معروفترین خیابان های مادرید

یادتان باشد اگر روزی بلیط هواپیما مادرید را در برنامه سفری خود گنجاندید، یک روز بدون هیچ برنامه و هدفی به دل خیابان های مادرید بزنید و خودتان شهر را کشف کنید.

0
15
معروفترین خیابان های مادرید اسپانیا
معروفترین خیابان های مادرید
معروفترین خیابان های مادریدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 14Rating: 4.0معروفترین خیابان های مادرید و آشنایی با 4 مورد از بهترین آنها.معروفترین خیابان های مادرید را در برنامه سفری خود بگنجاندید یک روز بدون هیچ برنامه و هدفی به دل خیابان های مادرید بزنید و خودتان شهر را کشف کنید.

با معروفترین خیابان های مادرید آشنا شوید.

یادتان باشد اگر روزی بلیط هواپیما مادرید را در برنامه سفری خود گنجاندید، یک روز بدون هیچ برنامه و هدفی به دل خیابان های مادرید بزنید و خودتان شهر را کشف کنید. اما حواستان باشد که حتی اگر ماجراجوترین و دلیرترین فرد هم باشید، از داشتن نقشه و راهنما در گشت و گذارهایتان امتناع نکنید. زیرا در صورت گم شدن در شهر علاوه بر اتلاف وقت اعصابتان هم خورد می شود و کل روزتان تلخ می گردد. اکثر شهرهای اروپا یک مرکز شهر فشرده و کوچک دارند. یعنی اکثر جاذبه های گردشگری در چندین خیابان متمرکز شده اند. بهتر است قبل از سفر درباره مادرید و جاهای معروف آن مطالعه و آن ها را یادداشت کنید. در این مقاله می خواهیم شما را با معروفترین خیابان های مادرید آشنا کنیم تا در سفر به این شهر زیبا همچون یک فرد محلی از مادرید گردی لذت ببرید.

خیابان گران ویا (Gran Via)

معروفترین خیابان های مادرید اسپانیا
معروفترین خیابان های مادرید

خیابان گران ویا را می توان بهترین خیابان مادرید و همچنین نماینده بخش مدرن شهر نامید. خیابان گران ویا در اوایل قرن بیستم برای عبور و مرور آسان طراحی و ساخته شده بود که هم اکنون به یکی از شلوغ ترین مناطق پایتخت اسپانیا تبدیل شده است. امروزه وقتی نام خیابان گران ویا به گوش می خورد، نام های لوکس دنیای مد، رستوران ها و هتل های گران قیمت و لاکچری و تعداد زیادی ساختمان های تاریخی که اکثرا به دهه 20 و 30 میلادی مربوط هستند، همراه آن در ذهن ها تداعی می شوند. حتما در سفر به مادرید از خیابان گران ویا و فروشگاه ها و رستوران های شیک و مدرن آن بازدید کنید. در کوچه پس کوچه هایش پرسه بزنید و عکس های یادگاری جذاب بگیرید.

خیابان کایه دِ پرسیادوس (Calle de Preciados)

معروفترین خیابان های مادرید اسپانیا
معروفترین خیابان های مادرید

مشهورترین میدان مادرید پوئرتا دِ سول (Puerta de Sol) نام دارد. اگر در بازدید از این میدان معروف می خواهید به سمت مراکز خرید مادرید بروید و کمی در فروشگاه ها چرخ بزنید و خرید کنید، باید به سمت خیابان کایه دِ پرسیادوس بروید و از آن عبور کنید. خیابان کاله د پرسیادوس یکی از چندین خیابانی است که در پوئرتا د سول از نقطه صفر مادرید منشعب می شود. این خیابان به داشتن لوکس ترین و سطح بالاترین فروشگاه ها مشهور است. فروشگاه های متعددی در این خیابان در کنار یکدیگر قرار دارند و جزو جاذبه های معروف و پرطرفدار مادرید هستند. فروشگاه ال کورته اینگلس (El Corte Ingles) یکی از معروف ترین فروشگاه های این خیابان است.

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر مادرید

خیابان کایه مایور (Calle Mayor)

خیابان کایه مایور مادرید
خیابان کایه مایور

خیابان کایه مایور مادرید نمادی از شهر در قرون وسطایی است. خیابان تاریخی و بسیار زیبای کایه مایور مرکز مرکز بسیاری از ساختمان های قدیمی و کهن چون قصر، کلیسا و ویلاهای شخصی است. در بازدید از خیابان کایه مایور می توانید از خانه یادبود نویسنده اسپانیایی مربوط به قرن هفدهم به نام کالدرون د لا بارسا (Calderon de la Barca) نیز دیدن کنید.

خیابان پاسئو دل پرادو (Passeo del Prado)

خیابان پاسئو دل پرادو اسپانیا
خیابان پاسئو دل پرادو

خیابان پاسئو دل پرادو یکی از زیباترین، باصفاترین و دلنشین ترین خیابان های مادرید است که گردشگران و حتی مردم محلی آن را بسیار دوست دارند. این بلوار زیبا در قسمت مرکزی شهر مادرید واقع شده و به گونه ای است که می توان ساعت ها بدون ذره ای خستگی در آن گشت و گذار کرد. درخت های بلند سراسر خیابان پاسئو دل پرادو را پوشش داده اند و علاوه بر زیبایی و سرسبزی، در روزهای گرم و آفتابی تابستان هوای محیط را خنک و لذت بخش می کنند. تعداد زیادی از نمادهای شهر مادرید در همین خیابان واقع شده اند که موزه پرادو (Prado Museum)، موزه رئینا سوفیا (Reina Sofia Museum) و آکادمی سلطنتی اسپانیا و باغ های سلطنتی و … جزو آن ها است. برای بازدید از خیابان پاسئو دل پرادو صبح زود از هتل بیرون بروید و حتما کفش های راحتی بپوشید تا راحت بتوانید این خیابان زیبا را بگردید و از جاذبه های متعدد و چشمگیر آن بازدید کنید.

در سفر به مادرید حتما نام این چهار خیابان معروف در مادرید را به خاطر داشته باشید تا بتوانید همچون یک فرد محلی از گشت و گذار در شهر لذت ببرید.

در ادامه می توانید با جاذبه‌های برتر شهر مادرید آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید