مسافرت زیاد با هزینه کم

اگر دلتان می‌خواهد به مسافرت بروید اما پول کافی ندارید، مجبور نیستید بنشینید و منتظر بمانید تا شاید روزی پولدار شده و به آرزویتان دست یابید.

1
40
راهکار مسافرت زیاد با هزینه کم
مسافرت زیاد با هزینه کم
مسافرت زیاد با هزینه کمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 10Rating: 4.5مسافرت زیاد با هزینه کم و آشنایی با نکاتی برای داشتن سفری ارزان.مسافرت زیاد با هزینه کم اگر دلتان می‌خواهد به مسافرت بروید اما پول کافی ندارید مجبور نیستید منتظر بمانید تا شاید روزی پولدار شده و به آرزویتان دست یابید.

مسافرت زیاد، هزینه کمتر

اگر دلتان می‌خواهد به مسافرت بروید اما پول کافی ندارید، مجبور نیستید بنشینید و منتظر بمانید تا شاید روزی پولدار شده و به آرزویتان دست یابید. همه می‌توانند به مسافرت بروند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موارد مهمی که برای سفر در نظر دارید اولویت بندی کنید و جایی یادداشت نمایید. این‌گونه می‌توانید بلیط هواپیما به مقصد دلخواهشان را خریداری کرده و مسافرتی جذاب و ارزان تجربه کنید. سوال اصلی این است: آیا دوست دارید به مسافرت بروید؟ از آن جایی که در حال خواندن این مطلب هستید، پاسخ شما حتما “بله” است. پس، با روش‌های ذخیره پول در سفر آشنا شوید و در مسافرت‌های بعدی‌تان آن‌ها را به کار بگیرید. بدین گونه از شر تمامی مخارج اضافی در سفر که حتی ضروری و لازم نیستند، خلاص می‌شوید و با کم‌ترین هزینه سفری شیرین و دلچسب تجربه می‌کنید.

باید یاد بگیرید که همان‌طور که بودجه‌تان را خرج می‌کنید، پس انداز کردن و ذخیره کردن آن را هم بلد باشید.

✅ بازدید از مقاله چطور مقرون به صرفه سفر کنیم؟
✅ بازدید از مقاله ایده‌هایی برای درآمدزایی در سفر

چیزهایی که نیاز دارید و چیزهایی که غیرضروری هستند

اولین قدمی که برای ماجرای مسافرت ارزان باید بردارید، اولویت بندی است. هرچند ممکن است با وجود هزینه‌های روزانه زندگی با این روش آشنایی داشته باشید.

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند در خانه‌ای زیبا زندگی کنند، اما سوار ماشین مدل معمولی بشوند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند برای دنبال کردن رویاهایشان در شهرهای هیجان انگیز اما کوچک زندگی کنند. یا ممکن است خود شما از نوشیدن قهوه لذیذ لذت ببرید اما هنگام خرید از قهوه‌های معمولی مارکت خریداری کنید.

مسافرت رفتن نیز حق انتخاب‌های این‌گونه دارد. اگر می‌خواهید مسافرتی ارزان تجربه کنید، بایستی از تجربه‌هایتان نتیجه گیری کنید که در سفر به چه چیزهایی نیاز دارید و بدون چه چیزهایی می‌توانید زندگی کرده و مسافرتتان را به پایان برسانید.

آیا می‌توانید در مسافرت در یک هاستل اقامت کنید، از آن جایی که قرار است اکثر ساعات روز را مشغول گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های هر باشید؟ آیا می‌توانید وعده‌های صبحانه و شام را خودتان در اقامتگاه آماده کرده و در عوض ناهار خوب و خوشمزه‌ای در بیرون بخورید و یا ساعت 2 شب به یک مکان تفریحی رفته و حساب خوش بگذرانید؟ آیا پروازهای ارزان به مقصدی که می‌خواهید بروید، وجود دارند؟ آیا می‌توانید طوری چمدانتان را پر کنید که سبک باشد و مجبور نباشید هزینه اضافی بار پرداخت کرده یا چمدان اضافی با خود حمل کنید؟

البته که مجبور نیستید خودتان را از هر چیزی محروم کنید. فقط کافی است تا اولویت بندی برنامه‌ها و هزینه‌هایتان را عاقلانه انجام دهید و مطمئن باشید که متناسب با بودجه‌تان هستند.

ارزان‌ترین پروازها به مقصدتان را جستجو کنید

راهکار مسافرت زیاد با هزینه کم
مسافرت زیاد با هزینه کم

یکی از موارد بسیار مهم در مسافرت، خرید بلییط هواپیما است. می‌دانید که شرکت‌های هواپیمایی متعدد دارای قیمت‌های متفاوت به مقصد مورد نظرتان دارند. بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما حتما این موضوع را در خاطر داشته باشید و ارزان‌ترین بلیطی که به مقصدتان وجود دارد، رزرو و خرید نمایید.

در حال حاضر وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی در ایران وجود دارند که لیست پروازها، مبدا و مقصد، ساعت پروازی، قیمت‌ها، نوع کلاس پروازی و نام شرکت هواپیمایی را در هر تاریخی به مسافران ارائه می‌دهند و امکان خرید بلیط هواپیما را برایشان مقدور و میسر کرده‌اند. یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید بلیط هواپیمای ارزان، سفرستان می‌باشد. همچنین، اپلیکیشن سفرستان امکانات زیادی در اختیار مسافر قرار می‌دهد که ازجمله آن‌ها طبقه بندی لیست پروازها بر اساس قیمت، ساعت پروازی و … می‌باشد. امکانات دیگری شامل ارائه لیست هتل‌ها در سراسر جهان و امکان رزرو آنلاین در اپلیکیشن سفرستان وجود دارد.

در بسیاری از مواقع خرید بلیط هواپیما از سفرستان همراه با تخفیف بوده و ارزان‌ترین بلیط‌ها را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. مسافران از این‌که بلیط ارزان هواپیما به مقصد دلخواهشان را خریداری می‌کنند، بسیار خوشحال می‌شوند و بدین گونه در هزینه سفرشان صرفه جویی می‌کنند.

توجه داشته باشید، از هر سایت اینترنتی که فاقد اطمینان و اعتبار است، بلیط هواپیما خریداری نکنید.

در مسافرت اقامت‌گاه رایگان بیابید

راهکار مسافرت زیاد با هزینه کم
مسافرت زیاد با هزینه کم

اگر در شهرهای هیجان انگیز و یا کشورهای دیگر دوست و آشنا دارید، آن‌ها را در جریان سفرتان قرار داده و خواهش کنید تا شما را در منزلشان اسکان دهند. یکی از مزایای ماندن در خانه دوستان یا آشنایان این است که می‌توانید از آن‌ها درباره تفریحات و جاذبه‌های زیبا راهنمایی بگیرید.

همچنین، اگر دوست یا آشنایی در مقصدتان ندارید، می‌توانید از وب سایت‌های خارجی دنبال اقامتگاه رایگان بگردید. یکی از وب سایت‌های معروف دنیا این امکان را به مسافران و گردشگران می‌دهد تا با یکدیگر از طریق وب سایت آشنا شده و در صورت مسافرت به کشور یا شهر یکدیگر، در منزل یا اتاق رایگان هم اقامت کنند.

اگر هیچ کدام از این موارد برایتان مقدور نباشند، می‌توانید هاستل‌های مناسب و ارزان شهر مقصدتان را جستجو کرده و در یکی از آن‌ها اقامت کنید. هاستل‌ها اقامت‌گاه‌هایی ارزان قیمت هستند که دارای تخت و سایر امکانات می‌باشند.

با آشپزی در اقامت‌گاه، هزینه‌های خورد و خوراک را محدود کنید

راهکار مسافرت زیاد با هزینه کم
مسافرت زیاد با هزینه کم

در هر کدام از اقامت‌گاه‌هایی که در موارد بالا ذکر شد، بمانید بایستی به آشپزخانه دسترسی داشته و با آشپزی کردن هزینه‌های خورد و خوراکتان را کاهش دهید. اگر می‌خواهید یک وعده غذایی خوشمزه در رستوران‌های شهر میل کنید، سعی کنید صبحانه و شام را خودتان آماده کرده و وعده ناهار را برای خوردن در رستوران ترجیح دهید. زیرا وعده ناهار در اکثر رستوران‌ها با قیمت‌های مناسب‌تری ارائه می‌گردد.

با یک برنامه ریزی پیشرفته کوچک، کمی انعطاف پذیری و نگرشی درست می‌توانید به مقصد دلخواهتان سفر کنید. مسافرت ارزان به همان اندازه که برای روحیه‌تان مفید است، برای کیف پولتان هم بسیار خوب می‌باشد. با این اولویت بندی می‌توانید با هزینه کمی به کشف مکان‌های جدید و زیبا بپردازید.

پس، بهانه آوردن را کنار گذاشته و با به کارگیری این روش‌ها برای مسافرت بعدی‌تان برنامه ریزی کنید.

شما چگونه برای مسافرت ارزان برنامه ریزی می‌کنید؟ روش‌هایی که برای کاهش هزینه در سفر به کار می‌گیرید، با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید