مشهورترین آثار ثبت‌ شده در لیست میراث فرهنگی یونسکو

در طول قرن‌ها و حتی میلیون‌ها سال، بعضی از جالب‌ترین آثار باستانی جهان زیر جنگل‌ها، صحراها و یا زمین‌های کشاورزی مدفون شده‌اند و بدین‌سان، ناشناخته مانده و یا فراموش شده‌اند. برخی کنجکاوی‌ها و یا کشفیات تصادفی توسط مردم، امروزه آثار باستانی‌های مهمی را به جهان شناسانده است. از دیرباز اکثر این مکان‌های باستانی میلیون‌ها توریست را به بازدید از خود جذب کرده‌اند و همچنان نیز، مثل گذشته توریست‌های زیادی برای بازدید ازاین‌گونه مکان‌های باستانی بلیط هواپیما خریداری می‌کنند.

0
30
خرید بلیط هواپیما برای مناطق ثبت شده یونسکو
بلیط هواپیما برای مناطق ثبت شده یونسکو
مشهورترین آثار ثبت‌ شده در لیست میراث فرهنگی یونسکوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 17Rating: 3.5مشهورترین آثار ثبت‌ شده در لیست میراث فرهنگی یونسکو - خرید بلیط هواپیمادر طول قرن‌ها و حتی میلیون‌ها سال، بعضی از جالب‌ترین آثار باستانی جهان زیر جنگل‌ها، صحراها و یا زمین‌های کشاورزی مدفون شده‌اند و بدین‌سان، ناشناخته مانده و یا فراموش شده‌اند. برخی کنجکاوی‌ها و یا کشفیات تصادفی توسط مردم، امروزه آثار باستانی‌های مهمی را به جهان شناسانده است.

مشهورترین آثار ثبت‌ شده یونسکو

در طول قرن‌ها و حتی میلیون‌ها سال، بعضی از جالب‌ترین آثار باستانی جهان زیر جنگل‌ها، صحراها و یا زمین‌های کشاورزی مدفون شده‌اند و بدین‌سان، ناشناخته مانده و یا فراموش شده‌اند. برخی کنجکاوی‌ها و یا کشفیات تصادفی توسط مردم، امروزه آثار باستانی‌های مهمی را به جهان شناسانده است. از دیرباز اکثر این مکان‌های باستانی میلیون‌ها توریست را به بازدید از خود جذب کرده‌اند و همچنان نیز، مثل گذشته توریست‌های زیادی برای بازدید ازاین‌گونه مکان‌های باستانی بلیط هواپیما خریداری می‌کنند. در این مطلب، شما را با لیستی از مشهورترین آثار ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو آشنا خواهیم کرد که قطعاً ارزش سفر و بازدید دارند.

بلیط هواپیما پرو

1ماچو پیچو، پِرو

 

ماچوپیچو در یکی از بهترین و زیباترین مناطق باستانی جهان قرار گرفته است. موقعیت زیبای این شهر در منطقه‌ای سرسبز و کوهستانی و بالای رودخانه اروبامبا می‌باشد. دیوارهای این شهر باستانی از هر طرف کوهستان توسط پله‌ها همچون آبشاری به سمت پایین سرازیر می‌شود و به تدریج از لبه صخره‌ها به سمت دره ناپدید می‌شوند. این خرابه‌های شگفت‌انگیز بازسازی شده و به خوبی حفظ گردیده‌اند. به‌طوری‌که، بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما پرو خریده و به اینجا آمده‌اند، تصویر شهر را طول قرن‌های پانزده یا شانزدهم میلادی به راحتی می‌توانند تصور کنند. بسیاری از مردم تنها با هدف بازدید از ماچو پیچو به پرو سفر می‌کنند و بازدید از خرابه‌ها در نوع خود یک ماجراجویی جالبی است. البته، این ماجراجویی به این بستگی دارد که بازدیدکنندگان چه مسیری را برای رفتن به ماچو پیچو انتخاب می‌کنند.

بلیط هواپیما مصر

2اهرام مصر

 

یکی از معروف‌ترین مکان‌های باستانی جهان اهرام مصر هستند. اهرام جیزه در بیرون از قاهره، چشم‌اندازی سورئال از بیابان بی‌نظیر مقابل چشمانتان قرار می‌دهد. این اهرام به عنوان مقبره برای فرعون‌ها ساخته شده بودند. بزرگ‌ترین هرم بین سال‌های 2540 و 2560 قبل از میلاد مسیح ساخته شده بود. اگر بخواهیم در مورد قدمت این اهرام سخن بگوییم، لازم به ذکر است که این اهرام بیش از 2600 سال قدمت دارند. امروزه این آثار باستانی غول‌پیکر تنها عضو باقی‌مانده از هفت عجایب دنیای باستانی هستند.

بلیط هواپیما میانمار

3پاگان، میانمار

 

هزاران معبد و گنبد در سراسر سرزمین پاگان تا بی‌نهایت گسترش یافته است. این منطقه به بزرگ‌ترین مرکز معابد بودائی در جهان شناخته شده است. بیشتر این معابد در سال‌های 1000 و 1100 ساخته شده‌اند. برخی از این معابد بازسازی شده‌اند و برخی نیز اثراتی از خرابگی در خود دارند و بر اساس اندازه، میزان پیچیدگی و ترکیب ساختاری که بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کنند، طبقه‌بندی شده‌اند. گردشگرانی که بلیط هواپیما میانمار را خریداری می‌کنند، می‌توانند برای بازدید از این معابد از دوچرخه استفاده کرده و یا با گرفتن تاکسی یا اسب و حتی بالن هوای گرم، از معابد بازدید کنند. انتخاب وسیله به اختیار بازدیدکنندگان است.

بلیط هواپیما کامبوج

4انگکور وات، کامبوج

 

انگکور وات در میان یک جنگل خاص و منحصربه‌فرد، نزدیکی شهر سیه‌م رئاپ قرار دارد و به بزرگ‌ترین بنای مذهبی جهان معروف است. اما اندازه مطلق آن بیش از آن چیزی است که این مجموعه را شگفت‌انگیز کرده است. این منطقه در قرن دوازدهم توسط خمرها ساخته شد و معماری آن بی‌نظیر است. در این مکان ترکیبی از معابد حفاری شده در انواع اندازه‌ها و شکل‌ها وجود دارند و بعضی از بناها به گونه‌ای هستند که انگار ریشه و تنه درخت آن‌ها را بلعیده است و اینگونه، ظاهری عرفانی به خود گرفته‌اند. صورت‌های بزرگ سنگی حکاکی شده از تمام مسیرها قابل مشاهده هستند. این شهر در قرن پانزدهم، بزرگ‌ترین شهر جهان بود. اگر قصد خرید بلیط هواپیما کامبوج دارید، از آن‌جایی که این مجموعه بسیار عظیم و وسیع است، حداقل دو روز برای گشت‌وگذار در منطقه در نظر بگیرید.

بلیط هواپیما چین

5دیوار بزرگ چین

 

دیوار بزرگ چین با طول 6000 کیلومتر همچون ماری از میان کوه‌ها و جنگل‌ها خزیده و از دیرباز مقصد ماجراجویان بوده‌ است. بازدیدکنندگانی که برای بازدید از دیوار بزرگ چین بلیط هواپیما چین خریداری می‌کنند، می‌توانند از طریق بیجینگ نیز به این منطقه دسترسی داشته باشند. برای بازدید از این منطقه و بخش‌های مختلف آن چندروزی را برای سفر درنظر بگیرید. بعضی از قسمت‌های این دیوار بازسازی شده‌اند، اما بعضی قسمت‌ها هم شدیدا نیاز به مرمت دارند.

بلیط هواپیما ایتالیا

6کلوسئوم، ایتالیا

 

یکی از معروف‌ترین ساختارهای باقی‌مانده از زمان روم باستان در جهان، کلوسئوم در ایتالیا می‌باشد. این بنا در مرکز شهر روم امروزی قرار داد و تاریخ شهر و امپراتوری روم را در ذهن‌ها و خاطره‌ها تداعی می‌کند. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رم را خریداری می‌کنند، در اولین بازدید از این بنای محتشم بسیار متحیر و هیجان‌زده می‌شوند. این بنای باستانی معروف گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

بلیط هواپیما یونان

7آکروپولیس، یونان

 

آکروپولیس بر فراز شهر آتن، یادبود پرافتخاری از یونان باستان است. این بنا به قرن چهار یا پنجم قبل از میلاد مسیح مربوط است و بزرگ‌ترین و معروف‌ترین ساختار مربوط به این برهه زمانی، “پارتنون” نام دارد که سمبل تاریخ گسترده کشور می‌باشد. بلیط هواپیما آتن را خریداری کنید و از منطقه قدرتمند آکروپلیس بازدید کنید. درخشش این بنا را در طول روز زیر آفتاب مدیترانه‌ای تماشا کنید و تأثیر دراماتیک آن در شب لذت ببرید. کسانی که اولین بار از این بنا بازدید می‌کنند، از هیبت این مجموعه به وجد می‌آیند.

بلیط هواپیما انگلستان

8استون هنج، انگلستان

 

این یادبود باستانی بی‌نظیر، یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های انگلستان است و یکی از منحصربه‌فردترین مناطقی است که سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود روانه می‌کند. گمان می‌رود ساخت این بنا بین سال‌های 1500-3000 قبل از میلاد مسیح بوده است. هیچ سندی درباره ریشه و هدف این بنا وجود ندارد و از این‌رو، هرگونه افسانه و گمانه درباره این بنا وجود دارد که برخی به اهمیت مذهبی یا نجوم‌شناسی آن اشاره می‌کنند. حلقه عصر برنزی در سنگ‌های ایستاده، شکل عرفانی به خود می‌گیرند، به خصوص به هنگام تابستان و زمستان وقتی خورشید طلوع و غروب می‌کند و به روی سنگ‌ها می‌تابد. اگر بلیط هواپیما لندن را خریداری کنید، در سفری روزانه به راحتی می‌توانید از این منطقه بازدید کنید.

بلیط هواپیما اندونزی

9بوروبودور، اندونزی

 

بوروبودور یکی از مهم‌ترین مناطق بودائی در جهان است و یکی از معروف‌ترین بناهای اندونزی است. این مجموعه در منطقه سرسبز و گرمسیر قرار گرفته و توسط کوهستان‌ها و آتش‌نشان‌های اطراف با فاصله دور احاطه شده است. چشم‌انداز این منطقه متحیرکننده و آرام‌بخش است. بوروبودور، در جزیره جاوا، یوگیاکارتا واقع شده است و این مجموعه عظیم از معابد در سال‌های 700 ساخته شده است، اما دو یا سه هزار سال بعد به دلیل فوران آتش‌فشان این منطقه توسط ساکنان ترک شده بود و قرن‌ها خالی از سکنه باقی مانده بود. در سال‌های 1800 این منطقه توسط انگلیس‌ها نمایان گردید و بازسازی شد. امروزه، یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری که مردم برای بازدید آن بلیط هواپیما اندونزی خریداری می‌کنند، بوروبودور می‌باشد.

بلیط هواپیما آمریکا

10پارک ملی میزا ورده، ایالات متحده آمریکا

 

میزا ورده یکی از زیباترین مناطق باستانی در ایالات متحده آمریکا است و یکی از محیط‌های حفاظت از ویرانه‌های هندی در شمال آمریکا می‌باشد. یکی از تاثیرگذارترین بخش‌های منطقه، خانه‌های صخره‌ای هستند. کل منطقه شامل جنگل‌های پوشیده از فلات است که ویرانی‌های زیادی را دربر می‌گیرد. مردمان باستانی پوئبلو، سالیان دراز این منطقه را که کلورادوی امروزی است، به خود اختصاص داده بودند و در قرن‌های ششم تا دوازدهم بالای فلات‌ها زندگی می‌کردند. گردشگرانی که بلیط هواپیما ایالات متحده آمریکا خریداری می‌کنند، برای بازدید از این موزه جاده طولانی و پر پیچ و خمی را طی می‌کنند و بر فراز فلات‌ها از خانه‌های ویران بازدید می‌کنند و در طول مسیر از منظره زیبای دره‌ها و دیوارها لذت می‌برند.

بلیط هواپیما چین

11لشکر سفالین، چین

 

ارتش سفالین که به عنوان محافظ مقابل امپراتور اول چین، جین شی هونگ ایستاده‌اند، در جهان بی‌نظیر است. هزاران هزارنفر از جنگجویان با اندازه‌های مختلف و چهره‌های منحصربه فرد در ردیف ایستاده‌اند و جایی که در آن ایستاده‌اند، در قرن سوم قبل از میلاد مسیح، دفن شده‌اند. تخمین زده می‌شود حدود 700.000 کارگر در ساخت این منطقه تلاش کرده‌اند تا 8000 جنگجوی سفالین خلق کنند. این منطقه میلیون‌ها سال ناشناخته و پنهان باقی مانده بود تا زمانی‌که، یک کشاورز به هنگام حفاری چاه این گنجینه گران‌بها را کشف کرده بود. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما چین را برای بازدید از این لشکر خریداری می‌کنند، از دیدن این لشکر مقابلشان بسیار متاثر می‌گردند.

بلیط هواپیما اردن

12پترا، اردن

 

یک دره تنگ و سنگی، ورود به شهر باستانی پترا را مهیا می‌سازد، شهری که دیوارهایش از سنگ و ماسه هستند و قدمتش به قرن چهارم یا پنجم قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. این شهر، در سال‌های 1800 توسط غربی‌ها کشف شد و به دلیل رنگ صخره‌هایش “شهر رُز” نام گرفت. همچنین، “شهر حکاکی‌شده” نیز نامیده می‌شد. پترا، در منطقه کوهستانی با قابلیت دسترسی محدود قرار گرفته است و مهم‌ترین جاذبه گردشگری اردن می‌باشد. گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر بلیط هواپیما اردن را خریداری می‌کنند.

بلیط هواپیما گواتمالا

13خرابه‌های تیکال، گواتمالا

 

شهر باستانی تیکال، یکی از بزرگ‌ترین مناطق باستانی در آمریکای مرکزی است و در شمال گواتمالا میان جنگل واقع شده است. این منطقه شامل بیش از 3000 ساختار شهری است که از سال‌های مابین 600 تا 900 بعد از میلاد مسیح وجود دارد. اهرام، معابد، میادین و چشمه‌های باستانی و ساختمان‌ها، همگی جامعه پیچیده از ده‌ها هزار نفر را نمایان می‌کنند. این منطقه اواسط سال‌های 1800 دوباره کشف گردید و در سال‌های 1950 به روی مردم باز شد. بازدید از این منطقه باستانی ارزش خرید بلیط هواپیما گواتمالا دارد.

بلیط هواپیما فرانسه

14غار لاکو، فرانسه

 

این غار شامل نقاشی‌های خارق‌العاده‌ای است که به نظر می‌رسد از بهترین آثارهای دوره پالئولیتی هستند. این نقاشی‌های دقیق که از 17000 سال پیش به جا مانده‌اند، حیواناتی را که در آن زمان‌ها این‌جا زندگی می‌کرده‌اند، به تصویر کشیده‌اند. نقاشی‌های این غار در سال 1940 کشف شدند، اما بعدها به منطقه مجاور به نام لاکو دوم، که 200 متر از لاکو فاصله دارد، برای حفاظت از آثار اصلی، دوباره ایجاد گردیدند. اگر بلیط هواپیما فرانسه را خریداری کنید، بازدید از این منطقه باستانی را فراموش نکنید.

بلیط هواپیما مکزیک

15چیچن ایتزا، مکزیکو

در شبه جزیره یوکاتان مکزیکو، داخل جنگل‌های مسطح، شهر باستانی چیچن ایتزا قرار دارد. این شهر بزرگ در قرن‌های هفتم تا سیزدهم، مرکز مهمی بوده و برای مدتی پایتخت منطقه‌ای بوده است. امروزه، این شهر یکی از مهم‌ترین بازسازی شده‌های مکزیکو است و نگاهی اجمالی به فرهنگ این شهر مهیا می‌کند. گردشگران زیادی بلیط هواپیما مکزیکو را برای بازدید از این جاذبه گردشگری مهم خریداری می‌کنند و هرم بزرگ یکی از بزرگ‌ترین سمبل‌های این شهر باستانی است. ویرانی‌های زیادی در این شهر بزرگ وجود دارند که باید آن‌ها را کشف کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: planetware.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید