ملزومات سفر با دوچرخه

آیا تا به حال به دوچرخه‌ای که در گوشه حیاطتان افتاده به چشم وسیله‌ای برای انجام مسافرت نگاه کرده‌اید؟ اگر خرید بلیط هواپیما یا بلیط سایر وسایل نقلیه و انجام مسافرت را نه‌فقط راهی برای پر کردن اوقات فراغت بلکه روشی برای یادگیری، شناخت جهان و کسب تجربیات جدید بدانید، مطمئناً با پیشنهاد استفاده از دوچرخه برای انجام یک مسافرت به‌یادماندنی موافق خواهید بود. در عین حال، نیازی به گفتن این موضوع نیست که سفر با دوچرخه مثل سفر با هر وسیله دیگری نیازمند تدارکات لازم، برنامه‌ریزی و بسیاری از مسائل دیگر است.

0
78
ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه
ملزومات سفر با دوچرخهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 2Rating: 3.5ملزومات سفر با دوچرخه به دور دنیا - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانآیا تا به حال به دوچرخه‌ای که در گوشه حیاطتان افتاده به چشم وسیله‌ای برای انجام مسافرت نگاه کرده‌اید؟ اگر خرید بلیط هواپیما یا بلیط سایر وسایل نقلیه و انجام مسافرت را نه‌فقط راهی برای پر کردن اوقات فراغت بلکه روشی برای یادگیری، شناخت جهان و کسب تجربیات جدید بدانید، مطمئناً با پیشنهاد استفاده از دوچرخه برای انجام یک مسافرت به‌یادماندنی موافق خواهید بود.

سفر با دوچرخه

آیا تا به حال به دوچرخه‌ای که در گوشه حیاطتان افتاده به چشم وسیله‌ای برای انجام مسافرت نگاه کرده‌اید؟ اگر خرید بلیط هواپیما یا بلیط سایر وسایل نقلیه و انجام مسافرت را نه‌فقط راهی برای پر کردن اوقات فراغت بلکه روشی برای یادگیری، شناخت جهان و کسب تجربیات جدید بدانید، مطمئناً با پیشنهاد استفاده از دوچرخه برای انجام یک مسافرت به‌یادماندنی موافق خواهید بود. در عین حال، نیازی به گفتن این موضوع نیست که سفر با دوچرخه مثل سفر با هر وسیله دیگری نیازمند تدارکات لازم، برنامه‌ریزی و بسیاری از مسائل دیگر است. پس با توجه به این موضوع، بهتر است قبل از برنامه‌ریزی برای رکاب زدن با دوچرخه و سفر به شهری دیگر، ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا با ملزومات سفر با دوچرخه آشنایی بیشتری داشته باشید. بدین‌ترتیب مسافرت با این وسیله هم می‌تواند همانند زمانی که بلیط هواپیما می‌خرید راحت، آسوده و البته جذاب باشد.

✅ بازدید از مقاله سفر خارجی با دوچرخه
✅ بازدید از مقاله مسیرهای دوچرخه سواری در جهان
✅ بازدید از مقاله سفر هوایی با دوچرخه
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آمستردام شهر گل و دوچرخه

انتخاب مناسب‌ترین لباس‌ها

ملزومات سفر با دوچرخه
لباس مناسب دوچرخه سواری

از آنجایی که در طول سفر با دوچرخه باید خودتان پدال بزنید و جلو بروید، قانون کلی برای بستن بار سفر در این مورد، برداشتن وسایلی با کمترین وزن ممکن می‌باشد. بنابراین بهتر است آن دست از لباس‌های خود را برای سفر با دوچرخه انتخاب کنید که سبک، قابل‌حمل و قابل قرارگیری در داخل کیف مسافرتی هستند. برخی‌ها دوست دارند دو نوع لباس با خود بردارند. نوع اول برای زمانی که در حال رکاب‌زنی هستند و نوع دوم برای زمانی که دیگر بر روی دوچرخه نیستند. اما در کل بهتر است لباس‌هایی بردارید که برای هر دو حالت مناسب باشند.

لازم به ذکر است که کلاه، کفش، دستکش و سایر وسایل مخصوص دوچرخه‌سواری هم باید جزو لباس‌های سفر شما باشند. بنابراین نمی‌توان هر لباسی را برای سفر با دوچرخه در نظر گرفت. مثلاً اصلاً نباید به گزینه‌ای مثل ژاکت یا پالتو فکر بکنید. البته مثل زمانی که می‌خواهید بلیط هواپیما بخرید، هنگام انجام سفر با دوچرخه هم بهتر است مقصدی را برگزینید که بتوانید با اقلیم و آب‌وهوای آن سازگاری داشته باشید.

آماده‌سازی کامل دوچرخه

ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه

همان‌طور که می‌دانید، تمامی وسایل نقلیه نیاز به انجام برخی تعمیرکاری‌ها و رسیدگی‌ها دارند. دوچرخه نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشد. بنابراین باید قبل از شروع حرکت با روغن‌کاری قطعات مختلف دوچرخه و همچنین سرویس کردن ترمز، چرخ‌ها و دیگر قسمت‌های این وسیله، از سالم بودن همه آن‌ها اطمینان حاصل کنید. همچنین بد نیست برخی کارهای مربوط به تعمیر دوچرخه مثل تعویض لاستیک پنجر‌شده را هم یاد بگیرید و یک جعبه پر از آچارهای مخصوص برای تعمیر دوچرخه همراه با خود داشته باشید.

آب همیشه مایع حیات است

ملزومات سفر با دوچرخه
همراه داشتن آب

چه در هنگام خرید بلیط هواپیما چه در سفر با دوچرخه و چه در هر لحظه دیگری از زندگی، بدن ما به آب نیاز دارید. مطمئناً چنین نیازی، هنگام انجام فعالیت بدنی مثل دوچرخه‌سواری بسیار بیشتر هم می‌شود. بنابراین بهتر است فکری هم برای آب آشامیدنی خود در طول راه داشته باشید. ممکن است در طول راه به روستاهایی برسید که اصلاً آب مناسبی برای آشامیدن ندارند. بنابراین بد نیست یک دستگاه تصفیه کن کوچک نیز با خود بردارید.

لیست کوتاهی از لوازم ضروری

ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه

مثل زمانی که بلیط هواپیما می‌خرید و به مسافرت می‌روید، هنگام سفر با دوچرخه هم باید به فکر امنیت خود بود. پس بهتر است یک قفل مناسب برای بستن دوچرخه همراه با خود بردارید. همچنین چند بسته شکلات برای تأمین کالری موردنیاز، لوازم ارتباطی مناسب، چند جفت کفش اضافه، کیسه خواب، عینک دودی، کرم ضد آفتاب، چادر و اجاق گاز صحرایی نیز هر یک به نوبه خود سهم عمده‌‌ای در راحتی سفر شما خواهند داشت.

دوچرخه‌سواری آزمایشی

ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه

این نکته کاملاً واضح است که هیچ‌گاه سفر با دوچرخه به راحتی خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی نخواهد بود. به همین دلیل، لازم است که قبل از شروع مسافرتتان وسایل خود را جمع کنید و دوچرخه مسافرتی مدنظر را به صورت آزمایشی در اطراف خانه برانید. بدین‌ترتیب شما می‌توانید از میزان سنگینی بار خود کاملاً آگاه شوید و در صورت نیاز کمی از این سنگینی بکاهید. به این نکته هم توجه داشته باشید که قرار است این دوچرخه را چندین ساعت برانید. پس باید به فکر عضلات خود باشید و کمی قبل از شروع سفر خود را به ورزش عادت دهید.

چند نکته دیگر برای سفر با دوچرخه

ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه

از آنجایی که برخلاف خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی، هنگام سفر با دوچرخه مجبور به توقف در روستاها و شهرهای متفاوت خواهید شد، بهتر است قبل از سفر با مراجعه به پزشک و انجام واکسیناسیون، بدن خود را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها ایمن سازید. همچنین اگر مسیر حرکتتان مشخص است، بهتر است حداقل چند جمله ساده به زبان مردم محلی هر شهر بلد باشید تا بتوانید برخی از نیازهای خود را برآورده سازید.

نیازی به گفتن این نکات هم نیست که برداشتن برخی لوازم الکترونیکی مثل شارژر، داشتن اپلیکیشن‌های مناسب سفر بر روی تلفن همراه و آگاهی از فرهنگ، رژیم ویزا و بسیاری از مسائل دیگر در مورد مقصد مسافرت هم برای شما الزامی خواهد بود. البته برخورداری از چنین مزیت‌هایی حتی هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی هم بسیار کارساز هستند چه رسد به انجام سفر با دوچرخه.

ملزومات سفر با دوچرخه
سفر با دوچرخه

نکات اشاره شده در این مطلب، همگی ملزوماتی هستند که برای سفر با دوچرخه به آنها نیاز داریم. مطمئناً، این نکات، همه جوانب چنین مسافرتی را در برنمی‌گیرند. پس بهتر است در صورت امکان، قبل از آغاز سفر با چند تن از افراد با تجربه در این زمینه هم مشورتی داشته باشید. در عین حال، شکی نیست که سفر اول شما با دوچرخه بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود. اما مسلماً تجربه این سفر در سفرهای بعدی بسیار کارساز و مفید واقع می‌شود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید