چطور با خستگی سفر کاری مقابله کنیم؟

در صندلی راحت و جادار هواپیمای خود آرمیده‌اید و خوشحال و شاد درحالی‌که غذا و نوشیدنی خوشمزه و دل‌چسب خود را میل می‌کنید، به مقصد سفر می‌اندیشید؛ به هتل درجه‌یکی که با حمام داغ انتظارتان را می‌کشد تا خستگی سفر را از تن شما بزداید.

0
69
مقابله با خستگی سفرهای کاری
مقابله با خستگی سفر
چطور با خستگی سفر کاری مقابله کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 11Rating: 4.5مقابله با خستگی سفر کاری و راهکارهایی برای آسوده تر سفر کردن.مقابله با خستگی سفر های کاری دارای راهکارهایی است که باید قبل از سفرهایتان با آنها آشنا بوده و بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهید.

مقابله با خستگی سفر کاری

در صندلی راحت و جادار هواپیمای خود آرمیده‌اید و خوشحال و شاد درحالی‌که غذا و نوشیدنی خوشمزه و دل‌چسب خود را میل می‌کنید، به مقصد سفر می‌اندیشید؛ به هتل درجه‌یکی که با حمام داغ انتظارتان را می‌کشد تا خستگی سفر را از تن شما بزداید. این تصوری است که در ذهن بسیاری از ما با شنیدن «سفر کاری» نقش می‌بندد، اما چنین تصوری تا چه اندازه‌ واقعیت دارد؟ آیا سفرهای کاری درست همانند تصاویری هستند که در شبکه‌های مجازی به اشتراک گذاشته می‌شوند؟ اگر چنین نیز باشد، بی‌شک بخشی از حقیقت در آن‌ها نمایان نمی‌شود. کافی است که از نمایی نزدیک به زندگی افرادی که مداوم در سفرهای کاری به سر می‌برند، بنگرید؛ خواهید دید که این افراد با چالش‌های بسیاری نظیر پرواززدگی و خستگی سفر دست‌وپنجه نرم می‌کنند. البته احساس خستگی ناشی از سفر ممکن است خود مشکلی بزرگ تلقی نشود، اما در صورت عدم توجه به آن، قوای ذهنی و جسمی شما را تحلیل برده و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شما و درنتیجه ابتلا به دیگر بیماری‌ها می‌شود. بنابراین اگر به سفرهای کاری بسیاری می‌روید، بهتر است این مطلب را که به راه‌های مقابله با خستگی سفر کاری اختصاص‌یافته است، مطالعه کرده و از راهکارهای پیشنهادی آن در پیشگیری و رفع خستگی ناشی از سفر استفاده کنید.

میان وعده‌های مقوی بخورید

مقابله با خستگی سفرهای کاری
مقابله با خستگی سفر

اولین استراتژی برای جلوگیری از بروز احساس خستگی در سفر، خوردن میان‌ وعده‌هایی حاوی پروتئین است. اگر قرار است سفری طولانی را پشت سر بگذارید، بهتر است میان وعده‌ای‌ سالم و مقوی را در خانه برای خود تهیه کنید، تا هم در هزینه سفر خود صرفه‌جویی کرده و هم مواد غذایی سالم و عاری از چربی را نوش جان کنید.

آب زیادی بنوشید

کلید اصلی شادابی و سرحالی در سفرهای طولانی نوشیدن مقدار زیادی آب است. اگر از طعم آب دل‌زده شدید، مایعاتی نظیر سودا بنوشید. اما فراموش نکنید که به‌هیچ‌وجه نباید از مشروبات الکلی در سفر استفاده کنید، زیرا نوشیدن الکل باعث کاهش هوشیاری و خواب‌آلودگی شده و احساس خستگی شما را دوچندان می‌کند. گفتنی است که مصرف مقدار کمی قهوه نیز می‌تواند شما را هوشیار نگه‌داشته و خستگی سفر را تا حدودی کاهش دهد.

مکمل‌های غذایی مصرف کنید

مقابله با خستگی سفر های کاری
مقابله با خستگی سفر

بدن شما روزانه به مقدار معینی ویتامین –علی‌الخصوص ویتامین D- نیاز دارد و اگر شما نتوانید این میزان را به آن برسانید، ممکن است با کمبود ویتامین روبرو شده و در مقابله با خستگی و فشار ذهنی آسیب‌پذیر شوید. بنابراین بهتر است چند روز پیش از آغاز سفر مصرف مکمل غذایی خود را آغاز کرده تا چنانچه در طول سفر، موفق به خوردن غذایی مقوی نشدید، ویتامین موردنیاز روزانه بدن خود را با مصرف مکمل غذایی تأمین کنید.

✅ بازدید از مقاله توصیه هایی برای افرادی که به تنهایی سفر می کنند
✅ بازدید از مقاله نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کرد

مثبت اندیش باشید

بی‌شک یکی از مهم‌ترین دلایل خستگی ذهنی و فکری، فشارهای روانی بی‌موردی است که ما به خود تحمیل می‌کنیم. گاهی ما با تفکر به هزار اتفاق نیفتاده، ذهن خود را زیر بار سنگینی از استرس فرسوده می‌کنیم و ذهن نیز متعاقباً این احساس را در بدن ما منعکس می‌کند. بنابراین در طول سفر خود سعی کنید مثبت اندیش باشید و آرامش ذهنی خود را حفظ کنید تا از تحلیل ذهنی و جسمی خود جلوگیری کنید.

روی صندلی خود ورزش کنید

مقابله با خستگی سفر کاری
مقابله با خستگی سفر

همان‌طور که روی صندلی نشسته‌اید، نفس عمیق بکشید، پاهای خود را تکان دهید، انگشتان پاهای خود را باز و بسته کنید، اجازه دهید خون در تمامی اندام‌های شما به جریان بیفتد. در صورت امکان هر ساعت یک‌بار از صندلی خود بلند شده و چند قدمی پیاده‌روی کنید تا احتمال کوفتگی و گرفتگی عضلات بدنتان را کاهش یابد.

راهکارهای درمان خستگی در طول سفرهای کاری

مقابله با خستگی سفر کاری
مقابله با خستگی سفر

خستگی ناشی از سفرهای طولانی‌مدت از جمله کسالت‌هایی است که معمولا قابل‌پیشگیری بوده و با رعایت نکاتی ساده‌ می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد؛ اما بااین‌حال، گاهی ممکن است علیرغم رعایت تمامی نکات عنوان‌شده فوق، بازهم عده‌ای در سفرهای طولانی‌ خود به این مشکل دچار شوند. ازاین‌رو ما انتهای این مطلب را به راهکارهایی برای درمان خستگی از سفر اختصاص داده‌ایم تا اگر به این حالت نیز دچار شدید، به‌راحتی بتوانید در مدت‌زمانی کوتاه از آن رهایی یابید.

خواب کافی داشته باشید: ازآنجایی‌که یکی از مهم‌ترین دلایل خستگی سفر، کار و فعالیت بیش از حد است، بی‌تردید داشتن خوابی کافی بهترین و ساده‌ترین راه برای رفع خستگی ناشی از سفر است. سعی کنید هتلی با تختخوابی نرم و راحت برای خود برگزیده و بلافاصله پس از رسیدن به مقصد، چندین ساعت در تختخواب خود استراحت کنید تا تمامی آثار خستگی از جسم و ذهن شما محو شود. همچنین می‌توانید برای بیدار شدن از خواب از اپلیکیشن‌هایی مثل Sleep Pillow Sound ‌-که قادرند شما را با صداهای آرامش‌بخش از خواب بیدار کنند- استفاده کنید.

از سفر خود نهایت بهره را ببرید: البته این مورد در تمامی سفرها امکان‌پذیر نیست، اما اگر در سفر کاری خود، زمان کافی برای تفریح داشتید، بهتر است سری به جاذبه‌های گردشگری شهر اقامت خود بزنید و فشار روانی و استرس خود را در مراکز تفریحی و دامان طبیعت رها سازید.

خدمات ماساژ دریافت کنید: بی‌شک یکی از بهترین –البته نه ارزان‌ترین- راه‌حل‌ها برای رفع خستگی دریافت خدمات ماساژ است. ماساژ علاوه بر تأثیر مثبتی که روی ذهن افراد می‌گذارد، سبب می‌شود که خون به قسمت‌های مختلف بدن شما جریان یافته و باعث رفع خستگی بدنی و عضلانی شما شود.

فعالیت‌های ورزشی داشته باشید: همگان بر تأثیر مثبت ورزش بر پرواززدگی و خستگی ناشی از سفر آگاه‌اند. مهم نیست چه نوع ورزشی را برمی‌گزینید، سعی کنید هرروز زمان مشخصی را بدان اختصاص داده و با سوزاندن کالری، مقدار اکسیژن دریافتی بدن خود را افزایش دهید.

قرص یا نوشیدنی‌های حاوی ملاتونین مصرف کنید: مطالعات نشان می‌دهند که مصرف ملاتونین نه‌تنها پرواززدگی را با تنظیم و کنترل چرخه 24 ساعته بدن رفع می‌کند، بلکه کیفیت خواب را نیز بهبود می‌بخشد. بنابراین بهتر است پیش از خواب مقدار 0.5 میلی‌گرم قرص ملاتونین مصرف کنید، تا خوابی راحت و آسوده را در سفر تجربه کنید.

صندلی راحتی در هواپیما رزرو کنید: در آخر باید گفت که اگر قرار است سفر کاری طولانی و خسته‌کننده‌ای را سپری کنید، بهتر است کلاس پروازی خود را ارتقا داده و صندلی راحت و جاداری برای خود رزرو کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید