معروفترین اماکن زیارتی دنیا را بشناسید

همان‌گونه که بیشتر شهروندان ایرانی و شیعه اماکن زیارتی مختص شیعیان و مسلمانان همانند مکه، مدینه، کربلا، نجف و غیره را دارا می‌باشند، افراد مذهب‌ها و دین‌های دیگر نیز دارای اماکن زیارتی مختص خود هستند که سالیانه در مواقع نیاز به این اماکن سفر کرده و با خدای خویش به راز و نیاز می‌پردازند.

0
89
معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی
معروفترین اماکن زیارتی دنیا را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 14Rating: 4.5معروفترین اماکن زیارتی دنیا و تجربه یک سفر زیارتی و سیاحتی خاطره انگیز.معروفترین اماکن زیارتی دنیا در ادامه معرفی شده که سالیانه در مواقع نیاز به این اماکن سفر کرده و با خدای خویش به راز و نیاز می‌پردازند.

معروفترین اماکن زیارتی دنیا

همان‌گونه که بیشتر شهروندان ایرانی و شیعه اماکن زیارتی مختص شیعیان و مسلمانان همانند مکه، مدینه، کربلا، نجف و غیره را دارا می‌باشند، افراد مذهب‌ها و دین‌های دیگر نیز دارای اماکن زیارتی مختص خود هستند که سالیانه در مواقع نیاز به این اماکن سفر کرده و با خدای خویش به راز و نیاز می‌پردازند. اگر به سفرهای زیارتی و زیارت از مکان‌های مقدس علاقه دارید و می‌خواهید با مکان‌های مقدس دیگر ادیان الهی نیز آشنا شوید، جای نگرانی نیست، زیرا در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا معروفترین اماکن زیارتی دنیا را برای خوانندگان سایت safarestan معرفی کنیم تا اگر روزی قصد رزرو بلیط هواپیما و دیدار از این مکان‌های مقدس را گرفتند، از قبل آشنایی هر چند مختصر، با این اماکن را داشته باشند.

لومبینی (Lumbini)، نپال

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

لومبینی که در روپاندهی (Rupandehi) نپال قرار گرفته است، از آن در مذهب بودائی به عنوان محل تولد بودا یاد می‌شود. در سال 623 قبل از میلاد مسیح بود که در این مکان، Siddhartha Gautama به جهان وارد شده و سفر معنوی خود را آغاز کرد تا به حضرت بودا تبدیل شود.

یکی از اولین زائرین این مکان امپراطور هندی شاه Ashoka بود که در سال 249 قبل از میلاد مسیح با هدف زیارتی به این مکان سفر کرد. بازدید او جرقه‌ای در وجود زائرین دیگر شده زیارت نامبرده توسط ستون آشوکان در باغ لومبینی علامت گذاری شده است که این ستون اهدائی این پادشاه به بودا بود.

امروزه زائرین از سرتاسر هند و جهان برای بازدید از محل تولد بودا و استخری که او را پس از تولد شسته بودند، به این مکان مقدس سرازیر می‌شوند.

✅ بازدید از مقاله بهترین مکان های مذهبی تهران

مکه، عربستان صعودی

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

می‌توان گفت که یکی از معروفترین اماکن زیارتی دنیا شهر مکه است. همان‌طور که می‌دانید مکه محل تولد حضرت محمد (ص) بوده و مکانی است که او اولین آیات قرآن را از خداوند دریافت نموده است. بازدید هر فرد توانمند مسلمان از مکه، حداقل یک‌بار در طول عمر خود و به جا آوردن حج، یکی از ستون دین اسلام است.

سالیانه، میلیون‌ها مسلمان از اقصی نقاط جهان، حج را به جای آورده و با بر تن کردن لباس‌های سفید ساده که احرام نامیده می‌شوند و دنبال کردن یک مسیر معین به سمت کعبه (که مقدس‌ترین ساختمان مسلمانان بوده و مکانی است که آن‌ها خداوند را عبادت می‌کنند)، اعمال حج را انجام می‌دهند.

سفر حج، مراسمی است که برای تقویت پیوند‌های اعتقاد اسلامی با نشان دادن اینکه تمامی مسلمانان در چشم خداوند یکسان هستند و توسط افراد معتقد انجام گرفته می‌شود. علاقمندان به مکان های مذهبی می توانند با 10 مسجد زیبای جهان هم آشنا شوند.

دیوار غربی، اسرائیل

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

دیوار غربی یا همان دیوار ندبه، مقدس‌ترین مکان در جهان برای افراد یهودی است. این دیوار که در شهر قدیمی اورشلیم واقع شده است، تنها دیوار بر جای مانده از معبد دوم است که در سال 70 میلادی توسط رومیان نابود شده است. این دیوار در محل قرار گرفتن اولین معبد که توسط حضرت سلیمان ساخته شده و در سال 587 قبل از میلاد مسیح توسط بابلی‌ها ویران شده است، قرار دارد.

هزاران یهودی سالیانه به زیارت از این دیوار رفته و در این مکان عبادات خود را بر جای می‌آورند. این دیوار محلی برای عبادت و سوگواری برای معابد قدیمی می‌باشد و عبادات این افراد یا گفته شده یا نوشته شده و در داخل سوراخ‌ها و شکاف‌های دیوار قرار داده می‌شوند.

شهر واتیکان

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

شهر کوچک واتیکان که توسط شهر رم احاطه شده است، مرکز کلیسای کاتولیک می‌باشد. این شهر که همچنین با نام سریر مقدس شناخته می‌شود، از سال 1378 میلادی، محل زندگی پاپ کاتولیک بوده است. کلیسای سلطنتی سنت پیتر محل قرار گرفتن مقبره سنت پیتر حواری بوده و بر روی مکانی ساخته شده است که او بر صلیب کشیده شده و دفن گردیده است.

تخمین زده شده است که سالیانه 4.3 میلیون نفر سالیانه تنها از موزه‌های واتیکان دیدار به عمل می‌آورند. این رقم هنگام کریسمس و عید پاک سر به فلک زده و زائرین مسیحی از مکان‌های دوری همچون آفریقا و آمریکای لاتین به میدان سنت پیتر می‌آیند تا به پاپ گوش فرا دهند که مراسم مس (Mass) را اجرا می‌کند.

معبد طلائی، هند

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

معبد طلائی که از سنگ مرمر و مناره‌های پوشیده شده با آب طلا ساخته شده است، در آمریتسار (Amritsar) قرار گرفته و مهم‌ترین مکان مقدس در آئین سیک می‌باشد. این معبد که در صده 1600 ساخته شده است، محل قرار گرفتن کپی گورو گرانت صاحب، نوشته مقدس سیکسم که توسط گرانتهی (رهبر) با صدای بلند خوانده شده و زائرین به آن گوش فرا می‌دهند.

این معبد توسط استخری از آب احاطه شده که Amrit Sarovar یا Pool of Nectar (استخر شراب) نامیده می‌شود. زائرین در این استخر حمام کرده و یا کنار آن نشسته و به اهداف آفرینش تفکر می‌کنند. به خاطر نگه داشتن رسم مهمان‌دوستی و مهمان‌نوازی سیکیان، این معبد توسط مجتمعی احاطه شده است که دارای مکان‌های مخصوص خواب و استراحت و یک آشپزخانه بزرگ می‌باشد و تسهیلات لازم را به صورت رایگان برای زائرین فراهم می‌کند.

بیت‌لحم (Bethlehem)، فلسطین

معروفترین اماکن زیارتی دنیا
معروفترین اماکن زیارتی

شهر بیت‌لحم که از آن به عنوان محل تولد مسیح یاد می‌شود، سالیانه بیش از 2 میلیون زائر را پذیرا می‌باشد. بیش‌تر این زائرین برای بازدید از کلیسای ولادت که در مکانی ساخته شده است که باور داشته‌اند مسیح به دنیا آمده است و در درون کلیسا توسط غار کوچکی که دخمه‌ مقدس (Holy Crypt) نامیده می‌شود، علامت گذاری شده است.

این کلیسا اولین بار با دستور کنستانتین کبیر ساخته شده و با وجود تعمیرات زیاد، همان‌طور بدون تغییر باقی مانده است. این کلیسا در مرکز و بخشی از میدان مانگر (Manger) قرار دارد. بی‌تردید کریسمس شلوغ‌ترین زمان بوده و تعداد بی‌شمار زائرین و دست‌فروش‌ها و مغزه‌های سالانه‌ای که آثار دستی محلی می‌فروشند، به این قسمت از شهر مراجعه می‌کنند.

مکان‌های ذکر شده در این مطلب از اهمیت خاص و مقدسی در بین ادیان مختلف و مربوطه برخوردار بوده و سالیانه افراد متعدد و بی‌شماری از هر دینی به زیارت از مکان مقدس در دین خود پرداخته و با خدای خود راز و نیاز می‌کنند. اگر این مکان‌های مقدس نیز نظر شما را جلب کرده است می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما به دیدار از آن‌ها رفته و حال و هوای معنوی این مکان‌ها را از نزدیک حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید