موزه دسرهای تایلندی

تایلند به خاطر طبیعت زیبایش سالانه میزبان گردشگران بیشماری است که برای لذت بردن از این طبیعت بکر عازم این کشور می شوند. آداب و رسوم تایلند نیز در نوع خود خاص و منحصر به فرد می‌باشد به طوری پای خبرنگاران و گزارشگران نیز به این سرزمین باز شده است. از طبیعت و جاذبه‌ها و آداب و رسوم این کشور که بگذریم، به غذاهای خوشمزه و خاص این سرزمین می‌رسیم. غذاهای تایلندی به ادویه‌های مختلف و طعم نسبتا تندشان شناخته می‌شوند اما در پس این غذاهای پر ادویه دسرهای خوشمزه و شیرینی می‌آید که نظیر آن را در کمتر جایی خواهید دید.

0
20
موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی
موزه دسرهای تایلندیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 1Rating: 3.5موزه دسرهای تایلندی در شهر آمفوآ کشور زیبا و دیدنی تایلند.موزه دسرهای تایلند انواع دسرها و حتی روش تهیه‌شان به نمایش می گذارد موزه دسرهای تایلندی در استان ساموت سونگکرام تایلند در شهر آمفوآ واقع شده است.

موزه دسرهای تایلندی

تایلند به خاطر طبیعت زیبایش سالانه میزبان گردشگران بیشماری است که برای لذت بردن از این طبیعت بکر عازم این کشور می شوند. آداب و رسوم تایلند نیز در نوع خود خاص و منحصر به فرد می‌باشد به طوری پای خبرنگاران و گزارشگران نیز به این سرزمین باز شده است. از طبیعت و جاذبه‌ها و آداب و رسوم این کشور که بگذریم، به غذاهای خوشمزه و خاص این سرزمین می‌رسیم. غذاهای تایلندی به ادویه‌های مختلف و طعم نسبتا تندشان شناخته می‌شوند اما در پس این غذاهای پر ادویه دسرهای خوشمزه و شیرینی می‌آید که نظیر آن را در کمتر جایی خواهید دید. دسرها در تایلند به اندازه‌ای دارای قدرت هستند که توانسته‌اند موزه‌ای را به خود اختصاص دهند: موزه دسرهای تایلندی.

موزه دسرهای تایلندی کجاست؟

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلند که در آن انواع دسرها و حتی روش تهیه‌شان به نمایش گذاشته شده در استان ساموت سونگکرام تایلند، در شهر آمفوآ واقع شده است. دلیل قرار گیری موزه در این استان درواقع در زمین‌های حاصلخیز آن پنهان است که تمام گیاهان و مواد مورد نیاز برای تهیه یک دسر خوشمزه را فراهم می‌کند. اگر خواهان چشیدن طعم شیرینی و یا دسرهای این کشور هستید، کافی است کلمه” کانوم- Kanom” را بر زبان بیاورید. کانوم در زبان تایلندی به معنای دسر، آبنبات، و شیرینی است. گفته می‌شود کانوم از دو کلمه کائو( برنج) و نوم( شیرین ) گرفته شده است. بسیاری از دسرها و شیرینی‌جات تایلندی، هنوز هم از ترکیب آرد برنج و شکر تهیه می‌شوند.

آمفوا- amphawa

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

اگر مسافر بانوکوک شده‌اید، حتما باید از آمفوا دیدن کنید. آمفوا جایی است که نه تنها بازارهای زیبای آن شما را مجذوب خود می‌کند، بلکه مجبورتان می‌کند دوربین عکاسی‌تان همیشه آماده عکس برداری باشد. کافه‌ها- رستوران‌ها- بازارها و مغازه‌های قدیمی و زیبایی‌های طبیعی بهانه خوب برای حداقل یک بار بازدید از آمفوا است. بازار شناور- بازار ریلی- قایق سواری در رودخانه- موزه دسرهای تایلندی- و معبد درختی بانیان تنها بخشی از جاذبه‌های آمفوا است.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تایلند
✅ بازدید از مقاله فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند

هدف از ایجاد موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرها برخلاف سایر موزه‌ها که به نظر کسل کننده می‌آیند، نشاط و شیرینی را به شما هدیه خواهد داد. اما این موزه چگونه و با چه هدفی ایجاد شد؟ طبق گفته‌های مدیر موزه Vichitar Sae-tiaw، این موزه در سپتامبر 2008 توسط شرکت صنایع شیرینی تایلندی(TCIC) با سرمایه اولیه 2.2 میلیون باتی از اداره ترویج سرمایه گذاری‌های کوچک و بزرگ ایجاد شد. وی در ادامه توضیح داد که هدف از ایجاد چنین موزه‌ای در واقع به نمایش گذاشتن تاریخ دسرهای سنتی تایلندی بوده است.

موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلندی، در منطقه راما II پارک از یک اتاق بسیار بزرگ به سبک معماری تایلندی تشکیل شده است. این اتاق بزرگ از چندین بخش متصل به هم تشکیل شده است که دسرها و غذاهای تایلندی به صورت نمونه‌هایی، در هر بخش به نمایش گذاشته شده‌اند. این نمونه‌ها به طرز حیرت آوری واقعی به نظر می‌رسند. در تهیه این نمونه‌ها به قدری ظرافت و توجه به کار رفته که شما را بر آن می‌کند تا برای اثبات واقعی بودنشان، ناخنک کوچکی بزنید. در این موزه اجاق گاز نیز قرار داده شده تا گردشگران در صورت دلخواه بتوانند به تهیه دسر بپردازند. با خرید بلیط هواپیما تایلند و بازدید از این موزه، در واقع به یادگیری دسرهای تایلندی می‌پردازید.

تاریخچه موزه

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلند، دسرهای سنتی تایلندی را به نمایش گذاشته که نسل به نسل منتقل شده و امروزه همچون میراثی به دست تایلندی‌ها رسیده است. با خرید بلیط هواپیما تایلند و بازدید از این موزه، به شناخت و یادگیری مواد اولیه- نکات پخت- و دسرهای تایلندی خواهید پرداخت که امروزه به ندرت یافت می‌شوند. بازدید از موزه دسرهای تایلندی روشی متفاوت برای یادگیری غذاها و دسرهای تایلندی است.

راه های دسترسی به موزه دسرهای تایلندی

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

برای بازدید از موزه دسرهای تایلند ابتدا باید با خرید بلیط هواپیما سفری به بانکوک داشته باشید. از بانکوک از طریق جاده راما2( یا بزرگراه شماره 35) به ساموت سونگکرام رفته و سپس به سمت چپ به بزرگراه شماره 325 در منطقه آمفوا بپیچید. این مسیر حدود 70 کیلومتر می‌باشد. جای پارک در ورودی بازار وجود دارد. موزه دسرهای تایلند را در ساختمانی زیبا نزدیک اسکله کشتی خواهید یافت.

ساعات بازدید

موزه دسرهای تایلندی خوشمزه
موزه دسرهای تایلندی

اگر به قصد بازدید از موزه دسرهای تایلند بلیط هواپیما خریده‌اید، باید توجه داشته باشید که روزهای یکشنبه- جمعه- و شنبه روزهای بازدید از این موزه است. ساعات کاری موزه نیز از ساعت 10 صبح آغاز شده و تا 19 عصر ادامه دارد. البته پیشنهاد می‌کنیم بعد از ظهرها به بازدید از این موزه بپردازید چراکه این موزه فاقد هزینه ورودی می‌باشد. ساختمان موزه دارای سرویس بهداشتی- رستوران و مغازه فروش سوغاتی نیز می‌باشد.

حتما تا به حال عکس‌های بسیاری از طبیعت حیرت انگیز تایلند و بازار شناور آن دیده و تصمیم گرفته‌اید تا در اولین فرصت بدست آمده بار سفر را ببندید و با خرید بلیط هواپیما عازم این کشور سرسبز  و پر رمز و راز شوید. اما انتخاب یک شهر از میان چندین شهر شاید کار دشواری باشد. ما پیشنهاد می‌کنیم بلیط هواپیما خود را به سمت بانکوک خریداری کنید تا از جاذبه‌های مختلف این شهر لذت ببرید. بعلاوه موزه دسرهای تایلندی از طریق بانکوک به راحتی قابل دسترس است. موزه دسرهای تایلندی بر خلاف سایر موزه نه تنها کسل کننده نیست بلکه نشاط خاصی را به شما داده و به احتمال بسیار زیاد اشتهایان را نیز باز خواهد کرد! بعلاوه با بازدید از این موزه نه تنها به قدمت، فرهنگ و تاریخ تایلند پی خواهید برد بلکه با قدیمی‌ترین دسرهای تایلندی نیز آشنا خواهید شد.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید