دیداری هیجان‌انگیز از مسابقه موتورسواری آفرود در استرالیا

کشور زیبا و دیدنی استرالیا بی‌تردید دارای خصوصیات و مکان‌های دیدنی بی‌شماری است اما در کنار تمامی خصوصیات و مکان‌های دیدنی کشور استرالیا که در مطالب قبلی سایت سفرستان به آن‌ها اشاره شده است، یکی از رویدادهای به‌خصوص و ویژه این کشور هم بسیار محبوب است.

0
56
مسابقه موتورسواری آفرود استرالیا
موتورسواری آفرود استرالیا
دیداری هیجان‌انگیز از مسابقه موتورسواری آفرود در استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 2Rating: 3.5دیداری هیجان‌انگیز از مسابقه موتورسواری آفرود در استرالیا - بلیط هواپیما استرالیامسابقات موتورسواری آفرود سالیانه در کشور استرالیا برگزار می‌شود . این مسابقات هیجان‌انگیز و بسیار خطرناک بی‌تردید علاقه‌مندان مخصوص خود را دارد - خرید بلیط هواپیما استرالیا

مسابقه موتورسواری آفرود در استرالیا

کشور زیبا و دیدنی استرالیا بی‌تردید دارای خصوصیات و مکان‌های دیدنی بی‌شماری است اما در کنار تمامی خصوصیات و مکان‌های دیدنی کشور استرالیا که در مطالب قبلی سایت سفرستان به آن‌ها اشاره شده است، یکی از رویدادهای به‌خصوص و ویژه این کشور هم بسیار محبوب است.

در همین راستا تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب به توضیح مسابقات موتورسواری آفرود که سالیانه در کشور استرالیا برگزار می‌شود بپردازیم. این مسابقات هیجان‌انگیز و بسیار خطرناک بی‌تردید علاقه‌مندان مخصوص خود را دارد و در بین خوانندگان سایت سفرستان حتماً عده‌ای‌ هستند که می‌خواهند برای تماشای این مسابقات بلیط هواپیما استرالیا تهیه کرده و به این کشور سفر کنند.

عده‌ای نیز پله‌ای بالاتر قدم نهاده و به‌قصد شرکت در این مسابقات اقدام به خرید بلیط هواپیما استرالیا و سفر به این کشور می‌کنند. این دسته از افراد بی‌تردید علاقه وافری به هیجان داشته و حتماً موتورسواران قهار و ماهری نیز می‌باشند. به‌هرحال جزو هرکدام دسته از افراد نیز باشید، در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا مسابقات موتورسواری آفرود استرالیا را برای شما توضیح دهیم. پس اگر به این مسابقات هیجان‌انگیز و جالب علاقه دارید، بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

مسابقات آفرود استرالیا چیست و تاریخچه آن چگونه است؟

مسابقه موتورسواری آفرود استرالیا
موتورسواری آفرود استرالیا

مسابقات قهرمانی آفرود استرالیا (AORC)، مسابقات قهرمانی رالی با پایه آفرود بوده که سالیانه در کشور استرالیا برگزار می‌شود. اولین دوره این مسابقات نیز در سال 1981 در این کشور برگزار شده بود. رویدادهای AORC رویدادهایی با مسیر طولانی هستند که در یک مسیر مشخص برگزار می‌شوند و طول آن نباید کمتر از 15 کیلومتر باشد؛ اما معمولاً طول مسیر در این مسابقات بین 75 و 100 کیلومتر می‌باشد.

مسیرها و راه‌هایی که برای این مسابقات انتخاب می‌شوند، بسیار متفاوت بوده و می‌تواند باریک، پرپیچ‌وخم و باوجود درختان بسیار، مسیرهای مزرعه مانند، مسیرهای شنی باشند که جایگاه‌های مخصوص پرش طبیعی و یا ساخته دسته بشر نیز در آن‌ها وجود دارند و معمولاً سرعت حرکت موتورها در این مسیرها بسیار بالا می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما به استرالیا
✅ بازدید از مقاله تجربه غواصی در استرالیا
✅ بازدید از مقاله اآداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

بیشتر این رویدادها و مسابقات در طول سه روز و یا بیشتر برگزار می‌شود که از چند مرحله تشکیل شده است. مرحله اول عبارت است از بررسی امنیتی وسایل نقلیه شرکت‌کننده در این مسابقات، مرحله دوم مقدمه است که از تست‌های زمان کوتاه تشکیل یافته است و با استفاده از این تست‌ها ترتیب قرارگیری شرکت‌کنندگان در مسیر مشخص می‌شود. مرحله بعدی و نهایی نیز مسابقه اصلی در طول 1 یا دو روز و در بخش‌های مختلف می‌باشد.

همچنین بیشتر این رویدادها دارای بخش‌های دیگری همانند Top Ten Shootout و Dash for Cash هستند که در رویداد اولی 10 موتور سریع مرحله مقدماتی مسابقاتی اجازه دارند تا باری دیگر این مرحله را انجام دهند و در رویداد دومی سریع‌ترین 2 موتور هر طبقه شرکت‌کننده در مسابقات، با یکدیگر مسابقه می‌دهند تا به جایزه نقدی در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها دست یابند.

موتورها و وسایل نقلیه‌ای که در این مسابقات شرکت می‌کنند باید با قوانین کنفدراسیون ماشین‌های ورزشی استرالیا هم‌خوانی داشته باشند. وسایل نقلیه و ماشین‌هایی که در این مسابقات شرکت به عمل می‌آورند دارای 10 کلاس و رده متفاوت‌اند و اگر شما قصد خریداری بلیط هواپیما استرالیا و شرکت در این مسابقات را دارید، باید وسیله شما دریکی از این 10 رده قرار بگیرد.

مسابقات Enduro (از سری مسابقات موتورسواری آفرود استرالیا)

مسابقه موتورسواری آفرود استرالیا
موتورسواری آفرود استرالیا

اگر قصد خریداری بلیط هواپیما استرالیا را دارید و می‌خواهید از مسابقات موتورسواری آفرود دیدار به عمل آورید، بهتر است مسابقاتEnduro  که بسیار هیجان‌انگیز می‌باشند را به این منظور انتخاب کنید. Enduro از موانع و چالش‌های متعددی تشکیل یافته است. نوع اصلی این رویداد و فرمتی که مسابقات قهرمانی Enduro در قالب آن برگزار می‌شود، Enduro زمانی بوده که در آن شرکت‌کنندگان در مراحل مختلف با حداقل زمان ممکن از موانع عبور کرده و مسیر خود را به پایان برسانند.

انواع مختلف Enduro کدام‌ها هستند؟

Enduro بر پایه نگهداری و محاسبه زمان

مسابقه موتورسواری آفرود استرالیا
موتورسواری آفرود استرالیا

اگر بلیط هواپیما استرالیا تهیه کرده و به تماشای این سری از مسابقات آفرود بپردازید، مشاهده خواهید کرد که در یک Enduro زمانی سنتی، شرکت‌کنندگان باهم در گروه‌ها و یا ردیف‌های مختلف نقطه آغاز را ترک گفته و هر ردیف مسابقه را در دقیقه مشخصی آغاز می‌کنند. هدف اصلی این رویداد که شرکت‌کنندگان باید بدان دست یابند، رسیدن به مناطق از پیش تعیین‌شده با توجه به جدول زمانی مشخصی است. اگر شرکت‌کنندگان زودتر یا دیرتر از موعد مقرر به مکان تعیین‌شده برسند، باعث تغییر در امتیازهای آنان خواهد شد.

در طول روز همچنین دوره‌های زمانی مخصوص برای سوخت‌گیری و رسیدگی به موتور خواهد بود. امتیازهای منفی شامل حال آن دسته از شرکت‌کنندگان خواهد شد که در طول زمان‌های مقرر این کارها را انجام نداده و یا کمک خارج از مسابقه دریافت کرده باشند.

Sprint Enduro’s

مسابقه موتورسواری آفرود استرالیا
موتورسواری آفرود استرالیا

دو سرعت یا همان Sprint مسابقه‌ای است که در فرمتی از یک تست ویژه Enduro انجام می‌پذیرد. شرکت‌کنندگان باید نوبت‌ها و چک پوینت‌های مسیر را به همان‌گونه که در دستورالعمل نهایی آمده است، به هر مقداری که توانستند، سپری کنند.

ترتیب آغاز در این سری از رویداد‌ها بر اساس شماره‌های شرکت‌کنندگان بوده که در دستورالعمل نهایی آمده است. برای اینکه شرکت‌کننده‌ای موفق به‌حساب بیاید، باید 75 درصد از نوبت‌ها و چک پوینت‌ها را سپری کند. چک پوینت‌های تکمیل‌نشده دارای امتیاز منفی زمانی خواهند بود که این امتیاز منفی از آهسته‌ترین زمان در هر رده به‌علاوه 50 درصد تشکیل می‌یابد. می‌توانید مطمئن باشید که علاقه‌مندان به هیجان و سرعت از خریداری بلیط هواپیما و تماشای این مسابقات لذت کافی را خواهند برد.

Cross Country Enduro’s

این سری از رویدادها در مسیر مشخصی در برهه زمانی تا 3 ساعت انجام می‌پذیرند. در این مسابقات یک ناحیه مخصوص سوخت‌گیری و رسیدگی به موتور وجود دارد که در هنگام سوخت‌گیری باید موتور خاموش شده و شرکت‌کنندگان از روی آن پیاده شوند. موتور شرکت‌کنندگان نباید مسیر مشخص‌شده که شامل ناحیه‌های سوخت‌گیری در طول مسابقه نیز هستند را ترک کند. افراد حرفه‌ای معمولاً این مسیر را در 90 دقیقه تکمیل کرده و اعضای باشگاه‌های بیش از 35 و 45 ساله در طول 2 ساعت به نقطه پایان می‌رسند.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که مسابقات موتورسواری آفرود استرالیا یکی از هیجان‌انگیزترین مسابقات موتورسواری بوده و علاقه‌مندان با تهیه بلیط هواپیما استرالیا و تماشای این مسابقات از نزدیک پشیمان نخواهند شد. پس اگر به این مسابقات علاقه دارید و حتی قصد شرکت در آن را دارید، پیشنهاد می‌شود در تهیه بلیط هواپیما استرالیا درنگ نکرده و حتماً یک‌بار هم که شده این مسابقات را از نزدیک تماشا کنید.

برای خرید بلیط هواپیما استرالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید