مهم ترین ابزار برای کمپ زدن

برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار مهم است که در سفر به دل طبیعت تمام وسایل و ابزار کاربردی را همراه داشته باشند تا در صورت هرگونه نیاز یا مشکل بتوانند آن را سریعا رفع نمایند.

0
23
معرفی مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 3Rating: 4.0مهم ترین ابزار برای کمپ زدن و طبیعتگردی.مهم ترین ابزار برای کمپ زدن مورد بسیار مهمیست چراکه کمپینگ و شب مانی در دل طبیعت به دور از امکانات رفاهی و هرگونه وسایل لازم بسیار طاقت فرساست.

با مهم ترین ابزار برای کمپ زدن آشنا شوید.

برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار مهم است که در سفر به دل طبیعت تمام وسایل و ابزار کاربردی را همراه داشته باشند تا در صورت هرگونه نیاز یا مشکل بتوانند آن را سریعا رفع نمایند. امروزه، با واژه کمپینگ در صنعت توریسم و اکو توریسم زیاد روبرو می شویم و ممکن است بسیاری از افراد با معنای این واژه آشنایی نداشته باشند. “کمپینگ” به محلی گفته می شود که طبیعت گردان شب را در آن سپری می کنند. واژه لاتین Camp درواقع از کلمه Campus به معنای “زمین” گرفته شده است و به محلی اشاره می کند که می توان در آن چادر زد. در بسیاری از کشورها همچون انگلستان در قسمت های مختلف شهر محل هایی مخصوص کمپ زدن تعیین شده اند که طبیعت گردان می توانند در آن ها چادر زده و شب را بمانند. اما کمپینگ تنها مختص جاهایی که برای این کار تعیین شده اند، نیست. می توان در بازدید از اکثر جاذبه های طبیعی در محل مناسب کمپ زد و شب را در آن سپری کرد. کمپ زدن باید با در نظر گرفتن تمام جوانب انجام شود و عواملی چون شرایط آب و هوایی و حمله حیوانات وحشی در نظر گرفته شوند. حتی باید دقت کرد تا در محل های غیرقانونی و ممنوع کمپینگ، چادر نزد. با این حال، کمپینگ و شب مانی در دل طبیعت که کاملا به دور از امکانات رفاهی و هرگونه وسایل لازم انسانی است، نیازمند همراه داشتن یک سری ابزار و وسایل جهت رفع نیازها و ضرورت ها است. مهم ترین ابزار برای کمپ زدن را باید هر طبیعت گردی بشناسد و از آن ها برای کاستن سختی های ماندن در طبیعت استفاده کند. این ابزار باید قبل از سفر آماده شده و در کوله پشتی یا صندوق عقب ماشین قرار بگیرند. آشنایی با مهم ترین ابزار کمپ زدن و تهیه کردن آن ها شاید به نظرتان سخت و زمان بر بیاید، اما باور کنید بهتر از آن است که حین رسیدن به مقصد متوجه خراب زیپ کیسه خوابتان شوید یا میله مرکزی چادر را در خانه جا گذاشته باشید.

معرفی مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدن

دردسری که نداشتن این ابزار برایتان در سفر به بار خواهند آورد، بسیار سخت تر از زحمت چک کردن و فراهم کردن آن ها در مبداء است. اگر ازجمله افرادی هستید که زیاد اقدام به رزرو بلیط هواپیما می کنید و سفر به نقاط مختلف و بازدید از جاذبه های طبیعی را دوست دارید، قطعا می دانید که طبیعت گردی و در طبیعت ماندن به همان اندازه جذابیت، دشوار هم هست. کمپ زدن برای بسیاری از جهانگردان و مسافران از اقامت در هتل و مسافرخانه بسیار لذت بخش تر است و این افراد ترجیح می دهند به جای محبوس شدن در یک اتاق کوچک و فضای بسته و همچنین پرداخت هزینه بابت اقامت، خودشان در طبیعت کمپ بزنند و از اقامت و تجربه متفاوتشان لذت ببرند. این دسته از مسافران بر این باورند که می توانند بدون متحمل شدن هزینه های گزاف بیشترین لذت را از سفر ببرند.

ازجمله زیبایی ها کمپ زدن و شب مانی در طبیعت این است که در یک منطقه بکر با طبیعت فوق العاده زیبا غروب و طلوع آفتاب را تماشا می کنید یا شب ها ستاره ها را می شمارید. برای داشتن یک کمپینگ به یاد ماندنی و خاطره انگیز بایستی ابزار لازم برای کمپ زدن را همراه داشته باشید تا در طول کمپینگ به هیچ مشکلی برنخورید. سعی کنید قبل از سفر لیستی از مهم ترین ابزار برای کمپ زدن را تهیه و چک کرده و از برداشتن آن ها اطمینان حاصل کنید. اگر در مورد انتخاب ابزار و تهیه آن ها اطلاعات کافی ندارید و یا مطمئن نیستید که کدام ابزارها برای کمپ زدن ضروری هستند، این مقاله سفرستان را دنبال کنید و تمام آن چه که باید درباره مهم ترین ابزار کمپ زدن بدانید، یاد بگیرید.

فیلتر آب شخصی (لایف استرا)

فیلتر آب شخصی که نام لاتینش لایف استرا است، یک اختراع هوشمندانه برای نوشیدن مستقیم آب از گودال ها و رودخانه با هیچ خطر تهدید کننده ای به حساب می آید. اختراع این وسیله جایزه سال را از مجله تایمز دریافت کرد. در این وسیله یک فیلتر تصفیه میکروبیولوژیک وجود دارد که به تصفیه آب کمک می کند. قیمت این فیلتر آب شخصی برخلاف تصور بسیار هم معقول است و برای طبیعت گردانی که در طول سفر دسترسی به آب آشامیدنی ندارند، ساخته شده است. به جای حمل کردن آب آشامیدنی سالم با وزن های زیاد، می توان این وسیله را همراه داشت و از هر منبع آبی بدون هیچ نگرانی استفاده کرد.

✅ بازدید از مقاله غذاهای مناسب کمپینگ

فایر استیل (وسیله ای برای جرقه زدن)

معرفی مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدن

در طبیعت گردی و به خصوص شب مانی از جمله موارد ضروری روشن کردن آتش است. آتش روشن کردن برای گرم شدن، دور شدن هرگونه حیوانات موزی از چادر، پختن غذا و در صورت خیس شدن برای خشک کردن خود و لباس ها ضروری است. اما فکر کنید در آب و هوای بارانی نیاز به روشن کردن آتش داشته باشید. در این شرایط چه خواهید کرد. وسیله فایر استیل دقیقا برای این منظور ساخته شده تا طبیعت گردان بتوانند در هر آب و هوایی آتش درست کنند. فایر استیل ارتش سوئیس یک وسیله کوچک و کابردی است که می تواند در یک لحظه جرقه ای با دمای 3000 درجه سانتی گراد ایجاد کند. این وسیله می تواند 12000 جرقه تولید کند که توسط انجمن بین المللی آموزش بقا هم تائید شده است. فایر استیل برای روشن کردن سریع آتش از جمله موارد ضروری و مهم سفر است.

ال ای دی های خورشیدی

یکی از وسایل بقای ضروری، ال ای دی های خورشیدی هستند. این وسیله در صورت گرفتاری در یک بلای طبیعی چون زلزله شدید و یا شب مانی در طبیعت بسیار کاربردی و مهم است. این ال ای دی ها در انواع مختلف وجود دارند و هنگام خرید باید به جزئیاتی ازقبیل اینکه چه مدت زمان باید در آفتاب قرار بگیرند تا شاؤز شوند و یا چه مدت بعد از شارژ شدن می توان استفاده کرد، توجه کنید. در این میان، تعداد محدودی از انواع چراغ های ال ای دی خورشیدی کاربردی هستند. مدل های حرفه ای و پیشرفته این چراغ ها پس از 10 دقیقه قرار گرفتن در نور خورشید می توانند با کمک 3 ال ای دی به مدت یک ساعت نور مصنوعی بدهند. علاوه بر این، این چراغ به مدت 110 دقیقه حالت چشمک زن دارد. اکثر این چراغ ها ضد ضربه و ضدآب تا عمق 13 متر هستند. پس در مورد خیس شدن و افتادن آن ها نگرانی نداشته باشید.

اجاق خوراک پزی دو منظوره

در طبیعت گردی یکی دیگر از موارد مهم پختن غذا است. برای این منظور می توانید یک اجاق خوراک پزی دو منظوره تهیه کنید. اما منظور از دو منظوره بودن این اجاق خوراک پزی چیست؟ اکثر طبیعت گردان معتقدند اگر به جایی بروید که گوشی هایتان آنت دهی داشته باشند، شما اصلا به طبیعت نرفته اید و فقط از منزل خارج شده اید. برخی هم مخالف این عقیده هستند و بر این باورند که در طول اقامت در طبیعت و شب مانی دسترسی به گوشی و امکان ارتباط با دنیای بریون در مواقع اضطراری ضروری است. بنابراین، اگر شما هم از مخالفان عقیده اولی هستید و در طبیعت گردی نگران شارژ کردن گوشی تان هستید، می توانید با کابل مخصوص گوشی تان را به اجاق خوراک پزی دو منظوره متصل کرده و آن را شارژ کنید. نام این وسیله “استو بیولایت” است. این وسیله با سوختن مواد قابل اشتعال نیروی برق تولید می کند. می توانید زمانی که غذایتان در حال پختن است، گوشی تان را هم شارژ کنید. گاه می توانید به جای روشن نگه داشتن اجاق برای شارژ گوشی، در حد یک تماس اضطراری آن را وصل و شارژ کنید.

آبگرم کن خورشیدی (ران سوکت)

معرفی مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدن

پیشرفت تکنولوژی به اختراع وسیله های جالب و پرکاربرد باعث شده است. با کمک آبگرم کن خورشیدی (ران سوکت) می توانید با نور خورشید آب را جوش بیاورید. این وسیله در پخت و پز، آشامیدن، شست و شو و در جعبه های کمک اولیه بسیار کاربرد دارد. از آب به دست آمده از این وسیله می توانید برای درمان زخم ها و استریلیزه کردن استفاده کنید. قیمت این وسیله نسبت به کابردش چندان زیاد است و کاملا  معقول است.

بخاری جیبی (هند وارمِر)

مارک زیپپو معمولا با فندک هایش بسیار معروف است اما این مارک محصولات دیگری هم دارند که با آتش کار می کنند. بخاری جیبی یا هنر وارمر یکی از این محصولات است که ده برابر یک هند وارمر ک بار مصرف گرما تولید می کند و تا چندین بار قابل استفاده است. این وسیله شعله مستقیم تولید نمی کند، گرمایی که ایجاد می کند از داخل محفظه ای مطمئن که در حال سوختن است، به بیرون منتقل می شود. این بخاری جیبی با یک بار باز و پر کزدن می تواند تا 12 ساعت مورد استفاده قرار گیرد. گرچه این وسیله در هوای بسیار سرد و سوزدار جواب نمی دهد اما در موقع خواب و وزش بادهای سرد گرمای خوبی انتقال می دهد.

چاقوی همه کاره لیدرمن

معرفی مهم ترین ابزار برای کمپ زدن
مهم ترین ابزار برای کمپ زدن

یک چاقوی همه کاره، چاقویی نیست که چندین ابزار به آن وصل شده اند. بلکه چاقویی است که لبه صاف و دسته ثابت دارد و در شرایط بحرانی بسیار به دردتان می خورد. چاقوی همه کاره لیدرمن با کمک یک دسته 16 ویژگی دارد. روی هرکدام از تیغه های چاقو حکاکی هایی صورت گرفته که در تاریکی می توانید با کشیدن دستتان به روی آن ها بفهمید که چه کاربردی دارند.

در پایان باید بگوییم که داشتن تمام این ابزارها برای کمپ زدن ضروری هستند و هر طبیعت گرد واقعی باید این ابزار را در سفر همراه داشته باشد. وسایلی چون جعبه کمک های اولیه شامل دستمال مرطوب استریل شده، کرم یا ژل ضدعفونی کننده، پماد ضد آفتاب و سوختگی، مسکن و چشب نواری نیز در سفر مهم هستند.

در ادامه می توانید با بهترین نواحی ایران برای کمپینگ آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید