موزه ای به وسعت زمین

بر روی پهنه‌ی گسترده، زمین که خانه‌ی ماست، در میان شهرها و کشورهای گوناگون بناها و آثاری را می‌بینیم که تحسین ما را برمی‌انگیزد، آثاری که نشان از هنر، توانمندی و ذوق و سلیقه‌ی سازندگانش دارد.

0
22
معرفی موزه ای به وسعت زمین
موزه ای به وسعت زمین
موزه ای به وسعت زمینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 2Rating: 4.0موزه ای به وسعت زمین و بازدید از مکان های عجیب و شگفت انگیز.موزه ای به وسعت زمین برخی از این پدیده‌های طبیعی همچون آثار ساخت دست بشر چنان عجیب به نظر می‌رسند که باور واقعی بودن آن  نیز حتی می‌تواند کمی دشوار باشد.

آشنایی با موزه ای به وسعت زمین

بر روی پهنه‌ی گسترده، زمین که خانه‌ی ماست، در میان شهرها و کشورهای گوناگون بناها و آثاری را می‌بینیم که تحسین ما را برمی‌انگیزد، آثاری که نشان از هنر، توانمندی و ذوق و سلیقه‌ی سازندگانش دارد. این بار اما می‌خواهیم شما را به سفری در میان چند پدیده‌ی شگفت‌انگیز ببریم که معمار آنها طبیعت است، طبیعتی که هنرمندانه چنان صحنه‌های عجیبی به تصویر درآورده که هر بیننده‌ای را غرق در حیرت می‌کند. برخی از این پدیده‌های طبیعی همچون آثار ساخت دست بشر چنان عجیب به نظر می‌رسند که باور واقعی بودن آن  نیز حتی می‌تواند کمی دشوار باشد. اگر عاشق ماجراجویی هستید، بلیط هواپیمایتان را به مقصد این تصاویر بکر تهیه کنید و بر موزه‌ ای به وسعت زمین گام بردارید.

آبشار ایگواسو (Iguazu Fall)

معرفی موزه ای به وسعت زمین
موزه ای به وسعت زمین

در مسیر رود ایگواسو و در مرز برزیل و آرژانتین، آبشار عظیم با شکوهی به شکل نعل اسب قرار گرفته‌است؛ این آبشار از دو قسمت تشکیل شده که هر قسمت خود شامل آبشارهای کوچکتری می‌شود. حال تصور کنید در میان این آب‌های خروشان، جزیره‌هایی صخره‌ای پوشیده از درخت از میان آب رخ می‌نمایند. در هر دو کشور برزیل و آرژانتین در کنار این آبشار پارک‌هایی ملی قرار دارد که هردوی آنها در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده‌است، هر دوی این پارک‌ها پر از گونه‌های جانوری و گیاهی خاص همچون بگونیا و ارکیده و هزاران هزار پروانه‌ی دل‌فریب است؛ این توصیفی صحنه‌ای از یک فیلم تخیلی نیست بلکه صحنه‌ای است واقعی که اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد برزیل و یا آرژانتین باشد، می‌توانید از آن دیدن کنید. گفتنی است این آبشار در قرن 16 میلادی توسط یک کاشف اسپانیایی به جهان معرفی شد.

✅ بازدید از مقاله ترسناک‌ترین موزه‌‌های جهان

کومودو (Komodo) یا جزیره‌ی اژدها

معرفی موزه ای به وسعت زمین
موزه ای به وسعت زمین

اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اندونزی است در سفر خود سری هم به این جزیره‌ی زیبا بزنید؛ کومودو یکی از 17هزار و 508 جزیره‌ی اندونزی است. اما چه چیزی این جزیره را ویژه کرده‌است؟ افسانه‌هایی که درباره‌ی این جزیره دهان به دهان چرخیده است!

اوایل قرن بیستم ملوانان هلندی از حیوانی خبر دادند هفت متر درازا داشته و از دهانش آتش بیرون می‌آید، این داستان‌ها دهان به دهان گشت و کم کم این باور ایجاد شد در این جزیره اژدها زندگی می‌کند. اما سرانجام در نتیجه‌ی شکار یکی از این جانوران و تحقیق بر روی آنها به این نتیجه رسیدند که این موجود بومی، گونه‌ای از بزمجه است.

یکی دیگر از چیزهایی که این جزیره را ویژه می‌کند، سواحل صورتی است، سواحلی که تنها در چند نقطه‌ی جهان وجود دارد؛ اگر اهل غواصی هستید برای سفر به این جزیره تردید نکنید.

کوه تیبل (Table Mountain)

کوه تیبل کیپ تاون
کوه تیبل

در کیپ تاون، کوهی وجود دارد که به کوه میز معروف شده‌است؛ علت این نام گذاری قله‌ی مسطح این کوه است که گستره‌‌ی آن به سه کیلومتر می‌رسد؛ ابرها و مه معمولا قله‌ی این کوه را احاطه کرده است. این کوه پوشش گیاهی سرسبزی دارد و از جمله گیاهان روییده در اینجا می‌توان به ارکیده اشاره کرد.فرسایش باد و آب این کوهی آهکی را چون مجسمه‌ای تراشیده‌ و منظره‌ای بی بدیل را در افق شهر کیپ تاون ایجاد کرده‌است.

خلیج ها لونگ (Ha long Bay)

خلیج ها لونگ ویتنام
خلیج ها لونگ

خلیج ها لونگ را می‌توان خلیج هزار جزیره دانست. این خلیج 1960 جزیره‌ی کوچک آهکی را در بردارد، سنگ‌های آهکی این منطقه در طی سالیان تحت شرایط مختلف قرار گرفته‌اند که این خود سبب ایجاد تغییر شکل و فرسایش در آن شده، نتیجه هرچه که هست در فضای گرم‌سیری منطقه جلوه‌ای افسانه‌ای را ایجاد کرده‌است.

جالب است بدانید تحقیقات باستان‌شناسان و زمین‌شناسان نشان می‌دهد انسان‌های اولیه در حدود 10 هزار سال پیش در این منطقه می‌زیسته‌اند و همچنین در سال‌های پیش از میلاد موطن برخی فرهنگ‌های باستانی همچون لونگ و کای بئو بوده‌است. اگر دلیل دیگری می‌خواهد برای آنکه بلیط هواپیمای خودتان را به مقصد ویتنام بگیرید، همین بس که بگوییم این خلیج در فهرست میراث یونسکو نیز ثبت شده‌است.

رودخانه‌ی زیرزمینی پروتو پرینسس (Puerto Princesa Undergrou,d River)

معرفی موزه ای به وسعت زمین
موزه ای به وسعت زمین

این یک غار منحصر به فرد در کشور فیلیپین است؛ شما سوار بر قایق‌هایی مخصوص می‌شود و راهنماها شما را به دهانه‌ی غار می‌رسانند، از اینجا سفری شگفت‌انگیز را درون غاری زیبا بر روی آب‌های این رودخانه‌ی زیرزمینی آغاز کرده و از میان استالاگمیت‌ها و استالاکتیت‌ها عبور می‌کنید. این رودخانه‌ی زیرزمینی نیز در فهرست میراث یونسکو قرار دارد. در پارک ملی که این رودخانه در آن واقع شده، همچنین شما می‌تواند گونه‌های متفاوتی و زیبای پرندگان را مشاهده کنید، گونه‌های مخصوص کشورهای گرمسیری. اینجا هرساله گردشگران بسیاری را برای این اکتشاف زیرزمینی به خود جذب می‌کند.

فرسایش باد و آب در طبیعت گاه صحنه‌های بی‌بدیل و شگفت‌انگیزی را خلق می‌کند، درست به مانند مجسمه‌سازی چیره‌دست اشکالی منحصر به فرد را ایجاد می‌کند، گاه زمین بدل به موزه ای بزرگ می‌شود و دریاچه‌ها، کوه‌ها و صخره‌ها بدل به آثار هنری موجود در این موزه‌ها؛ پس فرصت را از دست ندهید و برای دیدن یکی از این آثار هنری طبیعی، یک بلیط هواپیما ارزان بگیرید و سفرتان را آغاز کنید.

در ادامه می توانید مقاله بیست هزار فرسنگ زیر دریا را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید