معابد باستانی هند

جمهوری هندوستان یا همان کشور هند در جنوب آسیا واقع شده و بخش بزرگی از شبه قاره هند متعلق به این کشور است. دهلی نو که پایتخت کشور هندوستان است یکی از شلوغ ترین شهرهای این کشور محسوب می شود.

0
76
معرفی معابد باستانی هند
معابد باستانی هند
معابد باستانی هندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 4.0معابد باستانی هند و سفر به سرزمین روحانیت قاره آسیا.معابد باستانی هند سرزمین هند در واقع به سرزمین روحانیت شهرت دارد. 4 مذهب عمده و اصلی هندو، براهمابودا، بودا و سیک در این کشور رواج دارند.

آشنایی با معابد باستانی هند

جمهوری هندوستان یا همان کشور هند در جنوب آسیا واقع شده و بخش بزرگی از شبه قاره هند متعلق به این کشور است. دهلی نو که پایتخت کشور هندوستان است یکی از شلوغ ترین شهرهای این کشور محسوب می شود. سرزمین هند در واقع به سرزمین روحانیت شهرت دارد. 4 مذهب عمده و اصلی هندو، براهمابودا، بودا و سیک در این کشور رواج دارند. طبیعتا با وجود مذاهب مختلف معابد و عبادتگاه های بسیاری برای حضور مردم در هند وجود دارند. بنابراین در این مقاله قصد داریم برای شما خریداران بلیط هواپیما هند برخی از معابد باستانی هند را معرفی نماییم.

معبد موندشواری دوی، بیهار

معرفی معابد باستانی هند
معابد باستانی هند

یکی از قدیمی‌ترین معابد باستانی هند، موند شواری را می توان نام برد. این معبد که سال ساخت آن 108 سال بعد از میلاد مسیح تخمین زده شده است، بشکل هشت ضلعی بسیار زیبا طراحی و ساخته شده است. بد نیست بدانید که معبد موند شواری را با افتخار و بعنوان هدیه به الهه شیوا بنا کرده اند. همچنین سبک معماری معبد، ناگارا است که یکی از خاص ترین طراحی در معابد کل جهان محسوب می شود.

مجموعه معابد ماها بالیپورام

معرفی معابد باستانی هند
معابد باستانی هند

اگر در بین معابد باستانی هند با معبدی آشنا می شوید که انعکاسی از فرهنگ غنی قرن 7 و 8 میلادی باشد، پیشنهاد ما برای شما معابد ماها بالیپورام می باشد. مجموعه معابد ماها بالیپورام که برای تقدیم کردن به الهه شیوا، در فضای باز و ساحلی هند در شهر ماهابالی پورام ساخته شده اند. ماهابالی پورام که شهری ساحلی در خلیج بنگال هند است در قرن های اول و دوم میلادی ساخته شده است. در واقع مجموعه معابد ماها بالیپورام هند ترکیبی از چند معبد به شکل ارابه جنگی، غار و حکاکی هایی بزرگ روی سنگ در فضای باز هستند. امروزه این شهر در فهرست آثار باستانی یونسکو به ثبت رسیده است.

✅ بازدید از مقاله اصطلاحات ضروری در سفر هند

معبد تونگناث، اوتارخند

معبد تونگناث هند
معبد تونگناث

یکی از مرتفع ‌ترین معابد متعلق به الهه شیوا در جهان معبد تونگناث در اوتارخند با ارتفاع 3.680 متری را می توان نام برد. برای ساخت معبد تونگناث از سنگ سیاه استفاده شده است. در مورد تاریخ ساخت این معبد هیچ اطلاعاتی وجود ندارد، اما اگر بخواهیم به افسانه ها متکی باشیم، گفته می شود که پانداوا، قهرمان هندی این معبد را برای ستایش الهه شیوا و طلب بخشش از او ساخته است. بهتر است بدانید که معبد تونگناث فقط گنجایش 10 نفر را دارد.

معبد سوبرامانیا

معبد سوبرامانیا هند
معبد سوبرامانیا

یکی دیگر از معابدباستانی هند در ایالت تامیل نادو هند واقع شده است. این معبد در سال 2005 بعد از سونامی در سواحل تامیل کشف شد. باستان شناسان این زیارتگاه را که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین معابد در هند است، به الهه موروگان نسبت می دهند. معبد سوبرامانیا دارای دو سازه است که با هم ترکیب شده اند. جالب است بدانید که سازه های معبد یکی به قرن نهم و عصر پالاوا و دیگری که به قرن هشتم و عصر سانگام مربوط می شوند.

معبد جاگاتپیتا برهما ماندیر

معبد جاگاتپیتا از دیگر معابد در هند است که دیرینه ساخت آن به قرن 14 میلادی بر می گردد. این معبد با استفاده از سنگ مرمر و سنگ معمولی و به شکل قو ساخته شده است. برخی بر این باورند که معبد جاگاتپیتا 2000 سال پیش توسط مرد دانایی بنام ویشوامیترا برای تقدیم به خدای برهما طراحی و ساخته شده است.

معابد غار بادامی، کارناتاکا

قصد داریم که معبدهایی با ترکیب پیچیده و خاص غارگونه هندوها، جین‌ ها و بودایی ‌ها را به شما معرفی نماییم. معبدهای غار بادامی در قرن 6 به سبک معماری چالوکیا که همگی با دست داخل سنگ ‌های شنی بادامی تراشیده شده است، طراحی و ساخته شده اند. معابد غار بادامی در مجموع از 6 غار تشکیل شده است که 3 غار اول به هندوها، غار چهارم به جینیسم و پنجمی به بودایی‌ها تعلق دارند. بهتر است بدانید که غار ششم که سال گذشته کشف شد از روی حکاکی ‌ها متعلق به هندو می‌باشد.

معبد کونارک سان

معبد کونارک سان هند
معبد کونارک سان

از دیگر معابد باستانی در کشور هند که در یونسکو هم به ثبت جهانی رسیده است، می توان به معبد کونارک سان اشاره کرد. معبد کونارک سان در قرن سیزده میلادی بوسیله شاهان سلسله گانگا شرقی بنا شده است. معبد کونارک سان با 12 جفت چرخ و 7 اسب با استفاده از سنگ های خوتدالیت به شکل ارابه جنگی ساخته شده بود. این معبد که امروزه قسمتی از آن تخریب شده است به سبک معماری کالینگا طراحی شده است.

در طول تاریخ نیاز به پرستش و عبادت در وجود همه انسان ها وجود داشته و دارد. به همین دلیل انسان ها سعی می کنند که در مکان های خاص این نیاز خود را برطرف سازند از این رو معابد و عبادتگاه ها را می‌سازند. کشور هند هم چون تنوع فرهنگی و اعتقادی فراوان و متفاوتی را در خود جای داده است، معابد زیادی هم دارد. ما سعی کردیم تا برخی از معابد باستانی هند را به شما خریداران بلیط هواپیما و دوستداران هند معرفی نماییم. امید داریم مفید واقع شود.

در ادامه می توانید با تعیین وقت سفارت هند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید