معروفترین رستوران های ایرانی دنیا

غذا در کشورهای مختلف اشکال گوناگونی دارد. برای برخی از کشورها حشرات جزو بهترین غذاها هستند در حالی که در سوی دیگر دنیا خوشمزه‌تر از گوشت غذایی نیست.

0
66
معروفترین رستوران های ایرانی دنیا
رستوران های ایرانی دنیا
معروفترین رستوران های ایرانی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 3Rating: 4.5معروفترین رستوران های ایرانی دنیا و تجربه طعم‌های شگفت انگیز ایرانی.معروفترین رستوران های ایرانی دنیا در ادامه معرفی شده تا در هرجای دنیا که هستید طعم دلچسب غذای ایرانی را به بهترین شکل ممکن تجربه کنید.

با معروفترین رستوران های ایرانی دنیا آشنا شوید

غذا در کشورهای مختلف اشکال گوناگونی دارد. برای برخی از کشورها حشرات جزو بهترین غذاها هستند در حالی که در سوی دیگر دنیا خوشمزه‌تر از گوشت غذایی نیست. اما ایرانیان را می‌توان جزو خوش خوراک‌ترین افراد دنیا نام برد پس بعید نیست اگر این افراد در سفر به دنبال رستورانی ایرانی باشند. گرچه تقریبا در هر گوشه‌ای از دنیا می‌توان رستورانی ایرانی پیدا کرد اما تنها برخی از این رستوران‌ها توانسته‌اند جزو معروفترین‌ها و بهترین‌ها باشند. بعد از خرید بلیط هواپیما با ما همراه شوید تا با بهترین و معروفترین رستوران های ایرانی در دنیا آشنا شوید.

رستوران ایرانی مزه، پاریس، فرانسه

معروفترین رستوران های ایرانی دنیا
رستوران های ایرانی دنیا

بدون شک رستوران مزه یکی از بهترین رستوران های ایرانی در پاریس است. خدمات این رستوران عالی است و غذاهای آن در طول سال کیفیت فوق العاده خود را حفظ می‌کنند. مرغ زعفرانی و برنج این رستوران از جمله پرطرفدارترین غذاهای آن است. بستنی رز، بستنی بسیار خوشمزه خانگی رستورن مزه است که با یک بار خوردن آن طرفدار همیشگی‌اش خواهید بود. البته از کباب سلطانی رستورا نیز نباید گذشت که  در کنار موسیقی ایرانی، حال و هوای ایران را در دل پاریس برای شما زنده خواهد کرد.

رستوران فارسی، سیدنی، استرالیا

از فوق العاده‌ترین رستوران های ایرانی که برای مردم سیدنی شناخته شده، رستوران ایرانی فارسی است. کارکنان این رستوران بسیار خوش برخورد بوده و هر کمک یا اطلاعی که در مورد غذا داشته باشید را در اختیارتان قرار خواهند داد. اگر سفری به سیدنی داشتید، مرغ و کباب‌های این رستوران را از دست ندهید.

✅ بازدید از مقاله بهترین رستوران های ایرانی لندن
✅ بازدید از مقاله بهترین رستوران های ایرانی تهران

رستوران شبستان، سنگاپور

یک سرآشپز ایرانی در سنگاپور 16 سال از عمر خود را صرف غذاهای ایرانی کرده و توانسته بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی را در سنگاپور سرو کند. سرآشپز محمد حسینی همیشه در فکر افتتاح رستوران با کیفیت ایرانی بوده که بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه را در پخت غذاهای خود به کار ببرد. این تلاش وی را به خوبی می‌توان در رستوران ایرانی شبستان با غذاهای خوش طعمی که دارد، مشاهده کرد و چشید.

رستوران شالیزار، بلمونت، کالیفرنیا

معروفترین رستوران های ایرانی دنیا
رستوران های ایرانی دنیا

رستوران های ایرانی در کالیفرنیا معمولا شناخته شده‌تر از دیگر رستوران های ایرانی هستند. رستوران شالیزار یکی از این رستوران های مطرح در کالیفرنیا است که برای این شناخته شدن و سرآمد بودن تلاش‌های بسیاری کرده است. شالیزار نزدیک به 20 سال است که در کالیفرنیا فعالیت دارد و غذاهای خوش عطر و طعمش نه تنها ایرانیان، که بسیاری از کالیفرنیایی‌ها را نیز به خود جذب کرده است. البته این رستوران در ابتدا در ماتئو قرار داشت و بعدا در سال 2007 به بلمونت نقل مکان کرد.

رستوران حافظ، لندن

معروفترین رستوران های ایرانی دنیا
رستوران های ایرانی دنیا

یکی از محبوب‌ترین رستوران های ایرانی ‌در لندن رستوران حافظ است. رستوران حافظ به قرمه سبزی‌هایش معروف است. غذای محبوب ایرانی که عطر و بویش از چندین خیابان دورتر شما را به سمت رستوران حافظ هدایت خواهد کرد. فضای رستوران حافظ نیز فضایی گرم و صمیمی با نقاشی‌ها و خطاطی‌های بسیار زیبای ایرانی است که علاوه بر غذاهای خوش عطر و طعم، هنر ایرانی را نیز به نمایش گذاشته است. اگر سفری به لندن داشتید، حتما طعم میرزا قاسمی و کشک بادمجان رستوران حافظ را نیز تجربه کنید.

رستوران شبستان، هتل رادیسون بلو، دیره، دبی

دبی یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت است پس طبیعی است که شاهد حضور سرآشپزان خوش ذوق ایرانی در این سرزمین باشیم. رستوران شبستان یکی از رستوران های معروف ایرانی در دبی است که انواع غذاهای ایرانی و مدیترانه‌ای را سرو می‌کند. نقطه جالب این رستوران اجرای موسیقی زنده ایرانی است که طرفداران فراوانی دارد. اگر به دبی سفر می کنید و قصد دارید به این رستوران سر بزنید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه میز خود را رزرو کنید.

رستوران تخت طاووس، تورنتو

از دیگر رستوران های ایرانی که نام و آوازه‌اش در جهان پیچیده، رستوران ایرانی تخت طاووس است. تخت طاووس نامی آشنا برای ایرانیان و حتی اهالی تورنتو است. به جرات می‌توان گفت اگر فردی خارجی علاقه‌مند به میل کردن خوراک ایرانی شده دلیلش غذاهای خوش طعم تخت طاووس است. رستوران تخت طاووس با استفاده از دکوری چوبی و وسایل تزیینی چوبی، سفال‌های قدیمی و دیوار و سقفی خشتی به خوبی توانسته حال و هوای ایران را در دل تورنتو زنده کند و این شاهکار خود را با غذاهای خوش عطر و طعم ایرانی تمام کند.

ذائقه مردم ایران با دیگر کشورها بسیار متفاوت است. ایرانی‌ها وقت بسیار زیادی برای تهیه خوراک و پخت آن صرف می‌کنند در حالی که این زمان در سایر کشورها نصف است. همین دقت و وسواس در تهیه غذا باعث شده تا غذاهای ایرانی طعم خاصی به خود بگیرند. طعمی که نه تنها ایرانیان که افراد خارجی را نیز شیفته خود کرده است. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان و علاقه‌مندان به غذاهای ایرانی رستوران های ایرانی را در نقاط مختلف دنیا افتتاح کرده‌اند و تلاش کرده‌اند از طریق غذاهای ایرانی و ایجاد دکوری ایرانی خاطرات و تجربه خوب خود از ایران را با سایر دوستان و همشهریان خود قسمت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید