راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز

یکی از مواردی که در طول پرواز مسافر از آن ترس و وحشت دارند، وقوع توربولانس است. توربولانس به تکان های خفیف یا شدید هوایی گفته می شود که خطرات زیادی ندارند و قبل از وقوع آن ها، خلبان مسافران را مطلع می کند.

0
33
راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز
ترس از توربولانس در پرواز
راه های مقابله با ترس از توربولانس در پروازReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 13Rating: 4.0راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز و حفظ آرامش در پرواز.توربولانس در پرواز و راه های مقابله با آن در ادامه آورده شده تا در طول پرواز خیالتان راحت باشد و هیچ ترسی به دلتان راه ندهید.

ترس از توربولانس در پرواز را گونه کنترل کنیم؟

یکی از مواردی که در طول پرواز مسافر از آن ترس و وحشت دارند، وقوع توربولانس است. توربولانس به تکان های خفیف یا شدید هوایی گفته می شود که خطرات زیادی ندارند و قبل از وقوع آن ها، خلبان مسافران را مطلع می کند. این تکان ها گاه مسافران را دچار ترس می کند و حتی بسیاری به همین دلیل در خرید بلیط هواپیما دچار تردید می شوند. اما اگر می خواهید در طول پرواز خیالتان راحت باشد و هیچ ترسی به دلتان راه ندهید، بهتر است با توربولانس و راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز آشنا شوید. مسافران بایستی با اقدامات قبل از پرواز و حین پرواز که از ترس، استرس، حالت تهوع، اضطراب جلوگیری می کند، به خوبی آشنایی داشته باشند و آرامش خود را در مواقعی که هواپیما دچار توربولانس شده و با شدت بالا و پایین می رود، حفظ کنند. در ادامه مطلب سفرستان با راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز آشنا می شوید.

آمادگی قبل از پرواز برای مقابله با ترس از توربولانس

تحقیق درباره دلایل توربولانس

راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز
ترس از توربولانس در پرواز

قبل از هر چیزی با معنای توربولانس آشنا شوید. توربولانس به تکان های هوایی گفته می‌ شود. زمانی که آسمان ابری است، برخورد هواپیما با این ابرها باعث به وجود آمدن تکان های خفیف و گاه تا حدودی شدید می شود. اما هیچ خطر و آسیبی هواپیما و مسافران را تهدید نمی کند. در این شرایط خلبان مسافران را از وقوع توربولانس مطلع کرده و به آن ها از بابت امن بودن هواپیما و مسافران اطمینان می دهد. گاه در توربولانس هایی که تکان ها نسبتا شدید هستند، مهمانداران تا تمام شدن تکان ها از ارائه سرویس خودداری می کنند. در مواقع توربولانس باید تمامی مسافران و مهمانداران در صندلی های خود بنشینند و کمربندشان را ببندند. اگر تمایل دارید در اینترنت درباره توربولانس تحقیق کنید، حتما مقالاتی که مرتبط با توربولانس هستند، مطالعه کنید. زیرا سایر مطالب ممکن است درباره سقوط هواپیما باشند و شما را دچار ترس و اضطراب کنند.

مشاوره با پزشک درباره داروهای ضد تهوع یا ضد اضطراب

مسافرانی که در مواقع توربولانس دچار حالت تهوع، اضطراب یا سردرد می شوند، می توانند قبل از سفر با پزشک خود در این باره صحبت کنند و داروهای مربوطه از پزشک خود دریافت نمایند. همچنین در فرودگاه ها نیز قرص ضد تهوع می توانید تهیه کنید.

رزرو صندلی راحت در قسمت جلوی هواپیما

از آن جایی که در قسمت جلوی هواپیما توربولانس کمتر احساس می شود، سعی کنید هنگام خرید بلیط هواپیما یا دریافت کارت پروازی صندلی های جلوی هواپیما را رزرو نمایید. چنان چه در صندلی های دیگری راحت هستید، صندلی مورد نظر خود را رزرو نمایید. زیرا راحتی شما در پرواز بر هر چیزی ارجحیت دارد.

✅ بازدید از مقاله ممنوعیت دارویی در پرواز خارجی

زودتر رفتن به فرودگاه

به جای آن که نیم ساعت قبل از پرواز با استرس و اضطراب و ترس از دست دادن پرواز خود را به فرودگاه برسانید، بهتر است یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا آرامش قبل از پرواز را بیابید. سعی کنید در این مدت که در فرودگاه حاضر هستید خود را با خواندن کتاب یا گوش دادن به موسقی و یا تماشای فیلم سرگرم کرده و ذهن خود را آرام کنید. این آرامش شما را در طول پرواز یاری خواهد کرد.

رفتن به دستشویی قبل از پرواز

برای آن که در طول پرواز به هنگام وقوع توربولانس دچار استرس نشوید، حتما قبل از پرواز در فرودگاه به دستشویی بروید. در طول پرواز نیز حتما با حرف زدن با مسافر بغل دستتان خود را سرگرم کنید. در مورد توربولانس نیز می توانید سوال هایتان را از مهمانداران بپرسید.

راحت بودن در طول پرواز

سعی کنید تا حد امکان داخل کابین هواپیما راحتی خود را فراهم کنید. ممکن است در پرواز به دلیل فضای کم بین صندلی ها کمی احساس ناراحتی کنید. به همین دلیل در پروازها حتما لباس های گشاد و راحت بپوشید و در صورت نیاز از مهمانداران درخواست پتو یا بالش کرده و صندلی تان را خم کنید.

نفس های عمیق و منظم در پرواز

اگر در طول پرواز به هر دلیلی دچار استرس شدید، سعی کنید نفس عمیق بکشید و سه ثانیه نگه دارید و به آرامی عمل بازدم را انجام دهید. این کار را تا زمان آرام شدن تکرار کنید.

فکر کردن به چیزهای آرام بخش

البته که فکر کردن به هر چیز منفی شما را دچار اضطراب خواهد کرد. پس در پرواز تمام افکار منفی را دور ریخته و مدیتیشن انجام دهید. راحت بنشینید، چشم هایتان را ببندید، نفس کشیدنتان را تنظیم کنید و به روی افکار مثبت متمرکز شوید. اگر با مدیتیشن آشنایی ندارید، کافی است چشم هایتان را بسته و به چیزهایی که آرامتان می کند فکر کنید.

ماساژ دادن نقاط فشار

ماساژ دادن نقاط فشار برای آرامش بسیار موثر است. اگر در پرواز دچار استرس شدید، نقاط فشار کمر، گردن و فاصله بین انگشت سبابه و شست را ماساژ دهید.

سرگرم کردن خود در طول پرواز

امروزه هواپیماها دارای مانیتور و امکانات سرگرم کننده متنوعی هستند. حتما از برنامه های صفحه نمایش مقابلتان استفاده کنید و فیلمی را جهت تماشا انتخاب کنید، حتی اگر برایتان تکراری باشد. در صورتی که از امکانات هواپیما اطلاعی نداشته باشید، کتاب، وسایل الکترونیک و یا هر چیزی که می تواند شما را در طول پرواز سرگرم کند، همراه خود داشته باشید.

کنترل حالت تهوع در پرواز

استفاده از داروهای ضدتهوع قبل از پرواز

راه های مقابله با ترس از توربولانس در پرواز
ترس از توربولانس در پرواز

در صورتی که در پرواز دچار حالت تهوع می شوید، یک ساعت قبل از پرواز قرص ضدتهوع استفاده کنید و همراه خود نیز داشته باشید تا در مواقع لزوم استفاده کنید. بهتر است این دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید و درباره عوارض آن از پزشکتان سوال کنید.

استفاده از کیسه تهوع در پرواز

به محض این که در کابین روی صندلی نشستید، از در دسترس بودن پاکت تهوع مطمئن باشید تا در صورت نیاز سریعا بتوانید آن را استفاده کنید. سعی کنید نحوه باز کردن پاکت را امتحان کنید.

به همراه آوردن غذا

ممکن است معده شما با برخی غذاهایی که در پرواز ارائه می گردند، سازگار نباشند و همین باعث حالت تهوع شما بشود. به همین دلیل می توانید برای جلوگیری از احتمال تهوع در پرواز غذایتان را با خود به همراه بیاورید و از این که غذایتان فاقد ادویه، فلفل و یا لبنیات است، خیالتان راحت باشد. زیرا این مواد غذایی ممکن است باعث تهوع شوند.

البته بهتر است قبل از پرواز درباره غذاهایی که می توانید با خود به هواپیما ببرید، مطالعه کنید. زیرا غذاهایی چون سوپ و غذاهای روغنی ممکن است داخل کابین هواپیما قدغن باشند.

نوشیدن آب فراوان

در پرواز نیز همچون زندگی روزمره، نوشیدن آب به کاستن اضطراب و استرس کمک می کند. اما تا حدی آب ننوشید که این بار به جای تهوع دچار شکم درد شوید.

همچنین، نوشیدن کافئین و الکل باعث تهوع و اضطراب در پرواز می شوند. از نوشیدن این موارد خودداری کنید.

ایمن ماندن به هنگام توربولانس

بستن کمربند

زمانی که توربولانس اتفاق می افتد، خلبان شما را مطلع می کند. در این هنگام شما بایستی در صندلی خود قرار گرفته و کمربندتان را ببندید.

از آن جایی که هنگام توربولانس حرکت کردن و سر پا ایستادن سخت می شود، هرگز از صندلی تان بلند نشوید.

ایمن کردن وسایل خود

در زمان توربولانس بایستی وسایلتان چه در زمین، چه در صندلی و چه در محفظه بالای سرتان محکم و ایمن باشند. زیرا ممکن است به سمت شما یا دیگر مسافران پرت شده یا اصابت کنند. اگر توربولانس موقعی روی داد که چیزی در دست دارید، سعی کنید آن را تا پایان یافتن توربولانس محکم نگه دارید. در صورتی که از سینی مقابلتان استفاده نمی کنید، آن را باز نگه ندارید و ببندید.

پیروی از دستورالعمل های خدمه پروازی

خدمه پروازی شما را از پیش درباره وقوع هرگونه رویداد مطلع خواهند کرد. بهتر است از دستورالعمل هایی که در طول پرواز به شما ارائه می دهند، حتما و حتما پیروی کنید و آن ها را جدی بگیرید. تمامی تلاش خدمه پروازی فراهم کردن ایمنی مسافران است. در ادامه با راه های مقابله با حالت تهوع در پرواز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید