راه های مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلندی‌ها اعتقاد دارند تا نفس می‌کشی باید زندگی کنی و از زندگی لذت ببری؛ بین تایم‌های کاری و مدت زمانی که برای خانواده و دوستان خود صرف می‌کنی، تعادل برقرار کنی تا بدانی زندگی چیست. هر کسی چنین آرزویی دارد ولی وقتی اوضاع نابسامان اقتصادی گریبان‌گیرمان می‌شود خیال زندگی در کشورهای پیشرفته رهایمان نمی‌کند و گاهی فرصت حضور در کشوری مثل نیوزیلند هم برایمان پیش می‌آید تا مسیر جدیدی از زندگی را تجربه کنیم.

0
50
روش های مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند
راه های مهاجرت به نیوزیلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 24Rating: 4.5مهاجرت به نیوزیلند و روش ها و اطلاعات کافی برای مهاجرت به نیوزیلند.مهاجرت به نیوزیلند با تسهیلات مناسبی که برای اقامت دائمی و موقت کاری برای مهاجران درنظر گرفته به یکی از مقاصد تحصیلی و کاری محبوب برای ایرانی‌ها تبدیل شده.

مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلندی‌ها اعتقاد دارند تا نفس می‌کشی باید زندگی کنی و از زندگی لذت ببری؛ بین تایم‌های کاری و مدت زمانی که برای خانواده و دوستان خود صرف می‌کنی، تعادل برقرار کنی تا بدانی زندگی چیست. هر کسی چنین آرزویی دارد ولی وقتی اوضاع نابسامان اقتصادی گریبان‌گیرمان می‌شود خیال زندگی در کشورهای پیشرفته رهایمان نمی‌کند و گاهی فرصت حضور در کشوری مثل نیوزیلند هم برایمان پیش می‌آید تا مسیر جدیدی از زندگی را تجربه کنیم. اینجاست که باید دست به دامن اینترنت و افراد باتجربه شویم و با جزئیات این مهاجرت آشنا شویم. نیوزیلند با تسهیلات مناسبی که برای اقامت دائمی و موقت کاری برای مهاجران درنظر گرفته و همچین ارزیابی نمره کم‌تر زبان به یکی از مقاصد تحصیلی و کاری محبوب برای ایرانی‌ها تبدیل شده است و با اقتصاد پویا و رو به رشدش تضمین خوبی برای آینده شغلی و زندگی افراد ارائه می‌دهد اما همه چیز به همان سادگی نیست و همانطور که می‌دانید مهاجرت به کشور دیگر پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، مراحل این مهاجرات از قبل اقدام تا بعد از مهاجرت را شامل می‌شوند و باید تک تک آن‌ها را با جزئیات بررسی کنید.

مراحل اولیه

روش های مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند

در دو مرحله اول مزیت‌های اقامت در نیوزیلند و شرایط اخذ ویزای دائمی باید سنجیده شوند، نیوزیلند به شرط کسب مهارت‌های شغل‌های کلیدی این کشور و بر آمدن از پس هزینه اقامت مزیت‌هایی را در اختیار متقاضیان می‌گذارد؛ در این کشور با استقبال گرم و مهمان‌نوازی معروفشان روبرو می‌شوید، نیوزیلند نه تنها از زیبایی‌های طبیعی چیزی کم ندارد بلکه تمیزی کشور چهره دیگری به آن داده، امنیت به اندازه‌ای است که هر گوشه‌ای از ذهن و روحتان از بودن در آن‌جا لذت می‌برد. برای نیوزیلندی‌ها خانواده در راس اولویت‌هایشان جا داشته و از این نظر با فرهنگ ما هم‌خوانی بیش‌تری دارند. در مورد تحصیل باید گفت که دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی نیوزیلند در کل دنیا شناخته شده‌اند و استانداردهای بالایی دارند و حتی برای رشته‌های مختلفی از جمله مهندسی، پزشکی و علوم پایه فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد کرده است.

شرایط اقامت

روش های مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند

یکی از دلایلی که مهاجرت به نیوزیلند را در مقایسه با کشوری مثل استرالیا متفاوت ساخته به دلیل فرصتی است که به متقاضیان سنین بالا داده شده است. برای مهاجرت به استرالیا با محدودیت سنی متقاضیان مواجه بودیم و فقط کسانی می‌توانستند اقدام به مهاجرت کنند که کمتر از 45 سال سن داشتند ولی برای این کشور چنین فرصتی را برای متقاضیانی که کمتر از 55 سال دارند، فراهم کرده و اگر این افراد دارای سلامتی کامل و فاقد سوء پیشینه کیفری و قضایی باشند و همچنین از گذرنامه معتبری بهره‌مند باشند می‌توانند برای اقامت دائم نیوزیلند و مهاجرت به این کشور اقدام کنند که البته این مهاجرت از 4 طریق ممکن می‌باشد.

راه‌های مهاجرت

مهاجرت از طریق تحصیل

روش های مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند

جالب است کمی درباره تمایز نظام تحصیلی نیوزیلند بدانید، قبل از دوران ابتدایی دوره‌ای اختیاری با عنوان ECE برای دوران اولیه کودکی در نظر گرفته شده که سطح اول نظام تحصیلی کشور محسوب می‌شود. کودکان از زمان تولد تا ورود به مدرسه این دوره را می‌گذرانند و با وجود اجباری نبودن این دوره بیش از 90 درصد کودکان نیوزیلندی این دوره ECE را می‌گذرانند. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید مدرک دانشگاهی معتبری داشته باشید که اداره مهاجرت نیوزیلند امکان ارزشیابی آن را داشته باشد. در کل مهاجرت از طریق تحصیل گزینه راحت‌تری است چون پذیرش نیوزیلند نسبت به سایر کشورها بیش‌تر است، پس از تحصیل اجازه یک سال حضور در نیوزیلند خواهید داشت که می‌توانید با دریافت اجازه کار، اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ کنید.

✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی
✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای دانشجویی نیوزیلند
✅ بازدید از مقاله تجربه خوردنی‌های لذیذ در نیوزیلند

مهاجرت از طریق کار

روش های مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند

پیچیدگی‌های مهاجرت از طریق کار خیلی بیش‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید و بهتر است با کمک مشاورهای موسسه‌های مربوطه با تمام جزئیات این روند آشنا شوید. اگر موفق به کسب امتیاز مورد نظر شده باشید و از 140 امتیاز حداقل 100 امتیاز دریافت کنید موفق به اخذ ویزای کار خواهید شد. این ویزا مانند ویزای اسکیل ورکر استرالیا معایب و پیچیدگی‌های سخت خودش را دارد و به هیچ وجه روش ساده‌ای برای مهاجرت به نیوزیلند محسوب نمی‌شود، حتی اگر یک بار ریجکت شوید دیگر شانسی برای اخذ ویزای کار نیوزیلند نخواهید داشت.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

روش های زندگی در نیوزیلند
زندگی در نیوزیلند

چناچنه موقعیت سرمایه‌گذاری در کشور نیوزیلند را داشته باشید این مسیر برایتان هموارتر می‌شود ولی حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت از این طریق حدود 100 هزار دلار نیوزیلند است و سیستم امتیازبندی خاصی برای این منظور در نظر گرفته شده است. برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در هر کشوری باید یک طرح یا به اصطلاح پلان توجیهی اقتصادی داشته باشید که اداره بازرگانی آن کشور منفعت این طرح را برای امور اقتصادیشان ارزیابی کند و بعد از پذیرش و ثبت با پرداخت مالیات موفق به اقامت دائم در این کشور شوید. گواهی عدم سوء پیشنیه، ورشکسته نشدن در سال‌های اخیر و سودآوری طرح متقاضی از شرایط الزامی پذیرش این اقامت هستند.

مهاجرت از طریق ازدواج

روش های زندگی در نیوزیلند
زندگی در نیوزیلند

در کشور ما مهاجرت از طریق ازدواج یکی از راه‌های دستیابی به آرزوی اقامت در کشورهای خارجی شده است، چنانچه با ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل در کشور نیوزیلند باشید و قصد ازدواج با یکی از تبعه این کشور را داشته باشید فرصت اقامت دائم نیوزیلند برایتان مهیا می‌شود و بعد از آن موفق به اخذ تابعیت نیوزیلند خواهید شد. به طبع این روش هم راه ساده‌ای نیست و روند ارزیابی این تقاضا به طور مکرر مورد بررسی قرار می‌گیرد. اما شرط اصلی ازدواج در نیوزیلند این است که سن طرفین بالای 18 سال باشد و حداقل یک سال باهم زندگی کرده و رابطه مستحکم و واقعی داشته باشند، ضمنا متقاضی باید حداقل نمره 5 را در آیلتس کسب کرده باشد.

سخن آخر

روش های زندگی در نیوزیلند
زندگی در نیوزیلند

هر کدام از روش‌های مهاجرت به نیوزیلند شرایط و قوانین مخصوص و منحصربه‌فردی دارد که باید ریز به ریز مطالعه شود و حتی در چنین کشور پیشرفته‌ای هم مهاجرت می‌تواند مشکل‌ساز و دارای معایب خاص خود باشد، لذا به غیر از اینترنت باید در جلسات مشاوره رسمی در زمینه مهاجرت شرکت کنید. هر چند گفته می‌شود اداره مهاجرت نیوزیلند در مورد مدرک زبان و نمره آن سخت‌گیری کم‌تری نسبت به استرالیا دارد ولی آنچه اهمیت دارد قدرت ارتباطی شما به این زبان است و از طرفی کسانی که مدرک فوق لیسانس یا دکتری دارند راحت‌تر می‌توانند به نیوزیلند مهاجرت کنند ولی این بدین معنا نیست که بقیه متقاضیان شانس کمتری داشته باشند، تمام این مطلب راهنمایی کلی درباره مهاجرت به نیوزیلند بود که برای جزئیات بیش‌تر توصیه می‌کنیم با موسسات مربوطه تماس بگیرد.

برای خرید بلیط هواپیما نیوزیلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید