کیانپارس اهواز را بیشتر بشناسید

کیان پارس اهواز منطقه ای اعیانی که به دلیل داشتن امکانات بیشتر نسبت به سایر مناطق اهواز ارزش ملکی آن بالا است. اگر از خریداران بلیط هواپیما اهواز هستید پس در ادامه با ما باشید تا به معرفی کیانپارس اهواز پرداخته و سری به کوچه پس کوچه های این منطقه بزنیم.

0
316
آشنایی با معرفی کیانپارس اهواز
معرفی کیانپارس اهواز
کیانپارس اهواز را بیشتر بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 3Rating: 4.0معرفی کیانپارس اهواز و آشنایی با امکانات و ویژگی های این منطقه.معرفی کیانپارس اهواز این منطقه را می توان به سه بخش تقسیم کرد که هر بخش توسط یک میدان جدا شناخته می شود و محبوبیت زیادی برای گردشگران دارد.

معرفی کیانپارس اهواز

در گذشته رودخانه ها تاثیر زیادی در شکل گیری روستاها و یکجا نشینی انسان ها داشته اند. هر گوشه ای از ایران رودخانه هایی دارد که هرکدام سرآغاز زندگی و دور هم جمع شدن انسان ها هستند. رود کارون نیز یکی از همین رودها است که منشا زندگی و حیات است و از رودهای مهم ایران و نقطه آغاز زندگی در اهواز به شمار می آید. در امواج این رود مهم، منطقه کیانپارس اهواز قرار گرفته، منطقه ای اعیانی که به دلیل داشتن امکانات بیشتر نسبت به سایر مناطق اهواز ارزش ملکی آن بالا است. اگر از خریداران بلیط هواپیما اهواز هستید پس در ادامه با ما باشید تا به معرفی کیانپارس اهواز پرداخته و سری به کوچه پس کوچه های این منطقه بزنیم.

معرفی کیانپارس اهواز

آشنایی با معرفی کیانپارس اهواز
معرفی کیانپارس اهواز

اگر با خرید اینترنتی بلیط هواپیما به اهواز سفر می کنید باید بدانید که اگر به سمت غرب اهواز حرکت کنید، منطقه کیانپارس را خواهید دید. محله ای که شادابی و نشاطش آن را از سایر مناطق و محلات اهواز جدا می کند و زندگی شبانه فعال و پر شوری دارد. این منطقه به دلیل داشتن فست فودها، مغازه ها، فروشگاه ها، رستوران ها و کافی شاپ های فراوان بین جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است. در سال های اخیر از آنجا که خیابان نادری اهواز مسدود شده، کیانپارس اهواز پا به میدان گذاشته و بیشتر به چشم می آید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که کیانپارسی که امروزه پر از آپارتمان های کوچک و بزرگ است، روزگاری پر از خانه های ویلایی و کوچه هایی سرسبز بوده است. زمین های این منطقه در اصل متعلق به فردی زرتشتی به نام فریدون کیانی بوده و کیانپارس نیز برگرفته از نام خانوادگی وی نام گذاری شده است.

تقسیمات منطقه

کیانپارس را می توان به سه بخش تقسیم کرد که هر بخش توسط یک میدان جدا و شناخته می شود. از خیابان موحدین تا خیابان پهلوان یک منطقه، از خیابان پهلوان تا خیابان میهن منطقه دیگر و از خیابان میهن منطقه سوم کیانپارس آغاز می شود. بلوار اصلی کیانپارس بلوار چمران است که در منتهی الیه آن بلوار مدرس و خیابان های شرقی و غربی در دو سمت آن (بلوار چمران) قرار گرفته اند. خیابان های شرقی کیانپارس سمت کارون قرار دارند و از پرطرفدارترین خیابان های این منطقه اند. خیابان های غربی اما از سمت دیگر از مزایای خانه های ویلایی، فضای سبز، نزدیکی به محله کیان آباد و خیابان وهابی بهره مند هستند.

مدارس

مدارس بسیاری در دوره های تحصیلی متفاوت در منطقه کیانپارس تاسیس شده که برخی از آن ها سابقه و قدمتی طولانی در امر آموزش و پرورش دارند. به طور مثال مهد کودک کوشک مخصوص اهواز از قدیمی ترین مهدکودک ها است که چندان اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. برای دوره ابتدایی مدرسه دخترانه معرفت در خیابان میهن غربی قرار دارد؛ برای دوره راهنمایی دخترانه مدرسه گلچهره در میهن غربی تاسیس شده است. برای دوره راهنمایی پسرانه می توان مدرسه آزادی( در خیابان 8 و 9 غربی کیانپارس) را نام برد.

✅ بازدید از مقاله انواع هتل های اهواز

پارک ها

کیانپارس فضای سبز و پارک های زیبایی دارد. یکی از این پارک ها پارک گلچهره است که در سال 1374 در خیابان هجدهم غربی و در مساحتی 4000 متر مربعی تاسیس شد. پارک کوثر دیگر پارک کیانپارس است که 2 سال قبل (1372) از پارک گلچهره در فلکه اول کیانپارس در مساحتی 12.400 متر مربعی تاسیس شد. در خیابان 11 شرقی کیانپارس (پارک رضا) و در خیابان الهام غربی ( پارک نرگس) نیز دوپارک دیگر قرار دارند که به ایجاد فضای سبز و لطافت محط اضافه کرده اند.

مراکز خرید کیان پارس

بازارها و مغازه های مختلف یکی از عوامل محبوبیت کیانپارس بین جوانان است. بد نیست بدانید که بیشتر بازارها و مغازه ها در بخش شرقی کیانپارس قرار دارند و بخش غربی کیانپارس بیشتر جنبه مسکونی دارد. بازار مرو، قدیمی ترین بازار کیانپارس است که روبروی خیابان 20 غربی در بخش شرقی کیانپارس قرار گرفته. مابین خیابان سوم و چهارم شرقی بازار مرکزی کیانپارس قرار گرفته که از اولین مراکز خرید این منطقه است. نبش خیابان 14 غربی مرکز خرید دیگری با نام برج کیانپارس قرار دارد که در سال 1381 افتتاح شده. پاساژ آسمانه دیگر مرکز خرید در کیانپارس است که در سال 1380 تاسیس شده و مابین خیابان های هفتم و هشتم شرقی، نبش خیابان هشتم شرقی قرار دارد.

بیمارستان ها و مراکز درمانی

همانطور که در ابتدا گفتیم، کیانپارس نسبت به سایر مناطق اهواز از امکانات بیشتری برخوردار است. این منطقه دارای دو بیمارستان بزرگ به نام های بیمارستان مهر و بیمارستان آریا است. بیمارستان مهر در خیابان دانشور شرقی قرار دارد و یکی از مجهزترین بمارستان ها خصوصی اهواز است. بیمارستان آریا در خیابان هجدهم شرقی قرار دارد.

پل طبیعت

اهواز دارای دو پارک توریستی و جذاب است که هر کدام در یک سمت رود کارون قرار گرفته اند. گرچه عبور این رود از بین دو فضا سبز منظره ای تماشایی ایجاد کرده اما دسترسی دو پارک ( پارک ساحلی و پارک لاله) را به یکدیگر مختل کرده بود به همین دلیل در سال 1392 نزدیک منطقه کیانپارس، پلی به طول 500 و عرض 5 متر با نام پل طبیعت کیانپارس افتتاح شد تا این دو پارک توریستی اهواز به یکدیگر متصل شده و رفت و آمد بین آن دو راحت شود. در ادامه هم می توانید با تفریحات ویژه اهواز برای گردشگران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید