مقاصد گردشگری سیاه در ایران

طرفداران سفرهای هیجان‌انگیز و غیرطبیعی و افراد با دل و جراتی که می‌توانند به استقبال ترسناکی گردشگری سیاه بروند، جلوتر بیایند. برای این افراد، مطلب بسیار جذابی تحت عنوان مقاصد گردشگری سیاه در ایران آماده کرده‌ایم تا با سفر به این مقاصد، حس ماجراجویی خود را با ترس و هیجان واقعی ارضا کنند.

0
82
معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 24Rating: 4.0مقاصد گردشگری سیاه در ایران و آشنایی با این مکان ها در ایران.مقاصد گردشگری سیاه در ایران و تماشای نقاطی غیرمعمول و عجیب که رمزگشایی از رازهای آنها واقعا دل شیر می‌خواهد و برخی اوقات ترسناک است.

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران

طرفداران سفرهای هیجان‌انگیز و غیرطبیعی و افراد با دل و جراتی که می‌توانند به استقبال ترسناکی گردشگری سیاه بروند، جلوتر بیایند. برای این افراد، مطلب بسیار جذابی تحت عنوان مقاصد گردشگری سیاه در ایران آماده کرده‌ایم تا با سفر به این مقاصد، حس ماجراجویی خود را با ترس و هیجان واقعی ارضا کنند. احتمالا خودتان به خوبی با مفهوم گردشگری سیاه آشنا هستید و می‌دانید که این نوع گردشگری به نوع خاصی از مسافرت گفته می‌شود که فرد در آن به تماشای نقاطی غیرمعمول، عجیب و البته اغلب ترسناک می‌رود. جالب است بدانید که مقاصد گردشگری سیاه در ایران بسیار زیاد هستند. مقاصدی که رمزگشایی از رازهای آنها واقعا دل شیر می‌خواهد. پیشنهاد ما را برای مطالعه ادامه این مطلب پذیرا باشید تا در قالب کلمات، شما را با دلهره و هیجان مقاصد گردشگری سیاه در ایران بیشتر آشنا کنیم.

باغ سنگی درویش خان

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

باغ سنگی درویش خان که با لقب غمگین‌ترین باغ ایران نیز شناخته می‌شود، حدود 60 سال قبل توسط شخصی به نام درویش خان و در اعتراض به غصب زمین‌هایش توسط دولت آن زمان به وجود آمد. او برای درست کردن این باغ تصمیم گرفت درخت‌های خشکش را 40 کیلومتر آن‌طرف‌‌تر از سیرجان به زمین بکارد و سنگ‌هایی در اندازه و ابعاد گوناگون بر آنها بیاویزد. مطمئنا وقتی درویش خان چنین کاری را انجام می‌داد نمی‌دانست که قرار است باغ سنگی او روزگاری تبدیل به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری سیاه در ایران شود. جایی که حتی توجه افراد زیادی از خارج از کشور را به خود جلب کرده است.

شهر زلزله‌زده بم

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

شهر بم که روزگاری بزرگترین بنای خشتی جهان با قدمت دو هزار سال را در دل خود جای داده بود، تحت تاثیر زلزله بسیار شدیدی دچار ویرانی گسترده شد. هرچند که از زمان وقوع این زلزله در سال 1385 تاکنون اقدامات بسیار زیادی برای بازسازی شهر و ارگ بم انجام شده اما هنوز هم می‌توان این شهر را به خاطر خرابی‌های فراوانی که از آن زلزله مهیب به جا مانده بود، جزو مقاصد گردشگری سیاه در ایران دانست. چراکه یکی از اصلی‌ترین هدف‌های گردشگری سیاه، دیدن خسارات و خرابی‌های حاصل از بلایای طبیعی است.

✅ بازدید از مقاله از گردشگری سیاه چه میدانید؟

غار خالو حسین

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

غار خالو حسین در استان کرمانشاه و در شهر پاوه قرار دارد. این غار متعلق به مردی با صلابت به نام حسین کوهکن است که به خاطر کندن دل کوه به او لقب فرهاد دوم را نیز داده‌اند. غار خالو حسین در طول 19 سال توسط حسین کوهکن به وجود آمده و او علی‌رغم از دست دادن یکی از پاهای خود، توانسته 7 اتاق و حتی یک آرامگاه برای خود در کوه بسازد. او در جنگ تحمیلی پسر و داماد خود را از دست و بعد از آن بود که شروع به کندن غار کرد. امروزه، تلاش او باعث به وجود آمدن یکی از بهترین مقاصد گردشگری سیاه در ایران شده است.

زندان قصر تهران

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

زندان قصر تهران جاییست که قبل از انقلاب 57، حدود 10 هزار زندانی در آن بود. بعد از انقلاب هم این زندان تا سال 1383 به فعالیت خود ادامه داد و پس از توقف فعالیتش، تصمیم بر این شد که این زندان تخریب شود. اما پس از چند وقت، این تصمیم عوض شد و این بار مسئولین تصمیم به تبدیل زندان به موزه را گرفتند. حال درهای این زندان بر روی عموم بازدیدکنندگان باز بوده و علاقه‌مندان به مقاصد گردشگری سیاه در ایران، به گشت و گذار در بخش‌های مختلف آن می‌پردازند.

کویر ریگ جن

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

بعید است کسی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران سخن بگوید و نام کویر ریگ جن را از قلم بیندازد. این کویر که در جنوب سمنان واقع شده است، با محیط بکر و وسعت 3800 کیلومتر مربعی خود شرایط بسیار عجیب و حیرت‌انگیزی را در این بخش از ایران به وجود آورده است. دوری بیش از حد کویر ریگ جن از منابع آبی باعث شده که حتی عبور و مروری هم از آن صورت نگیرد و این مکان کاملا متروکه شود. از این روست که کویر ریگ جن هنوز حتی برای بسیاری از کارشناسان هم ناشناس مانده و بازدید از آن دل و جرات بسیار زیادی می‌طلبد.

کوه‌های خلج

معرفی مقاصد گردشگری سیاه در ایران
مقاصد گردشگری سیاه در ایران

برای لمس فضای شگفت‌انگیز یکی دیگر از مقاصد گردشگری سیاه در ایران، باید به روستایی به نام مغان در مشهد بروید و در آنجا به دنبال کوه‌های خلج باشید. طبیعت منحصربه‌فرد این مکان باعث شده که بلافاصله پس از غروب آفتاب، صداهای بسیار عجیبی مثل صدای گریه و شیون یا صدای سوت زدن از آن شنیده شود و محیط بسیار ترسناک گردد. البته کم نیست تعداد کسانی هم که این صداها را به جن و روح و سایر موجودات نامرئی نسبت می‌دهند. همین صداها باعث شده که حتی اهالی روستا هم بیخیال خانه و کاشانه خود شوند و از آنجا بروند.

با توجه به گفته‌های بالا به نظر می‌رسد که اگر کسی با هدف تماشای مقاصد گردشگری سیاه در ایران، به مسافرت بپردازد، دست خالی به خانه باز نمی‌گردد. مسلما تنوع و گستردگی ایران آن‌چنان بالاست که مکان‌های اشاره‌شده در این مطلب، شاید فقط گوشه کوچکی از مقصدهایی هستند که می‌توانند هدف گردشگری سیاه در ایران باشند. کافیست با دقت بیشتری در گوش تا گوش ایران به سفر بپردازیم تا در هر سفر خود با محیط‌های شگرف و باورنکردنی جدیدی آشنا شویم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید