مزایا و معایب بلیط لحظه آخری هواپیما

امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست که سفر هوایی، سریع ترین و امن ترین روش برای رسیدن به مقاصد دور و نزدیک محسوب می شود. هواپیما، این وسیله محبوب حمل و نقل که یکی از برترین و پرکاربردترین اختراعات بشر محسوب می گردد، پس از پیدایش خود توانسته است که جهان را به مکانی کوچک و سهل الوصول مبدل سازد.

0
22
مزایا و معایب بلیط لحظه آخری هواپیما
بلیط لحظه آخری هواپیما
مزایا و معایب بلیط لحظه آخری هواپیماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 11Rating: 4.0معایب و مزایا بلیط لحظه آخری هواپیما و نکاتی در این باره که باید بدانید.معایب و مزایا بلیط لحظه آخری هواپیما همیشه ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نیست و بلیط لحظه آخری هواپیما این جمله را کاملا تصدیق می کند.

بلیط لحظه آخری هواپیما

امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست که سفر هوایی، سریع ترین و امن ترین روش برای رسیدن به مقاصد دور و نزدیک محسوب می شود. هواپیما، این وسیله محبوب حمل و نقل که یکی از برترین و پرکاربردترین اختراعات بشر محسوب می گردد، پس از پیدایش خود توانسته است که جهان را به مکانی کوچک و سهل الوصول مبدل سازد. با این حال هیچ کدام از وسایل حمل و نقل دنیا بی ایراد نیستند و هواپیما نیز، با وجود مزایای بی شماری که دارد، عاری از عیب و ایراد نیست. یکی از معایب بزرگ این وسیله که استفاده از آن را برای برخی افراد کم درآمد توجیه ناپذیر ساخته، هزینه نسبتا زیاد بلیط آن است. قیمت گزاف برخی سفرهایی هوایی گاهی موجب می شود که این سفرها، هرچند هم که سریع و راحت باشند، توجیه اقتصادی خود را برای برخی از اقشار جامعه از دست دهند. اما خوشبختانه برای حل این مشکل راهکارهای گوناگونی وجود دارد که ما در این مطلب به معرفی معایب و مزایا بلیط لحظه آخری هواپیما که یکی از برترین راهکارهای تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما به حساب می آید، خواهیم پرداخت.

بلیط لحظه آخری هواپیما

مزایا و معایب بلیط لحظه آخری هواپیما
مزایا بلیط لحظه آخری هواپیما

همیشه ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نیست و بلیط لحظه آخری این جمله را کاملا تصدیق می کند. از لحاظ کیفیت پرواز و امکاناتی که در حین پرواز به شما ارائه می گردد، بلیط لحظه آخری با بلیط سیستمی هیچ تفاوتی ندارد. در حقیقت بلیط لحظه آخری، بلیط چارتری است که به علت حجم اندک تقاضا و فروخته نشدن در زمانی خاص، با قیمتی ارزان تر از بلیط هواپیما سیستمی از سوی چارترکننده به مسافران ارائه می گردد. چارترکننده برای کاهش خسارت وارده بدلیل کمبود تقاضا برای خرید مجبور است بلیط های فروش نرفته خود را با نرخی اندک به مسافرانی که خرید بلیط هواپیما سفر خود را تا لحظه آخر به تعویق انداخته اند، به فروش رساند.

مزایا بلیط لحظه آخری هواپیما

مزیت اصلی بلیط لحظه آخر  یا همان چارتر هزینه نسبتا پایین آن در مقایسه با بلیط هواپیما سیستمی است. خرید به موقع بلیط هواپیما لحظه آخری موجب می گردد که شما تا میزان زیادی از هزینه سفر خود بکاهید و چنانچه بودجه معینی برای سفر خود در نظر گرفته اید، این هزینه مازاد را صرف رزرو اقامتگاهی باکیفیت و یا گشت و گذار در شهر و خرید سوغات کنید.

✅ بازدید از مقاله بلیط چارتر یا پرواز چارتر را بیشتر بشناسید

معایب بلیط لحظه آخری هواپیما

متاسفانه بلیط لحظه آخری مشکلات و معایب مختلفی نیز دارد که پیش از خرید باید بدان توجه گردد، وگرنه ممکن است خریدار از خرید خود پشیمان شود و پول خود را از دست دهد. این معایب عبارتند از:

  • همانطور که از نام آن نیز مشخص است، این نوع بلیط در لحظات آخر (چندروز مانده تا پرواز) خریداری می گردد و برخلاف بلیط هواپیما سیستمی، امکان رزرو این بلیط در مدت زمانی طولانی پیش از آغاز سفر وجود نخواهد داشت. بنابراین این نوع بلیط برای سفرهای کاری چندان مناسب نیست.
  • در رزرو بلیط هواپیما لحظه آخر، هزینه بلیط برای کودکان زیر ۱۲ سال نیز مانند بزرگسالان محاسبه می گردد و همانند بلیط هواپیما سیستمی شامل تخفیف نشده و به صورت نیم بها محاسبه نمی شود. بنابراین بهتر است ترجیحا زمانی بلیط هواپیما لحظه آخری را خریداری کنید که کودکی همراه شما نیست.
  • اگر بلیط هواپیما چارتر خود را از سایتی نامعتبر خریداری کنید، ممکن است نام شما در فهرست مسافران ثبت نگردد.
  • در صورت منصرف شدن از خرید بلیط لحظه آخری، معمولا هیچ مبلغی به شما تعلق نخواهد گرفت. در صورتی که در خرید بلیط هواپیما سیستمی مبلغی را با توجه به مسائلی چون مدت زمان باقی مانده تا پرواز، از هزینه بلیط شما به عنوان جریمه کسر خواهند کرد و باقی پول را به شما پس خواهند داد.

راهکارهای خرید بلیط لحظه آخری ارزان

چنانچه دوست دارید بلیط لحظه آخری خود را حتی ارزان تر از همیشه خریداری کنید، کافی است در زمان های کم ترددی از سال به سفر بروید. اگر محدودیت زمانی برای سفر ندارید و در هر زمان از سال می توانید راهی سفر شوید، بهتر است تعطیلات را فراموش کنید و در زمان هایی که هیچ مناسبت یا رویداد خاصی وجود ندارد، برای خرید بلیط هواپیما ارزان اقدام کنید. راهکار دیگر این است که بلیط لحظه آخری هواپیما را در اواسط هفته خریداری کنید. البته این راهکار همیشه جوابگو نخواهد بود، چراکه گاهی وجود مناسبت یا تعطیلی در اواسط هفته موجب می گردد که هزینه بلیط هواپیما تا میزان زیادی افزایش یابد. در آخر سعی کنید همیشه پیش از خرید بلیط، تمام سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما را جستجو کرده و نرخ ها را با هم مقایسه کنید. گاهی برخی آژانس های مسافرتی برای کسب سود بیشتر ممکن است بلیط هواپیما لحظه آخری را با قیمتی گران تر از نرخ چارترکننده به شما بفروشند. بنابراین پیش از خرید بهتر است همیشه گشت و گذاری جامع در اینترنت صورت دهید تا از خرید خود پشیمان نگردید.

در ادامه می توانید با جریمه کنسلی بلیط هواپیما خارجی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید