مقاصد گردشگری شیلی

کشور شیلی با افتخار یکی از متنوع ترین مقاصد گردشگری کره زمین محسوب می شود و در سالهای اخیر به یکی از محبوب ترین مقاصد سفر، به ویژه در میان دوستداران طبیعت و جویندگان ماجراجویی تبدیل شده است.

0
55
معرفی مقاصد گردشگری شیلی
مقاصد گردشگری شیلی
مقاصد گردشگری شیلیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 18Rating: 4.0مقاصد گردشگری شیلی و تجربه یک سفر بیادماندنی.مقاصد گردشگری شیلی از قله های بلند آند و سواحل بی پایان گرفته تا جنگل های سرسبز معتدل، آتشفشان های باستانی و یک خط ساحلی چشمگیر.

مقاصد گردشگری شیلی را بیشتر بشناسید.

کشور شیلی با افتخار یکی از متنوع ترین مقاصد گردشگری کره زمین محسوب می شود و در سالهای اخیر به یکی از محبوب ترین مقاصد سفر، به ویژه در میان دوستداران طبیعت و جویندگان ماجراجویی تبدیل شده است. در این کشور باریک و طولانی در ساحل غربی آمریکای جنوبی، مسافران مجموعه ای از فرصت های دیدنی خیره کننده را کشف می کنند، از قله های بلند آند و سواحل بی پایان گرفته تا جنگل های سرسبز معتدل، آتشفشان های باستانی و یک خط ساحلی چشمگیر تعداد بیشماری مقصد برای خریداران بلیط هواپیما در این کشور وجود دارد. شیلی همچنین با داشتن تعداد زیادی پارک ملی فوق العاده و مناطق حفاظت شده که بسیاری از آنها مقصد محبوب برای پیاده روی و همچنین افرادی است که از کارهای ماجراجویانه مانند کوهنوردی، رفتینگ رودخانه، دوچرخه سواری کوهستان و اسب سواری لذت می برند. اما شیلی از جاذبه های فرهنگی نیز بی بهره نیست، شهرهایی مانند پایتخت سانتیاگو موزه ها و گالری های هنری زیبا و جزیره ایستر خیره کننده را با چهره های معروف سنگی ارائه می دهد. برای اطمینان از اینکه بهترین نقاط دیدنی را در این کشور شگفت انگیز آمریکای جنوبی مشاهده می کنید، حتما لیست مقاصد گردشگری شیلی را بخوانید تا قبل از خرید بلیط هواپیما به مقصد این کشور لیستی از نقاط دیدنی این کشور همراه داشته باشید.

پارک ملی تورس دل پین

یکی از مهمترین مناطق طبیعی شیلی و محبوب ترین مقصد سفر این کشور، پارک ملی تماشایی تورس دل پین است. این منطقه در  100 کیلومتری شمال شهر پورتو ناتالس در جنوب پاتاگونیا واقع شده است و کوه ها، یخچال های طبیعی، دریاچه ها و رودخانه های بی شماری را در بر می گیرد. پیاده روی یکی از محبوب ترین فعالیت های این پارک است.  با مسیرهای متعدد مشخص، بسیاری از آنها پناهگاه های شبانه (refugios) با اصول اولیه مورد نیاز برای پیاده روی های طولانی تر که کوه ها را احاطه می کنند، ارائه می دهند. ولی اگر برای بیش از یک روز پیاده روی در یک روز برنامه ریزی می کنید، راهنماهای حرفه ای توصیه می شوند و در بعضی مناطق اجباری هستند.

واله دو لا لونا و صحرای آتاکاما

Valle de la Luna ، که به معنای واقعی کلمه “دره ماه” ترجمه می شود ، در 13 کیلومتری غرب سان پدرو د آتاکاما در انتهای شمالی کشور، نزدیک مرز آن با بولیوی قرار دارد و از طریق مسیرهای دوچرخه سواری مشخص تورهای اتوبوس یا اجاره اتومبیل های شخصی می توان به آن دسترسی پیدا کرد. این چشم انداز ناهموار و غیر مهمان نواز در قلب صحرای آتاکاما به دلیل شباهت وهم انگیز آن با سطح ماه، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می کند. این اثر ناشی از فرسایش ویژگی های شن و سنگ آن در اثر باد و آب در طی هزاره های بی شمار است. از جالب ترین ویژگی های آن بسترهای خشک دریاچه ای آن است این مکانریکی از خشک ترین مکان های سیاره است که به دلیل نمک رسوب شده سفید خیره کننده است.

جزیره ایستر و پارک ملی راپا نویی

معرفی مقاصد گردشگری شیلی
مقاصد گردشگری شیلی

این جزیره جذاب با وجود مجسمه های برجسته سنگی با وجود فاصله بیش از 3500 کیلومتر از سرزمین اصلی شیلی، همچنان شناخته شده ترین جاذبه کشور است. تعداد 887 عدد از این مجسمه ها تاکنون کشف شده اند و اکثر آن ها توسط پاک ملی محافظت می شوند. چشمگیرترین مجموعه در Ahu Tongariki است که 15 مورد از مجسمه ها در بزرگترین سکوی Moai جزیره یا “آهو” دوباره احداث شده اند.

سانتیاگو: پایتخت فرهنگی شیلی

معرفی مقاصد گردشگری شیلی
مقاصد گردشگری شیلی

سانتیاگو نه تنها پایتخت مالی و تجاری شیلی است ، بلکه به عنوان مرکز فرهنگی و سرگرمی این کشور محسوب می شود و فعالیت های تفریحی بی پایان را از جمله بازدید از بهترین موزه ها و گالری های آن، همراه با گزینه های عالی خرید، غذا خوردن و هتل را شامل می شود. سانتیاگو واقع در مرکز کشور و مرکز اصلی حمل و نقل، جایی است که بیشتر بازدیدکنندگان قبل از عزیمت به آند یا سایر مناطق با زیبایی طبیعی برجسته، مانند جزیره ایستر، سفرهای شیلیایی خود را از این شهر آغاز می کنند. باهوش ترین مسافران، در برنامه سفر به شیلی برای آشنایی با سانتیاگو وقت می گذارند. این شهر که در سال 1541 تاسیس شده و بسیار کم جمعیت است.

منطقه دریاچه شیلی

معرفی مقاصد گردشگری شیلی
مقاصد گردشگری شیلی

در امتداد بیش از 330 کیلومتر از Temuco تا Puerto Montt و شبیه مناطق کوهستانی آلپ اروپا، منطقه دریاچه شیلی (Zona Sur) ارزش کاوش را دارد. مانند پسر عموی آلپی خود، این منطقه زیبا از کوهپایه های آند دارای زمین های کشاورزی غنی در پایه آتشفشان های برف گیر بسیاری است که توسط جنگل های انبوه و نوعی دریاچه عمیق احاطه شده است که علاقه مندان به ورزش های آبی را به خود جذب می کند.

در ادامه می توانید با هیجان شن سواری در شیلی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید