کجا می‌روی تا بگویم چه کتابی با خود ببری

2
733
بلیط هواپیما همراه کتاب پیشنهادی برای دیدن شهر رم در ایتالیا
شهر رم در ایتالیا
کجا می‌روی تا بگویم چه کتابی با خود ببریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 1Rating: 4.5کجا می‌روی تا بگویم چه کتابی با خود ببریوقت آن است که یک همسفر خوب نیز با خود ببرید؛ کتاب پیشنهادی ما به شما سایه‌ی باد است؛ این کتاب اثر کارلوس روئیس سافون است که در ایران نیز توسط سهیل سمی ترجمه

کجا می‌روی تا بگویم چه کتابی با خود ببری

تعطیلات از آن فرصت‌های عالی برای لذت بردن از خواندن یک کتاب و غرق شدن در داستان آن است، زمانی‌که شما نه درگیر زمان‌بندی‌های سفت و سخت تحویل کارید، نه درگیر رسیدگی به جلسات مختلف و تعهدات کاری؛ خب پس بعد از انتخاب مقصد، خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل و بستن چمدان وقت آن می‌رسد که برای این تعطیلات چند کتاب مناسب نیز تهیه کنید. برای انتخاب کتاب دچار مشکل می‌شوید، شما هم ممکن است در میان ردیف کتاب‌ها سرگردان شوید؟ نگران نشوید، ما برای شما به فراخور مقاصدتان پیشنهادهایی داریم، کتاب‌هایی هم‌خوان با جایی که بلیط هواپیمایتان را به آنجا گرفته‌اید تا لذت سفر و کشف را برایتان دو چندان کند.

بلیط هواپیما به مقصد ایتالیا

کتاب پیشنهادی برای دیدن شهر رم در ایتالیا
کتاب پیشنهادی برای دیدن شهر رم در ایتالیا

برای این سفر کتاب پیشنهادی ما ویرانه‌های زیبا است، این کتاب اثر جس والتر است؛ داستان درباره‌ی سه شخصیت است که به دوران‌های مختلف تاریخی سفر کرده که سرانجام هم آنها را به رم می‌رساند، جالب است بدانید که فیلمی نیز بر اساس این کتاب ساخته شده‌است؛ این کتاب جذاب بارها و بارها توسط نشریات مختلف به عنوان یکی از آثار برگزیده‌ی سال 2012 انتخاب شده‌است.

یک کتاب‌ پیشنهادی دیگر برای این سفر، اتاقی با یک چشم‌انداز است، نویسنده‌ی این کتاب عاشقانه، ای.ام. فورستر است که در ایران نیز توسط محمد تهرانی ترجمه شده‌است. ناگفته نماند که فیلمی نیز بر اساس این کتاب ساخته شده‌است.

بلیط هواپیما به قصد وحش‌گشت (سافاری)

کتاب پیشنهادی برای دیدن حیات وحش سافاری
کتاب پیشنهادی برای دیدن حیات وحش سافاری

برای یک سافاری در دل طبیعت برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ بلیط هواپیمایتان را به مقصد یکی از کشورهای آفریقایی تهیه کرده‌اید؟ خب کتاب نیمی از یک خورشید زرد (Half Of a Yellow Sun) می‌تواند همسفر خوبی برای شما باشد. این کتاب اثر چیماماندا نگوزی آدیچی نویسنده‌ای نیجریه‌ای است، داستان کتاب نیز درباره‌ی جنگ‌های داخلی در این کشور است.

بلیط هواپیما به مقصد اسپانیا

کتاب پیشنهادی برای دیدن اسپانیا
کتاب پیشنهادی برای دیدن اسپانیا

اسپانیا کشوری رویایی است، بارسلون و بسیاری از شهرهای دیگر این کشور می‌تواند مقصدی مناسب برای سفرهای تابستانی شما باشد. اگر تصمیمتان برای خرید بلیط هواپیما به مقصد اسپانیا قطعی شده و همه‌ی کارهای خود را انجام داده‌اید، وقت آن است که یک همسفر خوب نیز با خود ببرید؛ کتاب پیشنهادی ما به شما سایه‌ی باد است؛ این کتاب اثر کارلوس روئیس سافون است که در ایران نیز توسط سهیل سمی ترجمه و انتشارات ققنوس آن را منتشر کرده‌است. در ادامه توجهتان را به بخشی از حرف‌های این نویسنده درباره‌ی کتاب جلب می‌کنیم:” بارسلون یک دلربایی، راز و حالت رمانتیک در داستان ایجاد می‌کند. چیزهای زیادی این مکان، خیابان‌ها تاریخ و مردمش را بی‌همتا می‌کند. گذشته از این، آنجا زادگاه من است: جایی که من آن را مثل کف دستم می‌شناسم. می‌خواستم از این پس‌زمینة خارق‌العاده، به عنوان یک عنصر اساسی استفاده کنم، خیلی شبیه کارهایی که رمان‌نویس‌های بزرگ قرن نوزدهم، همچون لندنی که دیکنز خلق کرده است یا پاریسی که ویکتور هوگو و بالزاک و غیره خلق کرده‌اند. وقتی رمان سایه باد نوشته شد استقبال گسترده جهانی از آن نظر بسیاری از منتقدان را به این موضوع جلب کرد و همة این‌ها به داستان مهیج آن باز می‌گردد. به شخصیت‌ها، خوشایند بودن زبان و تصویرسازی و تجربه‌ای که از خواندن آن حاصل می‌شود: «هنوز روزی را که پدرم برای نخستین بار مرا به گورستان کتاب‌های فراموش شده برد به یاد دارم. اوایل تابستان 1945 بود… ما در خیابان‌های مدفون زیر آسمان خاکستریِ بارسلونا راه می‌رفتیم. پدرم هشدار داد که در مورد چیزی که امروز می‌بینی، نباید به احدی حرفی بزنی، حتی به دوستت… هیچکس”

بلیط هواپیما به مقصد نیویورک

کتاب پیشنهادی برای دیدن نیویورک
کتاب پیشنهادی برای دیدن نیویورک

یکی از کتاب‌های خوب برای این سفر می‌تواند اثر بروکلین نوشته‌ی کولم تبین است. داستان از این قرار است که دختری ایرلندی برای به دست آوردن رویایی راهی آمریکا می‌شود. در سال 2015 فیلمی بر اساس همین رمان ساخته و اکران شد.

یکی دیگر از کتاب‌های دوست‌داشتنی برای سفر به آمریکا، زیبا و ملعون اثر فیتز جرالد شهیر است؛ این کتاب در سال 1922 منتشر شد؛ داستان درسال 1913 گذشته و نویسنده درباره‌ی پایان دوران رمانتیک و آغاز دوران واقعیت‌های سرکوبگر سخن می‌گوید. این کتاب توسط انتشارات ققنوس منتشر و توسط سهیل سمی ترجمه شده‌است.

بلیط هواپیما به مقصد پاریس

کتاب پیشنهادی برای دیدن پاریس
کتاب پیشنهادی برای دیدن پاریس

فرانسه است و غذاهای خوشمزه‌اش؛ اگر شما هم مسافر این شهر زیبا هستید، فرصت مزه کردن خوراک‌های کم‌نظیر فرانسوی را از دست دهید. برای این اکتشاف غذایی، کتاب زندگی من در فرانسه می‌تواند راهنمای شما باشد. او یک آشپز آمریکایی بود که با سفر به فرانسه و آموختن روش‌های فرانسوی توانست این سبک از آشپزی را به مردم آمریکا بیاموزد؛ یک فیلم دیدنی هم بر اساس این کتاب ساخته شده‌است، جولی و جولیا با بازی درخشان مریل استریپ در نقش جولیا چایلد.

بلیط هواپیما به مقصد مکزیک

کتاب پیشنهادی برای دیدن مکزیک
کتاب پیشنهادی برای دیدن مکزیک

برای سفر به مکزیک، کتاب مثل آب برای شکلات به اندازه‌ی بلیط هواپیما و اوراق شناسایی ضروری است. این داستان خواندنی در هر فصل با یک دستور آشپزی آغاز شده و آن را به یک خاطره و داستان پیوند می‌زند. یک رمان جذاب و خواندنی درباره‌ی غذا، عشق، خانواده در روزگاران گذشته‌ی مکزیک؛ این کتاب اثر لورا اسکوئیول است که توسط مریم بیات ترجمه شده و آن را انتشارات روشنگران و زنان منتشر کرده‌است.

کتاب و سفر ترکیبی طلایی است که می‌تواند هر تعطیلاتی را رویایی و خاطره‌انگیز کند، بلیط هواپیمایتان به هر مقصد که باشد و در هرکجای آن که محل اقامتتان را رزرو کرده باشید، فرقی نمی‌کند، در حال می‌توانید کتاب‌هایی مناسب را برای این گشت و گذار یافته و با خود ببرید.

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید