مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب

در سراسر جهان تعداد زیادی شهر زیبا و ادبی وجود دارد که مملو از مجسمه هایی با موضوع کتاب، چشمه ها، کتابفروشی ها و حتی ساختمان هایی با مضمون های ادبی است. در این لیست به معرفی شهرهایی می پردازیم که در میان دوستداران کتاب شهرت دارند.

0
21
معرفی مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب
مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب
مقاصد توریستی برای عاشقان کتابReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 17Rating: 4.0مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب چه کشورهایی در دنیا هستند.مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب شما می توانید عشق به ادبیات و علاقه به سفر را در یک نقطه مشترک پیوند زده و از این شش شهر معرفی شده در این متن دیدن کنید.

آیا مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب را می شناسید؟

در سراسر جهان تعداد زیادی شهر زیبا و ادبی وجود دارد که مملو از مجسمه هایی با موضوع کتاب، چشمه ها، کتابفروشی ها و حتی ساختمان هایی با مضمون های ادبی است. در این لیست به معرفی شهرهایی می پردازیم که در میان دوستداران کتاب شهرت دارند. اگر به ادبیات جهان علاقه دارید و هدف شما از سفرهای بعدی دیدار از شهرهای ادبی است بد نیست که قبل از خرید بلیط هواپیما لیست مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب نگاهی بیاندازید. از قرن ها پیش عاشقان ادبیات به خاطر علاقه به نویسنده های مورد علاقه خود به شهرهای محل اقامت این نویسندگان سفر می کردند. از عاشقان شکسپیر در قرن هجدهم تا طرفداران هری پاتر در خیابان های ادینبورگ، شهرهای زیادی میزبان توریست های ادبی بوده اند. شما می توانید عشق به ادبیات و علاقه به سفر را در یک نقطه مشترک پیوند زده و از این شش شهر معرفی شده در این متن دیدن کنید.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

پاریس

معرفی مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب
مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب

اولین شهری که در لیست کتاب دوستان پیدا می شود شهر پاریس است. پاریس از سال ها پیش میزبان هنرمندان و نویسندگان مشهور بسیاری بوده است. گرترود اشتاین، فیتز جرارد، جیمز جویس، اوسکار وایلد، هنری میلر و نویسندگان بسیاری در این شهر ساکن بوده اند. در کنار رودخانه سن کتاب فروشی های مشهور مونت مارت و مونت پارناس قرار دارند. همچنین بازدید از کتاب فروشی مشهور (Shakespeare & Company) را که در سال 1919 تاسیس شده است خالی از لطف نیست.

لندن

معرفی مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب
مقاصد توریستی برای عاشقان کتاب

لندن شهریست که تمام افراد می توانند موضوع مورد علاقه خود را در این شهر پیدا کنند. کتاب دوستان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این شهر بزرگ محل زندگی نویسندگان مشهور بی شماری بوده است که بیشتر این نویسندگان در حال حاضر در گورستان مشاهیر وست مینستر ابی دفن شده اند. تعدادی از این نویسندگان تنیسون، برویینگ، لوییس کارول، دیکنز و کلیپینگ هستند. در لندن همچنین شما می توانید از کتابخانه این شهر دیدن کنید و کتاب ها و لوحه های باستانی را ببینید و کتاب فروشی های کتاب های دست دوم را بگردید یا از کافه هایی دیدن کنید که نویسنده های مشهور معاصر زمان خود را در این کافه ها می گذرانند.

✅ بازدید از مقاله بهترین کتابخانه های اروپا

بوستون

کتابخانه بوستون
بوستون

شهر بوستون که به آتن آمریکا شهرت دارد در قرن نوزدهم میلادی مرکز ادبی آمریکا محسوب می شده است. این شهر کتاب فروشی های قدیمی زیادی دارد و همچنین فستیوال سالانه کتاب بوستون در این شهر برگزار می شود. در این شهر شما می توانید از خانه امرسون و خانه اورچارد، جایی که ال ام الکات کتاب زنان کوچک را در آن نوشته است دیدن کنید.

رم

کتابخانه های رم
رم

قبل از پاریس، شهر رم در قرن نوزدهم به عنوان پایتخت ادبیات اروپا شناخته می شده است. کییتس، شلی، بایرون و گوته همگی در این شهر زندگی کرده و آثار خود را خلق کرده اند. خانه های گوته و کییتس و شلی برای بازدید در دسترس هستند. همچنین این شهر کتاب خانه های فوق العاده ای دارد که با استفاده از تورهایی که در اختیار خریداران بلیط هواپیما رم قرار می گیرد می توانید از آن ها بازدید کنید.

نیویورک

کتابخانه های نیویورک
نیویورک

نیویورک، پرجنب و جوش ترین شهر آمریکا محل زندگی تعداد زیادی از نویسندگان مشهور قرن بوده است. آرتور میلر، آلن جینس برگ، جک کروک و تنسی ویلیامز آثار خود را در این شهر خلق کرده اند.  همچنین آثار کلاسیکی مثل ناتور دشت و صبحانه در تیفانی و دیوانه آمریکایی در این شهر اتفاق افتاده است. در شهر نیویورک کتابفروشی هایی وجود دارد که تمام کتاب هایی را که می خواهید اعم از جدید یا قدیمی یا دست دوم، می توانید در آن ها پیدا کنید. حتی کتاب هایی که دیگر چاپ نمی شوند در این شهر می توان پیدا کرد.

ادینبورگ

کتابخانه های ادینبورگ
ادینبور

از شهر ادینبورگ معمولا با عنوان پایتخت ادبی اروپا یاد می شود. این شهر محل زندگی سر والتر اسکات و دیگر نویسندگان مشهور مثل روبرت برنز و رابرت لوییس استیونسون و جرج مک دونالدز بوده است. همچنین خالق شخصیت محبوب شرلوک هلمز، سر آرتور کونان دویل در این شهر به دنیا آمده است. نویسندگان معاصر مشهور دیگری نیز مانند جی کی رولینگ خالق مجموعه داستان های هری پاتر در این شهر سکونت دارد. همچنین در این شهر سالانه فستیوال بین المللی کتاب ادینبورگ برگزار می شود.

واضح است که مقاصد زیادی به جز این 6 شهر برای عاشقان کتاب و ادبیات وجود دارند ولی این 6 شهر در صدر جدول دوست داران ادبیات قرار دارند. شهر های دیگری مانند دوبلین و ونیز نیز در ادامه این لیست قرار دارند.

در ادامه می توانید با کتابخانه های عجیب و غریب دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید