زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان را بشناسید

کره زمین پر از مکان های زیبا برای گردشگری است که آدمی را مجذوب خود می‌کند. بعضی از این مکان‌ها به طرزی شکل گرفته‌اند که در نوع خود منحصر به فرد هستند و مثل آن در دیگر نقاط این کره خاکی دیده نمی‌شود.

0
82
زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان
زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 30Rating: 4.0مکان های شگفت انگیز جهان و تجربه سفری خاطره انگیز و متفاوت.مکان های شگفت انگیز جهان به طرزی شکل گرفته‌اند که در نوع خود منحصر به فرد هستند و مثل آن در دیگر نقاط این کره خاکی دیده نمی‌شود.

مکان های شگفت انگیز جهان

کره زمین پر از مکان های زیبا برای گردشگری است که آدمی را مجذوب خود می‌کند. بعضی از این مکان‌ها به طرزی شکل گرفته‌اند که در نوع خود منحصر به فرد هستند و همانندشان در دیگر نقاط این کره خاکی دیده نمی‌شود. اگر روحیه ماجراجویی دارید و می‌خواهید به گشت و گذار در این سرزمین بپردازید، به ما ملحق شوید و با خرید بلیط هواپیما از سفرستان سفری خوش و به یادماندنی را تجربه کنید. در این مطلب به معرفی برخی مکان های شگفت انگیز دنیا می‌پردازیم.

غار یخی کامچاتکا، روسیه

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

این غار یخی سورئال در شبه جزیره کامچاتکا روسیه واقع شده ‌است. شبه جزیره کامچاتکا، در شرق دور روسیه، منطقه‌ای با زیبایی طبیعی استثنایی با آتشفشان‌های بزرگ متقارن، دریاچه ها، رودخانه‌های وحشی و ساحل دیدنی و جذاب است. این غار یک تونل طولانی با چشمه آب گرم است كه در زیر مزارع یخی یخچالی در پهلوهای آتشفشان موتنوفسکی در نزدیکی قرار دارد. از آنجا که یخچال های طبیعی در آتشفشان‌های کامچاتکا در سال‌های اخیر ذوب شده‌اند، سقف این غار اکنون به قدری نازک شده ‌است که نور خورشید از آن نفوذ می‌کند و به راحتی ساختارهای یخی درون آن را روشن می‌کند که این خود باعث ایجاد نمایی زیبا می‌شود. به علت موقعیت خاص شبه جزیره، این غار بکری خود را حفظ کرده و بسیار دیدنی و زیباست.

ماچو پیچو، پرو

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

مجموعه باستان شناسی Machupicchu در بخش Cusco استان Urubamba واقع شده‌ است. در دامنه‌های شرقی رشته کوه ویلاکانوتا، زنجیره‌ای از کوه‌هایی که توسط رودخانه‌های آپوریماک و ارووبامبا محدود شده‌اند. تاریخ ساخت این مکان مشخص نیست اما معماری شگفت‌آور آن آدمی را مجذوب خود می‌کند. Machupicchu در ارتفاع 2350 متر از سطح دریا واقع شده و در یک منطقه نیمه گرمسیری قرار دارد و آب و هوای آن معتدل گرم و مرطوب است. در این منطقه فصل بارش از نوامبر تا مارس می‌باشد که زمان باران‌های شدید است که به بازدیدکنندگان توصیه می‌شود در این فصل لباس مناسب همراه داشته باشند.

رودخانه رنگین کمان کانیو کریستال، کلمبیا

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

Caño Cristales رودخانه کلمبیایی است که در استان Serrania de la Macarena واقع شده‌است و شاخه ای از رودخانه Guayabero است. این رودخانه به رودخانه پنج رنگ و یا رنگین کمان شهرت یافته است و به دلیل رنگ‌های برجسته آن مورد توجه قرار می‌گیرد. بستر رودخانه از اواخر ماه ژوئیه تا نوامبر به رنگ‌های زرد، سبز، آبی، مشکی و قرمز دیده می‌شود که توصیف زیبایی آن امکان‌پذیر نیست. بهترین زمان بازدید از رودخانه بین ژوئن و نوامبر است.

✅ بازدید از مقاله ده منطقه شگفت انگیز دنیا
✅ بازدید از مقاله زیباترین پل های دنیا
✅ بازدید از مقاله 10 مکان تسخیر شده دنیا

Las pozas xilitla، مکزیک

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

Las Pozas یک گروه سورئالیستی از ساختارهایی است که توسط ادوارد جیمز و 610 متر بالاتر از سطح دریا، در یک جنگل بارانی نیمه گرمسیری در کوه‌های مکزیک ایجاد شده ‌است. این شهر آبشارهای طبیعی و استخرهای بسیار زیبایی دارد که با مجسمه‌های برجسته سورئالیستی در بتن در هم تنیده‌اند.

دریاچه هیلیر، استرالیا

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

استرالیا از جمله کشورهایی است که طبیعت بکر و خاصی دارد و در نوع خود منحصر به فرد است. یکی از مکان های زیبای شگفت انگیز این کشور که می‌توان اشاره کرد، دریاچه هیلیر است. این دریاچه یک دریاچه آب شور در لبه جزیره میدل در نزدیکی ساحل جنوبی استرالیای غربی است. این دریاچه به خاطر داشتن رنگ صورتی معروف است و یک ساحل باریک و بلند، آن را از اقیانوس منجمد جنوبی جدا می‌کند.

آبشارهای کوانگ شی، لائوس

زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان
مکان های شگفت انگیز جهان

آبشار Kuang Si که بهKuang Xi یا آبشارهای Tat Kuang Si معروف است، یک آبشار سه طبقه است که در حدود 29 کیلومتری در جنوب لوانگ پرابانگ قرار دارد. این آبشارها یک سفر جانبی مورد علاقه برای گردشگران در Luang Prabang است. ریزش در استخرهای کم عمق بالای یک تپه شیب دار شروع شده و با سقوط 60 متر منجر به سقوط اصلی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید