میزان بار مجاز هواپیمایی امارات

اگر مشتاق سفر با ایرلاین های لوکس و بزرگ دنیا هستید باید هنگام رزرو بلیط هواپیما در وبسایت آنلاین سفرستان و سایت های معتبر دیگر به دنبال ایرلاین امارات باشید.

0
11
معرفی میزان بار مجاز هواپیمایی امارات
میزان بار مجاز هواپیمایی امارات
میزان بار مجاز هواپیمایی اماراتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 10Rating: 4.0میزان بار مجاز هواپیمایی امارات و هزینه اضافه بار این ایرلاین بر حسب وزنِ کلیِ بار و یا تعداد چمدان ها، اجازه حمل رایگان مقدار مشخصی به مسافران خود می دهد.میزان بار مجاز هواپیمایی امارات و هزینه اضافه بار این ایرلاین بر حسب وزنِ کلیِ بار و یا تعداد چمدان ها، اجازه حمل رایگان مقدار مشخصی به مسافران خود می دهد.

میزان بار مجاز هواپیمایی امارات و هزینه اضافه بار این ایرلاین

اگر مشتاق سفر با ایرلاین های لوکس و بزرگ دنیا هستید باید هنگام رزرو بلیط هواپیما در وبسایت آنلاین سفرستان و سایت های معتبر دیگر به دنبال ایرلاین امارات باشید. ایرلاین امارات بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه بوده و از نظر تعداد مسافر چهارمین ایرلاین بزرگ جهان به حساب می آید و هر هفته چندهزار پرواز به ۷۰ کشور در ۶ قاره جهان دارد و به خاطر ارائه خدماتی با کیفیت بالا، وقت شناسی و پروازهای بیزینس لوکس در بین گردشگران سراسر دنیا پرطرفدار شده است. همانطور که از عظمت و آوازه این ایرلاین پیداست، شرکت هواپیمایی امارات یکی از آن ایرلاین هایی است که درباره میزان بار مجاز مسافران به صورت سخاوتمندانه ای عمل می کند و بر حسب وزنِ کلیِ بار و یا تعداد چمدان ها، اجازه حمل رایگان مقدار مشخصی را به مسافران خود می دهد. در ادامه در مورد میزان بار مجاز هواپیمایی امارات و هزینه اضافه بار هواپیمایی امارات صحبت خواهیم کرد.

میزان بار مجاز هواپیمایی امارات به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که در ایرلاین های داخلی و خارجی میزان بار به مقصد بلیط هواپیما، کلاس پروازی و مسیر پرواز بستگی دارد، در ایرلاین امارات نیز به همین شیوه است. به طور کلی قوانین و دستورالعمل های مختلفی برای پروازهای ایرلاین امارات تعیین شده که هر مسافر بایستی بعد از خرید بلیط هواپیما، قوانین حمل بار مربوط به مسیر یا مقصد پروازش را بررسی کند. ممکن است بسته به مقصد بلیط هواپیما هزینه اضافه بار نیز به صورت متفاوتی محاسبه شود.

چه زمانی بار مجاز بر حسب تعداد چمدان یا بر حسب وزن کلی بار محاسبه می شود؟

معرفی میزان بار مجاز هواپیمایی امارات
میزان بار مجاز هواپیمایی امارات

معمولا در ایرلاین امارات و در بیش تر مسیرهای پروازی میزان بار مجاز بر حسب وزن کلی بارها حساب می شود ولی برای پروازهایی به آمریکا و از آمریکا و آفریقا، تعداد چمدان یا ساک معیار محاسبه میان بار مجاز خواهد بود. یا مثلا اگر از اعضای سیلور “Silver”، گلد “Gold” یا پلاتینیوم اسکای وردز “Emirates Skywards Platinum” باشید می توانید در مسیرهایی که میزان بار مجازشان بر حسب وزن کلی محاسبه می شود بار بیش تری حمل کنید و در مسیرهای دیگر یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی اضافه برای پروازهای کلاس اکونومی، ۳۲ کیلوگرمی اضافه برای پروازهای تجاری و فرست کلاس به همراه داشته باشید.

میزان بار مجاز هواپیمایی امارات بر حسب وزن کلی به چه صورت است؟

همانطور که ذکر شد در تمام مسیرهای پروازی ایرلاین امارات، میزان بار مجاز بر حسب وزن کلی بارهای مسافر محاسبه می شود، مگر پروازهایی که مقصدشان کشورهای آمریکایی یا مبدا حرکتشان کشورهای آمریکایی یا آفریقایی (به جز پروازهایی که از آفریقا به کشورهای آمریکایی و اروپایی باشند) است. یعنی در هنگام محاسبه بار مجاز تعداد چمدان هایتان ملاک نخواهد بود ولی هر ساک یا چمدان نباید بیش تر از ۳۲ کیلوگرم وزن داشته باشد. در این نوع محاسبه ها میزان بار مجاز به حسب کلاس های پروازی به ترتیب زیر است:

پروازهای اکونومی

کلاس پرواز Special Saver Flex Flex Plus
کلاس اکونومی ۲۰ کیلوگرم ۲۵ کیلوگرم ۳۰ کیلوگرم ۳۵ کیلوگرم

نکته ۱: ۲۵ کیلوگرم مختص پروازهای بین امارات متحده و هندوستان است.

نکته ۲: ۳۰ کیلوگرم برای پروازهایی که مبداشان استرالیا و نیوزیلند است.

کلاس پروازی میزان بار مجاز
کلاس تجاری ۴۰ کیلوگرم
فرست کلاس ۵۰ کیلوگرم

ضمنا ابعاد چمدان ها و ساک های مسافر نباید از ۳۰۰ سانتی متر بیش تر باشد.

✅ بازدید از مقاله میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین

میزان بار مجاز بر حسب تعداد چمدان ها در ایرلاین امارات به چه صورت است؟

اگر قصد سفر به کشورهای آمریکایی داشته باشید یا از کشورهای آفریقایی و آمریکایی بلیط هواپیمای ایرلاین امارات را خریداری کرده باشید، باید توجه کنید که میزان بار مجاز شما بر حسب تعداد چمدان ها حساب می شود و جزئیات آن به شکل زیر است:

کلاس پروازی میزان بار مجاز
کلاس اکونومی ۱ چمدان یا ساک (حداکثر ۲۳ کیلوگرمی) برای Special

۲ چمدان یا ساک (حداکثر ۲۳ کیلوگرمی) برای Saver، Flex و Flex Plus

کلاس تجاری ۲ چمدان یا ساک (حداکثر ۳۲ کیلوگرم)
فرست کلاس ۲ چمدان یا ساک (حداکثر ۳۲ کیلوگرم)

میزان بار مجاز برای پروازهای بین کشورهای آمریکایی، ایلات متحده و کشورهای اروپایی، دقیقا طبق جدول بالاست با این تفاوت که مسافر باید برای پروازهای کلاس اکونومی Saver هم فقط ۱ چمدان یا ساک (حداکثر ۲۳ کیلوگرمی) به همراه داشته باشد.

نکته ۱: اگر سفرتان از استرالیا، نیوزیلند یا آسیا به شمال و جنوب آمریکا باشد و بیش از ۲۴ ساعت در دبی یا بخشی از اروپا و آفریقا توقف داشته باشد، میزان بار مجاز به کل مسیر پرواز اعمال می شود.

نکته ۲: مجموع ابعاد ساک یا چمدان شما نباید بیش تر از ۱۵۰ سانتی متر باشد و در صورتی که بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ سانتی متر باشد موظف به پرداخت هزینه بیش تر خواهید بود. چمدانی با مجموع ابعاد بیش از ۳۰۰ سانتی متر نیز پذیرفته نمی شود و به کارگو فرستاده می شود.

میزان بار دستی مجاز در پروازهای ایرلاین امارات چه مقدار است؟

معرفی میزان بار مجاز هواپیمایی امارات
میزان بار مجاز هواپیمایی امارات

بار دستی یا باری که مسافر می تواند در هنگام سفر به همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرد نیز بسته به کلاس پروازی متفاوت است. اگر بلیط هواپیما مسافر کلاس اکونومی باشد، مسافر می تواند یک کیف دستی یا چمدان و یا کیف لپ تاپ را -که وزن آن بیش تر از ۷ کیلوگرم و ابعاد آن بیش تر از ۵۵*۳۸*۲۰ سانتی متر نباشد- به داخل کابین ببرد. در کلاس پروازی تجاری یا فرست کلاس نیز مسافرها اجازه دارند ۲ کیف یا ساک را که شامل کیف دستی و جامه‌دان است به داخل کابین ببرند که وزن هر یک از آن ها نباید بیش از ۷ کیلوگرم باشد. ابعاد این جامه دان نباید بیش تر از ۵۵*۳۸*۲۰ و ابعاد کیف دستی بیش تر از ۴۵*۳۵*۲۰ سانتی متر باشد.

نکته ۱: مسافرانی که قصد سفر به هندوستان داشته باشند، اجازه حمل یک کیف یا ساک دستی خواهند داشت و مجموع ابعاد آن نباید بیش تر از ۱۱۵ سانتی متر باشد.

نکته ۲: در همه پروازهایی که مبداشان برزیل باشد، مسافران می توانند حداکثر تا ۱۰ کیلوگرم را به همراه خود به داخل کابین ببرند.

در ادامه می توانید با اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید