چطور با استرس پرواز کنار بیاییم؟

مغز انسان دنیای پیچیده‌ای دارد. این عضله‌ی گردو شکل برخی اوقات ما را وادار به کارهایی می‌کند که شاید چندان خوشایند ما نباشد. استرس و ترس یکی از این کارها است.

0
26
راهکار مقابله با استرس پرواز
مقابله با استرس پرواز
چطور با استرس پرواز کنار بیاییم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 25Rating: 4.5مقابله با استرس پرواز و اینکه چطور با ترس و استرس پرواز کنار بیاییم.مقابله با استرس پرواز دارای راهکارهایی است که در ادامه به آن اشاره کرده ایم و اما چگونه باید با این حس جنگید و با آن کنار آمد.

مقابله با استرس پرواز

مغز انسان دنیای پیچیده‌ای دارد. این عضله‌ی گردو شکل برخی اوقات ما را وادار به کارهایی می‌کند که شاید چندان خوشایند ما نباشد. استرس و ترس یکی از این کارها است. شاید فکر کنید استرس تنها یک حس است اما این حس درواقع هشدار مغز به شما است. مغز شما خطر را متوجه شده و با ایجاد حس ترس و اضطراب به شما هشدار می‌دهد و از این طریق شما را زنده و سالم نگه می‌دارد. تا اینجای کار چندان مشکلی ندارد، مشکل از جایی آغاز می‌شود که این حس در موقعیت‌هایی که از امن بودن آن تقریبا مطمئن هستید به سراغ‌تان می‌آید، مانند استرس پرواز. اما چگونه باید با این حس جنگید و با آن کنار آمد؟ ادامه مطلب را همراه ما باشید تا چند راهکار ساده اما کاربردی را برای مقابله با استرس پرواز آموزش دهیم.

ورزش کنید!

راهکار مقابله با استرس پرواز
مقابله با استرس پرواز

مهم‌ترین کار برای مدیریت استرس که در اولویت قرار دارد ورزش کردن است. استرس پرواز بر اثر یک سری فعالیت‌های فیزیکی بدن به وجود می‌آید و ساده‌ترین، سریع‌ترین و موثرترین روش برای آرام کردن این سیستم مضطرب ورزش کردن است. ورزش کردن نه تنها از انرژی ایجاد شده در بدن استفاده می‌کند بلکه متابولیسم هورمون‌های فراوان استرس را کاهش می‌دهد. و هورمون‌های استرس کمتر به معنای بدنی آرام‌تر و ذهنی پر آرامش است. برای این کار نیازی به یاد گرفتن ورزش و یا تکنیک خاصی ندارید، تنها 5 دقیقه فعالیتی که باعث عرق کردن و تپش قلب شود کافی است. به عنوان مثال می‌توانید پرش پروانه را به مدت 5 دقیقه انجام دهید. البته اگر زمان فعالیت‌تان بیشتر باشد برای‌تان مفیدتر خواهد بود اما 5 دقیقه هم کافی است.

شما در امنیت کامل هستید

راهکار مقابله با استرس پرواز
مقابله با استرس پرواز

اینکه فیزیولوژی پنهان در پشت هر نشانه فیزیکی را بدانید واقعا اهمیت دارد زیرا باعث کاهش ترس و اشتباه در تشخیص درست احساسات می‌شود. به طور مثال وقتی کسی حس تنگی در قفسه سینه دارد به طور قطع تصور می‌کند که دچار حمله قلبی شده و یا در مثالی دیگر فرد با خود می‌گوید افکار من تمامی ندارد، حتما دارم دیوانه میشوم!. وقتی استرس باعث درد شکم یا تنگی قفسه سینه‌تان می‌شود تنها با خود این جمله را تکرار کنید: من در امنیت و سلامت کامل جسمی هستم و این حس به خاطر آماده شدن بدنم برای ورزش کردن است. با گفتن این جمله آرام خواهید اما شاید بپرسید اگر این حس دوباره برگشت چه؟ در این صورت نیز کافی است مدام به خود یادآوری کنید که شما در امنیت کامل هستید.

✅ بازدید از مقاله دانستنی های سفر با هواپیما
✅ بازدید از مقاله نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
✅ بازدید از مقاله حقایقی در مورد هواپیما برای از بین بردن ترس پرواز

نسخه آرامش خود را بپیچید!

راهکار مقابله با استرس پرواز
مقابله با استرس پرواز

برای اینکه با استرس پرواز کنار بیایید باید یاد بگیرید چگونه بر این حس غلبه کنید. برای این کار چند تمرین نفس کشیدن و آرامش عضلانی را انجام دهید( برای این کار می‌توانید از سایت‌ها و یا ویدیوهای منشر شده کمک بگیرید). به یاد داشته باشید که این استرس، روش دفاع مغز در برابر خطرات است و رهایی از آن کمی دشوار خواهد بود این به معنای تمرین بیشتر است. اگر تمرین نفس کشیدن و آرامش عضلانی خاص خود را دارید به مدت 10 تا 15 دقیقه آن تمرین‌ها را انجام دهید. تمرین‌های نفس کشیدن و آرام کردن عضلات را در روزهای عادی انجام دهید تا ملکه ذهن شده و در مواقع استرس به عکس العمل سریع‌تان تبدیل شود.

در لحظه زندگی کنید

دنیای افکار خود را رها کنید و در لحظه حال زندگی کنید. گرچه خالی کردن مغز از افکار کار چندان آسانی نیست و در برخی مواقع حتی غیر ممکن است اما با این حال با تمرین مداوم می‌توان ذهن خود را خالی از هرگونه افکار منفی کرد. توجه کنید زندگی در لحظه به معنای خالی کردن ذهن ناز هرگونه فکر نیست این کار غیر ممکن است، بلکه به این معنا است که تمام اتفاقات در حال افتادن در لحظه را درک کرده به آن‌ها توجه کنید و سپس آن را رها کرده و به لحظه بعدی بیاندیشید.

یوگا

راهکار مقابله با ترس پرواز
مقابله با ترس پرواز

یوگا ورزش آرامی است که شاید در مورد آن حرف‌های خنده‌دار بسیاری گفته شود اما این ورزش برای کنار آمدن با استرس به شما بسیار کمک خواهد کرد. یوگا ریشه‌ای چندین و چند ساله دارد و قرار نبوده به عنوان برنامه ورزشی استفاده شود با این حال یوگا به خود شناسی و آگاهی شما کمک کرده و باعث آرامش ذهن، جسم و منظم شدن تنفس‌‌تان خواهد شد. برای اینکه یوگا کار کنید می‌توانید به کلاس‌های موجود در شهر بروید و یا از طریق ویدیوها و سایت‌ها یوگا تمرین کنید.

بخندید!

راهکار مقابله با ترس پرواز
مقابله با ترس پرواز

با دوستان خود وقت بگذرانید، بخندید، و تجربیات و احساسات خود را با آن‌ها درمیان بگذارید. این کار باعث می‌شود تا به مغز خود نشان دهیم که در خطر نیستیم و در نتیجه به راحتی با استرس پرواز کنار بیاییم. همین کار را می‌توانید با ترس و نگرانی‌های خود انجام دهید. صحبت کردن با دوستان نه تنها شما را آرام‌تر کرده بلکه باعث می‌شود تا آن‌ها نیز تجربیات خود را با شما در میان بگذارند و در نتیجه در این مورد خود را تنها حس نخواهید کرد.

 به یاد داشته باشید که این استرس حسی است که مغز در طی سال‌های طولانی پرورش داده تا شما را از خطر دور نگه دارد و بلافاصله از آن خلاصی نخواهید داشت پس صبور باشید و تمرین‌های گفته شده را انجام دهید. این تمرین‌ها را در روزهای عادی نز انجام دهید تا بدن و ذهن به آن عادت کرده و در مواقع ضروری به واکنش سریع شما تبدیل شود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید