چه مشاغلی مرتبط با رشته هتلداری است

رشته هتلداری در لیست پر طرفدارترین رشته های صنعت گردشگری قرار دارد و با نام مدیریت هتلداری تدریس می گردد. در واقع با پیشرفت صنعت گردشگری و همه گیر شدن سفر در جهان بسیار واضح است که رشته هتلداری نیز باید افرادی را به بازار گردشگری سمت و سو داده و آنها را با آداب و رسوم، زبان، فرهنگ و رفتارهای خاص مردم دنیا آشنا نماید.

0
1558
مشاغل مرتبط با رشته هتلداری
رشته هتلداری
چه مشاغلی مرتبط با رشته هتلداری استReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 9Rating: 4.5مشاغل مرتبط با رشته هتلداری و نکاتی مرتبط با این رشته تحصیلی محبوب.مشاغل مرتبط با رشته هتلداری در واقع یک صنعت وسیع و گسترده است که می‌توانید با کسب مهارت هرچه بیشتر در یکی از بخش‌های آن حرفه خود را آغاز کنید.

مشاغل مرتبط با رشته هتلداری

رشته هتلداری در لیست پر طرفدارترین رشته های صنعت گردشگری قرار دارد و با نام مدیریت هتلداری تدریس می گردد. در واقع با پیشرفت صنعت گردشگری و همه گیر شدن سفر در جهان بسیار واضح است که رشته هتلداری نیز باید افرادی را به بازار گردشگری سمت و سو داده و آنها را با آداب و رسوم، زبان، فرهنگ و رفتارهای خاص مردم دنیا آشنا نماید. اگر به فعالیت در رشته هتلداری علاقه‌مند هستید و یا با در دست داشتن مدرک هتلداری نمی‌دانید چه حرفه‌ای را برای موفق شدن دنبال کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مطلب سفرستان قصد داریم شما را با مشاغل مرتبط با رشته هتلداری آشنا کنیم. هتلداری یک صنعت وسیع و گسترده است که می‌توانید با کسب مهارت هرچه بیشتر در یکی از بخش‌های آن، حرفه خود را آغاز کنید. کارکنانی که در بخش مدیریت هتل‌ها، سوئیت‌ها و هتل آپارتمان‌ها مشغول فعالیت هستند، هر روز و هر زمان با زمان، بودجه و مدیریت تمام کارکنان سر و کار دارند. هتلداران باید در تصمیم‌گیری‌های روزانه که به امور و خدمات هتل مربوط است، دقت و سرعت عمل داشته باشند. همچنین، می‌توانند به عنوان یک مدیر، ناظر و سوپروایزر در بخش‌های مختلف هتل از جمله منابع انسانی، غذا و نوشیدنی، روابط مهمانان، خدمات نظافتی، اتاق‌داری و مدیریت اسپا مشغول به کار شوند.

برنامه ریزی و هماهنگی روادید

معرفی مشاغل مرتبط با رشته هتلداری
مشاغل مرتبط با رشته هتلداری

اساساً، یک برنامه‌ریز روادید، کسی است که برای انجام سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و اجرای روادید به وی مراجعه می‌کنیم. برنامه ریزان در طراحی دکور، فضا و غذا خلاقیت چشم‌گیری به خرج می‌دهند و تلاش می‌کنند تا با مناسب‌ترین هزینه اسباب و لوازم، موسیقی، گل و روشنایی را فراهم نمایند. مدیریت بودجه و تمامی آمادگی‌ها از قبیل دعوت میهمانان و کیترینگ از وظایف برنامه‌ریز روادید می‌باشد. تمامی امور باید مراحل قانونی و مالی را به نحو احسن طی کنند، در نتیجه، یک رویداد بی‌نظیر و بی‌نقص به میهمانان ارائه خواهد گردید. این شغل نیازمند صبر و شکیبایی بالا است و باید برای برقراری ارتباط خوب و مفید، حس شوخ‌طبعی داشت.

✅ بازدید از مقاله آشنایی با رشته هتلداری

آشپز و سرآشپز

آشپز و سرآشپز هتل و رستوران
آشپز و سرآشپز

آشپز و سرآشپز باید با مقررات و قوانین مواد غذایی و آشپزخانه آشنا باشد و مهارت‌ها و دانش لازم را در زمینه سبک‌ها و فوت‌وفن‌های اولیه و اساسی آشپزی داشته باشد. از وظایف مهم سرآشپز می‌توان به طراحی منو، آشپزی غذاهای مختلف، نظارت بر تیم آشپزخانه، اطمینان از پاکیزگی، نظم و نظافت آشپزخانه و پرسنل آشپزی، مدیریت منابع غذایی و موجودی برای تأمین منابع کافی و مدیریت تأمین‌کنندگان جهت اطمینان از حفظ استانداردهای کیفیت اشاره کرد.

آموزش و توسعه

آموزش و توسعه کارشناسان هتلداری
آموزش و توسعه

اگر دوست دارید مهارت و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، آموزش برای شما بهترین گزینه خواهد بود. می‌توانید با انتقال دانش و اطلاعات خود در زمینه هتلداری، هنرجویان را کارشناسان کاردان به بار بیاورید. در این زمینه لازم است هنرجویان را جهت آشنایی با انواع خدمات و الزامات آموزشی، به هتل‌های گوناگون ببرید و آن‌ها را با استانداردها و کیفیت‌های روز آشنا کنید.

دربان

رزرواسیون مربوط به نقل و انتقال در هتل
رزرواسیون مربوط به نقل و انتقال

منظور از دربان در این مطلب کاملاً متفاوت است. دربان کسی است که تمامی کارهای مسافران در هتل به عهده او است. این فرد زمانی که رستوران فول باشد، برایتان میز رزرو می‌کند و اگر رزرواسیون مربوط به نقل و انتقالاتتان را فراموش کرده باشید، دربان این کار را برایتان انجام خواهد داد. دربان در هتل، همه کاره محسوب می‌شود و هدفش فراهم کردن اقامتی راحت با خاطره خوش در هتل است.

بازاریابی

بازاریابی هتل و تور
بازاریابی

بازاریابی یکی از پایه و اساس‌های کسب‌وکار و تجارت است که نه تنها به بهبود آگاهی عمومی از نام تجاری کمک می‌کند، بلکه سهمی از بازار را از آن خود کرده و سود چشمگیری نصیب شرکت یا سازمان می‌کند. افراد بازاریاب باید با هر قشری از اجتماع  ارتباط برقرار کنند و یک شبکه ارتباطی با مردم به وجود بیاورند تا بتوانند معامله انجام دهند.

مدیریت کیترینگ و غذا

مدیریت کیترینگ و غذا در رستوران
مدیریت کیترینگ و غذا

مدیر کیترینگ تمامی خدمات غذایی و نوشیدنی لازم برای یک رویداد را در هتل یا رستوران تدارک دیده و فراهم می‌کند. برنامه‌ریزی نوع و مقدار غذا و نوشیدنی در یک بازه زمانی مشخص و اطمینان از تحویل اقلام سفارش داده شده به میهمانان از وظایف کیترینگ است.

حسابداری

حسابداری هتل و رستوران
حسابداری

کارکنان حسابداری در هتل‌ها وظیفه دارند تمامی پول‌های در حال گردش در هتل را محاسبه کرده و معاملات را در صورت حساب‌ها ثبت و ضبط کنند. از تمامی حساب‌های صورت گرفته باید گزارش تهیه شود و علت افزایش، کاهش و اختلاف معاملات با بیان علت ذکر گردد. همچنین، محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان هتل نیز، بر عهده حسابدار است.

راهنمای تور

راهنمای تور و گردشگری
راهنمای تور

راهنمای تور در هتل فردی است که گروهی از مسافران را به بازدید از جاذبه‌های شهر می‌برد و اطلاعات کافی در مورد مکان‌ها را به بازدیدکنندگان منتقل می‌کند. این شغل بسیار جذاب و زیبا است و برقراری ارتباط با گردشگران و راهنمایی آن‌ها لذت بی‌نظیری دارد.

در ادامه می توانید با شغل هایی که به شما کمک می‌کنند تا به سفر بروید آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید