکت های ترک به دو دلیل به حساب های بانکی شرکتی نیاز دارند:

     برای واریز سرمایه سهام

     برای انجام معاملات خود

حساب بانکی شرکتی باید قبل از ثبت شرکت در ترکیه تنظیم شود.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سرمایه گذاری در ترکیه

نحوه راه اندازی حساب بانکی شرکتی ترکیه

اولین قدم برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در ترکیه دریافت شماره شناسایی احتمالی مالیات است. برای بدست آوردن شماره شناسه مالیاتی مدارک زیر لازم است:

     اساسنامه شرکت؛

     فرم درخواست تجویز شده

     اثبات آدرس آدرس ثبت شده شرکت.

شماره مالیات با افتتاح حساب توسط بانک درخواست می شود. در هنگام تنظیم حساب بانکی شرکت ترکی ، مدارک مشابه مورد نیاز خواهد بود. علاوه بر این، شرکت همچنین باید مشخصات نماینده شرکت در حال کار با حساب و شماره مالیاتی که اخیراً ایجاد شده است را ارائه دهد. مهم است که به خاطر داشته باشید که در ترکیه هر نوع حسابی نیز می تواند از طریق وکالت تنظیم شود.

آیا برای گرفتن اجازه اقامت به حساب بانکی در ترکیه نیاز دارم؟

اخذ اجازه اقامت در ترکیه منوط به حساب بانکی محلی نیست. با این حال، مقامات برای اثبات وضعیت مالی شما درخواست مدرک خواهند کرد. پس از اخذ مجوز اقامت در ترکیه، شما باید در نظر داشته باشید که برای پرداخت های لازم در هنگام زندگی در ترکیه باید یک حساب بانکی افتتاح کنید.

آیا برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه به اجازه اقامت نیاز دارم؟

بله، شما برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه باید مجوز اقامت داشته باشید، زیرا همه بانک ها چنین شرایطی را اعمال می کنند. در برخی موارد ممکن است به مجوز کار نیاز داشته باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

 تصویر شماره 3

ترکیه یک مقصد تجاری عالی برای کارآفرینان بین المللی است که می خواهند فعالیت خود را در این قسمت از اروپا و آسیا توسعه دهند. مزایای بسیاری از نظر سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. از جمله بازار آزاد با اتصالات جهانی، اقتصاد پایدار، زیرساخت های عالی و امکانات حمل و نقل، نیروی کار ماهر و حوزه های گسترده ای که چشم انداز خوبی برای کارآفرینان دارند. ثبت شرکت در ترکیه کار پیچیده ای نیست، پس از ثبت شرکت  به تجار خارجی اجازه داده می شود که به راحتی فعالیت خود را شروع کنند. بخشهای کلیدی در ترکیه صنایع غذایی، کشاورزی، جهانگردی، اتومبیل سازی و ساخت و ساز و زمینه هایی است که کارآفرینان خارجی می توانند در آن رشد کنند و سودهای کلانی کسب کنند. سیستم مالیات در ترکیه نیز جذاب است و نرخ مالیات شرکت ها با نرخ 20٪ تعیین شده است که یکی از پایین ترین نرخ ها در اروپا است. ما برخی از حقایق و ارقام مربوط به اقتصاد و تجارت در ترکیه را گردآوری کرده ایم که می تواند به شما کمک کند بهتر درک کنید چرا ترکیه مکانی عالی برای سرمایه گذاری است:

    حدود 14،900 دلار سرانه تولید ناخالص داخلی در ترکیه در سال 2020 است.

    تولید ناخالص داخلی حدود 650 میلیارد دلار برای سال 2020 در ترکیه تعیین شده است.

    بخش مالی در ترکیه حدود 34٪ ​​از کل سرمایه های مستقیم خارجی را در سال 2018 دریافت کرده است.

    ترکیه طی سالهای 2003 و 2018 سرمایه خارجی مستقیم خارجی به ارزش حدود 209 میلیارد دلار جذب کرده است.

در ادامه می توانید با دلایل دیپورت شدن از ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید