میزان بار مجاز ایرلاین ها و هزینه بار اضافی

یک بار برای همیشه به دغدغه وزن مجاز بارهای سفرتان خاتمه دهید و با خیال راحت چمدانتان را ببندید. قرار نیست همیشه موقع بستن چمدانتان درگیر وزن و اندازه چمدان‌ها باشید، از دو صورت خارج نیست یا شانس می‌آورید و وزن بارهایتان اضافه‌تر نمی‌شود و یا بارتان مشمول هزینه اضافی می‌شود، گرچه پرداخت هزینه اضافی برای کسی خوشایند نیست ولی راه‌هایی هستند که شما را از این هزینه‌های بیش‌تر دور نگه می‌دارند.

0
318
مقدار میزان بار مجاز هواپیما
میزان بار مجاز هواپیما
میزان بار مجاز ایرلاین ها و هزینه بار اضافیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 31Rating: 4.5میزان بار مجاز هواپیما و هزینه بار اضافی در ایرلاین های داخلی و خارجی.میزان بار مجاز هواپیما شرکت‌های هواپیمایی یکسان است ولی برخی ایرلاین ها قوانین مخصوص به خود را دارا هستند و میزان بار مجاز متفاوتی دارند.

میزان بار مجاز هواپیما

بستن چمدان و دغدغه میزان اضافه بار همیشه مساله ای است که موقع سفر نگران کننده می شود. بسیاری در هنگام بستن چمدان سفر خود دغدغه بردن تمامی وسایل ضروری و پوشاک خود را دارند و از طرفی تمایل ندارند که اضافه بار داشته باشند. برخی نیز از جزئیات این موضوع بی اطلاع بوده و از میزان بار مجاز ایرلاین ها خبر ندارند. وقت آن رسیده است که یک بار برای همیشه به دغدغه وزن مجاز بارهای سفرتان خاتمه دهید و با خیال راحت چمدانتان را ببندید. قرار نیست همیشه موقع بستن چمدانتان درگیر وزن و اندازه چمدان‌ها باشید، از دو صورت خارج نیست یا شانس می‌آورید و وزن بارهایتان اضافه‌تر نمی‌شود و یا بارتان مشمول هزینه اضافی می‌شود، گرچه پرداخت هزینه اضافی برای کسی خوشایند نیست ولی راه‌هایی هستند که شما را از این هزینه‌های بیش‌تر دور نگه می‌دارند. در هر صورت باید قبل از بستن چمدانتان از میزان بار مجاز هواپیما باخبر باشید، با اینکه قوانین بار اکثر شرکت‌های هواپیمایی یکسان است ولی برای اینکه مشکلی پیش نیاید بهتر است موقع خرید بلیط هواپیما قوانین ایرلاین‌ مربوطه را بخوانید چون هر ایرلاینی قوانین مخصوص به خودش را دارد. اگر موفق به پیدا کردن این قوانین نشدید با آژانس مسافرتی خود تماس بگیرید تا آن‌ها این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند. در ادامه هم با سفرستان همراه باشید تا جزئیاتی را در این رابطه برایتان شرح دهیم.

عوامل تاثیرگذار

معرفی میزان بار مجاز هواپیما
میزان بار مجاز هواپیما

قبل از هر چیزی بهتر است در انتخاب چمدانتان دقت کنید، مطالب زیادی در این باره در سایت سفرستان منتشر شده که می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید، اما به طور کلی سبک‌ترین و باکیفیت‌ترین جنس چمدان برای کسانی که سفرشان را با سوغاتی‌ها و خریدهای زیادی به انتها می‌رسانند، مناسب است. در وهله دوم باید راه بستن چمدان را بدانید، وسایل اضافی نه تنها مشکل‌ساز هستند بلکه آسایش و راحتی سفر را از شما می‌گیرند. به غیر از این‌ها، نوع ایرلاین ها، کلاس پروازی و طول سفر در میزان بار مجاز هواپیما دخالت دارند اما بعضی از مواقع ایرلاین ها آفرهای ویژه‌ای برای بار مجاز اعلام می‌کنند.

ایرلاین های داخلی

مقدار هزینه اضافه بار هواپیما
هزینه اضافه بار هواپیما

گردشگران و مسافران عزیز قسمتی از بار خود را به عنوان چمدان کابین یا بار دستی به داخل کابین می‌برند که این مقدار بین 5 تا 7 کیلوگرم برای هر نفر مشخص شده است. برای اکثر پروازهای داخلی با کلاس پرواز اکونومی مقدار بار مجاز 23 تا 30 کیلوگرم اعلام شده و مسافرینی که کلاس‌های بالاتر مثل بیزینس کلاس یا فرست کلاس را برای پروازشان انتخاب کرده باشند می‌توانند 10 تا 20 کیلوگرم بیش‌تر از مقدار بار مجاز مسافران پرواز اکونومی به همراه داشته باشند. البته این میزان روی اکثر بلیط‌های هواپیما قید شده و جای نگرانی برای مسافران باقی نمی‌ماند، ضمنا اگر به صورت گروهی یا خانوادگی سفر می‌کنید میزان بار مجاز به صورت مشترک حساب می‌شود.

✅ بازدید از مقاله همراه داشتن کدام داروها در پروازهای خارجی ممنوع هستند؟

ایرلاین های خارجی

مقدار هزینه اضافه بار هواپیما
هزینه اضافه بار هواپیما

کسانی که با پروازهای ایرلاین هایی مثل لوفت هانزا سفر می‌کنند اجازه دارند چمدان‌هایی به وزن‌های 32 و 23 کیلوگرم و بارهای دستی 5 تا 8 کیلوگرم را به همراه داشته باشند که نسبت به کلاس‌های پروازی به تعداد این چمدان‌ها اضافه می‌شود. برای مثال در پرواز فرست کلاس مسافران اجازه حمل 3 چمدان 32 کیلوگرمی و 2 بار دستی 8 کیلوگرمی را دارند. به این ترتیب در بیش‌تر ایرلاین های خارجی بار مجاز به اندازه 30 کیلوگرم اعلام شده ولی در ایرلاین های اروپایی وزن هر چمدان نباید بیش‌تر از 23 کیلوگرم باشد، به خاطر داشته باشید که هنگام سفر با شرکت‌های هواپیمایی اروپایی بارهای خود را در چمدان‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

هزینه اضافه بار هواپیما

میزان بار مجاز ایرالاین ها
میزان بار مجاز

در صورتی هم که نیاز داشته باشید علاوه بر مقدار مجاز باری که ایرلاین ها در نظر گرفته، بار بیش‌تری به همراهتان ببرید بر حسب هر کیلوگرم باید مبلغی را به عنوان اضافه بار پرداخت کنید که این مبلغ بر اساس مقررات پروازهای داخلی و خارجی متفاوت است. با مراجعه به سایت همان ایرلاینی که بلیط هواپیمای خود را خریده‌اید می‌توانید از هزینه اضافه‌بار آن شرکت مطلع شوید ولی به طور میانگین نرخ هر کیلو اضافه بار حدود یک درصد قیمت بلیط هواپیمایی‌تان خواهد بود.

نکات مهم

میزان بار مجاز ایرالاین ها
میزان بار مجاز

با کمی حوصله و دقت می‌توانید از شر چنین دردسرهایی در امان باشید، با اینکه اضافه بار مسئله خیلی بزرگی نیست ولی می‌تواند عامل استرس و نگرانی‌های بی‌جای سفر باشد. با رعایت چندین نکات می‌توانید خیال خودتان را راحت کنید، اول اینکه وزن هر بسته یا چمدانتان بیش‌تر از 32 کیلوگرم نشود و حتما جمع حداکثر ابعادش بیش‌تر از 158 سانتی‌متر نباشد چون گاهی ابعاد بزرگ چمدان هم مشمول هزینه اضافی می‌شود. اگر بارتان بیش‌تر از وزن مجاز شد و مشکلی با پرداخت هزینه نداشتید نیم ساعت زودتر از معمول به فرودگاه بروید تا کمبود وقت مضطربتان نکند. نکته آخر اینکه معمولا بلیط هواپیمای فرست کلاس و بیزینس گران‌تر از اکونومی است ولی در صورت داشتن بار اضافی بهتر است بلیط هواپیمای بیزینس یا فرست کلاس بخرید چون ممکن است هزینه‌ نهایی تفاوت چندانی نداشته باشد. در ادامه می توانید مقاله تفاوت بیزینس کلاس و فرست کلاس را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید