معرفی عجایب هفتگانه کانادا

مطمئناً و بی‌تردید کانادا کشوری است که دارای زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فرهنگی گوناگونی بوده و یکی از مناطق محبوب گردشگری در بین گردشگرانی است که سفر کردن را دوست دارند. بی‌دلیل نیست که سالیانه افراد بسیاری بلیط هواپیما کانادا تهیه کرده و اوقات فراغت و روزهای تعطیل خود را به گشت‌وگذار و بازدید از جاذبه‌های متنوع این کشور می‌گذرانند.

0
46
خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا
معرفی عجایب هفتگانه کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 29Rating: 3.5معرفی عجایب هفتگانه کانادا - خرید بلیط هواپیما کانادا ارزان از اپلیکیشن سفرستانمطمئناً و بی‌تردید کانادا کشوری است که دارای زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فرهنگی گوناگونی بوده و یکی از مناطق محبوب گردشگری در بین گردشگرانی است که سفر کردن را دوست دارند. بی‌دلیل نیست که سالیانه افراد بسیاری بلیط هواپیما کانادا تهیه کرده

عجایب هفتگانه کانادا

مطمئناً و بی‌تردید کانادا کشوری است که دارای زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فرهنگی گوناگونی بوده و یکی از مناطق محبوب گردشگری در بین گردشگرانی است که سفر کردن را دوست دارند. بی‌دلیل نیست که سالیانه افراد بسیاری بلیط هواپیما کانادا تهیه کرده و اوقات فراغت و روزهای تعطیل خود را به گشت‌وگذار و بازدید از جاذبه‌های متنوع این کشور می‌گذرانند. شما نیز اگر تابه‌حال بلیط هواپیما کانادا تهیه نکرده و از این کشور بازدید نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود حتماً یک‌بار هم که شده به این کشور دیدنی آمریکای شمالی سر بزنید.

اما پس از خریداری بلیط هواپیما کانادا کدامین جاذبه‌های آن ارزش بازدید را دارند؟ جواب این سؤال بسیار مشکل است زیرا کشوری به زیبایی کانادا همان‌گونه که گفته شد ازنظر جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی کم نداشته و انتخاب چند مورد از آن‌ها کاری غیرممکن به نظر می‌رسد.

بااین‌حال با توجه به گفته‌های مردمی که در کانادا ساکن هستند، چند مورد از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی این کشور به‌عنوان عجایب هفتگانه کانادا برگزیده شد. دلیل آن شگفتی و زیبایی بی‌نظیر این مناطق است که حتی خود مردم کانادا را به بهت و حیرت وا می‌دارد.

در همین راستا تصمیم گرفتیم تا در قالب این مطلب عجایب ‌هفتگانه کانادا که بر اساس نظر خود مردم کانادا برگزیده شده‌اند را برای شما معرفی کنیم. پس اگر قصد خریداری بلیط هواپیما کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

غول خفته (Sleeping Giant)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

غول خفته در اثر تشکیل تپه‌های شیب‌دار و برآمدگی‌های دریایی بر روی شبه‌جزیره سیبلی (Sbiley) به وجود آمده است که اگر از سمت غرب به قسمت شمال-شمال غربی خلیج رعد (Thunder Bay) به این تپه‌ها نگاه کنید، همانند یک غول به نظر خواهند رسید که بر روی پشت خود دراز کشیده است. خریداری بلیط هواپیما کانادا و ثبت این غول خوابیده با دوربین‌های خود، کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

آبشارهای نیاگارا

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

آبشارهای نیاگارا نام برگزیده برای سه آبشاری است که مرز بین کانادا و ایالات متحده آمریکا را مشخص می‌کنند؛ این آبشارها به‌طور دقیق‌تر در بین استان اونتاریو (Ontario) و ایالت نیویورک قرار گرفته‌اند. این آبشارها پایانه جنوبی گلوگاه نیاگارا (Niagara Gorge) را تشکیل می‌دهند. اگر بلیط هواپیما کانادا خریداری کرده و به دیدار از این آبشارها بروید، مطمئن باشید با چشم‌اندازهای بی‌نظیری مواجه خواهید شد که همتای آن در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهد شد.

خلیج کوچک فاندی (Bay of Fundy)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

خلیج کوچک فاندی خلیج کوچکی در ساحل اقیانوس اطلس آمریکای شمالی است که در پایانه شمال شرقی خلیج مین (Gulf of Maine)، در بین استان‌های کانادایی نیو برانزویک (New Burnswick) و نووا اسکوشیا (Nova Scotia) قرار دارد که قسمت کوچکی از آن ایالت مین (state of Maine) از ایالات متحده آمریکا را لمس می‌کند.

برخی منابع معتقدند که اسم “Fundy” تخریب‌شده کلمه فرانسوی “Fendu” می‌باشد که به معنی “شکاف” می‌باشد، درحالی‌که دیگران معتقدند از کلمه پرتغالی fondo به معنی قیف گرفته شده است. درهرصورت خلیج کوچک فاندی می‌تواند دلیل کافی برای خرید بلیط هواپیما کانادا و سفر به این کشور دیدنی باشد.

منطقه محافظت‌شده پارک ملی ناهانی (Nahanni National Park Reserve)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

منطقه محافظت‌شده پارک ملی ناهانی در ناحیه دهچو (Dehcho) از سرزمین‌های شمال غربی کانادا که تقریباً در 500 کیلومتری غرب Yellowknife قرار گرفته است، قسمتی از ناحیه طبیعی کوهستان مکنزی (Mackenzie) را محافظت می‌کند. قسمت مرکزی و بااهمیت پارک، رودخانه ناهانی جنوبی است. چهار تنگه قابل‌توجه که به عمق 1,000 متری می‌رسند و با نام‌های تنگه اول، دوم، سوم و چهارم شناخته می‌شوند، این رودخانه سفید شگفت‌انگیز را احاطه کرده‌اند.

نام ناهانی از زبان بومی Dene گرفته شده‌ است که به معنی “رودخانه سرزمین مردم ناها” می‌باشد. زیبایی‌های این پارک ملی کم نبوده و شما با خریداری بلیط هواپیما کانادا و دیدار از این منطقه زیبای طبیعی خواهید توانست اوقات خوش و فراموش‌نشدنی را تجربه کنید.

شفق قطبی (The Northern Lights)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

شفق قطبی نمایشی از نورهای طبیعی در آسمان، مخصوصاً در نواحی مرتفع (قطب شمال و جنوب) است که در اثر برخورد ذرات پرانرژی با اتم‌ها در اتمسفر مرتفع (ترموسفر) به وجود می‌آید. ذرات شارژ شده پرانرژی در مغناطیس سپر یا مگنتوسفر به وجود آمده و توسط بادهای خورشیدی و در زمین توسط میدان مغناطیسی زمین به اتمسفر کره زمین هدایت می‌شوند. می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما کانادا و تماشای شفق قطبی تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای شما خواهد بود.

رشته‌کوه راکی (قسمت کانادایی) (The Canadian Rockies)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

قسمت کانادایی رشته‌کوه راکی از رشته‌کوه عظیم و زیبای راکی در قسمت شرقی کوردیلرای کانادایی (Canadian Cordillera) قرار دارد و از دشت‌های داخلی آلبرتا (Plains of Alberta) تا گودال رشته‌کوه راکی در بریتیش کلمیبا (Rocky Mountain Trench of British Columbia) گسترش یافته است. پایانه جنوبی این رشته‌کوه با آیداهو (Idaho) و مونتانای (Montana) ایالت متحده آمریکا هم‌مرز است. پایانه شمالی در رودخانه لیارد (Liard) بریتیش کلمبیای شمالی قرار گرفته است.

رشته‌کوه راکی در کانادا حقیقتاً یکی از عجایب طبیعی دنیا بوده و باید یک‌بار هم که شده بلیط هواپیما کانادا تهیه کرده و از این رشته‌کوه باعظمت و دیدنی بازدید کنید.

مسیر کابوت (Cabot Trail)

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

مسیر کابوت یک بزرگراه و جاده‌ای زیبا در استان کانادایی نووا اسکوشیا می‌باشد. این مسیر در بخش ویکتوریای شمالی (Northern Victoria County) و بخش اینورنس (Inverness) در جزیره کیپ برتون (Cape Breton) قرار گرفته است. این مسیر 298 کیلومتر طول داشته و یک مسیر دایروی را در دور گوشه جزیره کامل کرده و از بین چمنزارهای دیدنی و چشم‌اندازهای بی‌نظیر کیپ برتون عبور می‌کند.

این مسیر نام خود را از کاوشگر معروف یعنی جان کابوت گرفته است که در سال 1497 به آتلانتیک کانادا رسید؛ اگرچه بیشتر تاریخ‌دانان معتقدند که اولین محلی که این کاوشگر بدان فرارسیده بود در Newfoundland قرار داشت و نه جزیره کیپ برتون. به‌هرحال خریداری بلیط هواپیما کانادا و رانندگی در این مسیر زیبا و لذت بردن از چشم‌اندازهای بی‌نظیر آن، کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که عجایب‌ هفت‌گانه کشور کانادا حقیقتاً شگفتی‌های طبیعی دیدنی هستند که ارزش تهیه بلیط هواپیما کانادا را دارند. پس اگر قصد خریداری بلیط هواپیما کانادا را دارید، حیف است که بدون مشاهده حداقل چند مورد از این عجایب هفت‌گانه، این کشور را ترک کنید. پس در تصمیم خود شک نکرده و با تهیه کردن بلیط هواپیما کانادا، آماده گذراندن اوقاتی خوش در این کشور و دیدار از عجایب هفت‌گانه آن باشید.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید